Zagrajmy w Thiefa

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Reuen
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2014, 15:10

Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Reuen »

Siemka, postanowiłem nagrać serie o grze Thief, serdecznie zapraszam zainteresowanych :). Jestem otwarty na uwagi i krytykę, dodam że gram w tą gre pierwszy raz :)

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Mixthoor »

Po trzech minutach wyłączyłem. Nie wiesz co za gra, nie wiesz kim jest bohater, nie znasz świata. Włączasz test wydajności, nie wiesz po co. Wybierasz poziom trudności i oczywiście przyznajesz się, że nie wiesz, co on dokładnie oznacza. Rozpoczynasz rozgrywkę, jedyną rzeczą której jesteś pewien to fakt, iż "się kradnie". Po co wszystko?

Moja rada: Rób to porządnie albo nie rób wcale. Tym, co próbujesz zaprezentować, wystawisz się jedynie na mocną i ostrą krytykę oraz pośmiewisko. Witam Cię na forum i jeśli pragniesz zagłębić się w świat Złodzieja, to z szacunkiem proszę :) W przeciwnym wypadku starzy łacherzy po prostu Cię zjedzą.

PS.
Szanuj język polski. Twój obecny stoi na miernym poziomie. I zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w naszym konkursie: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=6154
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Reuen
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2014, 15:10

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Reuen »

Dzięki za szczere słowa krytyki , od 10 lat mieszkam poza granicą i mam troche problem w pisowni oraz w wymowie gubie momentami słowa . Chciałbym zrobić to na jak najlepszym poziomie ale od czegoś chciałem zacząć i spróbować się czegoś nauczyć , nie robie tego na odwal się :). Gram równierz w tą grę pierwszy raz i ogolnie jest to moja pierwsza czesc z calej serii Thief , dlatego nie jestem tak bardzo obeznany z tym światem :). Ale dzięki temu forum może dowiem się czegoś ciekawego na temat tej gry i będę mógł nakręcić to wszystko ciekawiej.
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Maklo »

Reuen pisze:Gram równierz w tą grę pierwszy raz i ogolnie jest to moja pierwsza czesc z calej serii Thief , dlatego nie jestem tak bardzo obeznany z tym światem :). Ale dzięki temu forum może dowiem się czegoś ciekawego na temat tej gry i będę mógł nakręcić to wszystko ciekawiej.
Nie szkodzi, że nie grałeś w poprzednie gry, bo Thiaf(żargon na Thief 4) to kompletnie inna gry, niż właściwa trylogia. Fakt, ma pare nawiązań, ale nic ważnego Cię nie ominie.

Kiedy już zauważysz, że Thiaf jest strasznie słaby, nie oceniaj z góry poprzednich części. To naprawdę świetne gry ;)

Później, kiedy będę miał czas, dam jakąś ocenę Let's Play'a.

PS. Tak z ciekawości: w jakim kraju mieszkasz? :)
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Reuen
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2014, 15:10

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Reuen »

Zauważyłem ogolnie w opiniach że starsze części Thiefa są lepsze. Więc nie będe ich oceniał po tej częsci, może nawet je nagram. Dzięki za uwagę :).

Mieszkam w UK .
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

Cześć, Reuen, nic nie szkodzi. Po pierwsze, przyznam się, że Twojego filmu nie oglądałam. Chcę najpierw przejść T4 z minimum spojlerów.

Za to wielki plusik za kulturalne przyjęcie krytyki. Twój pobyt w innym kraju usprawiedliwia Cię, choć oczywiście będziemy grzecznie zachęcać do powrotu do korzeni :). Mógłbyś w sumie nagrać filmy po angielsku, sądzę, że byłoby Ci łatwiej.

Nie o tym jednak chcę powiedzieć. Cieszę się, że krajan zza "wielkiej wody" jest tak pozytywnie nastawiony. Mieliśmy tu parę przypadków osób, które z językiem ojczystym miały raczej na pieńku, ale w żaden sposób nie chciały nad tym pracować. Z wielką chęcią pokażemy Ci uniwersum, zapraszamy!

