[LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

[LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

UWAGA !!! OPOWIADANIE JEST STARE JAK ŚWIAT, POCHODZI Z OKRESU GDY MIAŁEM LAT OK.8, NIE WEŹCIE GO ZA NOWE!!!

Witajcie ! Trochę się spózniłem z terminem ale niech będzie ... otóż przygotowałem własną powiastkę p.t "Jak Garret obchodzi święta ..." jednak są to tylko pierwsze dwa akapity (niezbyt dużo) ponieważ jeszcze nie dokończyłem ! Na Gildię Oświeconych (szacunek !) to może nie trafi ale mam nadzieje że będzie się miło czytało ! Oto i moje "dzieło" :


"Jak Garret obchodzi święta ..."


Mieszkańcy wreszcie doczekali się tak ważnego przecież dnia. Do świąt miasto przygotowywało się przez tydzień. Natomiast dzisiaj ulice wyglądały wspaniale ... na wielkim rynku stała największa z z choinek a każdy przechodzący mieszkaniec stał przynajmniej dwie minuty nie mogąc nacieszyć się jej pięknem. W oknach domów widniały śliczne ozdoby i naprawdę trudno byłoby wybrać najładniejsze z nich. Wszyscy zdawali się odczuwać tą atmosferę. Nawet zwykle najbardziej gburowate osoby byly całkiem sympatyczne i miło się z nimi rozmawiało.
Garrett , jak każdy złodziej powinien być bezduszny lecz nawet on siedział przy kominku w swojej przytulnej izdebce i żałował że jest sam ... wpadł na pomysł ... nie uczynił przecież nic złego dozorcy , który pewnie teraz siedział przy stole na klatce schodowej. Bez zastanowienia udał się na schody, (miał zamiar zaprosić go do siebie) gdzie zastał dozorcę przy stole. Nawet nie zauważył Garretta ponieważ był zbyt pochłonięty jedzeniem. Dozorca nazywał się Diff i był dość młody. Miał jasne blond włosy. Był miłą osobą , dlatego Garret pomyślał że Diffowi spodoba się jego propozycja. Garret nie chciał jednak go wystraszyć więc odchrząknął lekko. Diff odwrócił się wciąż siedząc na krześle jednak nic nie powiedział. Garrett odezwał się pierwszy.

Witaj ! --powiedział jak najcieplej Garrett-- Chciałem życzyć Ci ... przede wszystkim Wesołych Świąt.

Cóż ... to bardzo miło ! --- odrzekł na to Diff -- Wzajemnie ! Jeżeli chcesz dosiądz się do mnie !

Zrobiłbym to -- odpowiedział na to Garrett -- lecz ... to ja chciałem Cię zaprosić ...

Bardzo chętnie -- powiedział Diff -- Nie wiem jak Tobie dziękować !

Na twarzy Diffa było widać radość , tak jakby pierwszy raz ktoś chciał go zaprosić

A więc -- Rzekł Garrett -- chodzmy !

[ Dodano: Pon 24 Gru, 2007 19:08 ]
P.S : Nie wiedziałem jak nazywa się ten dozorca (z tego co pamiętam był w TDS) więc nazwałem go Diff ! :-D

[ Dodano: Pon 24 Gru, 2007 20:05 ]
Jest tylko jedna ZNACZĄCA wada ! Bardzo krótkie ! (ale jeszcze nie dokończyłem !)
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2009, 15:33 przez Artass, łącznie zmieniany 6 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Michal »

Garrett a nie Garret. Za taki błąd to warn od razu :-D Żartuję. W drugim akapicie "Garret" za często się powtarza. Zdecydowanie za krótkie żeby ocenić całokształt.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

Michal pisze:Garrett a nie Garret. Za taki błąd to warn od razu
Kur...czę ! TAKI błąd na tym forum to wstyd ! :oops: Ale już będe uważał !
Michal pisze:Zdecydowanie za krótkie żeby ocenić całokształt.
Wiem , wiem ale to było coś w stylu dema gry ... chciałem tylko zapytać czy się podoba ! Ale już szykuje się więcej ! :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Sutriw »

Artass pisze:
Michal pisze:Zdecydowanie za krótkie żeby ocenić całokształt.
Wiem , wiem ale to było coś w stylu dema gry ... chciałem tylko zapytać czy się podoba ! Ale już szykuje się więcej ! :P
Niepotrzebnie. Nie ma co dawać takich strzępków. Jak częstować to od razu całym.

Po całości może mógłbym powiedzieć co innego ale po tym co na razie zaprezentowałeś mogę tylko napisać, że mi się nie podoba. :)

Garrett zaprasza strażnika na święta do siebie? WTF?!
To nie Garrett. On by się tak na bank nie zachował. Ten strażnik też nie lepszy... Najzwyczajniej w świecie opuścił swój posterunek i udał się z jakimś typkiem do jego kwatery... :roll:

Fabularnie IMO do kitu.

