Sesje RPG - temat techniczny

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: matilon »

SPIDIvonMARDER pisze:Heh, sami bandyci i Poganka :D Zaczniemy tak szybko jak dam radę to zmontować do kupy.
Wypraszam to sobie. Ja byłem (i po części jestem) adeptem Ognia. ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek mówi sam za siebie, nie dotyczy on NiRy. W spoilerze informacja ile wam zostało do końca:
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Artass »

Obecna sesja już chyba będzie dobiegać końca, warto się zastanowić co z następną o ile takowa będzie.
Kto mistrzem? Kto będzie grał? Ja mogę mistrzować, ale z tego co pamiętam to chyba adriannn chciał. Do gry też jestem chętny, moja rola jest mi obojętna w sumie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Hadrian »

Mogę mistrzować, ale muszę coś najpierw wymyślić. Na razie nie róbcie postaci, może będą jakieś wymagania co do nich...
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Daweon »

No to tradycyjnie ja, chyba, że będzie za dużo ludzi to wtedy mogę zrezygnować, bo byłem na wszystkich. No i jeszcze poczekajmy do końca, bo póki Marder nie podsumuje wszystko się może zdarzyć.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Artass »

adriannn - ty CHCESZ mistrzować czy w ostateczności MOŻESZ mistrzować? Ja się dostosuję, bo to dla mnie obojętne czy gram czy będę mistrzem, ale jak nikt nie będzie miał ochoty na mistrzowanie to mogę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Hadrian »

Powiem tak: niech ktoś się przygotuje też na mistrzowanie, np. Ty. Dlaczego? Bo mogę nic sensownego nie wymyślić i to będzie takie "zabezpieczenie". :) Cechą mojej sesji będzie, że nie będzie tak krwawo, chyba, że sami sobie nagrabicie ;)

EDIT:
Mam pomysł! Możecie już robić postaci, skoro "Lunatyk" skończony. Są tylko dwa ograniczenia co do nich:
1. Ktoś musi być złodziejem (przywódcą grupy)
2. Nie możecie robić żadnych zakonników.
Nie będzie chyba łamigłówek. Sesja będzie się opierała na szybkich (jak najbardziej) i dobrych decyzjach. Będzie trochę przydługa (3 lokacje!) więc proszę o nie przedłużanie, ok? Gdy nikt nie napisze w ciągu 2 dni to sam podejmuję (zazwyczaj niekorzystne dla was) akcje. Zgadzacie się?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Artass »

Oczywiście! Ja gram moim alchemikiem, muszę wklejać jego opis, czy możesz sam go sobie znaleźć? Jedna czy dwie strony do tyłu w tym wątku.
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pozwolicie, że ja jednak zrobię sobie nową postać :)
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: matilon »

No no, Spidi, ładnie nas załatwiłeś ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hehe, ale to jeszcze nie koniec sesji!
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: NiRa »

Też się pisze na grę, moją postacią, tylko lekką ją zmienię- jak będzie pora to wstawię kartę.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Hadrian »

Już proszę robić postacie, jestem gotowy ;)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: matilon »

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko zagram tą samą postacią.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Artass »

Zagram alchemikiem, karta postaci stronę czy dwie wcześniej w tym wątku.
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: NiRa »

Edytowałam moja kartę, jest jedną stronę dalej.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Keeper in Training »

A gdzie teraz będzie rozgrywać się akcja gry? Byliście już w katakumbach, ruinach pseudopogańskich, w nawiedzonej willi... Co teraz? Tylko nie jakaś świątynia - pomysł mam zaklepany :rad .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Uważam, że dla wygody MG warto by wszystkie postacie zaktualizowane wsadzić na jedną stronę tego tematu.

Imię: Altamira
Ród: Chauvet
Płeć: Kobieta
Rasa: Człowiek
Wiek: 25
Wzrost: 185
Waga: 210
Klasa: Złodziejka
Profesja: Złodziejka (ogólnie)
Umiejętności: Rozpracowywanie mechanizmów, walka wręcz, jedzenie i picie dużych ilości wszystkiego
Charakter: Sympatyczna, gadatliwa, jest strasznym pieszczochem. Jednak starsznie drażliwa na punkcie swojego wygladu i wagi, łatwo popada w skrajną agresję z tego powodu. Bardzo przerośnięte ego!
Wygląd: Jest niezwykle wysoka i równie imponująco otyła. W jej brzuchu zmieściłaby się dziewczyna normalnych rozmiarów, a przy każdym kroku całe jej ciało faluje na wszystkie strony.
Historia: Bogata córeczka bogatych rodziców, która dziwnym trafem zawsze obzęrałą się i wyrosła na pokaźną kobietę. Jednak zdaje się nie zauważać swoich rozmairów i wydaje jej się, że jest malutka i delikatna, wiotka i lekka... stąd postanowiłą zostać złodziejką. O ile praca precyzyjna wychodzi jej nawet nieźle, o tyle skradanie się i delikatne poruszanie zupełnie... nie. Każdy jej krok to jak stąpnięcie słonia, a swoim brzuchem i udami najzwyczajniej w świecie nie może manewrować między meblami. Ale za to jak tzreba komuś dać w mordę, to sama masa jej ramienia powala konia. ;)
Ekwipunek: Złodziejski strój, wytrychy, sztylet, jedzenie, mikstura lecząca, trochę kasy, łuk, parę strzał wodnych, mchowych, jedna gazowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Artass »

