Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2013 17:40 
Miastolud

Swoją drogą to fajne uczucie, tak kogoś pozytywnie zainspirować :sup

Moglibyśmy teraz na zmianę pozostałe części filmować :hyh

Ciągły brak czasu normalnie mnie dobija ...a misje są coraz dłuższe :roz

PostNapisane: 21 wrz 2013 13:08 
Młotodzierżca

Generalnie ludzie niespecjalnie się przejmują kopirajtem i nie ma aż takiej sankcji, sądząc po tych wszystkich letsplayach czy AMV ;) Więc raczej nie będzie nieprzyjemności, tym bardziej że nie działam na niczyją szkodę, wręcz przeciwnie.

SPIDIvonMARDER napisał(a):
Filmik bardzo klimatyczny, swoją drogą to dość oczywiste, aby wykorzystać Gregoriansów ;) Ale chyba Ty wpadłeś na to pierwszy! Gratulacje!
Też mnie to dziwi. :) Wygląda jednak na to, że przede mną była jakaś laska: http://www.youtube.com/watch?v=yS62B5UWCPk
W każdym razie "In the Shadows" po prostu trzeba było wykorzystać, nie darowałbym sobie, teraz mogę umrzeć szczęśliwy :-D

hal-60 napisał(a):
Swoją drogą to fajne uczucie, tak kogoś pozytywnie zainspirować :sup
Jak wspominałem, wiele tych scen miałem w głowie już od dawna, dopasowanych do utworu. Swoimi filmami pokazałeś mi po prostu, że takie coś jest wykonalne, i wskazałeś intuicyjne narzędzie, za co jestem Ci wdzięczny :-D.

hal-60 napisał(a):
Moglibyśmy teraz na zmianę pozostałe części filmować :hyh
:szo :prze :zak :))
Nie, to jednak nie moja działka - musiałbym ogarnąć inne rzeczy, w tym DromEda, a na to wszystko już nie mam takiej chcicy. Poza tym po ostatnich dokonaniach widać, że się wyrabiasz w kreatywnym podejściu do sprawy, co ja na przykład musiałbym nadrabiać.

W komencie pod filmem sugerujesz, aby dodać dźwięki z gry. Niestety odbiega to od oryginalnych założeń MV - co w sumie miałbym gdzieś, gdyby nie to, że wszędzie gdzie pojawiały się takie smaczki, efekt był IMHO niezadowalający. Zawsze. W Twoich filmach to się oczywiście sprawdza, bo są one bliższe gameplayom czy nawet filmom fabularnym, ale w music video efekt chyba nie będzie taki sam :( Dlatego ja raczej będę kanoniczny pod tym względem.

W ogóle chyba oszukam wszystko i wszystkich, bo wszystko wskazuje na to, że szykuje się kolejny film. ;)

PostNapisane: 21 wrz 2013 17:01 
Miastolud

Wszystko zależy od tego czy:
- do muzyki Gregorians wstawiam sceny z Thiefa
- czy pod sceny z Thiefa podkładam muzykę Gregorians

Niby podobnie ale różnica jest dosyć duża.

Najważniejsze że jest bardzo dobrze ...a ja "jeszcze" się nie znam na "Music Video" :zdz

PostNapisane: 28 wrz 2013 19:48 
Arcykapłan

SPIDIvonMARDER napisał(a):
Filmik bardzo klimatyczny, swoją drogą to dość oczywiste, aby wykorzystać Gregoriansów ;) Ale chyba Ty wpadłeś na to pierwszy! Gratulacje!

Pierwszy raz (z tego, co mi wiadomo) użył ich muzyki w filmiku na YT. Ale w ogóle wciągnięcie ich do Thief'a to żadna nowość (vide "Mektub...", "Książka kucharska: tom I" etc.) - tak gwoli ścisłości :).

PostNapisane: 11 lis 2013 11:01 
Miastolud

Trafiłem juz na to wcześniej, dla mnie pierwsza klasa....

