[LITERATURA] THIEF The Dark Age

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

The Journey znam od kogoś, kto tego słuchał, gdy tworzył jeden z bardziej znanych Bonehoardowych artów. Reszta to chyba wiedza własna. Od ciebie znam tylko Croi Croga.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:W przyszłości również planuję wstawiać tego typu linki. Co wy na to łachery?
Świetny pomysł. Ja posiłkuję się muzyką klasyczną (muzyka dawna, Bach, Pachelbel...), PSYCHE, Simonem i Garfunkelem, Cirque du Soleil, Vangelisem. Czasem czymś znalezionym przypadkiem. Może załóżmy oddzielny temat?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Why? Mamy już "Muzyka bliska Thiefowi", a moje inspirowanie się dotyczy bezpośrednio TDA. Teoretycznie mógłbym założyć "TDA - inspiracje", ale to byłoby przekombinowanie. A tak przynajmniej coś się dzieje w obecnym już temacie nawet, gdy nie ukazują się rozdziały.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Historia, jak pamiętamy, alternatywna do tej opowiedzianej w T4. Może kiedyś ktoś napisze, która lepsza :) W każdym razie zapraszam ponownie na moją odskocznię od oficjalnej wersji gry.
II-11-Blackbrook _28_.pdf
Liczę na wasze komentarze ;)

EDIT:
Zamieszczam poprawioną i lekko zmienioną wersję tegoż rozdziału. Z treści zmieniłem dwie rzeczy:

- nowa nazwa: dzielnica Blackbrook położona nad Morzem Wewnętrznym to już nie Nabrzeże Złotników, a Ławica.
- doszedł nowy przedmiot w pakunku pochowanym wraz z Albertusem, z pozoru mało istotny. Jaki to przedmiot? Przeczytajcie proszę fragment, gdy Garrett dobiera się do krypty Albertusa.


Szkoda, że wraz ze zmianą pliku znika informacja o liczbie pobrań...
Liczba pobrań rozdziału w momencie podmiany na nowszą wersję: 8.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 września 2015, 13:38 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Historia, jak pamiętamy, alternatywna do tej opowiedzianej w T4. Może kiedyś ktoś napisze, która lepsza :) W każdym razie zapraszam ponownie na moją odskocznię od oficjalnej wersji gry.
II-11-Blackbrook _28_.pdf
Liczę na wasze komentarze ;)
Brawa! Ja miałam okazję czytać wcześniej, dlatego tylko dodatkowo Was zachęcę: zróbcie sobie wakacje od posępności! Słoneczne (powiedzmy) Blackbrook zaprasza! 8-)
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Pobudzamy forumowe życie! W ramach otrzęsin pragnę przedstawić wam muzyczne inspiracje, z jakich korzystałem, pisząc ostatni rozdział TDA - a które powinny być pomocne również i wam. Tak samo jak zwykle, proszę nie sugerować się pochodzeniem danego utworu, użytym instrumentarium czy nawet obrazkiem na filmie z YT. Jedynym kryterium jest zawsze nastrój, jaki dana muzyka tworzy. Oczywiście staram się, aby utworek nawiązywał klimatem do uniwersum Thiefa, ale nie zawsze się to uda na 100 procent.

Sugeruję nawet słuchanie tychże propozycji na słuchawkach. W nocy. Z kapturem na głowie. I z portfelami sąsiadów przed sobą :twisted:

Blackbrook - SPOILER ALERT :guard:

Blackbrook za dnia 1: Ayreon - The Truth is Here

Blackbrook za dnia 2: Medieval: Total War Viking Invasion OST - Viking Mobilize

Blackbrook w nocy: Dargaard - The Infinite

Wejście do Podziemnej Gildii Blackbrook: Atrium Carceri - The Warden (Nie ma lepszego utwory, który by opisywał ten moment!)

Motyw Podziemnej Gildii Blackbrook: Sounds from the Ground - Drugstore

Pierwsze wyjście Garretta na nocną akcję w Blackbrook: 36 OST - Noir sur Blanc (Niestety, ale bez linku - bardzo żałuję, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego soundtracka w przystępnej formie. Chodzi o ścieżkę do tego filmu: http://www.filmweb.pl/36# [bardzo dobry btw :ok]. W tej sytuacji mogę zrobić tylko dwie rzeczy: a) dać namiar, skąd można płytę nabyć - http://www.fan.pl/katalog/p90735682_erw ... __ost.html , b) podesłać utwór zainteresowanym innymi drogami. Ten soundtrack jest bardzo klimatyczny, chcę wykorzystać kilka jego utworów do kolejnych rozdziałów TDA. Jeśli macie pomysł, jak można się nimi podzielić [i potem usunąć w ciągu 24h, oczywiście :sword: ], to dajcie znać.)

