[GRAFIKA] Szkice Hadriana

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Hadrian »

Witam, ostatnio próbuję trochę na poważniej swoich sił w szkicowaniu. O to ostatnio skończona praca, z której jestem dość dumny :)

http://static1.wikia.nocookie.net/centr ... pazjan.jpg

Wespazjan I Azzerante, Najjaśniejszy Imperator Azamantu. Pierworodny syn Isteresa IX Azzerante i Samanty Lyssoni, bratanicy króla Dolandii. Jako jedyny w rodzinie był rudy. Po matce, w głównej mierze, prócz koloru włosów odziedziczył także temperament, a od swojego dziadka ze strony matki - rzadką brodę. Oczy i rysy twarzy zawdzięcza jednak ojcu, podobnie jak sposób rządów, bezwzględnych i apodyktycznych. Okazał się władcą bez skrupułów i przeprowadził zamach na własnym ojcu, gdy jego zdaniem jego rządy się rozsypywały. Odtworzył królestwo Bernu i uczynił je marionetką we władaniu swojego syna, Klaudiusza. Całe dnie spędzał na czytaniu raportów, pisaniu pism, dekretów i poufnych listów. Był introwertykiem, poruszał się po dworze zwykle samotnie, znosił tylko towarzystwo najbliższej rodziny i zauszników.

Bohater hipotetycznego projektu książki pt. "Imperator Wespazjan".

200 punktu respektu dla osoby, która rozpozna na rysunku średnio znaną postać historyczną. Przepraszam za jakość, kartka się zmiękczyła od dłoni i ciągłego gumkowania.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2014, 15:27 przez Hadrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Keeper in Training »

Mnie przypomina Filipa Drugiego, szczególnie z okresu, kiedy był księciem. Bródka inna, ale kształt twarzy i spojrzenie bardzo podobne.

Zacznę od pytania? Czy dobrze rozumiem, że portretowany monarcha był karłem? Bardzo dobrze wyszły Ci oczy i brwi, a to w moim odczuciu naprawdę dużo. Ma ciekawy kubrak, a co do reszty, chcę najpierw otrzymać odpowiedź na powyższe pytanie.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Twarz jest niezła, ale faktycznie reszta ciała trochę karłowata. Małe rączki... Jak to poprawisz to będzie zacnie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Hattori »

Jak na początek bardzo dobrze. Proporcje ciała są faktycznie tym, na co można zwrócić uwagę. Jest pełno poradników o tym :)

Postać historyczna... Sposób rysowania twarzy budzi skojarzenia ze sztuką starożytnej Grecji. Zapewne przerysowywałeś ją z książki na ten temat. Jestem blisko?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Hadrian »

Hattori pisze:Postać historyczna... Sposób rysowania twarzy budzi skojarzenia ze sztuką starożytnej Grecji. Zapewne przerysowywałeś ją z książki na ten temat. Jestem blisko?
Pudło!
Keeper in Training pisze:Mnie przypomina Filipa Drugiego, szczególnie z okresu, kiedy był księciem. Bródka inna, ale kształt twarzy i spojrzenie bardzo podobne.
200 pkt respektu!

Pierwowzór (ostateczny rysunek jest nieco inny): http://www.lib-art.com/imgpainting/4/8/ ... cellio.jpg
Keeper in Training pisze:Zacznę od pytania? Czy dobrze rozumiem, że portretowany monarcha był karłem?
SPIDIvonMARDER pisze: Twarz jest niezła, ale faktycznie reszta ciała trochę karłowata. Małe rączki... Jak to poprawisz to będzie zacnie!
Hattori pisze:Jak na początek bardzo dobrze. Proporcje ciała są faktycznie tym, na co można zwrócić uwagę. Jest pełno poradników o tym
Tak, niestety, na zdjęciu wygląda rzeczywiście dość nieproporcjonalnie. Na oryginalnym rysunku wygląda lepiej, choć też widać, że głowa jest za duża. Postaram się to poprawić kiedyś.

Dziękuję za oceny :)

PS. W opisie wtargnęły się błędy, już poprawione.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: TricksieThiefsie »

Postaraj się bardziej polegać na sobie, niż na zdjęciu. Ono jest tylko czymś, na czym możesz się wzorować, czyli strój, fryzura, dodatki, ale samo rysowanie ciała wymaga znajomość anatomii. Głowa jest punktem odniesienia do reszty, więc na jej podstawie będziesz dopasowywał wielkość np. rąk. Jak to ogarniesz, to rysunki znacznie przybiorą na jakości, powodzenia :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Hadrian »

Dzięki za rady. Tymczasem ukończyłem kolejny portret, tym razem główny bohater "Spisku Jaszczurzego" - arcymistrz Isteres Despus.

http://static2.wikia.nocookie.net/centr ... Despus.jpg

Wygląda dość niepozornie, skromnie i niechlujnie, bo taki jest jeden z najpotężniejszych czarowników w Imperium. Urodził się na Despicie, jako nieślubny syn miejscowej znachorki i azamanckiego marynarza. Po ich śmierci, w wieku dwudziestu lat, zaciągnął się na statek i pożeglował do Semedis. Tam został odkryty przez kapłanów, którzy przekazali go w ręce czarowników. Od Kręgu otrzymał staranne wyszkolenie, a potem wstąpił w jego szeregi. Był tak utalentowany, że wkrótce awansowano go na arcymistrza i przydzielono do Areopagu jako obrońca i doradca samego imperatora Hadriana V. Oboje zostali serdecznymi przyjaciółmi.

Znowu głowa nieproporcjonalna :/ I znowu bardziej to widać na zdjęciu, niż na oryginale.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: Hattori »

Głowa to zazwyczaj 2/3 szerokości torsu. :wes
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: [GRAFIKA] Szkice Hadriana

Post autor: SPIDIvonMARDER »

By tors nie wyszedł taki płaski zrób cieniowanie :)
Obrazek
ODPOWIEDZ