[GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

adriannn pisze:Na tej twojej jest Murkbell, chyba z Calendra Legacy, którą tak nie lubisz ;)
Powiedziałam, że nie jest idealna. Ale skoro znalazło się na niej miejsce dla Murkbell, jest też pewnie dla Downlock i Darksmoke District z FM-ek Melana :P

Ta druga też ładna, ale Przedmoście w jeszcze gorszym miejscu :)) No i część Wayside z niewiadomych przyczyn przenieśli do Południowej Dzielnicy. A ten ciemniejszy obszar to pewnie jakaś wydzielona część (tereny Mechanistów?).
Przy okazji na wiki przeczytałam, że przez Miasto przepływają dwie rzeki. Ma to jakieś potwierdzenie w plikach gry?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Garrett w T1 wspomina "Strażnicy opieczętowali wejście do miasta, wiodące poprzez wyrwę w korycie rzeki, w pobliżu wschodniego brzegu." W rozmowie służby w posiadłości Bafforda:

Sługa 2: Przysięgam, że nigdy nie widziałem poziomu Rzeki tak nisko.
Sługa 1: Susza dwanaście lat temu była prawie tak zła, jak ta.
Sługa 2: Można niemalże spacerować w górę Przedmościa.
Sługa 1: Hmmm... Nowy Rynek przez to nie będzie taki przyjemny.

To chyba wszystko, ale może być tego więcej. Przebadałem i przetłumaczyłem dopiero wszystkie rozmowy z T1, do tego dochodzą jeszcze usunięte...

A gdzie to jest wspomniane?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

http://thief.wikia.com/wiki/Eastport
It is a dockland district on the waters of the wider and deeper of the two rivers crossing the City.
Przez tą rozmowę zaczęłam szkicować własną mapę. Na razie udało mi się w miarę pogodzić oficjalne źródła, ale ni cholery nie potrafię wpasować tam mapek Melana. A szkoda :(
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Żadnych źródeł. Jak ja to uwielbiam na tej wiki :P

Fajnie, że szkicujesz :P Ja w tym samym momencie też robię mapę, tyle że na komputerze i bardzo, bardzo dokładną... Wstawisz, gdy skończysz? ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Fajnie, że szkicujesz :P Ja w tym samym momencie też robię mapę, tyle że na komputerze i bardzo, bardzo dokładną... Wstawisz, gdy skończysz? ;)
Koniecznie, pochwalcie się oboje! Zawsze miło zobaczyć czyjąś wizję. Pozdrowienia :)!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

To był raczej prymitywny szkic (15 minut w Paincie), ale przez Was chyba zacznę robić coś porządnego :)) W przerwach między pisaniem, czytaniem opowiadań, o które sama prosiłam, kończeniem recenzowania serii L'Arsene, próbami uczenia się dromEda... Ugh.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Dla wszystkich szkicujących mała wskazówka ode mnie
screenshot48.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Znam to :P Choć powiem, że znalazłem przez przypadek. Po prostu wpisałem w wiki nazwę "North Quarter" potem patrzę, że jest Bank... "Skąd oni to wiedzą?" - myślę i szukam źródeł. No i mam. Gentry Bouvelard, potem zobaczyłem w polskich plikach i wiem, że to Bulwar Szlachecki ;)

Dużo nazw ulic jest w aktach spraw w posterunku Nadrzecze. Oto ich lista:

"Pogaństwo

Ul. Greevsa - Pogaństwo
Szlak Dziedzińców - Pogaństwo
Trakt Balma - Sprzyjanie Poganom
Posiadłość Pearsona - Ukrywanie Poganina
Osiedle Danno - Pogaństwo
Aleja Kimmela - Pogaństwo

Rozboje

Ul. Warowni - Rozbój stopnia A
Ul. Warowni - Rozbój z użyciem kuszy
Aleja Arleny - Rozbój stopnia A
Trakt N. Bisbee'ego - Rozbój stopnia C
Trakt Glenovera - Rozbój w afekcie, z użyciem sztyletu
Dąb Gapody - Rozbój stopnia C”

Włamania i kradzieże
Bulwar E. Parka - Włamanie do karety, zabrano konie; 800
Trakt Hawkinsa - Włamanie do posiadłości, skradziono Złoty Grzebień; 2300
Wandalizm

