Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lip 2020 18:15 
Złodziej

Karwasze trochę świecą - jeśli się da, to bym je czymś zabarwił i przyciemnił. Ale ogólnie strój wygląda spoko. Z łukiem powinien być już odjazd.
Jeszcze tylko jakieś fajne fotki na dachu, księżycową nocą i będzie na okładkę kolejnej odsłony Thiefa. ;)

Tekstury i obiekty dla dromedowców.

PostNapisane: 03 lip 2020 21:51 
Garrett

No i pięknie! Bardzo mi się podoba! Też przyciemniłbym te karwasze, lecz reszta wygląda naprawdę pro.
Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu. Garrett nie ma na sobie logotypów ani wystrzałowej fryzury rodem z mangi, więc dobrze wtapia się w tło <śmiech>. Ale jakbym dłużej popatrzył i stwierdził, ze koleś z łukiem, mieczem i w kapturze wygląda znajomo, to by chyba umarł z wrażenia.

PostNapisane: 04 lip 2020 13:14 
Młotodzierżca

:rad Super, dzięki panowie.

Juliusz napisał(a):
Jeszcze tylko jakieś fajne fotki na dachu, księżycową nocą i będzie na okładkę kolejnej odsłony Thiefa. ;)
O dachu nie pomyślałem! Tylko teraz gdzie znaleźć taki, po wejściu na który właściciel nie zadzwoni na policję :)) Ale serio, dzięki za podsunięcie pomysłu. Autentycznie będę się rozglądał. 8-)

SPIDIvonMARDER napisał(a):
Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu. Garrett nie ma na sobie logotypów ani wystrzałowej fryzury rodem z mangi, więc dobrze wtapia się w tło <śmiech>.
:)) To fakt. Być może będzie się dało coś w tym aspekcie poprawić, np. wyposażyć cosplay w jakieś BARDZO charakterystyczne dla serii akcesorium.
Any ideas? :?:

Póki co mimo wszystko cieszę się tym "realizmem", bo taki cosplay staje się w tym momencie czymś bardzo uniwersalnym. Mam na myśli to, że jeśli gdzieś w Polsce będzie jakiś festyn średniowieczny, to ten strój da się bardzo łatwo pod tym kątem przystosować. I to nawet zarówno pod event rycerski, jak i np. wikiński czy słowiański (choć nie na 100%, przynajmniej na razie).

Ten cosplay Thiefa tak łatwo wtapia się w tłum, że zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to już cosplay Hitmana. :tar

Teraz jeszcze odnośnie tych jasnych karwaszy. Wydaje mi się, że wyszły takie wskutek zabawy jasnością i kontrastem w Gimpie. Upewniłem się i w realu są one ciemnobrązowe - zdecydowanie nie tak jasne, jak na tej fotomanipulacji. Są tylko lekko lśniące, nie matowe, ale nie na tyle, żeby w rzeczywistości stanowiło to jakiś problem.

Kurde, niech już ten wirus zdechnie, żebyśmy mogli zorganizować jakiś zlot fanów - przyjadę w tym cosplayu niezależnie od pory roku. :-D

PostNapisane: 04 lip 2020 21:42 
Skryba

Hattori napisał(a):
O dachu nie pomyślałem! Tylko teraz gdzie znaleźć taki, po wejściu na który właściciel nie zadzwoni na policję :))

Wiem, gdzie taki znaleźć, ale musisz liczyć się z tym, że w razie przypadkiem spadniesz, to słuch o tobie zaginie :D.

PostNapisane: 04 lip 2020 21:51 
Złodziej

Będąc szczerym, to spotykając Ciebie na konwencie niekoniecznie bym od razu skojarzył Ciebie z Garrettem. Nie jest to wina cosplayu, tylko realizmu.

A ja właśnie momentalnie bym poznał! Naprawdę, cosplay sam w sobie wygląda bardzo fajnie, ale świetne jest dopiero podobieństwo do oryginalnego wyglądu Garretta z T1/TG. Choć brakuje tego kubraczka, który miał na rozmowie z Konstantynem ;)

Oprócz wspomnianych karwaszy zrobiłbym coś z paskiem, bo taki długi zwisający kutas wygląda trochę śmiesznie :))

PostNapisane: 04 lip 2020 22:01 
Garrett

Hattori napisał(a):

-jakiś artefakt typu Talizman, Oko, Fiolka Wody Święconej, odpowiednie strzały w kołczanie.
-Mechaniczne oko Garretta

