Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Kto zostanie nowym mistrzem literackim i fanem szlachty? :) Chodzi o kategorię młodszych pisarzy.

Czas głosowania minął 26 stycznia 2011, 22:27

Adriannn (Bafford i Święta)
0
Brak głosów
Matilon (Opowieść o Dicku)
4
44%
Artass (Lord Valtieri)
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Na razie nikt poza mną tego nie oddał.
Kuba, przykro mi to mówić, ale tak zwykle jest z podobnymi projektami, szczególnie, jeśli uruchamiane są w okolicach dużych świąt. Ludzie mają nawał spraw w pracy i szkole, a poza tym muszą przygotować się do tych obchodów. Jeśli mogę coś doradzić, to wprowadź możliwość wyboru tematyki, np. jakieś trzy różne tematy. Przykład:
a) SZLACHTA I PODZIAŁ KLASOWY
b) FRAKCJE (DO WYBORU)
c) UGRUPOWANIA ŚWIECKIE (DO WYBORU, A WIĘC MAGOWIE ITP.)

Widzę, że bardzo się staracie, ale radziłabym rozszerzyć zakres. W ten sposób przyciągniecie więcej ludzi. Najgorzej jest wybrać spośród kilku prac na podobnym poziomie. Z autopsji wiem, że rola jury jest fatalna :)) . Jeśli możesz, to zrób ankietę (nawet w innym temacie, np. w nowościach, jeśli masz uprawnienia, bo tam rządzi Abru), w której ludzie będą mogli wybrać dostępną tematykę. Szlachta to nie jest specjalnie szeroki wybór, bo ma tendencję do ograniczania się do sprzątania willi. Oczywiście, zrobicie, jak będziecie uważać, ale może weźcie to pod uwagę. Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Artass »

To kto ostatecznie startuje w mojej kategorii? Jedynie ja i Adrian? :? Co z Tobą, Matilon, a raczej z Twoim opowiadaniem?
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: matilon »

Dawno bym je już wstawił, ale nie mam czasu na przepisywanie z zeszytu do Worda.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To po co pisałeś w zeszycie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Artass »

Błagam, zrób to bo bez Ciebie będzie nas tylko dwóch.
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: matilon »

Bo jak mam wenę, to nie czekam, aż się komputer włączy. :P
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Mjodek »

Zacząłem cośtam pisać i nawet mam już zarys mojego opowiadania w głowie, ale nie zamieszczę go tutaj raczej aż do końca mojej super sesji egzaminacyjnej. No i licencjat sam się nie napisze, tak więc do konkursu się raczej nie zdążę załapać, ale opowiadanie wstawię jakoś na początku lutego lub pod koniec stycznia tak czy siak, ponieważ ciekawi mnie jak zostanie ocenione.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak Artass wstawi swój tekst, to zamknę ich kategorię grupową. Ta starsza zostanie otwarta, czyli będę czekał na jakaś konkurencję aż ona się pojawi ;) Zatem załapiesz się do turnieju.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Artass »

Eeeem... a może poczekamy jeszcze trochę na Matilona? :nip
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: matilon »

No nie wiem... :rad
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Mjodek »

I tak przegram, ale oceny jestem bardzo ciekawy : D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ankieta gotowa, zamykam kategorię wiekową dla młodszych. Mamy trzy teksty i 10 dni na oddanie głosów, chyba tyle starczy.
Dzięki adriannn, matilon i Artass za to, że mimo wszystko daliście radę. Owszem, spóźniliście się strasznie, szczególnie Artass, ale już dobra... chociaż osobiście uważam, że po tak długim czasie powinny powstać 3 małe arcydzieła :)
Niestety, nie mogę tego powiedzieć o tych, co się zadeklarowali, że coś napiszą, a wycofali się w ostatniej chwili jak racaz. Rozczarowałem się.
Projekt rozruszania Twórczości Fanowskiej uważam za udany połowicznie. Ostatecznie powstały aż 4 prace, ale z początku miało ich być 10.

Kategoria wiekowa dla osób 15 i 15+ jest nadal otwarta, wciąż czekam na jakąś konkurencję :)

Kandydaci:
Adriannn i Bafford i Święta
Matilon i Opowieść o Dicku
Artass i Lord Valtieri

No to tyle, głosujcie. Oczywiście jak ktoś chce się pochwalić swoim wyborem i go skomentować, to zapraszam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Artass »

Samemu na swoją pracę nie wypada głosować jak myślę. Między Adrianem a Matilonem miałem chwilę zastanowienia. Nie powiem na kogo zagłosowałem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Hadrian »

Według mnie powinny być ukryte wyniki i cisza wyborcza ;) Ale... głosuję na Artassa, bo narracja 1-os. jest chyba trudniejsza do napisania ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

Racaz się wycofał :o ? Przecież wydawało się, że będzie pisał... Szkoda :| . Ktoś jeszcze wyraźnie zadeklarował, że bierze udział, a potem "zawalił"???