Aleja Gorna - Wandalizm; straty wynoszą 300
Gospoda Pod Koślawym Bełkotliwcem - Wandalizm, klient wyrzucony przez okno; 500
Ul. Herbowa - Akt wandalizmu, ucierpiała wieża poborcy podatkowego; 250
Trakt Millana - Zniszczenie ulicznej lampy; straty wynoszą 25"

Do tego w Banku można przeczytać w tekście "...słyszałem, że na ulicy środkowej..." :)

I teraz uwaga, błąd w tłumaczeniu. Gerwazjusz wspomina, że kupił posążek nimfy od żeglarza, który wracał od Lessera Hraboty. Donal jakieś dobra przywoził od niego. W oryginale jest to Lesser Hrabota, a jak wiemy, Lesser to oznacza "niższy, dolny" i często odnosi się do... NAZW GEOGRAFICZNYCH. Czyli wiemy, że jest tam jakaś Hrabota (państwo? region? kolonia?) ;)

Gerwazjusz kupuje także trowiańskie wino i herbatę z Illyrii. W Dokach Przydroża znajdziemy wzmiankę o GUBERNATORZE Horrigde'u. Gubernator? Kolonia za morzem? To ta Hrabota? ;)

NOTA DO SPIDIEGO
Proponuję przenieść ten temat do świata złodzieja i dać nazwę w stylu "Geografia Miasta i okolic" :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Przedstawiam wam mapę OKOLIC MIASTA :) Większość to domysły (niestety), ale starałem się połączyć wszystko co znalazłem w jedną całość... Czy mi się udało? Zadecydujcie sami :P

http://img442.imageshack.us/img442/7499/wiatthief.png
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Mi jakoś się nie podoba. Jestem przyzwyczajony do wizji z http://www.thief-thecircle.com/thiefworldmap/ , na której zresztą oparty będzie TDA. Za to podoba mi się identyczny kształt linii brzegowej oraz nieco bardziej urozmaicona topografia w niektórych miejscach.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

Ten kształt linii brzegowej pochodzi chyba z globusa :P A przynajmniej powinien.

No nie wiem, mi tam podoba się wersja, w której tereny poza Miastem to Terra Incognita. Od czasu do czasu padną jakieś nazwy, gdzieś tam mignie globus, ale to Miasto jest najważniejsze, to tu rozgrywają się wszystkie bitwy, to tu ważą się losy świata. Nie wspominając o tym, że Garretta nigdy nie było stać, żeby wyjechać :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Zrobiłem tą mapę pod przyszłego PBFa w świecie Thiefa, aby gracze mieli jakieś pojęcie o otoczeniu, choć wszystko będzie się dziać głównie w Mieście właśnie.

Teraz pracuję nad mapą samego Miasta. Postaram się w ciągu kilku dni podesłać szkice ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

90% tej mapy to dla mnie coś nowego, ale może po prostu nie pamiętam tych detali :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Dobra, powiem wszystko co było w grze ;)

Cyric - źródło antycznych złotych wyrobów dla Miasta (podpowiedź do kupienia w sklepie przed Zaginionym Miastem), toczy wojnę z Bohn (w usuniętych rozmowach)
Bohn - źródło antyków (list do Bafforda od De Perrina), toczy wojnę z Cyric (w usuniętych rozmowach)
Blackbrook aka Mętny Ruczaj - toczy wojnę z Miastem (w rozmowach), znajduje się tam Podziemna Gildia, której rezydentem jest Dorkas Dobrodziej (w aktach Ramireza)
Hrabota Niższa - jakiś region, od którego wracał żeglarz, który sprzedał Gerwazjuszowi figurkę nimfy (tekst w Maskach), a także Zawietrznicy czerpali dostawy (tekst w domu Donala)
Góry Esse - mroźne góry, w których rośnie kwiat Tatiany na zmrożonych powierzchniach jaskiń (Kompendium Magii u Konstantyna)
Trowiańskie - Gerwazjusz kazał spakować na podróż wytworne trowiańskie wino (tekst w jego posiadłości)
Illyria - Gerwazjusz wspomina o ilyriańskiej herbacie (tekst u niego)
Gubernator Horrigde - Wspomniany przez Gilvera w swoich notatkach (tekst w magazynach w Załadunku)

Reszta to czysty wymysł i wiązanie faktów :P

BTW, zaczynam poprawiać tłumaczenie :roll:

