[INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

[INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Nivellen »

Taką właśnie pisankę uskuteczniłem do święconki. Zamierzam jeszcze uszyć sobie strój z epoki Garretta (posiadam plany kroju angielskiego ubrania wierzchniego z przełomu X/XI w. Nawiasem mówiąc, już niedługo zobaczycie ich zmodyfikowane wersje w "Starej Baśni" w reż. J. Hoffmana)
Czy ktoś z Was jest lub był pod takim dziwnym wpływem naszego wspólnego Bohatera :lol: . Piszcie, wstawiajcie obrazki (nie większe niż 20/30kb) i dajcie innym posmakować swojego małego szaleństwa!!!
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2009, 10:28 przez Nivellen, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Bukary »

Bardzo ładna pisanka! :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Caer »

Nivellen pisze: Zamierzam jeszcze uszyć sobie strój z epoki Garretta (posiadam plany kroju angielskiego ubrania wierzchniego z przełomu X/XI w. (...) )
Czy ktoś z Was jest lub był pod takim dziwnym wpływem naszego wspólnego Bohatera :lol:.

Hm... A mówią, że gry nie wpływają na psychikę... :D
No cóż, ja mam uszyty klimatyczny płaszcz (powiedzmy) z XVI w. Służył jako "wierzchnie okrycie" instygatora, ale śmiałam się, że wyglądam w nim jak mistrz Jedi :D. W sumie mógłby równie dobrze być używany w Mieście... :D (zdjęcia, niestety, nie posiadam :()
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Vk »

Bardzo ladna, ja nie mam takiego talentu :wink:

Szkoda jedynie ze tak bardzo trzyma klimaty thiefa - szara :/
.netsports.pl
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Bandit »

Ciekawe co jest w środku :?: :D
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Caer »

Uhm, jeszcze jedno do Twojego płaszcza, Nivellen. Jeśli można spytać ;) : z jakiego "kraju" będzie? I skąd masz wykrój (tj. na czym opiera się rekonstrukcja)? Takie drobne pytania ciekawej świata... :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Nivellen »

Tak jak napisałem, to okrycie wierzchnie. Rodzaj tuniki noszonej zależnie od grubości tkaniny i wykończenia jako współczesna koszulka (taki średniowieczny T-shirt) lub bluza.
Wykrój robiłem według angielskiego opracowania na temat dawnych strojów i metod ich produkcji, którego źródłami są m.in. badania archeologiczne (korzystałem z kserówek dostarczonych przez osobę zajmującą się kostiumami w filmie) Naszkicowałem z grubsza jak to wygląda :
-obszary zakreskowane- inny kolor lub tkanina
-krzyżyki to ozdobne obłożenie dekoltu ( mogło też występować na końcach rękawów i dole ubioru.
A co do płaszcza, to mam również w planach uszycie takowego. Z głębokim kapturem :) Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: timon »

Nivellen, jak to coś jest długie, sięga do pasa, kolan ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Nivellen »

timon pisze:Nivellen, jak to coś jest długie, sięga do pasa, kolan ?
Wszystko zależało od potrzeby. Najczęściej noszono wersje 3/4 czyli do kolan, ale bywały też do kostek ( cięcia były niżej, obwód dołu odpowiednio krótszy)
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Caer »

Dla wszystkich zainteresowanych strojami "z epoki". Have fun! :D

RZEMIEŚLNICY WARSZAWSCY. Pracownia strojów historycznych.

Krawcowa rycerzy

Ghont to nazwa wyspy Krogulca, bohatera "Czarnoksiężnika z Archipelagu" Ursuli Le Guin. Pod takim szyldem działa też na Kabatach galeria i pracownia usług plastycznych

ANNA KRĘŻLEWICZ

Aż trudno uwierzyć, że w niepozornym pomieszczeniu na parterze nowoczesnego budynku powstają stroje ze wszystkich epok. Jeśli ktoś chce się przebrać za Krogulca, może zamówić tu płaszcz czarnoksiężnika. Gdy planuje zostać aniołem, firma uszyje stosowne szaty i przygotuje parę skrzydeł (te ostatnie są ciężkie i drogie).

Jednak klienci galerii Ghont zamawiają najczęściej stroje średniowiecznych rycerzy lub XVII-wiecznych szlachciców. To ulubione epoki członków bractw rycerskich, a oni stanowią główną klientelę pracowni. Bractwa skupiają mężczyzn i kobiety zaiteresowanych kultywowaniem starych tradycji, zafascynowanych minionymi epokami. To dlatego zamawiają stroje odzwierciedlające te z minionych epok i w nich wyjeżdżają na turnieje.

Właścicielką Ghontu jest Hanna Koczowska-Krawczyk, z zawodu konserwator dzieł sztuki. Do Warszawy przyjechała trzy lata temu z Olsztyna, gdzie przez wiele lat należała do bractwa rycerskiego. Historią stroju interesuje się od wielu lat; ogląda filmy [no, te akurat są najbardziej miarodajne :) - przyp. mój C.], czyta opisy w książkach, przegląda katalogi z wykrojami ze starych książek krawieckich, kolekcjonuje encyklopedie stroju i mody. - Wystarczy przynieść mi zdjęcie lub obrazek albo powiedzieć, w jakim filmie można zobaczyć dany strój, a ja go uszyję - deklaruje.

Największym wyzwaniem było dla niej uszycie stroju rycerza z koroną [zwłaszcza uszycie korony :) - przyp. mój C.], peleryną, kolczugą i kropieżą, czyli osłoną dla konia. Teraz szyje płaszcz podobny do tego, jaki nosił Wiedźmin. - Przychodzą do mnie ludzie, którzy mają marzenia. Ja je realizuję - mówi Hanna Koczowska-Krawczyk.

W jej pracowni można zamówić zbroje, białą broń, ale też odzież retro - na sprzedaż i do wypożyczenia. Można wyszperać żakieciki i suknie w stylu Jacqueline Kennedy i Marilyn Monroe, oryginalne kimona, suknie ślubne czy balowe kreacje z lat 70.

Pracownia przy al. KEN 11 czynna jest od pon. do pt. w godz. 12-15, 16-20, w sob. 12-16, tel 446 87 69

  • Przykładowe ceny
    przeszywalnica pod zbroję lub kolczugę -- 140-180 zł
    suknia gotycka -- 200-400 zł
    bielizna męska -- 50 zł
    maska wenecka -- 35 zł
    miecz -- od 400 zł

[Gazeta Wyborcza Stołeczna, Supermarket, Piątek 25 kwietnia 2003]
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Nivellen »

Kurczę, może i ja się wezmę za szycie ciuchów? Ale dla fanów Thiefa oczywiście :lol:
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Nivellen »

Dla zainteresowanych umieszczam plik ze skanami tkanin używanych
do szycia strojów w "Starej Baśni".
http://thief-forum.pl/files/tkaniny.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [INNE] Pozytywne "zakręcenie" ?!

Post autor: Keeper in Training »

Hi, hi... Naprawdę "pozytywne zakręcenie". Zapachniało teatrem. Swoją drogą, może to niegłupi pomysł. Ostatecznie jest jednak sporo osób, które takie coś kręci. Nivellen, zamierzasz otworzyć pracownię krawiecką? Jeśli tak, to proszę o katalog - oczywiście, Thiefny :D.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