A czy autorzy mają prawo głosu? Bo jak na inny konkurs kompletowałam jury, to ci, którzy chcieli brać udział, nie mogli ani zasiadać w jury, ani głosować (by uniknąć głosowania na siebie; jak jest to możliwe, to zawsze może kusić :znu ). Powiem szczerze, że poziom jest bardzo wyrównany; w moim odczuciu najlepsza praca - dobry styl - ma chyba najgorszą fabułę, inne dziełko, gdzie akcja jest wartka (aż nadto), to skacze na łeb, na szyję do przodu i czytelnik nie nadąża, praca zrównoważona niewiele różni się od znanego dzieła znanego pisarza, a z kolei tam, gdzie jest w miarę wyrównana gramatyka i fabuła, jest tak słodko, że aż dziw bierze. Strasznie trudno jakoś sprawiedliwie zagłosować. Gdyby dać więcej czasu - wychodzę z założenia, że wszyscy na forum mają życie rodzinne i zawodowe, a piszą jako hobby - powstałyby dużo ambitniejsze projekty. No, ale dość skomlenia z mojej strony. Czterej nasi koledzy naprawdę się postarali. Wszystkim należą się serdeczne gratulacje! Teraz idę głosować. Powodzenia :sup :oki :hur !
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Swoje opowiadanie napisałem w 4 dni, zatem nie widzę przeszkód, by coś na podobnym poziomie zrobić w dwa miesiące. Jakby też mam sporo życia rodzinnego i nauki.

Nie ma też nic złego w głosowaniu na siebie, przecież mamy wybrac najlepsza pracę i nie wzmacniać bez sensu rywali (i nieuczciwie im dając punkty). To tak jakby na wyborach zakazano głosowania na swoją partię...
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Swoje opowiadanie napisałem w 4 dni, zatem nie widzę przeszkód, by coś na podobnym poziomie zrobić w dwa miesiące.
Ale Spidi to Spidi :-) :P :ok :diab9: :aniol: ! Fajnie za to, że planowane są w przyszłości kolejne odsłony. Bo będziecie to robić, prawda?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: racaz »

Kurde no, ja jedno opowiadanie wstawiłem na forum, to nie rozumiem co się tak nad tym rozczulacie :hyh Adrian, to rozumiem, ale ja ukończyłem jedno opowiadanie(po za tymi szkolnymi)!co wy kurcze o de mnie wymagacie?
To chyba nie jest tragedia na skale całego internetu, że osoba, która siedzi w tym od naprawdę od niedawna zrezygnowała z turnieju na którym są dużo lepsi, którzy napisali już kilka opowiadań.Ja na pianie na czas na pewno nie jestem jeszcze gotowy.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ale co będziemy robić?
Obrazek
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: racaz »

chodzi tu pewnie o kolejne turnieje.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To czym masz wysokiego czy niskiego skilla to nie robi różnicy. Zgłosiłeś się do turnieju, to wypada albo wystartować, albo odpowiednio wcześnie dać znać. Po prostu...
Obrazek
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: racaz »

Za to to, czy powiem wcześniej czy później o moim wycofaniu się też nie ma zbyt wielkiego znaczenia.Dlaczego?Dlatego, że struktura(organizacja tego turnieju) nie jest tak bardzo słaba, by jedna rezygnacja spowodowały jakieś "problemy techniczne".
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W momencie kiedy zostają oddane jedynie trzy prace, każda kolejna, czwarta, piąta dużo dają. Gdybym od razu wiedział, że w mojej kategorii nikt nie wystartuje, a w młodszej będą trzy prace, nie wiem czy wygłupiałbym się z konkursem.
No ale nic... było i jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Mjodek »

SPIDIvonMARDER pisze:Gdybym od razu wiedział, że w mojej kategorii nikt nie wystartuje,

hola hola basta, jak to nikt : P

Poczekaj pan tylko do początku lutego : D
w zasadzie ostatni egzamin mam 26 stycznia, to wtedy zacznę pisać najprawdopodobniej : D
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Memoriał Lorda Bafforda - turniej literacki

Post autor: Hadrian »

Dlaczego Artass ma 5 głosów, a ja i Matilon 0? Wydawało mi się że mamy po jednym :?
ODPOWIEDZ