Zbiórka pieniędzy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Dodam tylko, że mamy uzbierane [pozostało z tamtego roku] 150zł a potrzebujemy 183zł, także nie ma, co się martwić, chyba, że będziemy musieli zwiększyć ilość miejsca itd.
Ale do tego tematu wrócę w połowie stycznia.

Katharsis13 pisze: (i tych CD również, ponieważ, jak pisałam, nie mogę otworzyć tego pliku, który Piotr umieścił w swoim poście)
To TFCDs czyli Thief Fan Compact Discs
to unikalna kolekcja różnorodnych materiałów związanych z THIEFem (Thief: The Dark Project, Thief Gold, Thief2: The Metal Age, Thief: Deadly Shadows) pierwotnie zgromadzone zostały na CDs, stąd nazwa całego projektu.
Ale w tej chwili nieaktualne.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Wracam do tematu. Potrzebne są pieniądze.
Koszty serwera w tym roku to 183 zł, mamy z tamtego roku 150 zł, brakuje niewiele.
Zasady pozostawiam takie same, jak ktoś ma i może to chętnie przyjmuje datki, podobnie jak w tamtym roku nie napisze, kto i ile wpłacił, trudno musicie uwierzyć w moją uczciwość, jeżeli będzie duża nadpłata, każdy indywidualnie zdecyduje, co mam zrobić z jego częścią.
Nr konta:
92 1140 2004 0000 3102 1894 8610
BRE Bank SA
Piotr Sitarz
z dopiskiem "Forum"

Firma eHost, u której wykupujemy miejsce na serwerze za pozostanie kolejny rok u nich proponuje gratis: dodatkowy transfer miesięczny, dodatkową bazę SQL lub 20 MB dodatkowego miejsca, musiałem szybko zdecydować, dlatego bez konsultacji z wami wybrałem dodatkowe miejsce na serwerze. W tej chwili mamy do dyspozycji 220 MB, z czego zajęte jest ponad 100MB
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: BarTeS »

No po roku zarejestrowania trzeba placic, nie wiedzialem :roll: , jaka wynosi stawka i co ile trzeba placic, jesli nie zaplace to bede wyrzucony z forum czy jak. :(
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Pablo »

Bartes czytaj dokładnie, pieniądze wpłaca kto chce i ile chce. Jeśli nie zapłacisz nikt Cię nie wyrzuci, co nie zmienia faktu, że byłoby miłym gestem gdyby każdy aktywny użytkownik przesłał po kilka złociszy :wink: .
Pablo
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: BarTeS »

A to fajno :-D A juz myślałem, ze wylece, może kiedys sam bede przy forsie to wplace, choć przez ostatni czas jestem biedny :( a mam duze plany
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: eLPeeS »

Jak znajde poczte w Szczecinie, a zanosi sie ze bede musial, to pewnie cos wygrzebie ze skarpety i przesle. Mozna poswiecic jedno piwo... chyba :wink:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Bartes czytaj dokładnie, pieniądze wpłaca kto chce i ile chce. Jeśli nie zapłacisz nikt Cię nie wyrzuci
Mało tego, kto wpłacił i ile wpłacił nie wie nikt oprócz mnie, w tej sytuacji odpadają jakiekolwiek podziały czy pretensje.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Maveral »

No dobra żartowaliśmy - wylatujesz jak nie zapłacisz całości... to taka tradycja forumowa :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Henry »

Piotr, podaj do kiedy należy wpłacać?
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Piotr, podaj do kiedy należy wpłacać?
Dużo nam nie brakuje, dlatego proponuje do końca miesiąca, ja musze zapłacic do 29.01
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Z poprzedniego roku - 150zł
w tym roku zebralismy - 80zł
zapłacilem - 183zł

pozostało nam - 47zł


Jest teraz lekki problem, jeżeli chciałbym zwrócić to, co zostało, nie bardzo wiem jak, mieszają się pieniądze z 2 lat, różnych osób, itd. Dlatego nawet nie proponuje tego, zostawiam je na następny rok, chyba, że ktoś chce inaczej.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: PiotrS »

Rok 2006
Jak co roku potrzebne są pieniądze. Koszty serwera w tym roku to 183 zł, mamy z tamtego roku 47 zł.

