[GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Juliusz »

Skoro istnieje ten twórczy dział na naszym forum, to pomyślałem, że mogę wrzucić rysunki, które zrobiłem jako storyboard do pewnej animacji 3D, nad którą pracowałem kiedyś z paroma kumplami. Projekt jako tako jest w zawieszeniu z baaardzo wielu przyczyn, ale kto wie - może kiedyś go będę ciągnął dalej...

Zaznaczę tylko, że nie jest to kompletny storyboard, a tylko wybór rysunków. Choć są tam pewne sekwencje, to jednak całej fabuły nie da się wyczytać.

Link do rysunków: http://www.juliuszk.com/storyboards/3d%20film.html
(mała sugestia: we Firefoxie za pomocą CTRL + i CTRL - można skalować obrazki - czasem lepiej się je ogląda jak jest dużo małych na całym ekranie).

Są one dostępne z mojej stronki, którą niedawno uruchomiłem. Tak więc zachęcam przy okazji do odwiedzenia całej strony: www.juliuszk.com
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jakby co, w IE też da się zmniejszać (ctrl + kółko myszy).

Chciałbym umieć tak rysować. Pomimo, że to fragmenty, historia zdaje się zapowiadać niebanalnie, ciekawie i (co najważniejsze) klimatycznie... Podobają mi się.
Życzę wam, byście kiedyś zrealizowali swój projekt :P Dark project...
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: dario »

Juliusz...Wielki Brat jest pod wrażeniem :-D W pierwszej kolejności przyszło mi do głowy stworzenie komiksu o Thiefie jak tylko zobaczyłem ten link ;) Życze owocnych prac w realizowaniu projektu :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Nivellen »

Uaktualniłeś stronkę, pięknie to wszystko wygląda. Dla zainteresowanych tworzeniem otoczenia w grach polecam zajrzeć do działu "gameart" - uczta dla oczu :ok :-D

A dla ciekawych, jak wygląda ich autor - do działu "animation", film "travel around the world" :-)

Edit: No nie mówcie mi, że nie łapiecie do czego miał być ten filmik, szczególnie po obejrzeniu obiektów i ich podpisów. Przecież czekamy nie tylko na T4...
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Bukary »

Imponujące, Juliuszu.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Artass »

Ja także jestem pod megawrażeniem. Zważywszy na to że tworzyć opowiadania jest dużo łatwiej niź wszystko inne. Szacun! :ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Juliusz »

Dzięki! Cieszę się, że rysunki Wam się podobają. :)

Jak Nivellen już zasugerował - miało być to pierwotnie intro do Dark Moda, jednak team był średnio entuzjastyczny co do samej idei intra. Tak więc ewoluowało to w kierunku filmiku zainspirowanego światem Thiefa/Dark Moda, jednakże z tym ostatnim nie będącym oficjalnie związanym. Ale nie sądzę, żebym dał radę to skończyć, bo samemu to jakieś 5 lat roboty, a w grupie też pewnie ze 2 przynajmniej... Tylko tą grupę znaleźć... Z kumplami, z którymi to robiłem, kontakt się rozluźnił z przyczyn wyższych (rodzina, powrót do Polski itp. itd.)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Leming »

Bardzo ładne obrazki. Mógłby z tego powstać całkiem niezły briefing, zrobiony w starym stylu, do jakiejś T2 fanmisji.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Caer »

Juliusz pisze:Dzięki! Cieszę się, że rysunki Wam się podobają. :)

Jak Nivellen już zasugerował - miało być to pierwotnie intro do Dark Moda, jednak team był średnio entuzjastyczny co do samej idei intra. Tak więc ewoluowało to w kierunku filmiku zainspirowanego światem Thiefa/Dark Moda, jednakże z tym ostatnim nie będącym oficjalnie związanym. Ale nie sądzę, żebym dał radę to skończyć, bo samemu to jakieś 5 lat roboty, a w grupie też pewnie ze 2 przynajmniej... Tylko tą grupę znaleźć... Z kumplami, z którymi to robiłem, kontakt się rozluźnił z przyczyn wyższych (rodzina, powrót do Polski itp. itd.)
Fantastyczne! Jestem naprawdę pod wrażeniem, że można takie rzeczy robić profesjonalnie. To daje nadzieję ;). Co do storyboardu... myślałam, że to do scenariusza crazy jona, w sumie historia (z tego, co widzę na rysunkach) całkiem podobna :).
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Juliusz »

Dzięki. :)
A kto to ten crazy jon?
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Caer »

Juliusz pisze:A kto to ten crazy jon?
Jeden z fanów Thiefa, który swego czasu napisał scenariusz filmu na podstawie naszej ulubionej gry: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=113764&highlight=screenplay. Swoją drogą, całkiem ciekawe ;).
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Hadrian »

Szacun! Jak patrze na to, to można z tego zrobic komiks jak pisal DarioSS
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Marzec »

BARDZO bardzo dobra koncepcja! Kiedyś myślałem o zrobieniu filmu w Dromedzie, bo innej lepszej możliwości nie mam, ale to już dawno dawno... Ale co wy o tym sądzicie? Wg. mnie to jeśli jest jakiś dobry scenariusz to trzeba go wykorzystać i zrobić film chociażby w takim "dromciu"
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Chyba jest temat na forum... jak juz mówiłem, takie przedwsięwzięcie ma sens tylko właśnie wtedy, gdy jest robione w rzeczywistości wirtualnej lub rysowanej.
PS: 1200 post i arcykapłan :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Juliusz »

Wg. mnie to jeśli jest jakiś dobry scenariusz to trzeba go wykorzystać i zrobić film chociażby w takim "dromciu"
Ale co za efekty chcesz uzyskac w Dromedzie? Bedzie to wygladalo pokracznie i komicznie. Pod kazdym wzgledem - animacji, modeli, swiatla... no wszystkiego. Nie uzyskasz zadnego klimatu. Nie ozywisz otoczenia itp. itd...
To jest robota na animacje 3D. Zreszta - najlepiej to w ogóle ruchy robic za pomocą motion capture - dzisiaj to standard w tego typu produkcjach. Reczna animacja staje sie znowu domeną kreskówek.
Myslalem tez nad animacja 2D. Tu by mozna sobie pozwolic na bardziej artystyczne efekty bez zagmatwania technicznego grafiki 3D. Ale to tez nie malo czasu wymaga....
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Linki zdechły :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] storyboard do filmu 3D

Post autor: Juliusz »

Jestem na etapie zmiany dostawcy hostingu i domeny. Uaktualnię, jak będzie po wszystkim.
ODPOWIEDZ