[GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Znalazłem kilka map Miasta: http://www.thief-thecircle.com/thiefworldmap/ - mapa świata i najnowsza mapa w tym projekcie oraz http://www.thief-thecircle.com/thiefwor ... istory.htm . Te mapy są stare, jeszcze sprzed T3, ale są zgodne z T2 i T1 ;)

http://img638.imageshack.us/img638/5838/thecitymap.jpg - mapa Miasta z CoSaS: Mission X. Dość mocno się gryzie z T3, ale popatrzeć i powzorować się można :) I teraz tworzę nową, moją mapę do tajnego projektu :hyh Niedługo ją zobaczycie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

O RANY! Tyle lat gram w Thiefa i nigdy nie zwróciłem uwagi na ten globus! Kurde, teraz wszystko jest logiczne! Ale bomba!
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Ja tą stronę znam od roku, ale zapomniałem o niej tu napisać :roll: :oops: Jednak nad położeniem Miasta można nadal gdybać... :(
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Czy jest w ogóle taka dzielnica jak Shoalsgate (Brama Ławic/Nabrzeże?), Shalebrigde (Łupkowy Most/Przedmoście?) oraz Wayside (Przydroże?). Koszary z misji "Framed" nazywają się Shoalsgate station, co w antologii przetłumaczono na Nabrzeże. Jednak nie wiadomo, czy nazwa odnosi się do dzielnicy, czy do miejsca położenia (blisko nabrzeża?) To samo Kołyska Przedmościa. Z tego co pamiętam, że gdy Drept opowiadał o Kołysce, pokazała się mapa Miasta i jej położenie. Czy jej nazwa (Kołyska Przedmościa) odnosi się do dzielnicy (Przedmoście) czy może do położenia (przed mostem)? Jak myślicie?
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2011, 17:46 przez Hadrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Co taki mały odzew? Przecież ustalenie mapy Miasta to bardzo ważne i trudne zadanie...! Poza tym dowiedziałem się, czy Shalebrigde jest na pewno dzielnicą. Otóż w misji "Zabójcy" można przeczytać gdzieś o Nadzorcach Miejskich (np. Ramirez) i jest tam napisane, że Shalebrigde jest dzielnicą Raputo'a ;)

EDIT:
Przypomniałem sobie! Znalazłem dwie ciekawe mapy z TGL: Pierwsza, Druga; oraz coś, co pomoże pokazać, gdzie znajdują się dzielnice z T3 :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

http://thief.wikia.com/wiki/Mapping_the_City

Oraz patrz załącznik, to mapka z instrukcji od Antologii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Z Mapping the City korzystam już od dawna ;) Przecież na mapie z pierwszego posta widać te kolorki, oraz napisałem w tym poście ;) A to drugie zbytnio nie jest przydatne, bo już mam to w głowie ;)
A proponuję taki rozkład dzielnic.

EDIT:
I pozostaje jeszcze się dowiedzieć, skąd ta mapa. Na thief wiki pisze, że to "Keeper Map"(?)
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Caer »

Ta mapa jest w kryjówce (?) Strażników w obecnym Zamurzu (w czasach Mechanistów Wayside?). Trafiamy tam przed wejściem do nawiedzonej katedry. Pokazuje położenie talizmanów w zależności od posiadanej wersji gry.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Może lekko odświeżę wątek. Potrzebuję informacji, które przydadzą mi się przy pisaniu TDA.

Wiadomo w końcu, jak to jest z Nową Dzielnicą? Wykombinowałem małe podsumowanie z tego wątku:

Dzielnica nowobogackich, są tam rezydencje Konstantyna i Truarta. Znajduje się po zachodniej stronie rzeki Fae, ale na pewno nie tuż przy niej. Być może została zbudowana tuż pod murami Miasta i nie jest jakoś specjalnie zabezpieczona (a dwory K. i T. były otoczone przez ich własne mury). Dzielnica oczywiście bogata i spokojna, z dala od miejskiego zgiełku.
Zastanawiałem się też nad latyfundiami czy innymi polami uprawnymi. Skądś te świeże bochenki w Mieście muszą się brać :) . Teraz pytanie: czy część z tych pól znajduje się już w Nowej Dzielnicy, czy wszystkie są położone jeszcze dalej (w omawianych obrzeżach Miasta, tj. na zachodzie) :?:

Jak się coś nie zgadza - poprawcie mnie.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: matilon »

