[GRAFIKA] Hattori

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

[GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

UPDATE 17.02.2016r.:

Link do mojego konta na DeviantArt: http://keeperhattori.deviantart.com/

-----------------------

Amatorsko, w wolnym czasie tworzę grafikę (głównie ołówki), często z jakimiś dodatkowymi elementami pochodzącymi z Gimpa, już po zeskanowaniu. Generalnie nie mam wykształcenia w tym kierunku, więc są to raczej proste, ale konkretne środki. Mam tu kilka thiefowych dzieł to podzielenia się z Wami :-D. Będę się też starał tworzyć następne.

Pierwszy:
my thief8.JPG
Stworzone jeszcze w gimnazjum, i to za pomocą BAAARDZO prymitywnych środków, wolę tego nawet nie komentować... Powiem tylko, że gwoździem programu jest tutaj negatyw. Mimo prostoty "produkcji" pierwsze wrażenie po ukończeniu zapierało mi dech.

Gdzieś w tym roku ulepszyłem witraż po lewej i napis (oba w Gimpie).

Mam dobitne skojarzenia z TG. A Wy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 23:20 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Proste są, ale klimat świetny! Naprawdę mi się podoba i chętnie zobaczyłbym tego więcej! Świetna gra czerni i białych linii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Ładniutkie. Mówisz, że rysowałeś tak w że się tak wyrażę cielęcych lata? Podziwiam :) . Wrzuć koniecznie coś najnowszego. Hej, a może chciałbyś machnąć kilka ilustracji na zamówienie?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Keeper in Training pisze:Ładniutkie. Mówisz, że rysowałeś tak w że się tak wyrażę cielęcych lata? Podziwiam :) . Wrzuć koniecznie coś najnowszego. Hej, a może chciałbyś machnąć kilka ilustracji na zamówienie?
Tenks. Usłyszeć taką propozycję po pierwszym rysunku - BEZCENNE 8-)

Jak chodzi o ilustrowanie... to czemu nie! Możesz podać mi coś konkretnego, a zobaczę, czy będę w stanie wyrobić się z terminem (jeśli będzie ograniczenie czasowe).
Nigdy później nie próbowałem numeru z negatywem, no ale ze wzg. na niskopoziomowość ponowne użycie na pewno nie byłoby trudne. Oczywiście mogę spróbować też czegoś bardziej klasycznego - mangi, realizmu, albo połączenia tych dwóch. ;)




Egzekutor:
enforcer 2.jpg
To powstało trochę później. Ze względu na nienajlepszy skaner zwykle poprawiam jasność i kontrast w różnych pracach.

Po narysowaniu tego stwierdziłem: "Tak... Najwyższy czas zacząć korzystać z tuszu." (tło :?)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To akurat mniej mi się podoba, nie lubię takiej "kaszki". Ona czyni rysunek nieco jakby zrobionym... w paincie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Ten obrazek podoba mi się jeszcze bardziej niż poprzedni. Warunkiem dobrego odbioru jest przyglądanie się z pewnej odległości. Ewentualnie w edytorze można zmniejszyć. Mało jest rysunków Egzekutorów. Wielki plus za podjęcie trudnego tematu!

Jeśli mówimy o ilustracjach, to nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Mogę posłać Ci źródła? Mam dokument w Wordzie i trochę szkiców. Byłabym wdzięczna, ponadto w "Kronikach..." przydałby się grafik z prawdziwego zdarzenia :) . Daj znać, czy bierzesz robotę ;) .

PS Poślij ten obrazek Karlat11. Jest tutaj szpecjalistką od Skrytobójców :P .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Mjodek »

Mnie również podoba się bardziej ta druga praca. Nie oznacza to jednak, że pierwsza jest zła; wręcz przeciwnie. Ciekawy klimat, kojarzy mi się z taką gierką internetową "Looming".
Ale ta druga praca... Sposób, w jaki skrytobójca zlewaw się z tłem jest dobry. Ledwo go widać. W większośći wypadków byłby to minus, ale biorąc pod uwagę tematykę, to... No, podoba mi się : D
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Thx wszystkim za komenty.
SPIDIvonMARDER pisze:To akurat mniej mi się podoba, nie lubię takiej "kaszki". Ona czyni rysunek nieco jakby zrobionym... w paincie.
Dlatego wolę tusz w takich sytuacjach. I dlatego trzeba oglądać bez powiększenia, tak jak (mniej więcej) pisze Keeper.
Keeper in Training pisze:Ten obrazek podoba mi się jeszcze bardziej niż poprzedni. Warunkiem dobrego odbioru jest przyglądanie się z pewnej odległości. Ewentualnie w edytorze można zmniejszyć. Mało jest rysunków Egzekutorów. Wielki plus za podjęcie trudnego tematu!

