Kawiarenka

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Łacina jest bardzo ciekawa, ucząc się jej uczysz się jakby wszystkich języków europejskich. Niestety, egzamin już nie należy do przyjemnych i w pierwszym podejściu zdało go zaledwie 10%.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

wsad

Post autor: Bluu »

SPIDI: wydzieliłem z wątku o opowiadaniu Hattoriego "The Dark Age"


Hattori, mam dla Ciebie pewną, można by rzec, radę: gdybyś zabrał się znowu do pisania TDA, to radziłbym Ci przeczytać dwa opowiadania Edversiona, zamieszczone w Twórczości Fanowskiej: "Personifikanty" oraz "Wieczny Odpoczynek". Tak sobie po prostu pomyślałem, ze może zechciałbyś przeczytać jaką wizję Wieku Ciemności posiada inny, bardzo dobrze piszący użytkownik. On również pisze o tym, co w jego wizji mogło się dziać po zakończeniu trzeciej części Thiefa i myślę tylko, że to Ci się może stać w pewnym sensie pomocne ;)
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Bluu, dobra myśl! Nie chciałbym powtórnie wykorzystać jakiegoś pomysłu, który pojawił się już dawno temu. W ogóle planuję kilka lektur na wakacje, coby odświeżyć swój styl. W pierwszej kolejności skończę książkę do matury z polaka, a później zajmę się dziełami Edversiona. Chciałem to już dawno zrobić, a teraz będzie dobry na to moment. Dzięki za radę :-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Bluu, dobra myśl! Nie chciałbym powtórnie wykorzystać jakiegoś pomysłu, który pojawił się już dawno temu. W ogóle planuję kilka lektur na wakacje, coby odświeżyć swój styl. W pierwszej kolejności skończę książkę do matury z polaka, a później zajmę się dziełami Edversiona. Chciałem to już dawno zrobić, a teraz będzie dobry na to moment. Dzięki za radę :-D
Dla autora czytanie innych dzieł jest najlepszym ćwiczeniem. Tak nieco poza tematem, które opowiadania z Twórczości czytałeś? Wiedząc to, łatwiej oceniać tekst.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Zasadniczo tylko fabularne streszczenie TDP (bodajże Spidiego), „Opowieść zombiaka – Dzielnica Zamurze”, „Thiefa na wesoło”, „Dumę i uprzedzenie” oraz najnowsze: „W świetle Glifu”, „Świątynię Budowniczego”.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hadrian »

Moich nie czytałeś, to dobrze :P Kupa śmiechu z "Diamentowe berło..." i "Kurtyna Opadła" :) A tak na serio, to jak chcesz czytać jakieś moje opowiadania to ew. "Zdrada Stanu" i "Błękitna Czapla" problem z tym, że nie są skończone...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Streszczenie nie jest moje, popełnił je Dziarsky.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hadrian »

Streszczenie? Spidi napisał przecież normalną powieść, zresztą Aen i Dziarsky też ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Streszczenie? Spidi napisał przecież normalną powieść, zresztą Aen i Dziarsky też ;)
Ach, czego Spidi się na swojej ścieżce literatury nie łapał... Z wprowadzeniem heavy metalu do Zakonu Trybów na czele. Ach, wspomnienia :roll: ...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: SPIDIvonMARDER »

I nikt tego teraz nie czyta, a jak czyta to nie komentuje :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hadrian »

Ja kiedyś czytałem, chyba to mam gdzieś na dysku... Poszukam i jak znajdę to przeczytam i ocenię :P
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Skąd wiesz, że nie czytają? "Kroniki..." zawierają część Twoich prac, które sam do nich udostępniłeś. A wspomniane kompendium rozchodzi się świetnie (maleńki off-topic: wrzucenie go na MediaFire, który nie wrzuca poczekajki, było doskonałym posunięciem). Zobacz w swojej skrzynce, może ktoś pisał.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nic mi nie wiadomo o jakiejkolwiek aktywności fanowskiej. Skrzynka na twoich wyszczekanych też jest pusta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Nic mi nie wiadomo o jakiejkolwiek aktywności fanowskiej. Skrzynka na twoich wyszczekanych też jest pusta.
Rozumiem. Wiesz, nie sprawdzam skrzynek użytkowników, dlatego się teraz dość zdziwiłam. Generalnie ludziom się podoba, nie mam pojęcia, dlaczego mówią to mnie, a nie autorowi :)) .

