[LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Łucznik »

-_-' 1.że tam jest bardziej popularne niż w polsce
2.że w hanuce tak samo jak w ormalnych świętach w ameryce je się mięso

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2007 22:05 ]
schodzimy z tematu

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2007 22:10 ]
Artass pisze:ogromny talerz z rówinie wielkim indykiem.
Artass pisze:Diff i Garrett nałożyli sobie po kawałku kurczaka
1.to co wkońcu jedli? chyba nei jedno i drugie :))
Artass pisze:-- Może to dokończymy ? -- powiedział Garrett wskazując na stół który wcale nie był jeszcze pusty --

-- Bardzo chętnie ! -- Odrzekł Diff uśmiechając się --
Artass pisze:To bardzo miło że mnie zaprosiłeś -- rzekł Diff uśmiechając się -- jednak mam wrażenie że nie zdołamy zjeść wszystkiego.
2.najpierw gadaja że starczy tego na pare dni a potem nagle wszystko zjadają
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Maveral »

Tekstu oceniał nie będę, ale musze podziękować, bo autor wyrwał mnie z pismakowej stagnacji. Dłuuugi czas nie chciało mi się nic pisać, a tu nagle to coś mnie pchnęło ;) Dzięki :ok
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie widzę sensu oceniać tekstu... zwłaszcza, że wszystko zostało już powiedziane. Ale...
Artass:
nie mam talentu
Haha! Widzisz?! Minęły dwa lata i w międzyczasie napisałeś "Posiadłość...", która jest całkiem zgrabna i jednym słowem: fajna. No i oczywiście to opowiadanie w odcinkach, które również jest o kilka klas szkolnych wyżej od "Świąt".

Ten post to taka mała przestroga/pokrzepienie dla wszystkich (nie tylko dla Art'a), którzy coś wymodzili po raz pierwszy i nie wyszło jakoś fajnie.

Sam fakt, że coś takiego stworzyłeś, to już pewna oznaka talentu. Teraz przed tobą praca i doskonalenie tego... a nie warto zmarnować! :ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

SPIDIvonMARDER pisze:Haha! Widzisz?! Minęły dwa lata i w międzyczasie napisałeś "Posiadłość...", która jest całkiem zgrabna i jednym słowem: fajna. No i oczywiście to opowiadanie w odcinkach, które również jest o kilka klas szkolnych wyżej od "Świąt".
Śmiać mi się chce jak teraz pomyślę o "Świętach". Pisałem je gdy miałem 8 lat (!) :))

Pisałem ten tekst w notatniku. :))
Obrazek
kisielon
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 10 lipca 2010, 18:54

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: kisielon »

Nie wiem czemu macie tyle pretensji, to bardzo ładne opowiadanie, niosące potęzny ładunek wartości moralnych, ukazujące Garretta w swietle innym niż zimny cynik, pokazujące, że on też ma uczucia. Mi naprawdę się spodobało, mimo, że nie jest to arcydzieło epiki;) Bardzo ładnie, zwłaszcza na młody wiek, w którym to pisałeś. Autentycznie się wzruszyłem:) Daję 9 w 10 stopniowej skali;) Pozdro;) :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Może to wynika z faktu, że nawet najpiękniejszy diament zapakowany w zwykły karton sporo traci ze swego wyglądu ;)

Nie no, jak na tak młody wiek to Art wtedy pisał bardzo dobrze. Sam nie potrafiłbym tak klecić zdań i w wieku 13 lat.
A co do założenia fabularnego... nic mi do tego, że ktoś widzi Garretta w zupełnie innym świetle, niż jest przedstawiony w oryginalnej grze :) Mnie jedynie ten pomysł nie odpowiada, do zcego mam takie samo prawo jak Art do swojego pomysłu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Keeper in Training »

Zważcie, że chłopak miał wtedy 8 LAT. Jest różnica między literaturą dziecięcą a dorosłą. Powiem tak: wielu autorów komercyjnych pisze dla dzieci czy nastolatków większe bzdury. Zmiana punktu widzenia na Garcia jest odważnym posunięciem. Jest taka fraszka Jana Sztaudyngera pt.: "Mistyk". Brzmi tak:
"Mistyk
wystygł.
Wynik:
cynik". Za zmianę myślenia wielki plus!!!
Gramatycznie i składniowo przewyższa typowy poziom ośmiolatka. Powinno się więc oceniać ten tekst z poziomu wieku. Jako nauczycielka w klasie z ośmiolatkami, nawet w trzeciej podstawówce (!) dałabym bez namysłu mocną -5, +4. Teraz Artass pisze naprawdę ładnie i to się liczy, a "Święta..." są - moim skromnym zdaniem - niejaką dobrą wróżbą rosnącego talentu.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