Kawiarenka

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Witajcie, koleżanki i koledzy. Proszę o wyrozumiałość w kwestii braku opisów, jak postępują prace. Zmieniła się formuła i ze względu na fakt, że rozkręcam pewną stronkę, chwilowo nie prowadzę Textcrossingu. Z uwagi na prawa autorskie, tym bardziej, że projekt będzie właśnie o tematyce literacko-złodziejsko-fantastycznej. Kto nie ceni sobie Tolkiena :) .

Posuwam się z projektem bez nazwy - głupio byłoby go tak zostawić, gdy poprzednia ekipa się nie interesuje. Od razu jednak mówię, że nie wrzucam go tutaj jeszcze przez długi czas. Nie jest gotowy, a nie mam w zwyczaju wrzucać półproduktów czy odcineczków. O ile w tym czasie strona będzie już po premierze (dam Wam znać, czujcie się zaproszeni :kwd ), to po prostu w treści tematu dodam linka i tyle. Mam tylko pytanie, czy ktoś chciałby podzielić się doświadczeniem z opisywaniem negocjacji? Z góry dziękuję i życzę dobrego Nowego Roku :luk .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: karlat11 »

Hejka, czy ktoś może wie, dlaczego kapłani i kobiety wygladaja identycznie? :D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bo może są kapłankami? Sprecyzuj może pytanie... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Bo może są kapłankami? Sprecyzuj może pytanie... :)
Chodzi o szamanów i szamanki Pogan. Po pierwsze, powszechnie uważa się, że Poganie uznają matriarchat. Większość ich czarowników to szamanki, to one zwykle kierują całą frakcją, patrz Viktoria, Dyan. Mężczyźni raczej posługują się mieczami. Wiąże się to zapewne z korzeniami ich kultu: Bogini-Matka, vicca i tak dalej. W dużym uproszczeniu: matka daje życie, a ojciec broni go potem. Nikt wtedy nie znał "Juniora" :twisted: . Te prymitywne wierzenia zostały zaadaptowane przez twórców na potrzeby gry, dodano jeszcze parę elementów i gotowe.

U Młotodzierżców jest inaczej: oni mają podział na zakonników w stanie kapłańskim, a więc celibat (np. ojciec Debole, Greidus) oraz osoby świeckie związane z nimi (np. inspektor Drept), mężczyzn i kobiety. Zakonnice pojawiają się głównie w FM-kach i fanartach (np. siostra Janet z "I married a Pagan" Greypatch3), rzadziej w OM-kach. Wyjątkiem jest odłam Zakonu Młota, Mechaniści, ale oni od początku byli kompletnie inni. Te okropne babsztyle z kuszami :zdg ...

EDIT 13.04.2011:

Witam, mam pytanie do wszystkich. Szukam inspiracji co do kilku kwestii... Tworzę aktualnie mitologię jednej krainy i drzewo genealogiczne (ponad 13 pokoleń wstecz!). Potrzebne mi:
a) imię kobiece;
b) imiona, że się tak wyrażę, poboczne - do uzupełnienia drzewa;
c) twórcze sposoby zejścia z tego świata (to w końcu szlachta... muszą się nawzajem kłócić);
d) kilka pamiątkowych przedmiotów typu jakieś tiary, miecz itd. - jakieś opisy ich historii mile widziane;
e) propozycje co do treści klątwy jednego staruszka?

Wielce dziękuję wszystkim, którzy zgłoszą swoje propozycje. To naprawdę irytujące - swatanie bohaterów... Nigdy nie byłam dobra w simsach :kwd . Dziękuję i pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Chętnie pomogę. Sam tworze swą krainę fantasy (ala wiedźmin-warhammer) ;) a po za tym lubię szlachtę :)

a)Vellina, w skrócie Velli, Vell.
b)Edvar, Mundus, Flind/a, Karin, Juron, Beate, Adella, Norman, Billiam, Volij, Janus, Gilder...

Napiszę jutro jeszcze trochę. :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Chętnie pomogę. Sam tworze swą krainę fantasy (ala wiedźmin-warhammer) ;) a po za tym lubię szlachtę :)

a)Vellina, w skrócie Velli, Vell.
b)Edvar, Mundus, Flind/a, Karin, Juron, Beate, Adella, Norman, Billiam, Volij, Janus, Gilder...