EDIT
Nowe źródło
Sługa 1: Nie sądzę, że uda się tu zrobić mietowy ogród. Nawet cień nie pomaga.
Służąca 2: Cóż, lepiej by było, gdybyś wyciągnij je później wyciągnął. Jaśnie pan nie lubi wiszących dookoła brązowych roślin.
Sługa 1: Wiem. Po prostu mam nadzieję, że susza się wkrótce skończy. Do studni jest tak daleko.
Służąca 2: To nie może trwać wiecznie. A jeśli tak, Jaśnie Pan przeniesie się do Cyric i będzie koniec z tym.
Mowa o Baffordzie. Wygląda na to, że w Cyric jest większy urodzaj niż w Mieście. I w czasie TG jest porządna susza, wskazuje na to jeszcze ta rozmowa:
Sługa 2: Przysięgam, że nigdy nie widziałem poziomu Rzeki tak nisko.
Sługa 1: Susza dwanaście lat temu była prawie tak zła, jak ta.
Sługa 2: Można niemalże spacerować w górę Przedmościa.
Sługa 1: Hmmm... Nowy Rynek przez to nie będzie taki przyjemny.
Również u Bafforda. Daje to także małe informacje o rozkładzie dzielnic. Przedmoście musi być gdzieś w górze Rzeki wtedy... Kolejne komplikacje.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Zwykle, gdy nie siedzę na kompie, mam lepsze pomysły, nie wiem czemu ;) Przedmoście to po angielsku "Shalebrigde", czyli Łupkowy Most. Możemy przyjąć, że nazwa ta odnosi się do tego mostu, przy którym mamy Kołyskę. To daje możliwość, że Przedmoście znajduje się w miejscu, gdzie zawsze dawałem Dzienny Port. A to, przesuwa DP i zmniejsza ścisk w okolicach Doki-Stara Dzielnica.

Naszkicowałem mapę i ją wstawiam, przepraszam za niezbyt dobrą jakość :roll:

http://oi46.tinypic.com/2ew0i1l.jpg
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Adi, pozwolisz, że wstawię tu nieco wyraźniejszą wersję? Kilka chwil w Gimpie i zobacz:
2ew0i1l.jpg
Dobry pomysł z Przedmościem. Bardzo ciekawa również wizja Starej Dzielnicy! Osady rozwijają się przecież w oparciu o dostęp do wody. Co prawda późniejszy podział administracyjny może dużo zmienić przy tworzeniu dzielnic, ale tak też można to przedstawić.

Generalnie należy cię pochwalić za wnikliwe badanie świata Thiefa. :ok Póki co jesteś na dobrej drodze do ułożenia czegoś logicznego i porządnego.

Mam pytania:
1. Czy mapę z Ambush! można utożsamić jako mapę części Południowej Dzielnicy? Bo jeśli tak, to powinna mieć ona bezpośredni dostęp do Przedmościa (wystarczy most).
2. Czy porównałeś swoją mapę z mapami dzielnic z T3 i ich wzajemnymi relacjami? Wydaje mi się, że między Skalnym Targiem a rzeką powinno być nieco więcej przestrzeni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

O, dzięki ;) Ja wszystkie grafiki, jakie robię, to ręcznie ołówkiem lub w paincie. Gimpa po prostu nie ogarniam :)) I dzięki za miłe słowa :)

1.Po części i tak i nie.
Za TAK jest to, że w T1 Ramirez mówi, że Garrett mieszka w Południowej Dzielnicy. W T3 też.
Za NIE mamy natomiast to, że mamy Dzielnicę Doków Przydroża. Dziwnie by było, gdyby była ta dzielnica sama, bo nazwa wskazuje, że to część Przydroża. Trochę też dziwne jest, że Garrett mieszka nagle w Przydrożu, ale najwyraźniej często zmienia miejsce zamieszkania, bo po obławie postanawia zamieszkać w Przedmościu ;)
2.Oczywiście. Jak przesunąłem Przedmoście i Przydroże, to od razu zaczęło się wszystko zgadzać. Ale dla pewności, jeszcze się upewniłem i dla mnie jest ok. Po prostu te dzielnice z TDS to ich małe części - gdybym miał robić takie małe dzielnice, Miasto nie było by takie duże i ledwo co pomieściłoby wszystkie lokacje... Ale w samym TDS mamy dokładnie zaznaczone gdzie znajdują się te części, na mapie Gamall ;) - http://thief.wikia.com/wiki/File:TDS_in ... ifacts.jpg

