[AUDIO] Thief 1, 2 PL

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Marzec »

Na razie wysyłacie mailem, to jest już ustalone :)
A ja proponuje prywatne pliki na wrzucie.pl - nawet już zacząłem wrzucać.
(prywatne - nikt nie zobaczy chyba, że mu dacie linka)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Lord_N »

Tritus Debris, ile osób już przysłało swoje głosy? Z ciekawości pytam, w sumie temat się zatrzymał, a mogłoby być ciekawie ;)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Bandit »

Nie byłem tu obecny, gdy powstawał ten temat, więc teraz dodam coś od siebie. Jak najbardziej popieram tego typu projekty i z chęcią mógłbym wziąć w tym czynny udział tylko czy jest to jeszcze aktualne? Według mnie nie ma sensu nagrywać głosu bez zastanowienia, bo można tak zmarnować nawet najlepszy głos. Jeśli ktoś próbuje naśladować głos Garretta to musi wypowiadać się tak jakby mówił sam do siebie, więc na pewno nie można mówić głośno, ale za to z szeptem oraz najlepiej lekką chrypką. Zupełnie inaczej jest w przypadku strażników, bo tutaj trzeba mówić zdecydowanie a nawet krzyczeć, ale nie musi sprawdzić się to w przypadku każdego... Trochę profesjonalizmu nie zaszkodzi... ;)
Podsumowując, jeśli ktoś nagra tylko swój głos i nie będzie próbował nim modulować to tak naprawdę nie będzie, w czym wybierać.
Swoją drogą niektóre dźwięki mają lekki pogłos a bez tego nie ma odpowiedniego nastroju...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Co?! Tak wspaniały temat wygasł? Marzec, czy ten projekt jest nadal aktualny?
Z drugiej strony, nie trzeba robić polonizacji, jakbyśmy powsadzali na forum same kwestie nagrywane przez nas samych... to byłaby już wspaniała twórczość fanowska!

Ja mam wysoki głos i wadę wymowy (nie wymawiam "r"), czyli dość charakterystyczny. To pasowałoby do jakiegoś śliskiego złodziejaszka :sword: Niektórzy też mówią, ze mam świetny szwabski akcent, może to też się przyda...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Gareth
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 19 maja 2003, 09:40
Lokalizacja: wszechświat równoległy 3-go poziomu
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Sir Gareth »

Po co odgrzewać kotleta? Może zrobić nowego schabowego ;]
Tylu ludzi zna się tutaj na mechanice gry, na niuansach fabuły, pisze opowiadania, robi fm'ki...
Może zrobić nowy rozdział przygód, misje powiązane ze sobą tworzące dalszą historię, albo opowiadającą o przeszłości...

:>
..::Don't be afraid of the dark, be afraid of what it hides::..
My photopage
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: MackaN »

To ja wrzucę pewne nagranie PL do Thiefa. Strasznie ciche (trzeba sporo podgłośnić, ale nie ma szumów specjalnie) i amatorskie... W sumie jakoś Thief PL to nie to co ang... Ale pomysł z projektem z grubsza może być... Szczególnie, że są ludzie co nie potrafią przejść Powrotu do Katedry, bo nie rozumieją ducha...

EDYCJA:
Znalazłem inne i głośniejsze, moim zdaniem lepsze... ale inna odprawa.
Znajdziecie ją TUTAJ (na dysku zmieńcie rozszerzenie z bak, na mp3). Nie powiem, zabawne, ale to już nie nasz Garrett.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Grzechu »

Właśnie temat żyje :?:
Dobrze by było zrobić na początku pierwszą misje :ok
Czekam z niecierpliwością :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak znajdę jakiś dobry mikrofon, to sie pobawię.
Obrazek
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Grzechu »

Dam tu informację troszkę związaną z tematem (może nawet bardzo) :)
Klik
Na samej górze strony możemy zobaczyć kto podkładał głos do Thief ;)
Mam nadzieję, że się przydało :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Hadrian »

Nadal aktualne? (jakbym to już kiedyś pisał, hmm....)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Edversion »