Napiszę jutro jeszcze trochę. :)
Dzięki Ci :rad ! Naprawdę, wielkie dzięki za pomoc.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Masz jeszcze trochę:
Jadwin, Flond, Dimitr, Gargen, Hulg, Helga, Yalden, Moffin, Figar, Wakar, Frei, Yans, Trobell, Ekirion, Wulen, Delan, Franc, Zander, Gilger, Voniusz, Glomesz, Uffa, Jacynda, Jacynd, Floria, Florij, Jonasz, Kolgan, Jungi, Fletch, Chilian (Czilian) Galind, Dromerd, Ymoj, Fror.

;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Masz jeszcze trochę:
Jadwin, Flond, Dimitr, Gargen, Hulg, Helga, Yalden, Moffin, Figar, Wakar, Frei, Yans, Trobell, Ekirion, Wulen, Delan, Franc, Zander, Gilger, Voniusz, Glomesz, Uffa, Jacynda, Jacynd, Floria, Florij, Jonasz, Kolgan, Jungi, Fletch, Chilian (Czilian) Galind, Dromerd, Ymoj, Fror.

;)
Dziękuję, zastanowię się. Optuję za Dimitrem, Ekirionem i Frei (a propos, mógłbyś podzielić je na męskie i żeńskie?) :kwd . Pozostają kwestie genealogii, klątwy, pamiątek. I godła, symbolizujące jakby klany czy też odłamy jednej rodziny - zastanawiam się nad:
- lwem, lisem, wilkiem, krukiem i orłem?
- lisem, sową, kotem, smokiem i jednorożcem?

W załączniku dodaję obie opcje według grafik znalezionych w Internecie, do których się absolutnie nie przyznaję :rad .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kilka imion kobiecych:
Altamira, Madeleine, Ravenna, Amara, Pulchra, Amfiona, Puella, Sedulia, Filia, Fidelia.

Nazwiska:
Chauvet, Gravette, Aurygniac, Le Tone, Affero, Amplius, Cibus, Cito, Miles.

Ostzregam, że te nazwy mają znaczenia :)

Zemsta rodowa: nasłać na kogoś tresowanego orła, by ten go zabił np. na polowaniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Altamira... Jak jaskinia. Niezłe. Ravenna nasuwa skojarzenia z przepiękną katedrą. Dzięki, na pewno się przydadzą. Ten orzeł fajny :twisted: ;) ... Pozdrawiam!

EDIT!

Uprzejmie donoszę, że jak zwykle przy pracy, z planów nie wychodzi nic. Może inaczej: robi się straszny tasiemiec. Wydłuża się samoistnie i zupełnie nie mam na to wpływu. Na pewno nie skończę do końca tygodnia, także przykro mi, nie mam żadnych linków do pastwienia się :kwd :hyh . Serdecznie państwu dziękuję. Jeśli ktoś jest chętny na dołożenie się (względnie naprzykrzenie się jakiemuś bohaterowi, z którym nie przepada, w białych rękawiczkach :twisted: 8-) :P), zapraszam: poszukuję "statystów" do Straży Miejskiej (im więcej, tym lepiej). I zgłaszajcie, jakie kostiumy przygotować na maskaradę :)) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Skądś to znam ;) Dorabianie kolejnych wątków i postaci... bo tak się czuje, że być powinno. Są dwie drogi: albo napiszesz wszysko i potem wytniesz, ale z zaciśniętymi zębami trzymasz sie pierwotnego planu, bo zostawić tego tasiemca nie wypada :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Skądś to znam ;) Dorabianie kolejnych wątków i postaci... bo tak się czuje, że być powinno. Są dwie drogi: albo napiszesz wszysko i potem wytniesz, ale z zaciśniętymi zębami trzymasz sie pierwotnego planu, bo zostawić tego tasiemca nie wypada :)
Tak też zamierzam zrobić. Takie porzucanie projektów to świństwo, o ile bierzesz to na poważnie.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawiarenka

Post autor: Artass »

bedac na wakacjach dostalem naglego przyplywu weny tworczej. obiecuje, ze jak wroce to cos napisze. :) jezeli to kolejne slowa rzucone na wiatr z mojej strony to trzepnijcie mnie w leb. wybaczcie ten niechlujny styl pisania ale warunki mam iscie spartanskie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Artass pisze:bedac na wakacjach dostalem naglego przyplywu weny tworczej. obiecuje, ze jak wroce to cos napisze. :) jezeli to kolejne slowa rzucone na wiatr z mojej strony to trzepnijcie mnie w leb. wybaczcie ten niechlujny styl pisania ale warunki mam iscie spartanskie.
Wspaniale! Czekamy z niecierpliwością.