PostNapisane: 11 lis 2013 13:50 
Młotodzierżca

Sprecyzuj czy mówisz o twórczości Hala czy o mojej :)

PostNapisane: 09 gru 2013 16:41 
Miastolud

W końcu mamy piątą część przygód naszego "twardziela" :hur
Trochę to trwało, ale najważniejsze że się ukazało ;)

Chwilowo niedostępna - ładuje się nowsza wersja (nieznacznie zmieniona) ;)

Ostatnio edytowano 11 gru 2013 12:32 przez hal-60, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09 gru 2013 19:59 
Młotodzierżca

Kolejny raz kawał dobrej roboty. Moja szczegółowość zanudza ludzi, a tym razem i tak nie widzę potrzeby zwracania Twojej uwagi na pierdoły – potraktuj to jako dobry znak :jez
Jest tylko jedna rzecz: nie bardzo czaję motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija :?

Ponadto wiedz, że bardzo lubię smaczki w stylu zahaczania o siebie ludzi, gdy przejdą koło siebie itp. Tego typu rzeczy dobrze ci wychodzą, ogląda się wtedy ciekawiej i "świeżej". Tak trzymać.

Dzięki temu filmowi dowiedziałem się, o czym właściwie są niektóre dialogi w tej misji :shock: Ten z kotkiem jest zajebisty :))

19:37 - nie kojarzę takiej muzyki w tej misji, ani w ogóle w Thiefie. Skąd to?

25:00 – dat ass :))

PS. Ale z tym, że Garrett musi skoczyć do kibelka to przegiąłeś :P

PostNapisane: 10 gru 2013 13:58 
Miastolud

Cytuj:
motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija

Może nie chodziło tu o zazdrość o służącą a o naśmiewanie się tego drugiego strażnika z "zalotów" pierwszego. Czyżbyś nie usłyszał tego szyderczego rechotu? :-D
No i Garrett w niczym tu nie pomagał. Łucznik po prostu za tą rozpierduchę na niego zwalił całą winę :))

Cytuj:
19:37 - nie kojarzę takiej muzyki w tej misji, ani w ogóle w Thiefie. Skąd to?

Muzyka jest także Erica Brosiusa, tyle że z innej gry - System Shock 2. Utwór "Engineering 2". Tak mi jakoś podpasował w tym momencie :rad

Cytuj:
Ale z tym, że Garrett musi skoczyć do kibelka to przegiąłeś

Garrett też człowiek i do kibelka skoczyć czasem musi ;)

To nie jest "Let's play" czy "Walkthrough".
Tego typu dodatki dodawałem żeby film trochę urozmaicić, ale chyba nie do końca mi to wyszło :?

PostNapisane: 10 gru 2013 17:34 
Młotodzierżca

W takim razie nie zaczaiłem, że to ten drugi się śmieje. Scena jest pokazana zresztą tak, jakby to ten drugi miał zaatakować pierwszego. Z Garrettem też już zrozumiałem.

Muza fajna i pasuje do Złodzieja, ale jakoś nie mogę jej znaleźć, na YT jest tylko "Engineering" i to jest coś kompletnie innego...

Nie no luz, jak wspomniałem lubię "humor sytuacyjny", co najwyżej dziwi mnie, że Garrett zrobił co trzeba u Zawietrzników, a nie przed misją albo co :) Grunt, żeby nie przerodziło się to w fekalny standard, bo spłoszysz nam nieliczne na tym Forum kobietki. A tego chyba nie chcielibyśmy :hyh

PostNapisane: 10 gru 2013 17:59 
Miastolud

Cytuj:
spłoszysz nam nieliczne na tym Forum kobietki. A tego chyba nie chcielibyśmy

Kobietki moje filmiki to chyba i tak omijają szerokim łukiem, żadna jeszcze jednym słowem nawet mnie nie zganiła :roz ...ani nie pochwaliła :sup

PostNapisane: 11 gru 2013 00:29 
Złodziej

hal-60 napisał(a):
Cytuj:
motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija

Może nie chodziło tu o zazdrość o służącą a o naśmiewanie się tego drugiego strażnika z "zalotów" pierwszego. Czyżbyś nie usłyszał tego szyderczego rechotu? :-D
No i Garrett w niczym tu nie pomagał. Łucznik po prostu za tą rozpierduchę na niego zwalił całą winę :))

Fakt, trudno to zrozumieć. O ile bójka była zrozumiała, to z tym łucznikiem nie bardzo. W celu odróżnienia ujęć kamery z widokiem FPP Garretta, proponuję dodać czarną obwolutę.