Pewnie że nie. :( A szkoda. I tak nie mielibyśmy na to pozwolenia od Eidosu.. :(

Po za tym, Marzec bawi się teraz z The City Online, więc wiesz.. Nie da się dobrze robić dwóch rzeczy naraz.. ;)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Hadrian »

Jakby co tu są kwestie postaci (ale się nie przydadzą):
http://thief-thedarksite.8m.com/sanctum/index.html#s
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Keeper Gurgul »

Nie chcę wyjść na archeologa ;) Ale to chyba jedyny temat o fanowskim podkładaniu głosów. Co prawda idea spolonizowania dźwiękowego Thiefa jak widać nieco przygasła, ale co z FMkami? Można wystartować z tematem, w którym twórcy FMek ogłaszaliby zapotrzebowanie na konkretne kwestie, a fani mogliby zamieszczać zestawy głosowe. Sam ostatnio spróbowałem sił w angielskim dubbingu, co prawda z dość kiepskim technicznie mikrofonem, ale efekty i tak przerosły moje oczekiwania. Jeśli chcecie mogę wrzucić parę próbek - stylizowanych na różne typy postaci z Thief :)
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Mich333
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 03 listopada 2009, 14:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Mich333 »

Ja tez spróbowałbym mój naturalny głos brzi bardzo spokojnie i opanowanie. Potrafiłbym też nagrać strażnka ale najlepiej mi idą teksty postaci, które potrafią zachować spokój nawet w najcięższych sytuacjach. Kto wie spróbuje parę kwestii Garreta nagrać i wrzucę :P Albo jakąś odprawę. Sam bym mógł nawet chodź do jednej misji zrobić tylko, że nie wiem kompletnie jak zrobić takie spolszczenie :P To może nie byłoby rzeczywiście tak dobre jak oryginał ale byłoby po prostu fajne :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Nivellen »

Dawać próbki, dalej się zobaczy :mru
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Keeper Gurgul »

http://rapidshare.com/files/317638179/T ... y.rar.html
http://www.megaupload.com/?d=2JMDYYTS

Moje próbki :-D Podzielone na 3 kategorie - głosy po angielsku, głosy po polsku i głosy nieumarłych :twisted: Starałem się modulowac głos pod różne typy postaci ze świata Thiefa, czasem posiłkując się prostymi efektami (np. niezbyt skomplikowanym echem czy odwracaniem głosu w czasie). Czy mi się udało? Oceńcie prosze sami. Jakby co, to za niedługo będę mógł skorzystać z profesjonalnego sprzętu do nagrywania i obróbki głosu, a na razie musiał wystarczyć zwykły mikrofon i freeware'owe Audacity :-D Jakby ktoś potrzebował jakiegoś tekstu do FMki to z chęcią podejmę się dubbingu. Wszelkie komentarze mile widziane.

EDIT: na razie zahostowałem plik na @#$$% Rapidzie i na Megauploadzie (co prawda portal potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby link stał się w 100% aktywny).
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Rapid -> wymagane płatne konto do ściągania
Mega -> nie działa :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Keeper Gurgul »

Hm, przypadłość płatnych serwisów :/ No nic, jak nie kijem, to miotłą, wrzuciłem próbki na wrzutę, pogrupowane mniej więcej tematycznie, z poszczególnymi tekstami oddzielonymi krótkimi sygnałami.

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/0v5L7V3BfHY/guards1 - głosy strażników [angielskie]

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/31R14YnAFNU/hammers - głosy Hammerytów [ang.]

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/9P1WWzleZ4u/karras - monologi Karrasa [ang.] :twisted:

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/42YfFWY8reW/keepers - Keepersi [ang.]

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/8asmb7Iik2K/pagans - głosy w klimatach Pogan [ang.]

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/5ZuwW7jmFOG/guardspl - głosy strażników [pl.]