Jeśli jeszcze nie wiesz, do 14 kwietnia możesz pobrać wersję na Steama pierwszej części, "Thief: The Dark Project" (w wydaniu rozszerzonym; jak pewnie zauważysz, na forum korzystamy ze skrótowców: T2, T3, T4/njuThief; ponieważ pierwsza część została wydana w dwóch wersjach, to do rozszerzonej odnosimy się jako do T1 względnie TG - Thief Gold; równie dobrze jednak możesz spotkać się z ogólnym skrótem T1; pogmatwane, prawda? :P ) za darmo z Amazona. Musisz tylko mieć konto na Amazonie i użyć kodu, który sprowadzi cenę do zera. Instrukcje, jak się do tego zabrać, są tutaj. Myślę, że to dobry początek na poznanie serii, tym bardziej, że w Sieci stale pojawiają się nowe fanmisje, które przedłużają żywot gier w nieskończoność. W Wielkiej Brytanii ceny antologii przy porównaniu z cenami polskimi są dość wygórowane. Kiedy będziesz w kraju, powinieneś kupić pełną edycję z Cenegi, spolszczoną, obejmującą T1 (Gold), T2 i T3 wraz z edytorami do wszystkich części za maksymalnie 15 złotych. W połączeniu z entuzjastycznym fandomem i bazą fanmisji wprost okazja życia :). Ostrzegam Cię jednak uczciwie, że jeśli raz zagrasz i pobędziesz na forum, to na 99% wciągnie Cię na stałe, licz się z taką możliwością :twisted: . Bez zbędnych słów, witamy na forum.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Mixthoor »

Reuen, akcent masz polski. Ja mieszkam w Niemczech, podobnie jak McLusky.
Jeśli zechcesz nagrywać fimy w przyszłości, przygotuj tekst na kartce. Wyślij mi go wcześniej na PW, zrobię korektę.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

Mixthoor pisze:Reuen, akcent masz polski. Ja mieszkam w Niemczech, podobnie jak McLusky.
Jeśli zechcesz nagrywać fimy w przyszłości, przygotuj tekst na kartce. Wyślij mi go wcześniej na PW, zrobię korektę.
O, proszę. Widzisz, jakich tutaj mamy dzielnych i bezinteresownych łacherów :aniol:? Korzystaj, FM-ki też tłumaczymy.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Reuen
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2014, 15:10

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Reuen »

Zgodze się z tym że po angielsku łatwiej by mi było nagrywać , ale kanał założyłem z kuzynem który mieszka w PL i razem wrzucamy serie ( on kręci diablo :) ) , pozatym tęsknie za krajem i chce kiedyś wrócić dlatego wole używać Polskiego bo czuje się Polakiem :P.

T4 udało mi się nabyć całkowicie przypadkiem gdy kupowałem komputer dostałem bonusowy kod na jakąś gre ze steam i wybrałem właśnie thiefa :). Chętnie skorzystam z tego sposobu jak dostać TG , więc sądze że moja przygoda z Thiefem się nie skończy i kiedyś spróbóje nagrać poprzednie części :P. Na ten moment chcę dokończyć tą część . Także dzięki za informacje :).

Dzięki za pomoc, narazie sobie sam będę próbował radzić, może im więcej będe nagrywał tym łatwiej mi bedzie na lajcie komentować :).
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

To praktycznie Thief Gold jest już w kolekcji :sup . Trzymamy kciuki :).

PS Myślę, że spokojnie możesz zacząć powolutku czytać opowiadania, mamy sporo perełek nagromadzonych przez te lata... Wiesz, że T1 wyszedł w 1998, czyli praktycznie szesnaście lat temu?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Maklo »

Keeper in Training pisze:Wiesz, że T1 wyszedł w 1998, czyli praktycznie szesnaście lat temu?
To za 2 lata robimy jakiś zlot na osiemnastkę serii ^^
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

Maklo pisze:
Keeper in Training pisze:Wiesz, że T1 wyszedł w 1998, czyli praktycznie szesnaście lat temu?
To za 2 lata robimy jakiś zlot na osiemnastkę serii ^^
Dobry plan, ale proponuję zlot o charakterze abstynenckim :roll: .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Mixthoor »

To ja odpadam. Mogę się spotkać w takim Wrocławiu, z pełnoletnimi przy wódeczce.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

Mixthoor pisze:To ja odpadam. Mogę się spotkać w takim Wrocławiu, z pełnoletnimi przy wódeczce.
Jeśli tylko nie przeszkadza Ci abstynencja innych, nie widzę przeciwwskazań ;).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Spotkania złodziei? Hehe, odbywały się takie zloty... np. w Trójmieście. Były 3 osoby :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Maklo »

Po jednym na każde miasto? :D

Bo jak robić takie zloty, to z rozmachem. Mało przejedzie np. z Wawy do Wrocławia, żeby posiedzieć w pubie 2-3 godziny.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Zagrajmy w Thiefa

Post autor: Keeper in Training »

Maklo pisze:Po jednym na każde miasto? :D

Bo jak robić takie zloty, to z rozmachem. Mało przejedzie np. z Wawy do Wrocławia, żeby posiedzieć w pubie 2-3 godziny.
Jak zrobicie na Śląsku, to klimat macie murowany. A i atrakcji typu moderne nie zabraknie :). To raczej trzeba by ustawiać na długi weekend czy coś podobnego. Idzie wiosna, myślcie, moje lemury, myślcie!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