[APLIKACJA] Dźwięki dla postaci graczy do gier na silniku In

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

[APLIKACJA] Dźwięki dla postaci graczy do gier na silniku In

Post autor: marek »

Już jakiś czas temu uprzyjemniłem sobie grę w Icewind Dale 2 poprzez dodanie 2 moim postaciom głosów z Thiefa.
Głos dla postaci złodzieja to oczywiście nasz "Master Thief", opracowane jeszcze za czasów istnienia nowego Top Secret na bazie dźwięków postaci do Baldurs Gate 2, które dodali. Z racji iż dźwięki są w identycznym formacie, jaki jest potrzebny w innych grach na silniku Infinity, dobrałem je odpowiednio i pozmieniałem nazwy tak, aby pasowały do IWD. Raptem 1 czy 2 sie powtarzają, a to ze względu na brak wystarczajacej liczby sensownych odgłosów.
Głos dla postaci maga/czarownika został dobrany na bazie odgłosów magów z TG wyyciągniętych z pliku snd.crf. Obecnie nie pamietam czy je jakoś jeszcze specjalnie konwertowałem, ale chyba nie było potrzeby. Z racji iż zestaw dźwięków był ograniczony ponownie jakieś mogły się powtórzyć, jednakże w żadnym z zestawów, które zamieszczam nie zauważa się tego, raczej słychać urozmaicenie.

Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie tych dźwięków ze względu na ich specyfikę - oraz na ograniczoną liczbe zestawów wbudowanych w gry.
Myślałem jeszcze nad zrobieniem zestawu dla wojownika/kapłana/paladyna na bazie dźwięków strażników/młotów/mechanistów, ale niestety ich dźwięki są słabo urozmaicone. Jest mnóstwo dźwięków ataku, zranienia, śmierci, ale brakuje dźwięków znudzenia, zaniepokojenia, zmęczenia itp. Coś by się zebrało, ale zbyt wiele by się powtarzało. Moze kiedyś jak mi się będzie chciało (w końcu IWD2 to świetna gra), a może komuś innemu. W każde: korzystajcie i miłej zabawy!

PS:
jesli chcecie użyć tych dźwięków w BG2 musicie zobaczyć w readme od dźwięku jaka jest zasada nazewnictwa i numeracji plików, porównać z zasadami z IWD2 i odpowiednio pozmieniać nazwy.
PS2:
Wstawiam pocięte na kawałki, które wchodza na forum. Na jakies rapidy itp. nie wstawiam, bo tam w końcu skasują - a tutaj zostanie(na pewno dłużej)

PS3:
mam problem z dodaniem więcej niż 1 załącznika :/ będe dodawał w oddzielnych postach.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:41 ]
część 2.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:50 ]
część 3.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:52 ]
mag cz.1.

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:53 ]
mag cz.2

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:54 ]
mag cz.3

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 15:55 ]
mag cz.4

Uff, to już wszystko. Oceńcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