Prawdopodobnie większe pola/uprawy/plantacje są w już za murami miasta. Raczej znając średniowieczne, nie ma szans na coś większego od przydomowych ogródków. No przecież, mimo że to alternatywny świat, to Miasto wzorowane jest na innych metropoliach w Wiekach Średnich, gdzie panowało syf, smród i ubóstwo (;) ).
Więc szanse na farmy w obrębie murów są niewielkie.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Dokładnie. Jeszcze nie wiadomo gdzie leży Nowa Dzielnica i co w niej jest, to tylko moje spekulacje. Wiadomo tylko, że gdzieś jest, a nie które rzeczy na Thief Wiki to wymysł jej twórców, np. Posiadłość Konstantyna jest w Nowej Dzielnicy (takie niepotwierdzone informacje nie powinny znaleźć się w wiki). Aby ustalić ustalić położenie dużej części lokacji, o których nie ma informacji w grze, trzeba posunąć się do właśnie spekulacji.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: matilon »

adriannn pisze: (takie niepotwierdzone informacje nie powinny znaleźć się w wiki).
Ale to już wspólna cecha wszystkich Wikipedii, że są w nich wiadomości naciągane, bądź wyssane w palca.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Może lekko odświeżę wątek. Potrzebuję informacji, które przydadzą mi się przy pisaniu TDA.

Wiadomo w końcu, jak to jest z Nową Dzielnicą? Wykombinowałem małe podsumowanie z tego wątku:

Dzielnica nowobogackich, są tam rezydencje Konstantyna i Truarta. Znajduje się po zachodniej stronie rzeki Fae, ale na pewno nie tuż przy niej. Być może została zbudowana tuż pod murami Miasta i nie jest jakoś specjalnie zabezpieczona (a dwory K. i T. były otoczone przez ich własne mury). Dzielnica oczywiście bogata i spokojna, z dala od miejskiego zgiełku.
Zastanawiałem się też nad latyfundiami czy innymi polami uprawnymi. Skądś te świeże bochenki w Mieście muszą się brać :) . Teraz pytanie: czy część z tych pól znajduje się już w Nowej Dzielnicy, czy wszystkie są położone jeszcze dalej (w omawianych obrzeżach Miasta, tj. na zachodzie) :?:

Jak się coś nie zgadza - poprawcie mnie.
Wydaje mi się, że Twoje informacje są poprawne. Na pewno muszą to być miejsca zamieszkania członków klasy wyższej, może burżuazji. Takich, którzy mogą pozwolić sobie na fantazje w stylu Constantine'a.

Latyfundia? Znajdują się głównie wokół Miasta. Wzdłuż rzeki? Prawdopodobne, wody nie brakuje. Ale raczej nie po zachodniej stronie, gdzie są góry i Cragscleft. Ani na południu (ziemie sąsiadujące z morzem są zwykle uboższe przez zasolenie i inne czynniki). Myślę, że mieszkańcy tak zatłoczonej metropolii jak Miasto w dużym stopniu stawiają na import żywności. Z informacji obecnych w grze (jest tego masa) można wnioskować, że tereny typowo rolnicze znajdują się na wschodzie i ewentualnie na północy. Jak potrzebujesz jakiejś pomocy, pisz, poszukamy wskazówek :) .

