[Literatura] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

[Literatura] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: Keeper in Training »

Witajcie,
ponieważ na naszym forum jest wiele świetnych opowiadań, lecz niewiele wierszy, myślę, że należy zachęcić do podzielenia się z resztą łacherów swoją twórczością. Co prawda, w moim wydaniu trudno nazwać to poezją, ale cóż - raz się żyje, no risk, no fun :prz ! Caer, jeśli teraz zostanę zlinczowana... czyli dzięki, że mnie odważyłaś :) . Poniżej trochę mojego haiku, a raczej czegoś, co miało być haiku. Pozdrawiam!

Haiku nr 1-13/Życie, Cień, Sen, Przyjaźń, Miasto, Dom, Las, Machina, Niepewność, Samotność, Nadzieja, Bitwa, Spektakl jednego aktora.
By Keeper in Training


Życie. Czym tak naprawdę jest?
Życie ? to ciągły dorosłości test.
Masz je - narzekasz. Tracisz - złorzeczysz. Chcesz je zatrzymać, widzieć od razu. Musisz poczekać.

Cień ? niepotrzebny już nikomu. Bez własnego Domu. Quo vadis? Nie wiadomo.
Spełnił swe zadanie. Odejdzie, nie zostanie.
Takie jest życie. By być szczęśliwymi, śnijcie.

Za wszystkie ciemne noce, daj mi, kopnięty Losie, choć jeden słoneczny dzień.
Niech cały świat o tym wie, że jawą stał się mój sen.
Żyję.

Przyjaźń. Wspólnie milczenie. Obdarzanie i dzielenie.
Upadki i wzloty. Radości i kłopoty.
Razem. Za każdym razem.

Miasto. Ulic plątanina. Ludzi codzienna krzątanina.
Brak czasu na uczucie. Udział w zbiorowej smucie.
Codziennie.

Dom ? Twój cichy kąt. Śmiech dziecka, rozmów gwar.
Pełny uczucia magii twór roztacza wokół dziwny czar.
Ilu ludzi ma dziś prawdziwy dom?...

Las. Zielone pędy, kory brąz. Cichy plusk wody w strumieniu. Szum liści, głosy ptaków, zwierząt.
Latorośle wspinające się do światła. Choć droga doń niełatwa, pełna dróg krętych, zdarzeń niepojętych, wierzą.
Wierzą, że zdobędą szczyt.

Machina. Niezwykłe człowieka dzieło. Twór postępu.
Przyczyna dobra czy też zamętu?
Kto to wie? Zależy, jaki ma cel.

Kiedy znajdziemy się na zakręcie, gdy Świat rozpędził się niebezpiecznie ? co z nami będzie?
Czy odnajdziemy zgubione szczęście? ? niestały człowiek pyta w obłędzie.
Nawet jeśli Los już zna odpowiedź, może lepiej, gdy mu teraz nie odpowie?

Samotność. Tak wielu dotyka. Nieludzka, źródło cierpienia.
Tak łatwa do zdobycia, tak trudna do utracenia.
Takiemu, co stał się Cieniem, o życiu przepełnionym cierpieniem, czas podać rękę.

Nadzieja. Tak zapomniane pojęcie w obecnym ludzkich uczuć zamęcie.
Jej źródło to krynica życia. Trzeba odnaleźć w sobie moc do jej wypicia. Samo zdrowie i szczęście?
Wierzyć, to odnaleźć życia cel.