PS Ma ktoś pomysł, jak umożliwić znalezienie trupów? Serio pytam...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

Jakiś kontekst poproszę...?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Caer pisze:Jakiś kontekst poproszę...?
Mam trupy do zagospodarowania, dokładnie rzecz biorąc: dwa (na razie... :hyh :twisted: ). I mam kłopot, jak zbrodnia ma ujrzeć światło dzienne? Wyobraźcie sobie suchy, zimny step. Płasko jak na stole, wszędzie wyschnięte, pożółkłe trawy i głazy narzutowe po ostatnim zlodowaceniu. Mały cyrk polodowcowy, a w nim kamienny domek. I trupy. Nie chcę na razie muszę publicznie więcej, żeby nie robić spojlerów. No i jak to urządzić? Za wszelkie pomysły będę bardzo wdzięczna.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Hmm... grupa podróżników natknęła się na chatkę? W środku trupy, może zabite przez... trupy?
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

Grupa podróżników byłaby najbardziej oczywista. Oczywiście, musi mieć powód, żeby tam się zapuścić. Proponuję rozrzucić dookoła kilka kurhanów i... ekspedycję archeologiczną/etnograficzną. Potem można się zastanawiać, czy trupy są współczesne, czy też nie ;).

Ale podejrzewam, że masz już swoich bohaterów. To chyba nie są te trupy w chatce, co? :)
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Kawiarenka

Post autor: ERH+ »

Gdzieś w mieście wskazówką byłyby muchy, na stepie kruki zbierające się w jednym miejscu. Poganiacze bydła mogliby się natknąć na hienę ogryzającą kawałek ręki, pasterze zawędrowaliby do chatki za zbłąkaną owcą -albo w dane miejsce mógłby ich przyprowadzić koń denata. Ktoś inny mijając rozstaje zobaczyłby sylwetkę w bieli, i ciekawość zaprowadziłaby go tak daleko. I spotkanie przy chatce można by uznać za miłe, gdyby nie nieznośny fetor bijący ze studni...
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Hmm... grupa podróżników natknęła się na chatkę? W środku trupy, może zabite przez... trupy?
Adrian, "odpowiedź leży pomiędzy <<tak>> i <<nie>> (...)" :jez . To pierwsze - tak, to drugie - nie. Tak, mam ekspedycję naukową, która wybiega się do sąsiedniej krainy. Szaleje w końcu wojna. A trupy są po żołnierzach-degeneratach tejże krainy, którzy dostali na tej wojnie obłędu i zmienili się w bandę zbójów.
Caer pisze:Grupa podróżników byłaby najbardziej oczywista. Oczywiście, musi mieć powód, żeby tam się zapuścić. Proponuję rozrzucić dookoła kilka kurhanów i... ekspedycję archeologiczną/etnograficzną. Potem można się zastanawiać, czy trupy są współczesne, czy też nie ;).