Jestem ciekaw też co do Nadzorców. Pytałem o Ramireza na SB. Ramirez pisze do jakiegoś Mistrza Vrinde, który w moim mniemaniu jest Nadzorcą. Dzielnice Webstera to dzielnice portowe, więc prawdopodobnie może mieć w garści Przydroże i Doki Przydroża. Możliwe, że jest jeszcze kilku Nadzorców, choć jeśli dać Ramirezowi tą Górną, Dolną, Południową i Skalne Rynkotargi, a Websterowi Przydroże wraz z Dokami, zostaje miejsce tylko na jednego potężnego Nadzorce, którym może być Vrinde. No chyba, że da się jemu jedną dzielnicę, to zostają jeszcze 2 dla innych. Ale jeszcze jest De Wall, który mógł posiadać te trzy dzielnice.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

adriannn pisze:Trochę też dziwne jest, że Garrett mieszka nagle w Przydrożu
Oświeć mnie, w którym miejscu jest o tym mowa?
adriannn pisze:Po prostu te dzielnice z TDS to ich małe części - gdybym miał robić takie małe dzielnice, Miasto nie było by takie duże i ledwo co pomieściłoby wszystkie lokacje...
Ja to doskonale rozumiem, nawet odległości między nimi byłyby udziwnione. Po prostu na początku wydawało mi się, że twój Skalny Rynkotarg jest w skali 1:1, bo jest o wiele mniejszy od pozostałych dzielnic. I wtedy nawet ten fragment Starej Dzielnicy z T3 by się nie zmieścił na tym odcinku przy rzece.
adriannn pisze:Jestem ciekaw też co do Nadzorców. Pytałem o Ramireza na SB. Ramirez pisze do jakiegoś Mistrza Vrinde, który w moim mniemaniu jest Nadzorcą. Dzielnice Webstera to dzielnice portowe, więc prawdopodobnie może mieć w garści Przydroże i Doki Przydroża. Możliwe, że jest jeszcze kilku Nadzorców, choć jeśli dać Ramirezowi tą Górną, Dolną, Południową i Skalne Rynkotargi, a Websterowi Przydroże wraz z Dokami, zostaje miejsce tylko na jednego potężnego Nadzorce, którym może być Vrinde. No chyba, że da się jemu jedną dzielnicę, to zostają jeszcze 2 dla innych. Ale jeszcze jest De Wall, który mógł posiadać te trzy dzielnice.
"Mistrzu Vrinde"... Sam nie wiem, czy Vrinde jest kolejnym z Nadzorców, czy może jakimś Wielkim Mistrzem WSZYSTKICH Nadzorców... Nie zmienia to faktu, że Nadzorcy niekoniecznie muszą mieć w posiadaniu wszystkie z dzielnic. Albo też, że Nadzorców może być nieskończenie wiele.:zak
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

Świetna robota, chyba najlepsza z dotychczasowych. Mam tylko jedną wątpliwość: Przytulisko Przedmościa znajduje się chyba w Przedmościu, a jednak wchodzi się do niego ze Starej Dzielnicy: czy to nie sugeruje, że te dwie dzielnice ze sobą sąsiadują?
Hattori pisze:Czy mapę z Ambush! można utożsamić jako mapę części Południowej Dzielnicy? Bo jeśli tak, to powinna mieć ona bezpośredni dostęp do Przedmościa (wystarczy most).
Mnie się zawsze wydawało, że to Przydroże, ale twardych dowodów będę musiała poszukać jutro. Dla kogoś o profesji Garretta logiczne jest częste zmienianie miejsca zamieszkania, więc pisanie, że mieszka tam czy owam oznacza tylko tyle, że w danym momencie tam pomieszkuje.
adriannn pisze:Jestem ciekaw też co do Nadzorców. Pytałem o Ramireza na SB. Ramirez pisze do jakiegoś Mistrza Vrinde, który w moim mniemaniu jest Nadzorcą. Dzielnice Webstera to dzielnice portowe, więc prawdopodobnie może mieć w garści Przydroże i Doki Przydroża. Możliwe, że jest jeszcze kilku Nadzorców, choć jeśli dać Ramirezowi tą Górną, Dolną, Południową i Skalne Rynkotargi, a Websterowi Przydroże wraz z Dokami, zostaje miejsce tylko na jednego potężnego Nadzorce, którym może być Vrinde. No chyba, że da się jemu jedną dzielnicę, to zostają jeszcze 2 dla innych. Ale jeszcze jest De Wall, który mógł posiadać te trzy dzielnice.
Według wiki, ale popartej źródłami:
Ramirez - Wysokie Miasto, Śródmieście, Południowa Dzielnica
Raputo - Północna Dzielnica, Przedmoście, Nowy Targ, Nowa Dzielnica
Webster - Doki, Wschodni Port, Dzienny Port
Ciekawe, że nie ma słowa o Przydrożu, Starodalach czy Skalnym Targu. Czyżby tereny jeszcze kogoś innego? Może tego De Walla?

