Kawiarenka

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

Keeper in Training pisze:
Hattori pisze:Ma ktoś ludzi na sprzedaż? :col
Ha: dobre pytanie... Ktoś tu na forum w podpisie informuje, że kupi "Azjatkę, najlepiej Japonkę (może być używana)". Może jego spytaj? Powinien mieć informacje z pierwszej ręki :)) !
Mi też by się przydały Azjatki... Z uwagi na niedawne straty potrzebuję nowych kandydatek do zostania kunoichi... :(
Keeper in Training pisze: Czarodziejką...? Nieee! Jeżeli już, to wiedźmą!!!
I wszystko jasne - Glif Transmutacji! :))
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Keeper, znam po prostu parę osób, które znają Ciebie. Nie mówiąc o fakcie, że sama się chyba kiedyś przyznałaś, na początku znajomości.

Jakim "pancerniczkiem"? O co chodzi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

@Hattori: chyba trafiłeś w sedno.
@Spidi: nie sądzę, natomiast staram się wyczulić Cię na fakt, że ktokolwiek cokolwiek by Ci mówił, nie wiesz tego. Enigma.

O pancerniczku chodziło mi o czołgi, tj. Twoje zainteresowania militarne ;) . Skończmy już to gonienie za własnym ogonem, do mojego problemu z panteonem nic to nie wnosi.

Naprawdę, nikt mnie nie zna. To indywidualna osoba decyduje, ile i co ujawnić. Fin!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ech, no dobra, nie będę się kłócił :/




Od pewnego czasu nosi mnie, aby coś napisać od siebie o Thiefie. Równocześnie nie chcę łamać obietnicy, że z tym skończyłem i wziąłem się za poważne pisanie. Jednak posucha w TF (jeden Hattori coś pisał więcej, karlat też przestała) robi się niebezpieczna. Zatem by być uczciwym, to może napisze coś, co będzie opowiadankiem inspirowanym Thiefem... nie związanym bezpośrednio z Miastem, ale wystąpi tam złodziej podobny do Garretta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

Ej, no, nie narzekaj, masz jedno długie do przeczytania ;).
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie jest nowe, a po drugie już je przeczytałem, bez tam ostatniej części. Niestety :( Jedyne czego nie czytałem w TF to tego super długiego opowiadania Eversiona (tj nie skończyłem go) i ostatniej części Hattoriego. No i nie jestem pewien czy "Zaproszenie do Interludium" ogarnąłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

Spidi, nie rozpaczaj. Ostatnia część właśnie się pojawiła (tzn. więcej już nie będzie). Czekamy na recenzję :).

Zapraszam, naturalnie, do Interludium (nomen-omen ;) ), choć szczerze wątpię, że finalna wersja ujrzy światło dzienne. Chyba straciłam do tego serce. No i historia wygląda teraz inaczej, za dużo trzeba by było zmienić.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Okej, zaczynam pracę nad nowym tekstem. Ma być długi, co w połączeniu z sesją daje dość daleki termin końca realizacji. Postanowiłem popełnić coś szalonego :)

Spoiler:
► Pokaż Spoiler
.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kawiarenka

Post autor: Flavia »

SPIDIvonMARDER pisze:
► Pokaż Spoiler
.
:hur Wyborny żart, panie von Marder.

Sama zaczęłam pracować nad moją "Sagą o Złodzieju" i w zasadzie mogłabym wrzucić początek (taki malutki wstępik... na trzy strony), ale jako że druga część rodzi się w wielkich bólach, chyba na razie się wstrzymam. To jedyna rzecz, jaka wstrzymuje mnie przed czytaniem Waszych dzieł, przysięgam na macki Pana :suc
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

SPIDIvonMARDER pisze:
► Pokaż Spoiler
.
Boże dopomóż.