PostNapisane: 11 gru 2013 12:37 
Miastolud

No dobra, ugiąłem się :pad

Delikatnie zmieniłem fragment z walką strażników i służącą, może będzie trochę lepiej ...choć wcale nie na pewno :hyh

Ale kibelka nie usunę, odrobina realizmu nie zaszkodzi :sup

Film się właśnie ładuje na YT :spi

A to dla Hattori - link do pobrania "Engineering 2" Erica Brosiusa :oki
http://catshare.net/3woN2abs5S8j91y7/Eric Brosius - Engineering 2.mp3

PostNapisane: 11 gru 2013 18:27 
Młotodzierżca

Dziękówa! :hur

Widziałem nowy fragment, jest lepiej.

hal-60 napisał(a):
Ale kibelka nie usunę, odrobina realizmu nie zaszkodzi :sup
Hahahah ;D

PostNapisane: 12 gru 2013 07:25 
Miastolud

Jeszcze nowsza wersja filmu :) ...myślę że ostatnia :oki

http://youtu.be/lxfsSngtOYw

PostNapisane: 03 cze 2014 20:11 
Miastolud

Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę obejrzeć po raz drugi część 1-szą, ale z HD Mod-em, to zapraszam!

http://youtu.be/yjByOosw-8g

Przyznam że baaardzo długo nad nim pracowałem. Głównie z powodu problemów z nowymi teksturami, które w samej grze zachowują się przyzwoicie ale w DromEdzie już nie za bardzo :/

PostNapisane: 03 cze 2014 21:24 
Arcykapłan

Skoro narzekacie na brak zainteresowania płci pięknej, poprawię statystyki :).

Po pierwsze, całkiem ładnie Ci te filmiki wychodzą. Zwykle nie przepadam za tym typem na YT, tym razem dobrze komponowało się z kolacją (poza epizodem w łazience, za który powinieneś wisieć do góry nogami przez tydzień - troszkę godności, tu nie dzieciarnia, a starzy ludzi są!). Podobało mi się oskryptowanie scenki ze służącą, moment w kasynie i mijanie się na korytarzu. Kot mnie nie zaskoczył, znam i lubię ten fragment. Lepszy był komentarz Garretta przy opinii na temat jego skromnej osoby zbirów: "bez komentarza" :P.

Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza... Tak tylko pytam.

Ogólnie ujmując, jest dobrze, pracuj, zobaczymy dalsze projekty (ciekawi mnie, jak uchwycisz Szachraja).

PostNapisane: 04 cze 2014 15:35 
Miastolud

Widzę że jedna z pań już moje filmiki obejrzała :hur
Od razu pragnę zapewnić że scenkę z łazienką prawdopodobnie zmienię :?
No cóż, chyba mam takie specyficzne poczucie humoru, które jednak nie każdemu pasuje :smu

Cytuj:
Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza...

Kodu na przychylność nie używam, urok osobisty + oczy Kota w butach ze Shreka robią swoje :-D
A tak na poważnie to pisałem już wcześniej że nagrywam głównie z edytora dołączonego do gry - DromEd.
Jest w nim parę sztuczek, np niewidzialność, latanie itp, ale zdecydowanie odradzam granie w ten sposób, zabija to całą atmosferę i magię tej gry.

PostNapisane: 05 cze 2014 17:57 
Arcykapłan

hal-60 napisał(a):
Widzę że jedna z pań już moje filmiki obejrzała :hur
Od razu pragnę zapewnić że scenkę z łazienką prawdopodobnie zmienię :?
No cóż, chyba mam takie specyficzne poczucie humoru, które jednak nie każdemu pasuje :smu

Poza tym było naprawdę fajnie. Tak jak powiedziałam, czekam na fragmenty z resztą bohaterów - Szachraj, Viktoria, Strażnicy... Ciekawe, jak ich przedstawisz.

hal-60 napisał(a):
Keeper in Training napisał(a):
Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza...