Powrót do Pustelni Budowniczego i włamanie: 36 OST - Corvee de Bois (podobna sytuacja jak wyżej)


Ponadto:
- rozdział "Blackbrook" został zaktualizowany. Link: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 25#p144247
- dodaję również mapę Blackbrook własnej roboty! Link: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 50#p148950
- a kolejny rozdział TDA ukaże się na dniach. ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Wyborne! Właśnie słucham pierwszego utworu. Śliczny. Playlisty do tekstów to zawsze fajna sprawa. Liczę na więcej! Ach, troszkę prywaty: podobną rzecz do THAC Ci się otwarła, prawda? Poślesz mi te brakujące utwory?

A do wszystkich: bierzcie i czytajcie z tego wszyscy. Nie pożałujecie. No, ale to z tym facetem nic nowego :roll:.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Playlisty do tekstów to zawsze fajna sprawa.
A mogłabyś zarzucić przykład? Pewnie na DeviantArcie robią takie rzeczy, ja jednak nie mam kontaktu.
Ach, troszkę prywaty: podobną rzecz do THAC Ci się otwarła, prawda? Poślesz mi te brakujące utwory?
Nie rozumiem fragmentu z THAC - a co do utworów, to zaraz skombinuję jakiś kanał przerzutowy. ;)
Nie pożałujecie. No, ale to z tym facetem nic nowego :roll:.
Ha, ha ^^ :zaw

Dobra, nie ma co czekać. Przed wami następny rozdział TDA! :bow:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Caer »

Do playlist można wykorzystać 8tracks, choć obecnie chyba już nie można dodawać co poniektórych utworów.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:
Playlisty do tekstów to zawsze fajna sprawa.
A mogłabyś zarzucić przykład? Pewnie na DeviantArcie robią takie rzeczy, ja jednak nie mam kontaktu.
Na DA - nie wiem, nie widziałam. Faktem jest, że dzielenie się muzyką pasującą do jakiegoś tekstu jest fajne. Posłałam Ci mój przykład w notce. A dla zainteresowanych, jakie perełki można znaleźć na 8Tracks, zapraszam.
Ach, troszkę prywaty: podobną rzecz do THAC Ci się otwarła, prawda? Poślesz mi te brakujące utwory?
Nie rozumiem fragmentu z THAC - a co do utworów, to zaraz skombinuję jakiś kanał przerzutowy. ;)[/quote]

Ten drobiazg, który Ci posłałam w notce - rozwinęłam ;).
Caer pisze:Do playlist można wykorzystać 8tracks, choć obecnie chyba już nie można dodawać co poniektórych utworów.
Caer ma rację, warto ten serwis poznać. Jest trochę naprawdę ładnych kawałków, do których inaczej raczej byśmy nie dotarli. Co do samych kolekcji... Różowo nie jest, jeśli macie jakąś grupę ogólnie pasującą. Fakt, można na 8Tracks to zrobić, ale pozwalają tylko na dwa utwory danego zespołu, więc kiedy chcesz ułożyć playlistę łączącą Brosiusa, Simona i Garfunkela, Gregoriansów, PSYCHE, Ultravox i Depeche Mode, nie bardzo się da. Ewentualnie robienie licznych "części" tej samej ścieżki.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Ostatnio z Keeper skończyliśmy kolejny rozdział TDA. Ale na tym Forum jest taka posucha, że nie wiem, czy w ogóle go warto zamieszczać :? Na DeviantArt jeszcze go nie ma (na razie się wstrzymuję z publikacją Części II TDA). Mogę więc zamieścić rozdział tutaj, jeżeli pojawi się przynajmniej jeden głos chętny.

:sword:
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: darkonia »

Ja chętnie przeczytam, ale na rozwlekłą recenzję nie licz - mogę napisać, czy mi się podoba i ewentualnie przyczepić się do przecinków. Wbrew pozorom sporo ludzi jeszcze tu wchodzi.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Witaj Darkonia, bardzo miło Cię widzieć tutaj :) Wcześniej czytałaś coś z mojego TDA? Martwię się, czy fabuła będzie dla Ciebie zrozumiała. Tak czy owak, proszę uprzejmie:
II-14-Zdrada (19).pdf
I dziękuję. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: darkonia »

Przepraszam, że tak późno, łeb mnie bolał na zmianę pogody i nie miałam ochoty na czytanie czegokolwiek.
Fabularnie nie mam zastrzeżeń. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie ponarzekała.