EDIT 07.05.2012:

Mam prośbę do wszystkich zainteresowanych. Poszukuję inspiracji, że się tak wyrażę, rodowych. Mam kilka specyficznych (by nie rzec: dziwacznych) pytań:
- 13 pokoleń: ile to mniej więcej może być?
- ród podzielony na cztery gałęzie: muszę wykombinować ich herby. Jakieś pomysły?
- mam nakreślone straszliwie zagmatwane drzewo genealogiczne. Jak lepiej zaznajomić z nim czytelnika: w formie oglądanego gobelinu z przedstawieniem tegoż schematu czy raczej jako opowieść członka/członkini (... :roll: :twisted: ) rodu? Co wolelibyście przeczytać?
- wyrafinowane sposoby zejścia członków rodu. Im większa bomba, tym lepiej. Mam już zabójstwa w afekcie, bitwy, powstania więźniów, utopienia, upadki z koni, roztrzaskanie się o ziemię, otrucia, jednym słowem: intrygi, intrygi i jeszcze raz intrygi. Co jeszcze można wykombinować?

Podobny zgryz mam z panteonem. Stare wyznanie politeistyczne, inspirowane mieszanką skandynawską, celtycką i indyjską. Kilka zagwozdek:
- mit genezyjski: jak pokaźny "panteon wyjściowy"?
- powstanie lądu: jakieś wskazówki?
- sposób rozłączenia się dwóch krain. Zdrada?
- bóstwa i ich wygląd, symbole itd.

Z góry dziękuję za wszystkie pomysły. Potrzebna mi burza mózgów. Dla uczestników - wdzięczność i chwała 8-) . Dziękuję i pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

- ród podzielony na cztery gałęzie: muszę wykombinować ich herby. Jakieś pomysły?
Motywy z lwem, tygrysem, rysiem i czarną panterą. Można zwierzęta zmienić, ale jeśli jest to jeden klan, to może przydałoby się pewne podobieństwo?
- Jak lepiej zaznajomić z nim czytelnika: w formie oglądanego gobelinu z przedstawieniem tegoż schematu czy raczej jako opowieść członka/członkini (... ) rodu? Co wolelibyście przeczytać?
Dla mnie bardziej przejrzysty byłby schemat, choć niektórzy woleliby pewne wysilić intelekt w takim momencie. Jeszcze jedno - może zamiast gobelinu jakaś strona z ładnie oprawionej księgi? Rozumiesz, żeby stylem przypominał średniowieczną miniaturę.
- wyrafinowane sposoby zejścia członków rodu. Im większa bomba, tym lepiej. Mam już zabójstwa w afekcie, bitwy, powstania więźniów, utopienia, upadki z koni, roztrzaskanie się o ziemię, otrucia, jednym słowem: intrygi, intrygi i jeszcze raz intrygi. Co jeszcze można wykombinować?
Potknięcie się o krawężnik (sic! :)) ). Śmierć przy porodzie (matka lub dziecko). Jakiś idiotyczny, tragikomiczny zakład. Zamordowanie przez zabójcę ukrytego w wychodku ("intryga", ale jaka oryginalna! :-D Możesz się śmiać, ale jeden z japońskich szogunów tak zginął). Śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach w postaci uprowadzenia przez nieznane istoty. Hehe.
- powstanie lądu: jakieś wskazówki?
Hmm, może coś podobnego do legendy o Japonii...? Jeden z bożków zanurzył w oceanie swoją broń i ją wyciągnął, a spadające krople utworzyły ląd. (Chociaż bardziej pasuje to do wysp i ew. krainy jezior niż do typowo stałego lądu)
- bóstwa i ich wygląd, symbole itd.
Bóstwa z religii shinto są nietypowe, przynajmniej z wyglądu. Może będą stanowić dla ciebie inspirację.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

