NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

UWAGA!
Mam zaszczyt ogłosić (za pomysłem Edversiona) plebiscyt na najlepsze opowiadanie roku 2009!

ZASADY:
1. Każdy ma 1 głos;

2. Głosować można poprzez umieszczenie głosu w tym temacie ALBO poprzez wysłanie mi PW

3. Jak głosować:
system strzelectwa sportowego. Każdy wybiera do (czyli może mniej) 10 opowiadań i przydziela im punkty według szablonu:

10 tytuł
9 tytuł
8 tytuł
7 tytuł
6 tytuł
5 tytuł
4 tytuł
3 tytuł
2 tytuł
1 tytuł

Oczywiście może uznać, że żadne opowiadanie ne zasługuje na dychę czy dziewiatke i nie przydzielić odpowiednich punktów. Tak może oznaczyć tylko kilka opcji... jak woli.

4. Wygrywa to opowiadanie, które uzyska największą ilość punktów, analogicznie wedle ilości przyznawane są kolejne miejsca.

5. W przypadku tej samej ilości punktów, wygrywa to opowiadanie, które ma więcej dych. Jesli mają tyle samo, to dziewiątek itd.

6. Jeśli nadal mają tyle samo, to wygrywa to, które otrzymało dychę pierwsze (czyli post przyznający tyle pkt nadszedł wcześniej) itd.

7. Głosować można do końca lutego, czas może jednak zostać przedłużony (jesli dowiem się, że sporo osób nie wyrobi się wcześniej). Tydzień wystarczy, by sobie przypomnieć kilka tekstów ;)

8. Nagrodą oczywiście jest tytuł najlepszego opowiadania 2009 :D

9. Nie można głosować na swoje prace. Dla autorów, by za bardzo nie wzmocnić konkurencji pozostaje opcja nie przyznania wysokich not, a jedynie niskich.
No to chyba na tyle... czekam na Wasze głosy ;)

Wszystkie opowiadanie z Forum
http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 688#p89688


OPOWIADANIA Z 2009 ROKU

ADRIANNN
Diamentowe Berło i Rodzinne Sprawki+kolejne części w temacie
Kurtyna Opadła


ARTASS
Posiadlosć Lorda Romualda

BLACK FOX
Niespodziewana Okazjaczęść 2 + trzecia dalej w temacie

CARNAGE
Moje Opowiadanie+kolejne części w temacie
W Posiadłości Lorda Wenera


DAWEON
Konkurencja

DEX
Rezydencja Marcusa

EDVERSION
Personifikanty+kolejne części w temacie

KEEPER IN TRAINING
Klątwa Glifu

MICH333
Krwawy Zachód

MOIRA
Kradzież w Blasku Półksiężyca
Równowaga jest już... zbędna

NIRA
Koniec Miasta

SPEEDE
Zmiana Pokoleniowa

SPIDIVONMARDER
See and Forget - Ujrzyj i Zapomnij
White Headband - Biała Opaska
Howling - Wycie+kolejne części w temacie
The Metal Age - Era Metalu
Pale Heart - Blade Serce
The Fail of The Thief - Upadek Złodzieja+kolejne części w temacie

STREAMER
Rozdział Pierwszy - Załatwienie Spraw
Tajemnicza Opowieść
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

10 X
9 X
8 X
7 Personifikanty Edversiona
6 Równowaga jest... Moiry
5 Zmiana Pokoleniowa speed'iego
4 Rezydencja Marcusa Dexa
3 Konkurencja Daweona
2 Niespodziewana Okazja Black Foxa
1 Koniec Miasta NiRy

Żałuję, że nie można dać danych punktów więcej niż jednemu tekstowi, ale zasady to zasady ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Przedłużam termin głosowania do końca tygodnia... dotychczas przyszły dwa głosy...
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: ERH+ »

Dziwię ci się SPIDI, że sam osłabiasz siłę swego głosu -i rezygnujesz z najwyższych not. Ja miałem co najwyżej problem z uszeregowaniem wybranych prac, wszystkich -a więc siłą rzeczy część musiałem pominąć, a część na siłę umniejszać. Dosyć mylące są też te liczby jeśli chcesz sumować wyniki -można by pomyśleć, że jedna praca jest dwa lub pięć razy lepsza od innej. Duże nieporozumienie.