Hahah, tej, to może być niezłe :-D Wiesz, jak ja bym to widział?
Jest sobie jakiś ruch oporu. Pewien jego wydział pełni rolę czegoś na kształt, przyjmijmy umownie, gildii złodziei :) Zajmuje się dywersją na tyłach. Jego członkowie działają w bardzo niewielkich grupach. Garrett jako arogancki aspołeczniak oczywiście musi, na przekór wszystkiemu i wszystkim, działać sam. Jakie zadania dostaje? Kradnie broń, amunicję, pojazdy, no i oczywiście informacje. Daje namiary bardziej regularnym oddziałom oraz lotnictwu. Jedną z jego misji mogłoby być sabotowanie jakiegoś wyrąbistego bunkra będącego częścią Wału Atlantyckiego.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kawiarenka

Post autor: Flavia »

Tylko czemu miałby to robić? W końcu im więcej zniszczeń, tym więcej bezpańskich dóbr, czekających, aż ktoś się nimi zaopiekuje. Chyba że dostałby się do niewoli i został zmuszony do współpracy. Tylko dla której strony miałby pracować? :jez
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Całe opowiadanie jest już obmyślone, czeka tylko na chwilę czasu, abym je przelał na papier. Problem ze stroną ma być ciekawy, bo trochę irytuje mnie już koncepcja "cały-świat-przeciwko-Niemcom".
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Coś w stylu "Osiemdziesięciu milionów"? To Garrett nie jest przypadkiem pacyfistą...??? Wojna nie ułatwia biznesu. Ale z niecierpliwością czekamy. Może wprowadzisz tam też jakieś inne postaci?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hattori »

Zastanawiam się, jak by można przetłumaczyć słynne "Anyways I work, better when I'm drunk" Benny'ego. Póki co nie wymyśliłem nic lepszego od "Zawsze gdy pracuję, piwko se pompuję!". Obowiązkowo z rymem bądź załamującym się tonem. Any ideas, taffers?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

IMO lepiej by było "Zawszę lepiej pracuję, gdy piwko se pompuję!" :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Zastanawiam się, jak by można przetłumaczyć słynne "Anyways I work, better when I'm drunk" Benny'ego. Póki co nie wymyśliłem nic lepszego od "Zawsze gdy pracuję, piwko se pompuję!". Obowiązkowo z rymem bądź załamującym się tonem. Any ideas, taffers?
Do czego Ci to potrzebne? Według mnie dobre byłoby tłumaczenie niedokładne, np. "Niech no piwko płynie w żyłach, a robota będzie miła".
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

To zbyt mądre ;) Skąd taki Benny może wiedzieć, że piwko ląduje we krwi, a nie w żołądku? :P
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Poszukuję jak najwięcej imion dla szlachty z thiefa :P Będę wspomnianym lordom w grze nadawał miana, które mają być wyszukane - Bob czy Sam odpada ;) Przykłady:

Lord Ebenezer Bafford
Lord Rudolf Randall
Lord Alfred Rumford
Lord Herbert Van Vernon

Lady Amelia Rumford
Lady Helga Van Vernon
Lady Eleonora Shemenov

Przede wszystkim potrzebuję imion dla osób z rodów Baffordów, Randallów, Rumfordów, Rutherfordów, Van Vernonów, Von Crete'ów, De Perrinów, Rotszyldów i Shemenovów.
Wskazówka: dobrze by było, aby do Van Vernonów i Von Crete'ów dać imiona niemiecko brzmiące.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Różne imiona, pochodzą ze słownika z 1941 roku, więc posiadają staroświeckie brzmienie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Wow, wielkie dzięki :) Skąd to masz? :luk
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dziadek korzystał z tego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kawiarenka

Post autor: Flavia »

Osobiście polecam imię "Rajmunda". Bardziej staroświecko się chyba nie da :P
Bardziej klasyczne: Agata, Zuzanna, Matylda, Zofia.
Męskie: Henry, Horacy, Maurycy, Rajmund, Natan; z jeszcze bardziej staroświeckich: Roderyk, Urban, Hugon.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

adriannn pisze:Przede wszystkim potrzebuję imion dla osób z rodów Baffordów, Randallów, Rumfordów, Rutherfordów, Van Vernonów, Von Crete'ów, De Perrinów, Rotszyldów i Shemenovów.
Nathaniel i Allan de Perrin :).


A jeśli nie potrzebujesz imion z trylogii, to zobacz tu. Skarbnica wiedzy.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kawiarenka

Post autor: Flavia »

Przy okazji, jak myślicie, czy imiona takie jak "Krystian" i "Krystyna" mają rację bytu w świecie Thiefa? Oba wywodzą się od "Chrystusa", więc... dla mnie nie bardzo :roll:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A Konstantyn od Konstantynopola i cesarza, więc też powinno odpaść ;) Wtedy "Mary" również nie pasuje.


Myślę, że nie należy tak ortodoksyjnie na to patrzeć, wszak w Thiefie mógł być sobie jakiś Chrystus, który nie musiał być mesjaszem.
Obrazek
ODPOWIEDZ