Jeśli mówimy o ilustracjach, to nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Mogę posłać Ci źródła? Mam dokument w Wordzie i trochę szkiców. Byłabym wdzięczna, ponadto w "Kronikach..." przydałby się grafik z prawdziwego zdarzenia . Daj znać, czy bierzesz robotę .

PS Poślij ten obrazek Karlat11. Jest tutaj szpecjalistką od Skrytobójców .
Faktyczne coś mało enforcerów się pojawiało :zdw, właściwie same concept arty. A przecież to taka fajna, intrygująca kasta, na pewno jeszcze do nich wrócę. Wcale nie jest to TRUDNY temat, tylko rzadki. :-D
Prześlij, co masz, to ogarnę co i jak. Potrzebujesz mejla czy cuś?
Akurat Karlat11 może sie nie spodobać to, co machnąłem. Oryginalni egzekutorzy różnili się w szczegółach, do których ona zapewne się przyczepi :)
Mjodek pisze:Ale ta druga praca... Sposób, w jaki skrytobójca zlewaw się z tłem jest dobry. Ledwo go widać. W większośći wypadków byłby to minus, ale biorąc pod uwagę tematykę, to... No, podoba mi się : D
Z tym zlewaniem się to w sumie niezła myśl (tak na przyszłość), choć może trochę mało profesjonalna. Mówię, dzisiaj do tego bym użył tuszu. :)

---------------------------

A tak w ogóle to co jest? Tyle obejrzeń a komenty od 3 osób?? Co to ma być :evil:
Piszcie, ludzie, ja nie gryzę, egzekutorzy też nie (bo nie mają czym hahahaha)
;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Thx wszystkim za komenty. A tak w ogóle to co jest? Tyle obejrzeń a komenty od 3 osób?? Co to ma być :evil:
Piszcie, ludzie, ja nie gryzę, egzekutorzy też nie (bo nie mają czym hahahaha) ;)
Może to wina samego systemu graficznego forum? Na starszych komputerach i przy gorszych łączach wieki trwa, zanim obrazek się otworzy :( ... Chętnie prześlę Ci źródła, muszę się tylko nieco pozbierać. Trochę roboty się na mnie spiętrzyło. Ale cieszę się bardzo, że podchodzisz do tego profesjonalnie!

Następny cykl prac zamawiam z Opiekunami. I chcę BURRICKI!!! :P
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Nie spiesz się. Ja sam, z tego co wiem, jutro w budzie dostanę podobne zlecenie hehe, zobaczymy co to będzie.

Opiekunowie i burricki, hmm. A może da się to połączyć? Tylko jak :nip Szczerze to mam w tej chwili większą ochotę na egzekutorów, Garretta lub Miasto - nic konkretnego, ale inspiracja przyszłaby sama. Wiem to 8-) W każdym razie pomyślę.


Niedługo wrzucę coś nowego.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

OK, takie zupełnie nowe to nie jest, ale chyba warto wrzucić, bo jest to jedno z nielicznych tytułów ode mnie, które dotyczy Thiefa.


Pierwsze strony komiksu!
komix p1-2.jpg
komix p3-4.jpg
komix p5-6.jpg
Podzielcie sobie każdą z kartek na pół i czytajcie od lewa do prawa.
Najpierw miał to być szkic, ale później trochę mnie poniosło (jak zwykle...) i zacząłem tworzyć bardziej na serio. Wyszło średnio - ale i tak zachęcam do obejrzenia.

Czekam na refleksje :)), zwłaszcza, jak chodzi o ostatni obrazek...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hadrian »

Rysunkowo słabo, acz ostatni obrazek (twarz starego Garretta) jest OK. Fabularnie fajnie :) Inni szerzej się wypowiedzą zapewne :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Jaki tytuł? "Tup, tup, tup"? Bo jeśli tak, to wesolutko by to brzmiało :P . Fabularnie wychodzi lepiej niż graficznie (trochę to monochromatyczne, pocięte... Jakiej twardości ołówka używasz? Spróbuj miękkich, nie twardych. Twarde potrafią zniszczyć rysunek, jeżeli używasz wyłącznie ich), ale czekam na więcej. Może użyjesz kredek? Wyszłoby pewnie lepiej. Choćby dla historyjki warto kontynuować. Ach, a może napiszesz normalne opowiadanie I do tego puścisz komiks? Dla mnie bomba :D .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Daj spokój, twardymi ołówkami z kategorii H nie dałoby się zrobić takiej czerni. Wszystko jest czarno-białe, bo głównie tak się tworzy mangopodobne rzeczy. Poza tym to tylko ulepszony szkic, ja i tak nie trzymam się japońskiego kanonu i oficjalne wydanie byłoby pewnie kolorowe. A poszatkowane tło zastąpiłbym tym zrobionym z tuszu, albo nawet z negatywu.

