Listy, papirusy [readable]

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorze Darkmod, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderatorzy: peter_spy, timon

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Listy, papirusy [readable]

Post autor: Dziarsky »

http://www.thirdfilms.com/darkwiki/inde ... =Readables

Tutorial dobrze napisany ale...

Ten wpis:

Kod: Zaznacz cały

DarkRadiant: Press ESC and open the Entity List by pressing the "L" key. Expand the tree view by clicking the plus sign and select your atdm:readable_immobile_1 (or whatever number it has been assigned) from the list. The two brushes that are associated with this entity become highlighted in the editor views. Open up the Entity Inspector and click on "All properties". Add the values shown here.
Gdzie jest to "All Properties" w oknie Entity ? Screen zamieszczony poniżej przedstawia okno, którego nie mogę znaleźć. W dodatku nie wiem czy mam zmieniać ustawienia w każdym z brushy osobno czy zaznaczyć nagłówek z +? (gdy razem zaznaczam brushe to opcje entity znikają).
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Listy, papirusy [readable]

Post autor: timon »

Wybierz dowolny z bruszy. Czasami nie wyskaluje okno entities, wtedy naciśnij klawisz "n" All properties nie ma :) Zaznacz dowolny opis property i kliknij znaczek ptaszka a będziesz mógł wpisywać nazwę i właściwości w okienkach jaki są pod oknem z ich listą.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Listy, papirusy [readable]

Post autor: Dziarsky »

Dzięki za podpowiedzi.
W Doom3ed rozpracowałem to. W DR też teraz dam już radę. Nawet udało mi się zrobić własny text choć nie kumam zasady działania :). Ale nikt nie każe mi wnikać tylko robić to co trzeba :). Wypadało by dodać polską czcionkę ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Listy, papirusy [readable]

Post autor: timon »

A zasady podziału na strony poznałeś ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Listy, papirusy [readable]

Post autor: Dziarsky »

A zasady podziału na strony poznałeś ?
Widziałem, że jest coś takiego ale nie wiedziałem jak to można zastosować na tej kartce, którą tylko "łapiemy" przed siebie (swoją droga niesamowicie świetny pomysł!).
Chyba, że można robić już czytywalne książki czy zwoje (tylko tu da się stosować kilka stron) a jak tak to jak przewijać strony gdy myszka jest ciągle w grze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Listy, papirusy [readable]

Post autor: Juliusz »

Chyba, że można robić już czytywalne książki czy zwoje (tylko tu da się stosować kilka stron) a jak tak to jak przewijać strony gdy myszka jest ciągle w grze.
Chyba jeszcze nie można...
ODPOWIEDZ