@Hattori:
1. Też myślałam o drapieżnikach. Knif w tym, że to bardziej skandynawski kraj, dlatego najbardziej pasuje ryś... Myślałam o wilku, lisie, kruku i orle.
2. Księga trochę mniej pasuje, ponieważ władcy są, jakby to ująć, cokolwiek barbarzyńscy :roll: ... W całym ogromnym zamczysku będzie niewiele książek, a te zdobyte na innych ludach dopiero w ciągu ostatnich dwóch pokoleń. Literatura nie jest ceniona, a tradycja każe przekazywać podania ustnie. (Jeden z bohaterów będzie czynił uwagę, że w takim wielkim zamku nie ma biblioteki.)
3. Tutaj jest kwestia klątwy. Według niej (postaram się wyjawić jak najmniej), to mężczyźni z rodu mieli ginąć szybko i w męczarniach. Kobiety miały być długowieczne (aby mieć czas na rozpaczanie :x ). Mam całe pułki mężów i braci, którym coś się przydarzyło, ale kobiety umierały śmiercią możliwie naturalną (ze zgryzoty :twisted: ). A historię szoguna kojarzę, dość popularna (śliczne wydanie "Bajek japońskich"? ;) ).
4. To dobry pomysł. Zamierzam zaczerpnąć z Goethego w kwestii bóstewek żywiołów (para boskich władców - tacy Zeus i Hera, Geb i Nut lub Odyn i Frigg - powołają do życia salamandry, undeny, sylwenów i pigmów). Chyba wieszcz się nie obrazi, w końcu moja powiastka to żadna konkurencja :)) ! Zastanawam się też nad zaślubinami ziemi z morzem.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

Sprostowanie: nie szogun, a Uesugi Kenshin, jeden z najsłynniejszych panów feudalnych. BTW, mogłabyś napisać mi na PW coś więcej o tych "Bajkach..."? Nie znam ich, a dobrze byłoby to zmienić. :)
Zastanawam się też nad zaślubinami ziemi z morzem.
Nie wiem gdzie narodził się ten tajemniczy pomysł, ale brzmi obiecująco.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Sprostowanie: nie szogun, a Uesugi Kenshin, jeden z najsłynniejszych panów feudalnych. BTW, mogłabyś napisać mi na PW coś więcej o tych "Bajkach..."? Nie znam ich, a dobrze byłoby to zmienić. :)
Zastanawam się też nad zaślubinami ziemi z morzem.
Nie wiem gdzie narodził się ten tajemniczy pomysł, ale brzmi obiecująco.
Proszę bardzo: http://drops.pl/ksiazka/bajki-japonskie/. Moje rendez-vous z tą pozycją odbyło się lata świetlne temu. Myślę, że jest całkiem interesującą alternatywą do czytania dzieciom zamiast tych wszystkich syrenek do prania (http://ariel.pl/).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

Thx. Będę czytać z wypiekami! :zaw

A na poważnie to nie rozumiem twojego porównania do proszku, wy-ty-fy.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Thx. Będę czytać z wypiekami! :zaw

A na poważnie to nie rozumiem twojego porównania do proszku, wy-ty-fy.
Disneyowska syrenka Ariel a proszek do prania Ariel. Osobiście drażni mnie przygładzanie w Disneyu. "Mała syrenka" i "Tristan i Izolda" nie dość, że, delikatnie powiedziawszy, mijają się z pierwowzorami, to jeszcze z happy endem... Zupełna profanacja.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Kawiarenka

Post autor: Mjodek »

Keeper in Training pisze:Moje rendez-vous z tą pozycją odbyło się lata świetlne temu.