Ale to dopiero początek. Jeżeli dalej akcja rozwinęłaby się ciekawie, okazało się, że Garrett miał tak naprawdę inne plany wobec strażnika i spędzenia świąt oraz ogólnie wydarzyłoby się coś niespodziewanego, to czemu nie...
Jednak po tym świstku co zaprezentowałeś jestem, że się tak wyrażę, na nie.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Black_Fox »

Napisz coś więcej, bo to na streszczenie się nawet nie nadaje. ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

Sutriw pisze:Garrett zaprasza strażnika na święta do siebie? WTF?!
To nie Garrett. On by się tak na bank nie zachował. Ten strażnik też nie lepszy... Najzwyczajniej w świecie opuścił swój posterunek i udał się z jakimś typkiem do jego kwatery...
Sutriw , ten dozorca w TDS normalnie z nim rozmawia i wali teksty typu "co u ciebie ?" do Garretta więc pomyślałem że są przyjaciółmi !
Sutriw pisze:Ale to dopiero początek. Jeżeli dalej akcja rozwinęłaby się ciekawie, okazało się, że Garrett miał tak naprawdę inne plany wobec strażnika i spędzenia świąt oraz ogólnie wydarzyłoby się coś niespodziewanego, to czemu nie...
Jednak po tym świstku co zaprezentowałeś jestem, że się tak wyrażę, na nie.
No cóż ... mogę tak zrobić ! :-D

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 17:03 ]
Tiaa , to już wszyscy mogą być mili tylko Garrett zawsze musi mieć serce z kamienia ? Piszę tą powiastkę bo chce pokazać że nasz poczciwy (no dobra , może nie poczciwy) złodziej też ma serce i umie się dzielić z innymi !
Obrazek
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Black_Fox »

Artass pisze:Sutriw napisał/a:
Ale to dopiero początek. Jeżeli dalej akcja rozwinęłaby się ciekawie, okazało się, że Garrett miał tak naprawdę inne plany wobec strażnika i spędzenia świąt oraz ogólnie wydarzyłoby się coś niespodziewanego, to czemu nie...
Jednak po tym świstku co zaprezentowałeś jestem, że się tak wyrażę, na nie.
No cóż ... mogę tak zrobić ! :-D
<ziewa> Wiec będzie wiadomo co dalej... ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

Witajcie ! Przygotowałem dalszy ciąg tego opowiadania , chociaż pewno znowu się nie spodoba. Ale cóż ... nie mam talentu. Jednak nadal mam nadzieję że się spodoba 8-) A więc ... trzymajcie ! :


Gdy już doszli do drzwi Garrett sięgnął za pazuchę po klucz i nie wachając się otworzył je. Ich oczom ukazał się nieduży przytulny salon. .Jedynym zródłem światła w pokoju był kominek i srebrny świecznik stojący na wigilijnym stole.W kominko wesoło strzelały iskry. Garrett zdjął płaszcz i powiesił go na wieszaku , po chwili to samo uczynił Diff. Ściany pokoju były pomalowane na granatowo. Jednak najbardziej rzucała się w oczy choinka która aż świeciła na czerwono od lampek i ozdób w tym kolorze.

Proszę , usiądz ! --powiedział Garrett wskazując na stary drewniany fotel -- Za chwilę przyniosę potrawy !

Dziękuję Ci ! -- rzekł lekko zmieszany Diff -- Nie wiem czy to nie będą najlepsze święta w moim życiu !

Garret bez słowa wszedł do kuchni i zaczął coś wyjmować. Diff usłyszał tylko skrobanie o patelnię i różne inne dzwięki jak trzaski , zgrzyty i dudnienie. Po chwili do pokoju wszedł Garret trzymając wielką tacę z trunkiem i szklankami , gdy już położył ją na stole ponownie udał się do kuchni. tym razem przyniósł ogromny talerz z rówinie wielkim indykiem.

-- Mógłbyś mi pomóc ? -- powiedział cicho Garrett --

-- Oczywiście ! -- odpowiedział Diff i podszedł do Garretta chwytając talerz z drugiej strony --

Było jeszcze wiele innych potraw , lecz według tradycji razem na stole było dwanaście tależy. Gdy nadszedł czas na jedzenie potrawy jeszcze były bardzo ciepłe. Diff i Garrett nałożyli sobie po kawałku kurczaka i smażonej ryby.

To bardzo miło że mnie zaprosiłeś -- rzekł Diff uśmiechając się -- jednak mam wrażenie że nie zdołamy zjeść wszystkiego.

Może i nie -- odpowiedział Garret -- lecz zostanie na inny dzień !