W załączniku uproszczone szkice jednej z wersji map ogólnych. Jedna z 1001 propozycji ;) .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Thx wszystkim, którzy odważyli się coś wnieść od siebie... :))
Z importem w pełni się zgadzam, wyjaśniać chyba nie trzeba. DarkWiki twierdzi, że wojna między Cyric a Bohn ma swoje odbicie na gospodarce Miasta (TunFaire, jak kto woli ;) ). Coś ta nasza metropolia ma dużo portów w południowej części, także zakup żywności na wielką skalę ma sens.
Tylko czemu nikt w grze jakoś nie porusza tak istotnej kwestii?
:cry:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bo najwidoczniej dla gry nie była istotna i chyba racja. Dla mnie Miasto było autonomicznym światem, a reszta niezbyt mnie obchodziła... z wyjątkiem tych paru miejsc jak Bonehoard, które zresztą też wydają się być bliskie miastu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Tylko czemu nikt w grze jakoś nie porusza tak istotnej kwestii?:cry:
Wydaje mi się, że to była świadoma polityka LGS-u. Od początku chcieli dać pole do popisu wyobraźni graczy. Edytor za friko? Tyle fanartów? Sądzę, że chcieli, aby każdy gracz rozwinął fabułę, jak mu się podoba. Idea piękna. A może to moja interpretacja ;) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Możesz mieć rację. Dzisiaj by już to nie przeszło. Dzisiaj, gdzie nie spojrzysz, rywalizujące korporacje, liczy się, to, żeby "wymaksować" zysk. Dowodem jest upadek LGS zestawiony z nietypowym światem, jaki stworzyli.
Współczesne produkcje mają coraz mniej uroku. :smu
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Możesz mieć rację. Dzisiaj by już to nie przeszło. Dzisiaj, gdzie nie spojrzysz, rywalizujące korporacje, liczy się, to, żeby "wymaksować" zysk. Dowodem jest upadek LGS zestawiony z nietypowym światem, jaki stworzyli.
Współczesne produkcje mają coraz mniej uroku. :smu
To prawda. Dlatego sądzę, że środowisko fanów ma teraz Złodzieja w swoich rękach i każda inicjatywa mająca na celu spopularyzowanie gry jest warta rozważenia. Taka mapa byłaby świetna - gdyby jeszcze kiedyś wyprodukowano interaktywną... Na gildiaoswieconych.pl jest taki system, że najeżdżając myszką na ikonę, pojawia się opis lokacji. To doskonały pomysł.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Robię mapę Miasta (znowu) i mam problem z umieszczeniem jednej lokacji - Posiadłości Konstantyna.

Nowa Dzielnica: Garrett o posiadłości mówi "Dom wzniesiono niedawno" więc prawdopodobnie w Nowej Dzielnicy, gdyż w centrum Miasta jest wszystko zapchane i zatłoczone.

Dolna Dzielnica: W misji "Uciekaj!" widzimy, że pojawiły się stwory Szachraja, a w następnej, że przeszły przez Miasto do świątyni mordując i młotodzierżców, i przechodniów. Świątynia znajduje się w Dolnej Dzielnicy (wnioskuję to po mapie Strażników z kryjówki w Zamurzu), a żeby przejść z Nowej Dzielnicy do Dolnej, trzeba przejść przez wiele innych, prawdopodobnie przez Górną Dzielnicę (która zapewne jest silnie strzeżona). Jednym słowem, nie widzi mi się, aby horda bestii chaosu przechodziła przez pół Miasta.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: raven4444 »

Yyy pod świątynią w której były talizmany (lub talizman w gold) pojawił się portal którym przelazły potworki przecież. Znaczy tak ja to pamiętam.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Tam nie było portalu. Może się mylę? To by ułatwiło sprawę, tym bardziej że jestem za Nową Dzielnicą. Adrian, pamiętaj też, że to świat pełen niekonsekwencji. LGS celowo wstawiło świątynię znaną z wcześniejszej misji, by zaszokować gracza jej stanem. Czy oglądali się przy tym na inne rzeczy - nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

O, dzięki za szybką odpowiedź :) Niekonsekwencje czy nie, ja chcę aby było jak najbardziej logicznie. Właściwie wszystko to wnioski wg tekstów i innych źródeł, które trzeba uporządkować w jedną mapę.

Portalu nie pamiętam, raczej go nie było. Portal był jedynie w W Paszczy Chaosu
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hattori »

Właśnie, nawet dwa. Przez pierwszy potworki wychodziły na powierzchnię i przez ten Garrett przedostał się do Paszczy. Hm... Można by przyjąć, że tenże portal wykluł się w podziemiach świątyni Młotów.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Flavia »

Jak na razie najbardziej podoba mi się ta mapka [choć nie jest idealna - np. na mapie do Zasadzki widzimy przecież, że Wayside graniczy z Przedmościem (Shalebridge), które tutaj wywalili na drugi koniec Miasta]: http://img.photobucket.com/albums/v739/ ... _new03.jpg. Wg niej Nowa Dzielnica i Dolna Dzielnica nie są tak daleko, a jakby to dopieścić, można by je nawet ustawić po sąsiedzku.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] MAPA MIASTA by Adi!

Post autor: Hadrian »

Ta mapa jest podobna do tej: http://www.str8g8.pwp.blueyonder.co.uk/ ... ty_map.png

Na tej twojej jest Murkbell, chyba z Calendra Legacy, którą tak nie lubisz ;) A na mojej jest też ten dziwny, ciemniejszy obszar we Wschodnim Porcie. Co to jest?
ODPOWIEDZ