Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorze Darkmod, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderatorzy: peter_spy, timon

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: Dziarsky »

Jakimś cudem znalazłem trzy filmiki z 2007 r, którymi wkupiłem się w towarzystwo twórców TDM jeszcze za czasów bodajże v0.2 (czy coś takiego) :).
Wykorzystałem wtedy surowego Dooma 3 i z pozycji edytora kombinowałem nad designem pasującym do T.
W sumie moja kariera tam zakończyła się na kilku dodanych teksturach (widać je wszystkie na jednym z filmów), ale zaszpanować można co nie? :P

Link do filmów:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: Nivellen »

Fajnie jest mieć swój wkład, nawet taki mały, w tworzenie tak ważnego projektu. Szkoda tylko, że jakość filmików słaba, bo ledwo widać fakturę, szczególnie na trzecim.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: Dziarsky »

Nie zachowały się lepsze. W sumie nie wiem po co takie "małe" zapisałem, być może w 2007 roku wysyłanie większych plików było dla mojej sieci sporym wyzwaniem :-).
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: peter_spy »

Troszkę się zmieniło od tamtego czasu, ale gdybyś zrobił misję w tej stylistyce, to nadal byłoby całkiem klimaciarsko :) Na pewno dodatki w postaci miękkich cieni i efektów OpenAL by jej nie zaszkodziły :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Klimat na pewno jest odczuwalny ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taka ciekawostka związana z początkami TDM :).

Post autor: peter_spy »

Nawiasem mówiąc, teraz jest naprawdę dobry moment na rozpoczęcie zabawy z TDM Editingiem, jeżeli ktoś planuje. Unreal Engine 3 to nie jest, ale cały czas programiści przy nim pracują. Do dyspozycji jest dobra dokumentacja zarówno do D3 jak i do samej modyfikacji, plus względnie dużo użytkowników na forum, którzy służą radą i pomocą.

Ja sam mam już na tyle dużą wiedzę, że jestem w stanie pomóc przy części rzeczy :)
ODPOWIEDZ