I pamiętajcie - to tylko szkic :wst

Powiem ci, Keeper, że rysowanie tego wszystkiego zajęło... jakieś 6 godzin. Mimo wszystko. To mój pierwszy comic, zrobiony spory czas temu, ja zajmuję się raczej pojedynczymi rysunkami. Rozwinięcie ilustrowanej fabuły potrwałoby... *liczy na palcach* dokładnie 23,4591 lat. :prze he he

Bardziej realnym pomysłem byłoby... Właśnie. Przecież mój ściśle tajny plan ("Mroczny Projekt"? :-D ) mógłby zawierać rysunkowe strony tytułowe... Hmm, tak... I to mimo tych prozatorskich wstępów na początku każdego roz... Oj! AAAAaach, wygadałem się!
:chase:



:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Bardziej realnym pomysłem byłoby... Właśnie. Przecież mój ściśle tajny plan ("Mroczny Projekt"? :-D ) mógłby zawierać rysunkowe strony tytułowe... Hmm, tak... I to mimo tych prozatorskich wstępów na początku każdego roz... Oj! AAAAaach, wygadałem się!
:chase: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jejku, cóż to za tajemnicze Magnum Opus? Brzmi zachęcająco... Jeżeli planujesz wydanie jakiegoś tekstu, to jestem absolutnie za, a wstawki graficzne są mile widziane :) . Pracuj, pracuj, z przyjemnością ocenię i jeśli będziesz chciał, to recenzja też jest w zasięgu możliwości!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Powiem tylko, że będzie to coś grubego. Dosłownie. Naprawdę długoterminowe zajęcie. Mam nadzieję ukończyć, choć szacunkowo nie jestem nawet w jednej czwartej. Pisanie tego to taki mały czasozabijacz (ale pożyteczny! :)) ) podczas nudnych lekcji i przerw. Pewnie będę to wrzucać w odcinkach. No i, do cholery, muszę się w końcu wziąć za przerobienie cudzych fan-fiction, bo jak dotąd mam za sobą tylko "Thief na wesoło" Maverala :tar

A póki co mam trochę roboty przy grafice, bo zbliżają się święta i muszę się wyrobić (mając na karku kilka sprawdzianów) ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Powiem tylko, że będzie to coś grubego. Dosłownie. Naprawdę długoterminowe zajęcie. Mam nadzieję ukończyć, choć szacunkowo nie jestem nawet w jednej czwartej. Pisanie tego to taki mały czasozabijacz (ale pożyteczny! :)) ) podczas nudnych lekcji i przerw. Pewnie będę to wrzucać w odcinkach. No i, do cholery, muszę się w końcu wziąć za przerobienie cudzych fan-fiction, bo jak dotąd mam za sobą tylko "Thief na wesoło" Maverala :tar

A póki co mam trochę roboty przy grafice, bo zbliżają się święta i muszę się wyrobić (mając na karku kilka sprawdzianów) ;)
Oczywiście, to zrozumiałe ;) . Naprawdę, brzmi zachęcająco!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Udało mi się skończyć kolejnego Exe.
enforcer2 6.jpg
Swoista mieszanka poprzednich prac. Ołówki 2B, 5B, F.
Gdybyście widzieli rysunkowy oryginał... Naprawdę, Gimp potrafi cuda :col
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Ten obrazek jest bardzo fajny, świetnie uchwyciłeś ruch, a to trudne. Brawo!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Ruch byłby wtedy, gdyby krawędzie po stronie przeciwnej do kierunku przemieszczania się były rozmazane (rozciągnięte). Tak by to wyglądało w typowym komiksie. Ten tutaj to raczej chwilowy zwis.
:-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Ruch byłby wtedy, gdyby krawędzie po stronie przeciwnej do kierunku przemieszczania się były rozmazane (rozciągnięte).
Nie, serio, naprawdę jest super. Szczerze mówiąc, nie przepadam za -anime-mangowymi rzeczami - to jest miodzio :-] .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Czas odświeżyć galerię.

Tym razem zero ołówków:
chapel3.jpg
Jakby co jest to Garrett siedzący na stole w Keeper's Chapel w Zamurzu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dromed?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: Hattori »

Nie. Tło zmontowałem ze screenshotów z gry, reszta to dzieło barwienia, światła i pędzla z Gimpa. Całość jest praktycznie dwuwymiarowa.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Hattori

Post autor: SPIDIvonMARDER »

O, to fajnie wyszło. Troszkę przydałoby się to wygładzić jakimś fotoszopem i mamy wspaniałą tapetę :)
Obrazek
ODPOWIEDZ