Vrinde sprawia raczej wrażenie jakiegoś prawnika na usługach Ramireza. Raczej nie kogoś równego.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Jak już mówiłem, tutaj poszedłem śladem oryginału, czyli angielskiego. Założyłem, że nazwa "Shalebrigde Cradle" wzięła się z od mostu który nazywa się "Łupkowy". Tym tropem, Przedmoście może się znajdować właśnie tam gdzie jest teraz na mapie :)

Na thief wiki wywiązała się rozmowa, że jeden gościu się pyta, gdzie w tekstach itp. pojawia się ta nazwa. Drugi tłumaczy, że nie pojawia się, ale sama nazwa "Dzielnica Doków Przydroża" wskazuje, że to tylko część ;)

A teraz Nadrzecze. W ogóle nie wiadomo, czy taka dzielnica istnieje. W ogóle nie wiem skąd to się wzięło u mnie... chyba przeczytałem na Thief Wiki ;) A teraz szukam tam tego i nigdzie nie ma... Tak w ogóle, w oryginale nazwa Stacji brzmi "Shoalsgate" co oznacza dosłownie "Brama Ławic". A ławice raczej nie występują w rzekach... Więc może to być gdzieś w Dziennym czy Wschodnim Porcie, lub w Dokach Przydroża ;)

EDIT:
A zauważyliście, że większość lokacji w T1 jest skupionych wokół... Nowego Targu? A w T2 na drugiej stronie rzeki, wokół Starodali i Dziennego Portu? Gdyby tak dać Nową Dzielnicę na wschód od Nadrzecza i Starodali, to już w ogóle. W T3 natomiast mamy połączenie i tego i tego.

A Zamurze? W ogóle to gdzie ta nazwa się pojawia? Wymyśliłem ją czy co? :P
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Nadrzecze występuje chyba tylko w nazwie Posterunku. Być może kolejny błąd tłumaczenia. I nagle okazałoby się, że nie ma takiej dzielnicy...

Zamurze - tu mnie zagiąłeś. Nie zdziwiłbym się, gdyby był to wymysł jakiegoś fanfika. Ale jak zwał tak zwał, nazwa jest w sumie dobra.


Flavia, czy ktoś pokroju Nadzorcy zwracałby się do jakiegoś prawnika per "Mistrzu"?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

Hattori pisze:Flavia, czy ktoś pokroju Nadzorcy zwracałby się do jakiegoś prawnika per "Mistrzu"?
Bardziej do prawnika, niż do konkurenta. I nie "jakiegoś" prawnika, tylko kogoś, kto pomaga mu kryć brudne interesy i trzyma z dala stróży porządku. Wydaje mi się, że taka osoba cieszyłaby się niemałym uznaniem.
Nie wspominając o tym, że "master" to w angielskim nasz "magister", a więc może po prostu odnosić się do osoby wykształconej, bez jakiegoś szczególnego uznania.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Umieściłem Nadrzecze w takim miejscu, że zgadza się to z dwoma nazwami :P Przy Rzece, tuż przy ujściu w Dokach Przydroża :-D

Możliwe, że to magister. Ale możliwe, że to Nadzorca ;) Mógł przecież to być swoisty sojusz, a Vrinde mógł być zdegenerowanym prawnikiem, który naprawdę jest Nadzorcą ;)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

Pytanie, czy taki sojusz byłby możliwy i czy nie okazałby się próbą zbliżenia jak najbardziej, coby łatwiej poderżnąć gardło. A w takim wypadku - czy Ramirez pytałby taką osobę o radę?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Zanim ułożycie scenariusz to komedii kryminalnej, zwrócę Waszą uwagę na fakt, iż jedno z tłumaczeń "master" to również... majster.
:tar

Odkryłem coś. Pamiętacie budynek użyteczności publicznej, przez który należało się dostać do Posterunku? On również ma w nazwie Shoalsgate...
ODPOWIEDZ