Kodu na przychylność nie używam, urok osobisty + oczy Kota w butach ze Shreka robią swoje :-D
A tak na poważnie to pisałem już wcześniej że nagrywam głównie z edytora dołączonego do gry - DromEd.
Jest w nim parę sztuczek, np niewidzialność, latanie itp, ale zdecydowanie odradzam granie w ten sposób, zabija to całą atmosferę i magię tej gry.

Przy testach większych przekładów zdarza się korzystać z burrick-hacka, by przyspieszyć wypuszczenie spolszczenia. Kocie oczy... cóż, bardzo dowcipne, ale nie wszyscy strażnicy patrzą wystarczająco długo, by zadziałało :).

PostNapisane: 05 cze 2014 19:12 
Miastolud

Cytuj:
Poza tym było naprawdę fajnie. Tak jak powiedziałam, czekam na fragmenty z resztą bohaterów - Szachraj, Viktoria, Strażnicy... Ciekawe, jak ich przedstawisz.

Gdy zaczynałem serię to nie przypuszczałem że zrobienie takiego filmiku aż tak długo trwa. Do tego doszły jeszcze utrudnienia z nowymi teksturami w HDMod :zal
Z tych powodów nie jestem pewien czy dotrwam do Szachraja :smu
Ale do Viktorii będę się starał :oki
Tekstury sam trochę ogarnąłem i pozmieniałem żeby jakoś działało, a więc może będzie trochę szybciej.
Dlatego na próbę zrobiłem jeszcze raz misję z "Baffordem" (ponieważ jest dosyć prosta i krótka ;)

Cytuj:
Przy testach większych przekładów zdarza się korzystać z burrick-hacka, by przyspieszyć wypuszczenie spolszczenia.

Nie za bardzo łapię o co chodzi z tym "burrick-hackiem" :zdz sorry

PostNapisane: 05 cze 2014 22:01 
Arcykapłan

hal-60 napisał(a):
Nie za bardzo łapię o co chodzi z tym "burrick-hackiem" :zdz sorry

Wybacz, grupowy żargon :roll: . Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów - grałeś w coś spolszczonego?

PostNapisane: 06 cze 2014 16:41 
Miastolud

Cytuj:
Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów

Dzięki za wyjawienie działania "Burrick-hacka" :oki
Z fanmisjami, niestety, miałem bardzo mało do czynienia :(
Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś spartoliłem w spolszczeniu, a może jakiś ortograf :?
Zdarza mi się to czasami i przyjmuje wszelkie uwagi :pad

PostNapisane: 06 cze 2014 19:55 
Arcykapłan

hal-60 napisał(a):
Cytuj:
Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów

Dzięki za wyjawienie działania "Burrick-hacka" :oki
Z fanmisjami, niestety, miałem bardzo mało do czynienia :(
Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś spartoliłem w spolszczeniu, a może jakiś ortograf :?
Zdarza mi się to czasami i przyjmuje wszelkie uwagi :pad

Absolutnie :P - tłumaczymy fanmisje i wtedy jest i czas na testy, do Ciebie żadnych uwag ;) . Wybacz, jeśli coś niedokładnie powiedziałam.

PostNapisane: 07 cze 2014 07:52 
Miastolud

Cytuj:
do Ciebie żadnych uwag ;)

Uff :nip
Trochę mi ulżyło :)
Nie jestem najlepszy z polskiego (z angielskiego zresztą też) :?

Musisz mi dać namiar na takie spolszczone fanmisje, może bym w końcu spróbował? :-D

PostNapisane: 10 cze 2014 16:19 
Arcykapłan

hal-60 napisał(a):
Musisz mi dać namiar na takie spolszczone fanmisje, może bym w końcu spróbował? :-D

Z przyjemnością: viewtopic.php?f=4&t=5906 :). Nie wiem, czy dam radę dzisiaj, ale nowy przekład... się trawi, tak to ujmijmy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 18 sie 2017 20:59