Lata świetlne to miara odległości, nie czasu.

Przepraszam za offtop, ale nie mogłem się oprzeć xD

SPIDI: nie mówiąc o fakcie, że Keeper stara się nas nabrać, że jest jakaś przedwieczna lub w okolicach emerytury :P
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Mjodek pisze:
Keeper in Training pisze:Moje rendez-vous z tą pozycją odbyło się lata świetlne temu.

Lata świetlne to miara odległości, nie czasu.

Przepraszam za offtop, ale nie mogłem się oprzeć xD

SPIDI: nie mówiąc o fakcie, że Keeper stara się nas nabrać, że jest jakaś przedwieczna lub w okolicach emerytury :P
Ha! Mjodek doszedł do jednej z tych zagadek polonistycznych, tj. frazeologizmu, który nie ma prawa bytu, bo jest pozbawiony sensu. Ale nic to, niestety, trzeba posługiwać się takim językiem, jaki jest. Mimo wszystko gratuluję obeznania :roll: ! A rada do Kubusia: trust no-one. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie ekranu, a Twoje przypuszczenia mogą być niesłuszne! Jestem młoda duchem i wystarczy.

Inny kłopot to fakt, że ciągle brakuje mi czasu na opisanie potwora.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tylko, że ja wiem ile masz lat, od tego jest wywiad :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

A propo wywiadu, moi najlepsi ludzie twierdzą, iż musisz być czarodziejką, dzięki czemu jesteś w stanie magicznie kamuflować "zewnętrzną powłokę". Ja jednak jestem zdania, że jedyna magia może się kryć co najwyżej w makijażu i ładnym uśmiechu, a te imbecyle jak zwykle nie znają się na rzeczy...

Ma ktoś ludzi na sprzedaż? :col
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Tylko, że ja wiem ile masz lat, od tego jest wywiad :P
A Ty skąd to wiesz? Przecież czołgiści to nie wywiad! FB nie używam, a z moją paranoją inwigilacja mojej skromnej osoby nie należy do najprostszych zadań 8-) . Dobra, koniec z żartami, przestań dowcipkować, Spidi. To nie ja robię zdjęcie z "pancerniczkiem": takie rzeczy trudno przegapić, wierz mi :twisted: .
Życzyłabym sobie, aby każdy zdawał sobie sprawę z tego, że obojętnie, czego by sobie nie roił, nie ma szans na 100% dojść, kto jest kim.
Hattori pisze:A propo wywiadu, moi najlepsi ludzie twierdzą, iż musisz być czarodziejką, dzięki czemu jesteś w stanie magicznie kamuflować "zewnętrzną powłokę". Ja jednak jestem zdania, że jedyna magia może się kryć co najwyżej w makijażu i ładnym uśmiechu, a te imbecyle jak zwykle nie znają się na rzeczy...
Czarodziejką...? Nieee! Jeżeli już, to wiedźmą!!! A makijaż prędzej czy później odbija się ludziom czkawką (obłudni dermatolodzy!). Szkoda czasu i zachodu, nie mówiąc już o często mało naturalnym wyglądzie. Bogu niech będą dzięki, zawsze mi wisiał. Ale to bez znaczenia. ABY NADAĆ TYM KILKU POSTOM POZORY ZWIĄZKU Z TEMATEM, PISZĘ: BÓSTWA VENAGETY BĘDĄ NOSIŁY BARWY OCHRONNE W CZASIE BITEW!!! 8-)
Hattori pisze:Ma ktoś ludzi na sprzedaż? :col
Ha: dobre pytanie... Ktoś tu na forum w podpisie informuje, że kupi "Azjatkę, najlepiej Japonkę (może być używana)". Może jego spytaj? Powinien mieć informacje z pierwszej ręki :)) !
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