[LITERATURA] Książka kucharska (tom 1)

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

[LITERATURA] Książka kucharska (tom 1)

Post autor: Keeper in Training »

Jeśli kogoś szczęśliwie to ominęło, nie ucieknie :twisted: . Sequel to mojego "Mektub. Jest Zapisane", tym razem własne ululane dzieciątko od początku do końca, nikt się nie wtrącał, po prostu miód i orzeszki dla psychopaty :)) . Tekst-eksperyment. Jest zbyt długi do wstawienia na forum, nawet na mojej stronie musiałam podzielić go na siedem części. Link zbiorczy tutaj: http://wyszczekani.hpu.pl/viewpage.php?page_id=26.

Od razu na wstępie zaznaczę, że chyba powinnam zastosować się do techniki Pilipiuka, który na książkach spoza "Kronik..." oznacza pieczątką "Produkt wolny od Jakuba Wędrowycza". "Książka kucharska" to eksperyment z różnymi motywami, często bardzo mi dalekimi (wieśmak, kiczowate kucyki, wampiryzm, wegetarianizm...), powołany do życia wyłącznie dla sadystycznej przyjemności. Ostrzegam, pracuję nad tomem drugim.

Zabawna rzecz: osoby, które to przeczytały, chciały wmówić mi jakąś nadinterpretację trójki głównych bohaterów. Nie byłam na to przygotowana, ale skoro już tak się stało, to słowem-kluczem do tomu drugiego będzie: nieznośne napięcie. Podrzucajcie inspiracje śmiało. No, nic. Szukajcie Easter-eggów, ukłonów do różnych tekstów kultury. Może najdociekliwsi dostaną jakąś niespodziankę ;).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Książka kucharska (tom 1)

Post autor: Hadrian »

Możesz przesłać link jeszcze raz? I co to w ogóle jest, że tak się spytam trochę niepoprawnie :jez Jakaś powieść, poradnik? :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] Książka kucharska (tom 1)

Post autor: Keeper in Training »

Hadrian pisze:Możesz przesłać link jeszcze raz? I co to w ogóle jest, że tak się spytam trochę niepoprawnie :jez Jakaś powieść, poradnik? :)
Pierwsza z siedmiu podstron znajduje się tutaj, możesz przechodzić na kolejne, używając linków na końcu strony.

A tak na poważnie, naprawdę myślisz, że mogłabym pisać poradniki :) ? To sposób na odprężenie, satyra na wszystko, co mnie denerwuje. Albo fascynuje. Albo denerwująco fascynuje/fascynująco denerwuje. Aluzje literackie, tropy, odnośniki. Test, jak daleko osoba pisząca może się posunąć, zanim czytelnicy się skrzykną i powieszą ją na gałęzi ;).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