-- Albo i nawet dni ! -- bąknął Diff

Garret miał wrażenie że o czymś zapomniał ... obejżał się dookoła jednak jego wzrok zatrzymał się dopiero na kominku. Leżał na nim mały półmisek pełny opłatków.

Jak ja mogłem zapomnieć ! -- powiedział Garrett -- Zapomniałem o opłatku !

Sięgnął po miskę i podał ją Diffowi przy okazji samemu wyciągając opłatek. Diff ponownie podziękował i wyjął opłatek. Podzielili się opłatkami życząc sobie "Wesołych Świąt" po czym wrócili do jedzenia. Diff czuł się jak u siebie w domu , mimo to zachowywał się z właściwą mu godnością. Po krótkim czasie zaczęli nawet śpiewać kolędy. Przez cały ten czas za oknem sypał śnieg.

Mam nadzieję -- rzekł Diff -- że kolejne święta będą równie udane.
-- Ja także ! --powiedział Garrett -

Uwagę Garretta przyciągnął stół. Stały na nim resztki potraw.Natomiast Diff oglądał cal po calu wspaniałą choinkę która stała w rogu pokoju.

-- Może to dokończymy ? -- powiedział Garrett wskazując na stół który wcale nie był jeszcze pusty --

-- Bardzo chętnie ! -- Odrzekł Diff uśmiechając się --

Mimo że jedzenia nie było już dużo , długo trwało zjedzenie tego wszystkiego. Gdy już na stole nie było nic oprócz pustych talerzy , Diff szykował się do wyjścia. Podszedł do Diffa chcąc go pożegnać. Kiedy już to zrobił Diff uśmechając się lekko obrócił się i poszedł w kierunku posterunku. Garrett zobaczył sakiewkę lekko wystającą Diffowi z kieszeni. Mógł przecież od razu po nią sięgnąć lecz zawachał się chwilę. Nie ... nawet on nie zrobił by czegoś takiego przyjacielowi a tym bardziej nie w święta. Jednak serce było mocniejsze ...

The end / Koniec

[ Dodano: Sro 26 Gru, 2007 11:46 ]
Szkoda że takie krótkie jednak nie mam talentu jak np. Maveral i Caer ... lecz myślę że docenicie moją pracę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Samira »

Jeśli już idziemy w tradycję - W wigilię nie je się mięsa ^^
A dalej.. No.. jakoś nie widzę Garretta w takiej roli. Po prostu nie.
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

Samira pisze: dalej.. No.. jakoś nie widzę Garretta w takiej roli. Po prostu nie.
Domyślam się ... a ja właśnie chciałem pokazać Garretta w tej roli ... chociaż też go sobie nie mogę wyobrazić ! :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Michal »

Artass pisze:wachając
Artass pisze:tależy
Artass pisze:obejżał
Artass pisze:zawachał
Z ortografią kiepsko. Tym bardziej, że jest to opowiadanie a nie pisany na szybko post więc był czas żeby ze 2 razy sprawdzić albo chociaż wkleić całość do Worda. Jako całość to trochę nudne to opowiadanko.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Łucznik »

Zzz... Troszke nudne Garret i Strażnik Oo już prędzej by zaprosił któregoś z opryszków z miasta albo jakiegoś pasera
i ten dif na wszystko odpowiada :Chętnie,dziekuje itp.
opowieść z Pamiętnika Garreta jest najlepsza Maveral pisze świtne opowieści
ale jak na pierwszy raz nie jest najgorzej
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Sutriw »

Krótko i zwięźle o opowiastce:

minusy:
- Fabuła. Kiepska... Ten pan z opowiadania to nie jest Garrett z gry Thief. Poza tym dziwacznym zachowaniem Garretta, ogólnie wieje nudą. No bo co tu się dzieje? Nic, siedzą i jedzą...
- Jak zauważył Łucznik, bohaterzy zbyt sztywno zwracają się do siebie.
- Krótkie. Chociaż co się dziwić skoro opowiadanie jest praktycznie o... niczym.
- Powtórzenia. Prawie co zdanie był wyraz "potrawa".
- No i ta ortografia. Sprawdzenie opowiadania przed opublikowaniem go gdziekolwiek to obowiązek.
- Nie wiem dlaczego tak rozciągnąłeś drugą część opowiadania. Tych kilka enterów nie sprawi, że pomyślimy, że tekst jest dłuższy niż w rzeczywistości. ;)

plusy:
- Tu odnośnie tego, że "nie masz talentu". Odnoszę wrażenie, że wspomniałeś o tym kilka razy z myślą, że znajdą się ludzie, którzy napiszą "ależ skąd, masz chłopie talent!". ;)
Ot skromność taka...
Po takim krótkim opowiadanku trudno stwierdzić czy masz wielki talent. Ale jakiś tam masz na pewno. Taki nieoszlifowany diament. Sporo rzeczy zawaliłeś ale pisać ogólnie umiesz.
Całkiem dobrze radzisz sobie z opisami pomieszczeń, sytuacji itp. Byle byś tylko pisał ciekawie i pracował nad sobą. :)
- odwaga i chęć tworzenia
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Black_Fox »