Spidi - Twoja postać mnie powaliła. :))
Proszem bardzom. ;)

Imię: Mortis
Ród: Hergand
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Pół człowiek - pół... coś w stylu niziołka, rasa zupełnie nieznana w Mieście
Wiek: 19
Wygląd: Bardzo niski, drobnej postury, białe jak śnieg, trochę długie włosy
Klasa: Uczony
Profesja: Aptekarz
Charakter: Dusza towarzystwa, zawsze wesoły i w dobrym nastroju. Gadatliwy, mimo to często gubi się we własnych myślach i buja w obłokach. Nierzadko zdarza mu się mamroczyć coś pod nosem gdy się zastanawia. Bardzo inteligentny.
Historia: Pochodzi z bardzo dalekiego zachodu, z jednego z górskich wolnych miasteczek, gdzie ludzie i przedstawiciele jego rasy - różnie tam zwanej - żyli w zgodzie. Niedługo po piętnastych urodzinach Mortisa napastnicy z innej, wrogiej miejscowości zdobyli miasteczko doszczętnie je plądrując. Szczęśliwie Mortisowi i jego rodzinie udało się uciec. Wędrując długie dnie ostatecznie dotarli do Miasta. Tutaj jego ojciec - człowiek, znalazł posadę aptekarza, a on sam wielce zainteresował się szeroko pojętą alchemią. Studiując i mając pod ręką aptekę pełną "zaopatrzenia" nauczył się bardzo wiele w tej dziedzinie.
Umiejętności: Korzystanie ze swojej rozległej wiedzy i inteligencji, przygotowywanie rozmaitych mikstur i mieszanin ze składników, które zawsze nosi przy sobie, zna się na ich działaniach i reakcjach w razie kontaktu z innymi. Umie stwarzać prowizoryczne ładunki wybuchowe czy trucizny... W razie walki może błyskawicznie oblać kogoś żrącym kwasem.
Ekwipunek: Brązowa koszula i szare spodnie, ale także i cieplejsze ubranie na zapas. Nóż i wieeeele różnych składników chemicznych, jak i kilka gotowych bomb czy trucizn. Do tego antidotum na jad węża czy pająka oraz trzy gotowe mikstury lecznicze (silne!).
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Keeper in Training »

Mortis bardzo mi się podoba. Wreszcie tworzycie postaci z przymrużeniem oka! Naprawdę, świetna robota. Teraz trzeba tylko zadbać o odpowiednią przygodę - oczywiście, w duchu satyry. Gratulacje :D !
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To czemu się nie dołączysz? :P Zwłaszcza, że sesja na forum Streamera nie wypaliła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elayer
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Elayer »