:czyt

PostNapisane: 05 lip 2020 13:09 
Młotodzierżca

Hadrian napisał(a):
Oprócz wspomnianych karwaszy zrobiłbym coś z paskiem, bo taki długi zwisający kutas wygląda trochę śmiesznie :))
Akurat to, że pasy zwisały w ten sposób, było kiedyś powszechne i normalne https://www.5zywiolow.com/shop/pl/sprze ... or-brazowy Da się tak zrobić z pasem pierścieniowym czy, jak tutaj, ze zwykłą klamrą. Jedyne co można tu dodać to tylko fakt, że w moim wypadku pasek od toreb jest specyficzny, bo ma dwa D-ringi - i w tamtym czasie jeszcze nie miałem wiedzy, jak taki pas należy zawiązywać. Przy kolejnych fotach cosplayu na pewno lepiej ogarnę temat.

Hattori napisał(a):

-jakiś artefakt typu Talizman, Oko, Fiolka Wody Święconej, odpowiednie strzały w kołczanie.

Na pewno musiałoby to być coś, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Niestety na razie każdy z tych elementów byłby zazwyczaj pochowany gdzieś w ekwipunku, dopóki nie wyciągnąłbym go specjalnie, żeby np. zapozować do zdjęcia.
Pewnym wyjątkiem jest sytuacja, w której do uprzednio zrobionej foty dodałbym efekt świetlne - mechaniczne oko, strzała ognia itp. Mogę to zrobić stosunkowo łatwo, jednak oczywiście jest to postprodukcja, a na razie by nam chodziło o rozpoznawalność w czasie konwentu.

PostNapisane: 05 lip 2020 16:48 
Garrett

Zwisający pas jest jak najbardziej historyczny. Tylko wtedy potrzebuje okucia końca.

PostNapisane: 05 lip 2020 17:12 
Złodziej

Cytuj:
Pewnym wyjątkiem jest sytuacja, w której do uprzednio zrobionej foty dodałbym efekt świetlne - mechaniczne oko, strzała ognia itp. Mogę to zrobić stosunkowo łatwo, jednak oczywiście jest to postprodukcja, a na razie by nam chodziło o rozpoznawalność w czasie konwent.

Hmm... chyba zatem nie masz wyjścia i musisz sobie zamontować prawdziwe mechaniczne oko... Ot, taki test jak bardzo utożsamiasz się z odgrywaną postacią... ;)

Tekstury i obiekty dla dromedowców.

PostNapisane: 05 lip 2020 18:45 
Akolita

@Hattori: Bardzo fajny cosplay. Od razu skojarzył mi się Garrett z filmiku po misji The Sword. W sumie chętnie zobaczył te ujęcie w Twoim wykonaniu. Dobra robota :).

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://marcinbuszewicz.bandcamp.com/

PostNapisane: 05 lip 2020 21:49 
Skryba

Hattori napisał(a):
Hattori napisał(a):

Na pewno musiałoby to być coś, co jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Zwłoki na ramieniu.
Pierwszy rzut oka, hehe :))

PostNapisane: 07 lip 2020 12:10 
Młotodzierżca

Juliusz napisał(a):
Hmm... chyba zatem nie masz wyjścia i musisz sobie zamontować prawdziwe mechaniczne oko... Ot, taki test jak bardzo utożsamiasz się z odgrywaną postacią... ;)
:))
Pomyślałem też sobie, że może istnieje coś takiego, jak soczewki fluorescencyjne. Kojarzycie, czy istnieje coś takiego? Pytam z ciekawości, a nie z chęci dodania do cosplayu, bowiem soczewek szczerze nienawidzę.

Marcin.B.Black napisał(a):
@Hattori: Bardzo fajny cosplay. Od razu skojarzył mi się Garrett z filmiku po misji The Sword. W sumie chętnie zobaczył te ujęcie w Twoim wykonaniu. Dobra robota :).
Po tym, jak wstawiłem tą ostatnią fotę na DA, naszła mnie myśl, że teoretycznie mógłbym kontynuować tą kwarantannową tendecję. Sesja zdjęciowa we własnym domu + screeny z gry. Twój pomysł Marcin wcale nie jest niewykonalny... ;)

darkonia napisał(a):
Zwłoki na ramieniu.
Pierwszy rzut oka, hehe :))
O taaak :tar

PostNapisane: 07 lip 2020 18:12 
Garrett

Soczewki są chyba ze wszystkim.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 10 sie 2020 02:47