Haiku 1-13 by Keeper in Training. All rights reserved.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2009, 13:25 przez Keeper in Training, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: Daweon »

Sorry, że to mówię, ale będą z tobą kłopoty. Gdybym miał robić wiersz (co robiłem nie raz) to bym to wsadził (jak ja to zawsze robię) do tematu "rymowanki o Thiefie". Może chcesz wyłączności i jestem w stanie to zrozumieć, ale CZTERY TEMATY, a każdy o JEDNYM, POJEDYNCZYM wierszu to lekka przesada. Nie zdziwiłbym się gdyby cię za to ukarano.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: ERH+ »

Daj spokój Daweon. Po prostu takie rzeczy należy zamieszczać "szeregowo" w "Mój projekt też : )", zamiast zakładać osobny temat. A skoro, jak widzę, masz Keeper'ze tego trochę -stwórz dla wszystkich wierszy tylko jeden temat.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: Daweon »

Właśnie o to mi chodzi. W tej sytuacji należy skopiować wszystko i usunąć tematy. Wydawało mi się, że każdy zna przynajmniej podstawowe zasady zachowywania się na forum.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wystarczy przeczytać regulamin. Z niego jasno wynika, że każdy może wedle woli zamieścić swoją pracę jako osobny temat BĄDŹ podłączyć się pod istniejący temat. Keeper nie miał obowiązku wsadzać tego do rymowanek.
Ten dział ma stosunkowo niewiele tematów oraz dość jasny spis, więc nie ma ryzyka, że zrobi się bałagan.
Zakazane jest umieszczanie swoich prac w tematach innych użytkowników
Wyjątkiem są tematy, w których autor zezwala na taką działalność (np. Mój Projekt też :) )
Tylko Keeper pamiętaj o:
W dziale obowiązują tagi.
Oznacza to, że w tytule każdego tematu powinna zawierać się informacja w nawiasach kwadratowych mówiąca jakiego rodzaju sztuka znajduje się wewnątrz. Obowiązujące tagi to:

[LITERATURA]
[GRAFIKA]
[AUDIO]
[VIDEO]
[APLIKACJA]
[INNE]
By wybrać tag, wystarczy go zaznaczyć na pasku po lewej stronie od tytułu tematu.
*
Nie znam się na Haiku, toteż ciężko mi ocenić jego styl. Wydaje mi się ładny, tak jak ładny jest wiersz. Również treść mi się podoba.
Tylko widzę też zapożyczenia. "Zakręcie - co z nami będzie"... jest taka piosenka bodajże...
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: Daweon »

Aha, mimo tego wydaje mi się, że to trochę dziwne. Jak dla mnie keeper nie miał powodów aby usadzić to wszystko w jednym temacie. Ale no cóż, jego wola.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [Poezja] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja również preferuję założenie jednego, osobnego tematu na dany typ własnych prac, ale wola Keepera...
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Literatura] Haiku z Thief'a - albo coś podobnego...

Post autor: Keeper in Training »

Dzięki. Tematy są oddzielnie, żeby Moderatorom nie robić niepotrzebnego bałaganu - przecież każdy jest o czym innym. Natomiast dla chętnych wklejam kolejne "skrobanki".

W strugach deszczu,na rozstajach gdzieś przy drodze,
Rozegrał się dramat ? bitwa potworna. A tam, na wzgórzu, pod krzyżem, grupka dzieci przerażonych srodze.
Trzymają się za ręce i szepczą: ?Wojny już nigdy więcej, nigdy więcej!??

Noc w Mieście. Niezwykły spektakl życia. Teatrzyk różnorakich Cieni.
Wokoło biegną, byle szybko, jego mieszkańcy. A gdzieś na dachach, na otwartej przestrzeni,
mignęła ciemna peleryna, lecz nikt tego nie zauważył, przejęty nawałem własnych wydarzeń. A Cień zniknął, samotny w tłumie. Kto go zrozumie?...

Zachęcam, pobawcie się kiedyś słowem w takich "krótkich formach". Tutaj nie potrzeba żadnego wygórowanego wykształcenia. Haiku pojawia się przecież już w podstawówce, więc nie może być trudne :wes . Haiku to prosta, wręcz ascetyczna forma liryczna, bez żadnych gónolotnych wykrętów. To może robić każdy!

Haiku 1-13 by Keeper in Training. All rights reserved.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