Przecinki, przecinki, przecinki. Mnóstwo w złych miejscach, lecz to chyba tylko takie moje zboczenie, że tak analizuję.

Druga sprawa - gryzie mnie jeszcze bardziej:
M., W. ta
D. tej
C. tej
B.
N. tą
Ms. o tej
Rozgryź to.

Jeżeli mogę coś poradzić, to spróbuj dawać mniej zdań wielokrotnie złożonych (takich powyżej 4 wypowiedzeń) i odrobinę ogranicz imiesłowy. Nie powiem, lubię szczegółowe opisy, ale momentami były zbyt rozwlekłe, a innym razem lakoniczne. Postaraj się znaleźć równowagę ( :)) ), żeby słowa przypominały bluszcz porastający mur - akcja nie powinna urywać się nagle przydługim opisem, który zatrzymuje czas, po czym znowu rusza tak, że czytelnik nie może złapać oddechu. W każdym razie ja chwilami odniosłam takie wrażenie.

To tyle z mojej strony. O słownictwo się nie przyczepię, bo i tak jest wystarczająco bogate i odzwierciedla twój styl.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Hejo, ja też przepraszam za spóźnienie, a odpowiedź jest jedna: STUDIA. Sam się teraz dziwię, że w ogóle w kwietniu byłem w stanie coś stworzyć i jeszcze to zamieścić :o Na szczęście to już przeszłość, magister jest, także mogę sukcesywnie zająć się rzeczami, które wniosą coś bardziej pozytywnego do mojego życia :P

Być może również w kwestii TDA. Spróbujmy.
Przecinki, przecinki, przecinki. Mnóstwo w złych miejscach, lecz to chyba tylko takie moje zboczenie, że tak analizuję.
Ciekawe. Być może wynika to z tego, że staram się za ich pomocą odzwierciedlać pauzy w wypowiedziach bohaterów tam, gdzie one rzeczywiście istnieją. Prymat realizmu mowy potocznej nad szablonowością oficjalnych zasad, że tak to ujmę. :roll: Ale można by szerzej pogadać nad konkretnymi przykładami - warto żebym wiedział, co dokładnie masz na myśli.
Druga sprawa - gryzie mnie jeszcze bardziej:
M., W. ta
D. tej
C. tej
B. tę
N. tą
Ms. o tej
Rozgryź to.
Rozgryzę. Chociaż tu też przyznaję, że przydałby się konkretny fragment.
Postaraj się znaleźć równowagę ( :)) )
Dzięki :P
To bodaj najcenniejsza uwaga z tym balansem w opisach, nigdy wcześniej nie przykładałem do tego większej wagi, a coś w tym może być. Do zapamiętania. :sword:
To tyle z mojej strony. O słownictwo się nie przyczepię, bo i tak jest wystarczająco bogate i odzwierciedla twój styl.
Za miłe słowa dziękuję. :)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: NiRa »

Pochłonęłam całość w jeden wieczór, czekam na więcej. :D

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Chyba pod pojęciem "całość" nie rozumiesz całego TDA od początku? :P

Za przeczytanie tych soczystych 19 stron dziękuję serdecznie. Co święta, to jednak święta hehe. Abstrahując, jako pisarz potrzebuję takich komentarzy, jak twój, bo dzięki temu wiem, że jest zainteresowanie. A to od razu przekłada się na motywację do tworzenia kolejnych rozdziałów.

Kolejny rozdział ma już dużo zrobione (ok. 13 stron - mam nadzieję, że 20 nie przekroczy). W czasie oczekiwania na niego możesz wrócić sobie do wcześniejszych rozdziałów, żeby lepiej wiedzieć, otso hodzi (myślę, że wystarczy ci początek Części II - tutaj:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 00#p135558).

A całość Części I z kolei jest dostępna w wygodnej, pdf-owej formie tutaj:
https://keeperhattori.deviantart.com/ga ... ark-Age-PL


Jeśli życie pozwoli, w tym tygodniu wrócę do pisania.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: NiRa »

"Całość" czyli cały wątek :D
Piszesz lekko, więc przyjemnie i łatwo się to czyta.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [LITERATURA] THIEF The Dark Age

Post autor: Hattori »

Dzięki :oki
ODPOWIEDZ