Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Caer »

E, no pewnie. Taki Leonardo da Vinci, żeby daleko nie szukać, prokrastynował przez cały czas i widzisz, jak skończył ;).
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

Caer pisze:E, no pewnie. Taki Leonardo da Vinci, żeby daleko nie szukać, prokrastynował przez cały czas i widzisz, jak skończył ;).
To prawda... To co, kiedy dostaniemy "Gry..."? My tutaj tylko o jednym :aniol: !
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Caer »

Pracuję nad tym. W chwili obecnej poznaję budowę i mechanikę wozu ;).
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

Caer pisze:Pracuję nad tym. W chwili obecnej poznaję budowę i mechanikę wozu ;).
A jeśli można, jakiego wozu? Drabiniastego, strażackiego, pancernego...? Bo może jesteśmy w stanie jakoś pomóc? Oddani fani na Twych usługach :P .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: matilon »

Pisze ktoś jeszcze na ten konkurs?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

matilon pisze:Pisze ktoś jeszcze na ten konkurs?
Trudno powiedzieć... Ja piszę dla siebie (egoistka! :twisted: ). Ale i tak rozrasta mi się do zawstydzających rozmiarów (nie dość, że egoistka, to jeszcze grafomanka ;) ). Czy ktoś jeszcze się tym interesuje? Trudno powiedzieć, ale kilku panów się tu ogłaszało, przy czym ile z tego wyszło - obejrzyj sam w Twórczości :? .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: karlat11 »

Hm... No cóż...
Keeper, a pokazałabyś nam w najbliższym czasie jakieś swoje literackie dzieło?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

karlat11 pisze:Hm... No cóż...
Keeper, a pokazałabyś nam w najbliższym czasie jakieś swoje literackie dzieło?
Nie, dopóki nie skończę mojego Magnum Opus. Nie zamierzam pokazywać niedokończonego, a jeszcze duuużo zostało. Lepiej czuję się w mieszanych formach, gdzie śmiech maskuje trudną tematykę. A to niełatwy styl i wymaga wysiłku. I czasu. Na razie możecie przeczytać sobie commission dla uroczej CSupernovy, "TafferWatch", temat wisi. Wierszy też nie planuję tu publikować, nie ma na forum odpowiedniej publiczności (co tu kryć, wolicie prozę "kawę na ławę" i chyba nie czujecie się dobrze w metaforycznym pojmowaniu tekstu, a tu konieczna jest analiza każdego słówka). Natura nie znosi próżni, moja droga. Magnum Opus powstaje, ale wraz z tym, jak rośnie, płynie czas. Wymaga wysiłku. Uśmierciłam już kilka osób, na inne napuściłam oddział dezerterów w myśl mody na treści podwójne i wykopałam paru głównych bohaterów do zakazanego miasta. Taki azjatycki wątek niedostępnej twierdzy... Z małych liter piszę celowo, bo to nie rezydencja chińskich cesarzy, tylko... a, zbyt dużo byście się dowiedzieli :roll: . Cicho siedzę. Już niedługo spytam Was o sposoby ukrycia bardzo ważnych pamiątek rodzinnych.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bardzo przepraszam Keeper, jeśli odczujesz to jako krytykę... ale w sumie to chciałbym to była uwaga od starszego kolegi ;)

Można napisać na jeden temat 100 zdań, ale sztuką jest to samo zmieścić w pięciu :)


Czyli oprócz pisania o-jezu-ale-długich poematów warto też umieć napisać trzy stronicowy tekścik, który będzie równowartościowy tym dłuższym. Widać to często w muzyce, gdzie najlepsze oceny zbiera nierzadko najkrótszy utwór na płycie, bo jest zwięzły, na temat, dynamiczny i kompaktowy. :)
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: matilon »

Ja mam tekst, prawie skończony; brak zakończenia.
Mogę go wkleić, ale czy jest sens, gdy konkurencja śpi? ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Bardzo przepraszam Keeper, jeśli odczujesz to jako krytykę... ale w sumie to chciałbym to była uwaga od starszego kolegi ;)

Można napisać na jeden temat 100 zdań, ale sztuką jest to samo zmieścić w pięciu :)


Czyli oprócz pisania o-jezu-ale-długich poematów warto też umieć napisać trzy stronicowy tekścik, który będzie równowartościowy tym dłuższym. Widać to często w muzyce, gdzie najlepsze oceny zbiera nierzadko najkrótszy utwór na płycie, bo jest zwięzły, na temat, dynamiczny i kompaktowy. :)
Nic się nie martw, mnie nie tak łatwo zniechęcić; kiedy autor wie, że musi, to nic do niego nie przemówi 8-) . Nie, serio. To nie jest poemat, tylko wypracowanie "Co robiłem na wakacjach". Ale gdy pisze je ta osoba, której wkładam je w usta... Interesująca akcja gwarantowana, nawet, jeśli się nie spodoba - hej, napisać beznadziejnie też trzeba umieć :roll: :P !

Serio: jestem zupełnie spokojna. Przedłużać nic się nie przedłuża, jeszcze nie miałam tak spokojnego procesu twórczego. Wszystko mi pasuje. Jak będę mieć całość, to wtedy będę myśleć, czy nie przyciąć.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Caer »

matilon pisze:Ja mam tekst, prawie skończony; brak zakończenia.
Mogę go wkleić, ale czy jest sens, gdy konkurencja śpi? ;)
Może i śpi, ale ma koszmary ;).

Dawaj, dawaj. Będzie coś do poczytania.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Keeper in Training »

Caer pisze:
matilon pisze:Ja mam tekst, prawie skończony; brak zakończenia.
Mogę go wkleić, ale czy jest sens, gdy konkurencja śpi? ;)
Może i śpi, ale ma koszmary ;).

Dawaj, dawaj. Będzie coś do poczytania.
Zgadzam się! Mam końcówkę sesji ważnych spotkań (służbowych, nie ekscytujcie się, Karlat i Hattori :roll: ), ale po szóstym będę mogła kiedyś skrobnąć recenzję.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Zakluczyć Mrok - turniej literacki

Post autor: Hattori »

A czy ja coś mówię?
:))
Głodnemu chleb na myśli, Keeper, bez Twojej pomocy nawet przez myśl by nie przeszło, że... No. :oops:
ODPOWIEDZ