Ale podejrzewam, że masz już swoich bohaterów. To chyba nie są te trupy w chatce, co? :)
Tak, mam już ekspedycję, w celach naukowych. Można przyjąć, że etnograficznych. A mówiąc dokładniej, luźną wyprawę wakacyjną zmieniającą się po drodze w ekspedycję naukowo-detektywistyczną. Nie, trupy to nie są ci bohaterowie, choć są poniekąd znani. I mają 2 dni, więc w suchym, zimnym klimacie nie zdążyły się zepsuć. Kobieta i mężczyzna, też można przyjąć, że naukowcy. Mieszkali w tym domku, który jest placówką naukową - etnograficzna właśnie. Zbierali informacje o ludności krainy sąsiedniej.
ERH+ pisze:Gdzieś w mieście wskazówką byłyby muchy, na stepie kruki zbierające się w jednym miejscu. Poganiacze bydła mogliby się natknąć na hienę ogryzającą kawałek ręki, pasterze zawędrowaliby do chatki za zbłąkaną owcą -albo w dane miejsce mógłby ich przyprowadzić koń denata. Ktoś inny mijając rozstaje zobaczyłby sylwetkę w bieli, i ciekawość zaprowadziłaby go tak daleko. I spotkanie przy chatce można by uznać za miłe, gdyby nie nieznośny fetor bijący ze studni...
Poganiaczy bydła i pasterzy nie mam, bo to niebezpieczne tereny. Granicaza miedzą, a oba kraje szczerze się nie znoszą i non stop biją o trzeci. Jedyni ludzie to byli ci naukowcy i co jakiś czas zapuszczające się bandy zbójeckie. Trupy porzucone zostały dość głęboko w domu, nie mieli szans na ucieczkę. Trudno powiedzieć, czy kruki weszłyby głęboko do budynku, tam nawet krukom trudno przeżyć (za zimno).

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie i okazaną pomoc, jestem bardzo wdzięczna.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Mam problem tak jak Keeper...

Otóż w przyszłym opowiadaniu mam:
Sceneria - ogromny zamek
Bohaterowie - duży ród szlachecki stale powiększający się, a jego głowa ciągle się starzeje i wszyscy czekają aż wyciągnie kopyta

A szukam motywów na intrygi - dlaczego ktoś chciałby ukrywać coś i dlaczego ktoś chciałby kogoś zabić? Najlepiej aby motywów było kilkanaście, abym mógł wybierać z nich ;) Na razie mam jeden, ale nie będę go opisywał, aby nie zdradzać fabuły ;)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kawiarenka

Post autor: matilon »

Hmm... Może poszukaj w Modzie na sukces? :p
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

Heh, szukając w necie "Intrygi dworskie pomysły" właśnie był tekst:
"Nie wiem, może zapytaj babci jaki był ostatni odcinek Mody na Sukces? Może z tego będzie jakaś intryga." :-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Heh, szukając w necie "Intrygi dworskie pomysły" właśnie był tekst:
"Nie wiem, może zapytaj babci jaki był ostatni odcinek Mody na Sukces? Może z tego będzie jakaś intryga." :-D
Dzięki, ale moja babcia jest normalna, więc nie ten adres ;) . Mam już pewien zalążek pomysłu, ale niezależnie chcę znać Wasze zdanie. Dziękuję!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Kawiarenka

Post autor: Ezet »

Ja od jakiegoś roku z przerwami próbuję stworzyć swój spójny świat fantasy. Póki co wymyśliłem jakby..dwie krainy. Vaerlaand- a'la Skandynawia Vaerlandczycy i utrzymywaliby się z górnictwa. Generalnie kraina i lud neutralny wobec jakichkolwiek konfliktów, co nie znaczy że bez zabójczych wojowników :hyh specjalizowaliby się w obuchach i ujeżdżaniu górskich niedźwiedzi, twardzi, zahartowani, wolni i dumni. Natomiast drugi lud to byliby Tushek- coś na kształt starożytnych Babilończyków jednak żyjący pod łańcuchem gór/ masywem znajdującym się na kontynencie. Byliby podzieleni na kilka plemion różniących się dialektem oraz elementami kultury. Ich siedziby wznosiłyby się w olbrzymich grotach, podziemne pałace sięgające stropy wysokiego na sto metrów i typ podobne. Budowle w starożytnym stylu wschodu, może w egipskim. Mieliby opanowaną magię dzięki którym zdolni byliby tworzyć golemy z geometrycznych brył. Ich domostwa byłyby otoczone rynsztokami w których płynełaby lawa, zaś same osiedla byłby chronione jakimś polem siłowym przed ewentualnymi zawaleniami bądź wyciekami lawy. (Tak, na pomysł Tushek wpadłem grając w Zaginione Miasto :P)

I tak zastanawiam się co by dodać jeszcze do świata, jakieś pomysły na jego historię, dzieje. Jakieś następne królestwa i sytuację geopolityczną

Tak się tylko tutaj skromnie pochwalę :-D jakby ktoś miał jakiś pomysł albo sugestię to bardzo chętnie, bracia złodzieje :)
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
ODPOWIEDZ