10.......EDWERSION -- <Personifikanty>
9........MOIRA -- <Kradzież w blasku półksiężyca>
8........BLACK FOX -- <Niespodziewana okazja>
7........NIRA -- <Koniec Miasta>
6........SPEEDE --<Zmiana pokoleniowa>
5........SPIDIVONMARDER -- <Ujrzyj i zapomnij>
4........KEEPER IN TRAINING -- <Klątwa glifu>
3........DEX -- <Rezydencja Marcusa>
2........MOIRA -- <Równowaga jest już... zbędna>
1........SPIDIVONMARDER -- <Wycie>

Moja ocena jest wg "widzimisię" (za wyjątkiem dwójki autorów którzy się dublują, więc mogłem ich bez obrazy dać z automatu na koniec :wes ). Niektóre prace są zapięte na ostatni guzik, ale jakby i mniej zaskakujące. Inne były bardziej ożywcze w odbiorze, pomimo CAŁ-KO-WI-TE-GO BRA-KU KO-RE-KTY, jakby ktoś ich nawet powtórnie nie przeczytał, zapomniał odmienić należycie wyrazy, zostawił robocze wersje zdań lub po prostu olał interpunkcję. Krótsze i dłuższe, monotonne streszczenia listy pomieszczeń i huraganowa uczuciowość -wszystko było warto obejrzeć, ale poloniści muszący trawić tony nieklarownego tekstu mają raczej niełatwy zawód.
Cały czas mam wątpliwości co do kolejności punktacji -to naprawdę nieszczęśliwy pomysł, lepiej by już było zrobić tabelę dla wszystkich prac z wyszczególnionymi notami za pomysł, prowadzenie narracji, poprawność językową, ogólne wykończenie i długość (a suma dzielona przez wiek).
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Po strrannym przeliczeniu glosów... co ja będę kadził. Nie było żadnego liczenia, bo dotarły do mnie 3 (słownie: trzy) głosy, i to jeden mój. Zatem uważam konkurs za nierostrzygnięty, ze względu na zbyt małą frekwencję...

Swoją drogą to mnie bardzo zniechęciło do wszelkiej aktywności w tym i na korzyść tego działu. Myślałem, że chociaż te 10 osób aktywnych w "TF" się wykaże... ale wykazały się dwie, za co im bardzo dziękuję, że chociaż one.
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: Carnage »

Ten temat jest w ogóle dziwny. Teraz wychodzi na to, że około ½ tych co nie dostali żadnego punktu są na równym poziomie. Moim zdaniem, lepiej byłoby, żeby maksymalnie było tyle punktów ile jest użytkowników, wtedy każdy może zobaczyć jak ktoś ocenił kogoś opowiadanie, i na jakim jest miejscu, a tak dowie się około ½ użytkowników, co ktoś myśli o jego opowiadaniu. Każdy mógłby sobie sprawdzić jak dany użytkownik go ocenił. I jeszcze dziwne jest to, że nie można dać na przykład dwóm użytkownikom po 10 pkt, 9,8,7...
To trochę nie w porządku, ale to moje zdanie :trz
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie chce mi sie po raz nie wiem który tego wszystkiego tłumaczyć, zwłaszcza że na innych forach robiłem takie głosowania i wszystkim się podobało, ponadto rozumieli zasady bez tłumaczenia.
Robienie głosów po 20 odpwiedzi byłoby duzo bardziej męczące i wtedy by NIKT nie zagłosował.
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: Carnage »

[/quote]Robienie głosów po 20 odpwiedzi byłoby duzo bardziej męczące i wtedy by NIKT nie zagłosował.[/quote]
A co jakby była tabela? ;)

Byłoby to bardziej ciekawsze i każdy każdego mógłby ocenić jakby było tyle głosów ile jest użytkowników, ale jak zasady są takie to trudno, ja już zagłosowałem, nie umiałem sprawiedliwie ocenić, dałbym wiele prac na ten sam numer, ale nie można :kwa . Może pojawiły się tylko 3 głosy, bo pomyśleli, że byłoby nie sprawiedliwie oceniać ½ opowiadań. :zdz
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gdyby komuś się chciało albo go obchodziło, to by zagłosował. Tabele czy inne takie by niewiele zmieniły.

Ja już nie mam nic więcej do powiedzenia. Fajnie, jakby ktoś jeszcze oprócz mnie zrobił dla tego działu.
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: ERH+ »

Po co te nerwy? Fakt, że ludziom łatwiej jest coś napisać niż czytać innych, można uznać za pożądany -gdyby było na odwrót, wszyscy by wołali "Hej, co tak mało piszecie, poczytałbym coś!". Jest dobrze, jak ktoś już się znajdzie chętny to przynajmniej ma wybór.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NAJLEPSZE OPOWIADANIE 2009

Post autor: speede »

10.......MOIRA -- <Kradzież w blasku półksiężyca>
9........EDWERSION -- <Personifikanty>
8........BLACK FOX -- <Niespodziewana okazja>
7........NIRA -- <Koniec Miasta>
6........x
5........SPIDIVONMARDER -- <Ujrzyj i zapomnij>
4........KEEPER IN TRAINING -- <Klątwa glifu>
3........x
2........x
1........x

Oceniłem te, które przeczytałem.
Nie oglądaj się za siebie, z przodu czai się brutalna rzeczywistość.
ODPOWIEDZ