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/22INN ... ricksterpl - Mechaniści + Trickster [pl.] - z tym miałem najwięcej zabawy, dialogi Karrasa i Mechanistów oparte były na tekście średniowiecznego traktatu o budowie młynów (dodatkowo sposób wymowy Karrasa był inspirowany przemowami, hmmm, pewnego sławnego i bogatego polskiego duchownego :twisted: )

http://pankmicicc.wrzuta.pl/audio/8zZzGbWi41c/umarlaki - głosy nieumarłych [pl. + ang.]

Miłego słuchania!
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Colin »

SPIDI, nie trzeba płatnego konta na rapidzie. Ja takiego nie mam a ściągnąłem, wchodzisz na tą strone klikasz "free user" czekasz jakieś 30s.,będzie odliczanie, i pobierasz.

A co do głosów najbardziej podobał mi się Karras, ciekawe na kim to go mogłeś stylizować :hyh i nie gadaj o bogatych duchownych, przecież oni tacy biedni i niewinni :tar .
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Nivellen »

Całkiem przyzwoicie się słucha. Jeśli tak to brzmi na kiepskim mikrofonie, to już jest dobrze. Nawet zróżnicowanie głosu nieźle ci idzie - Karras był przebojowy :mru. Teksty z pogłosem, mimo iż to ograny efekt, wciąż dają nastrój (np. do lochów). Dla mnie jak najbardziej :oki

Do udźwiękawiania mojej fm-ki jeszcze daleko, ale już teraz deklaruję chęć współpracy. Kiedyś na tym forum specem od dźwięków i ambientów był Arven, ale dłuuugo się nie pokazywał a szkoda, był profesjonalistą.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Colin pisze:SPIDI, nie trzeba płatnego konta na rapidzie. Ja takiego nie mam a ściągnąłem, wchodzisz na tą strone klikasz "free user" czekasz jakieś 30s.,będzie odliczanie, i pobierasz.

A co do głosów najbardziej podobał mi się Karras, ciekawe na kim to go mogłeś stylizować :hyh i nie gadaj o bogatych duchownych, przecież oni tacy biedni i niewinni :tar .
Heh, mi zamiast tego zegara wyświetlał tylko komunikat, że mam sobie konto kupić :/
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: ERH+ »

Osobna sprawa to reżyseria, tj zaplanowanie szczegółów tekstu i modulacji: można oczywiście przekładać po kolei wszystkie dostępne pliki, ale muszą być odpowiednio treściwe (nie jestem pewien czy ogłuszenie przerywa zawsze odzywkę postaci), ponadto trzeba pamiętać o wielokrotnym odtwarzaniu tych samych nagrań -muszą być jak najbardziej uniwersalne, a i słuchanie setny raz specyficznie akcentowanej wypowiedzi może powodować męczące deja vu.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Bandit »

Jedna rada ode mnie: mikrofon nie musi być bezpośrednio przed ustami. Słuchając tego mam wrażenie jakby ktoś pluł mi do ucha. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Rapid -> wymagane płatne konto do ściągania
Mega -> nie działa :(
Na Rapidzie zazwyczaj jest dostępna wersja dla początkującego, ale nie zawsze działa.
Marzec pisze:Czyli jako pierwszych będziemy nagrywać strażników. Improwizujmy z podgwizdami i śpewami :P
Marzec, pomysł ciekawy. Głównie ze względu na zaangażowanie całego forum. Tylko jak będziecie udawać pijanych strażników? Też się
► Pokaż Spoiler
, żeby wyszło realistycznie ;)?

Krótko mówiąc, pomysł jest interesująy, ale wymaga dużo czasu i poświęcenia.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [AUDIO] Thief 1, 2 PL

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sorry, że piszę dopiero teraz, ale tak jakoś wyszło...


Doctor, dla mnie to rewelka! :D Brzmi klimatycznie, szczególnie po polsku i Karras. Poganie trochę.. przedziwnieni. Ten pogłos i powtórzenia... a także głos w ostatniej części mi nie pasował.
Za to genialne umarlaki :) Choć może by sie przydały jeszcze inne efekty poza samym powtórzeniem, na przykład inne modulacje i syntezator.
Obrazek
ODPOWIEDZ