Jeśli nie macie nic przeciwko to chętnie bym się dołączył. Mimo, że użytkownikiem jestem świeżym to forum przeglądam już od dawna. Ale jeśli nie chcecie nowicjusza to się nie obrażę :-D
I karta postaci (na zaś):
Imię: Gulgrul
Ród: Ghuldr
Płeć: Samiec
Rasa: Kurszok
Wiek: Nieokreślony, wygląda młodo
Wygląd: Dość wysoki (jak to Kurszok), odziany w lniane spodnie za kolana i skórzaną kamizelkę oraz płaszcz z kapturem. Ma inteligentne i przenikliwe spojrzenie.
Klasa: Inżynier
Profesja: Majsterkowicz
Charakter: Zamknięty w sobie, lecz sympatyczny. Żadko się odzywa, lecz robi to z głową. Jest spokojny i opanowany. Potrafi być okrutny.
Historia: Jest synem ubogiego rzemieślnika. Dzięki swojemu elastycznemu i niebanalnemu umysłowi jest bardziej kontaktowy i cywilizowany od swoich pobratymców. Od małego uwielbiał rysować rozmaite konstrukcje i mechanizmy oraz słuchać legend o dawnej chwale Cytadelii i życiu "na górze". Bardzo chciał sprawdzić czy to, o czym opowiada starszyzna jest prawdą. Mimo sprzeciwu otoczenia udał się w kierunku mitycznego wyjścia z królestwa, co wg jego krewnych oznaczało pewną śmierć. Po tygodniach wędrówki w końcu odnalazł szczelinę, która mogła prowadzić do celu. Dzięki swoim talentom udało mu się sklecić naprędce zestaw małego alpinisty i zaczął się wspinać. Droga była ciężka i wielokrotnie musiał przystawać w celu nabrania sił. W pewnym momencie, szyb z pionowego zmieniał się w poziomy. Po kilku minutach usłyszał szum wody, a jego stopy wyczuły wilgoć. Jego oczom ukazała się ogromna ściana wody. Po bliższych oględzinach okazało się, że jest oddzielona od groty przez cienką, przeźroczystą ścianę, wykonaną z nieznanego tworzywa. Nie było ono jednak na tyle mocne, aby wytrzymać cios z pięści dorodnego Kurszoka. Kiedy woda zaczęła zalewać korytarz, Gulgrul począł płynąć w górę. Jego umięśnione ciało świetnie radziło sobie w cieczy i po chwili wystawił głowę ponad poziom wody. Był w dziwnym miejscu. Sklepienie pokryte było jakimiś dziwnymi punktami, a na horyzoncie majaczyło tajemnicze światło. Postanowił podpłynąć bliżej. Jakieś deski, kamienie, wszechobecny metal... tak, to było to. To były domy. ICH domy. Takie jak mówiły legendy. Wszedł na pomost i począł się rozglądać. Tak bardzo marzył o osiągnięciu celu, że nie wiedział co zrobić potem. Nagle usłyszał zachrypnięty głos. Mówił w niezrozumiałym języku. Gulgrul przyjrzał się napotkanemu osobnikowi. Był to starszy człowiek, z twarzą która otrzymała już w życiu wiele ciosów. Po krótkiej rozmowie, a właściwie próbie konwersacji, zaprosił Kurszoka gestem do środka jednego z budynków. Nasz bohater chwilę się wahał, ale w końcu przystał na propozycję. W końcu, ma swoje pięści. Dom był bardzo wysoki i smukły, a z jego szczytu wydobywało się światło. W środku umiejscowione były bardzo wysokie schody. Po tej długiej i męczącej wędrówce, starzec posadził Gulgrula na jakimś dziwnym przedmiocie niewiadomego pochodzenia i przyniósł dziwny, podłużny przedmiot. Pokryty był cienką, brązową skórką i pachniał. On tak pięknie pachniał! Kurszok nie mógł się oprzeć spożyciu tego cudu. Po tym jakże wspaniałym doświadczeniu ogarnęła go senność. Zasnął prawie natychmiast, co po tak długiej wędrówce nie jest niczym szczególnym. Nazajutrz obudził sięw jakimś dziwnym ubraniu. Okazało się, że starzec zaopiekował się jego przemokniętym i poszarpanym odzieniem. Gulgrul uznał, iż ludzie nie są tacy źli jak mówi się o nich na dole. Chciał się jakoś odwdzięczyć. Spędzał z siwym człowiekiem całe dnie, starając się jak najlepiej poznać jego zwyczaje i mowę. Szło mu to dobrze i już po kilku dniach zaczął rozumieć niektóre słowa wypowiadane przez gospodarza. Dowiedział się, że jest w jakiejś latarni, czymś co ostrzega pływające domy przed niebezpieczeństwem, a jego starzec jest latarnikiem, kimś kto obsługuje ową budowlę. Było tu wiele przedziwnych mechanizmów. Prawdziwa gratka dla takiego pasjonata. Znalazł też kilka książek o otaczjącym go świecie. Codziennie pomagał też swojemu dobrodziejowi w zwykłych czynnościach i dotrzymywał mu towarzystwa. Tak mijały dni, miesiące. Gulgrul uznał, iż zna już całą latarnię i posiadł już całą wiedzę mu dostępną w tym miejscu. Pragnął znaleźć jak najwięcej dowodów na to, że istnieje życie poza cytadelą, a zrobić to mógł jedynie opuszczając latarnię. Przywdział długi płaszcz z kapturem, który w pewnym stopniu przysłonił jego nietuzinkowy wygląd. Przysiągł dobrodziejowi, że wróci po niego kiedy zbierze już wszystko co jest mu potrzebne i będzie mógł wrócić do swego królestwa.
Umiejętności: zna język Kurszoków, świetnie zna się na wszelakich mechanizmach, potrafi tworzyć potrzebne przedmioty z materiałów dostępnych na miejscu, jest bardzo mocny w walce wręcz.
Ekwipunek: Ubranie, śrubokręt, nóż wielofunkcyjny.

Jeśli komuś się chciał to czytać to jestem pod wrażeniem :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ty jesteś pod wrażeniem tego, że chciało mi się czytać, a ja jestem pod wrażeniem bardzo ciekawej i ładnie skonstruowanej opowieści :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Elayer
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sesje RPG - temat techniczny

Post autor: Elayer »

Dzięki! Może nie jest to jakieś mistrzostwo świata, ale powinno wystarczyć :-D . A tak na marginesie: zdziwiło mnie, że dotąd nikt (chyba) nie zagrał Kurszokiem czy jakimś innym stworem. Dla mnie właśnie takie postacie są zdecydowanie najciekawsze.
ODPOWIEDZ