Jeśli pisałeś z nudów to jest ok. Jeśli masz większe ambicje to masz długą drogę.
Zapraszam do tematu "Mój projekt też". ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

Black_Fox pisze:Jeśli pisałeś z nudów to jest ok. Jeśli masz większe ambicje to masz długą drogę.
Tak właśnie było ! Nie chciało mi się przechodzić poraz 147895 Thiefa ... ;)
Sutriw pisze:Tych kilka enterów nie sprawi, że pomyślimy, że tekst jest dłuższy niż w rzeczywistości.
Wiem , wiem ... ogólnie nie oczekiwałem pochwał ... a te entery to było dla estetyki ! 8-)

[ Dodano: Sro 26 Gru, 2007 15:14 ]
Zresztą najpierw chciałem nazwać temat "Mnie także się nudziło !" :P

[ Dodano: Sro 26 Gru, 2007 15:15 ]
Sutriw pisze:Krótko i zwięźle o opowiastce:

minusy:
- Fabuła. Kiepska... Ten pan z opowiadania to nie jest Garrett z gry Thief. Poza tym dziwacznym zachowaniem Garretta, ogólnie wieje nudą. No bo co tu się dzieje? Nic, siedzą i jedzą...
- Jak zauważył Łucznik, bohaterzy zbyt sztywno zwracają się do siebie.
- Krótkie. Chociaż co się dziwić skoro opowiadanie jest praktycznie o... niczym.
- Powtórzenia. Prawie co zdanie był wyraz "potrawa".
- No i ta ortografia. Sprawdzenie opowiadania przed opublikowaniem go gdziekolwiek to obowiązek.
- Nie wiem dlaczego tak rozciągnąłeś drugą część opowiadania. Tych kilka enterów nie sprawi, że pomyślimy, że tekst jest dłuższy niż w rzeczywistości.

plusy:
- Tu odnośnie tego, że "nie masz talentu". Odnoszę wrażenie, że wspomniałeś o tym kilka razy z myślą, że znajdą się ludzie, którzy napiszą "ależ skąd, masz chłopie talent!".
Ot skromność taka...
Po takim krótkim opowiadanku trudno stwierdzić czy masz wielki talent. Ale jakiś tam masz na pewno. Taki nieoszlifowany diament. Sporo rzeczy zawaliłeś ale pisać ogólnie umiesz.
Całkiem dobrze radzisz sobie z opisami pomieszczeń, sytuacji itp. Byle byś tylko pisał ciekawie i pracował nad sobą.
- odwaga i chęć tworzenia
A ocena : 4/10 :-D !
Obrazek
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Black_Fox »

Mniemam, że pomysł na pisanie przyszedł z Gildii Oświeconych? [ tak samo było ze mną ]
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: taffer »

A ja wam mówię, że Garrett w głębi duszy jest dobrym kolesiem :roll: I myślę, że co i raz z dozorcą jakąś flaszkę obrobią :P
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Artass »

taffer pisze:A ja wam mówię, że Garrett w głębi duszy jest dobrym kolesiem I myślę, że co i raz z dozorcą jakąś flaszkę obrobią
To znaczy że mnie popierasz ? No wreszcie ... a już myślałem że sama krytyka będzie ! :| A co do dozorcy to oni pewnie byli kumplami ... normalnie ze sobą rozmawiali itd. !
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Kurak »

Artass - nie chcę cię zniechęcić do pisania, ale jak na razie słabo ci to wychodzi -_- pamiętaj jednak, że trening czyni mistrza
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Sutriw »

Artass pisze: A co do dozorcy to oni pewnie byli kumplami ... normalnie ze sobą rozmawiali itd. !
Taaa, fajni kumple...
Chociaż właściwie to jakby się zastanowić, czułem do niego pewien rodzaj sympatii. Zawsze gdy wchodziłem lub wchodziłem do mojej kwatery, pamiętałem by się do niego podkraść i zdzielić go pałką przez łeb. :))
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Marzec »

Samira pisze:W wigilię nie je się mięsa ^^
Tylko według lokalnych polskich tradycji :roll:
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Łucznik »

W ameryce indyk to mus, ale oni chyba obchodzą jeszcze chanuke(znaczy się niektórzy)
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Kurak »

a "hanuka" to czasem nie tradycja żydowska? xd
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Sutriw »

Kurak pisze:a "hanuka" to czasem nie tradycja żydowska? xd
No o to mu chyba chodziło przecież... :roll:
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Moja pierwsza powiastka !

Post autor: Kurak »

no to co ma do hanuki USA? o_O
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
ODPOWIEDZ