Remake TDP w Dark Modzie - czy jest możliwy?

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorze Darkmod, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderatorzy: peter_spy, timon

Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Remake TDP w Dark Modzie - czy jest możliwy?

Post autor: TricksieThiefsie »

Nie za bardzo jestem zorientowany w Dark Modzie, szczerze nawet w niego nie grałem, i kieruję do was, zapaleni fani Thiefa, którzy go ogarniają pytanie - czy jest możliwe zremake'ować Dark Project w pełni, bez żadnych uproszczeń i kompromisów?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Remake TDP w Dark Modzie - czy jest możliwy?

Post autor: raven4444 »

Why not?
Taki masz bajer że IDtech4 jest otwarty, aka masz caluśki kod silnika od Carmacka dostępny za frajer więc jak nawet bezpośrednio nie wyjdzie robienie fmek do DM możesz stworzyć coś a'la Thief DP HD na IDtech4. Taka magia programowanie, wszystko można stworzyć. Ale ja bym wybrał jednak UE3 w nawet wersji stockowej, lepszy ten silniczek jest i UDK też masz za darmo jak za darmo chcesz coś dać.

Ale ale najważniejsze, prawa autorskie! I w tym momencie leżysz i kwiczysz bo małe są szanse że SE pozwoli normalnym ludziom remake zrobić. Bo przecież to byłoby lepsze od nowego Thiefa co nie? :twisted:
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Remake TDP w Dark Modzie - czy jest możliwy?

Post autor: TricksieThiefsie »

Pytałem głównie z ciekawości, licząc na to, że może ktoś się za to zabierze :) Nie jestem urodzonym modderem, mógłbym prędzej dzielić się pomysłami co do projektów poziomów, lub jakiejś mechaniki.

Mimo wszystko szkoda z tymi prawami autorskimi. Może będzie istnieć jakieś obejście, i powstanie remake w takim, czy innym środowisku, bo szczerze zobaczyć Dark Project w dzisiejszych szatach byłoby niesamowitym doświadczeniem, przynajmniej dla mnie.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2014, 17:48 przez TricksieThiefsie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Remake TDP w Dark Modzie - czy jest możliwy?

Post autor: raven4444 »

Obecnie na topie jest robienie remake'ów więc i może Thiefa zrobią.
ODPOWIEDZ