Zasady pozostawiam takie same, wpłaty są całkowicie dobrowolne i anonimowe, wpłaca, kto może i ile może, nie podaje żadnej listy wpłacających, jeżeli będzie duża nadpłata, każdy indywidualnie zdecyduje, co mam zrobić z jego częścią.

Do końca stycznia musze zapłacić za serwer. W tym roku firma eHost za te pieniądze proponuje 1GB miejsca i 10 GB transferu miesięcznie. My wykorzystujemy ok. 250MB i 3GB transferu, czyli mamy możliwości rozwoju.


Nr konta:
92 1140 2004 0000 3102 1894 8610
BRE Bank SA
Piotr Sitarz
z dopiskiem "Forum"
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: bobik »

Chetnie wplace kilka groszy , w zasadzie dziwie sie troszke ze dopiero teraz sie dowiedzialem o mozliwosci wsparcia Tego Zaszczytnego Forum ;)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Gregorius »

bobik pisze:...dopiero teraz sie dowiedzialem...
Bo dopiero teraz zbliża się termin zapłaty ;)

Jak co roku dorzucę kilka złotych :)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Bandit »

Znowu te narzucanie reguł... Domyślam się, że Piotr chce zachować anonimowość wpłacających dla tych, którzy nie wpłacają by nie poczuli się gorsi z tego powodu, że nic nie wpłacili. Ja myślę wprost przeciwnie i uważam, że przyszłą pora by to zmienić!

Należy zrobić listę wpłacających, aby było wiadomo, komu najbardziej zależy na utrzymaniu naszego forum i niejako w ten sposób ich nagrodzić oraz zachęcić innych, którzy jeszcze nic nie wpłacili - chodzi tu o ideę tworzenia czegoś wspólnie. Wydaje mi się, że każdy aktywny użytkownik naszego forum będzie chciał się znaleźć na takiej liście a przecież nie trzeba wpłacać od razu większych sum jak np. 10zł. Wystarczyłoby wpłacić 1zł by znaleźć się na takiej liście.

Trzeba pamiętać, że taka jedna złotówka niesie ze sobą symbol, jakim jest wysiłek, który trzeba było włożyć w to, aby dotarła na właściwe konto. Wiecie chyba jak to jest na poczcie a tym bardziej teraz zimą - trzeba najpierw dokładnie wypełnić druk dociskając pisak, dotrzeć na wiecznie zatoczoną pocztę po drodze omijając kałuże i błoto pośniegowe, po którym chodzi się "ciężko", wreszcie odstać swoje w kolejce i zapłacić jeszcze za usługę. Chyba, że ktoś preferuje inne formy np. załatwiając formalności przez Internet, ale to tylko, jeśli ma się konto w banku, który daje taką możliwość.

Lista nie musi składać się z nazwisk ani kwoty, jaka się wpłaciło - wyeliminujemy w ten sposób spekulacje na temat tego, kto bardziej zasłużył się forum i mógłby mieć szczególne prawa, bo więcej wpłacił a także te, które mogłyby prześladować tych, którzy wpłacili najmniej. Tak naprawdę nie jest ważne ile się wpłaci liczy się to, że w ogóle się wpłaciło, bo gdy ta jedną złotówkę wpłaci kilka lub kilkanaście osób będzie można powiedzieć, że taka lista ma sens.

Proponuję by każdy w tytule podał oprócz słowa "FORUM" wpisał także swój, nick którego używa na naszym forum. Wtedy Piotr będzie mógł stworzyć listę składającą się z nicków i według mojego założenia powstały by dwie listy. Pierwsza ogólna ze wszystkimi wpłacającymi od początku istnienia forum aż do dnia dzisiejszego i dalej a druga tylko z tymi, którzy wpłacili w danym roku.

Przyjrzyjcie się temu serwisowi - strona miewa problemy z funkcjonowaniem z wiadomych powodów mimo to ludzie wpłacają pieniądze na jej utrzymanie i nawet zgadzają się na publiczne podanie ich nazwiska - u nas też nie było by przymusu, bo jeśli ktoś chce pozostać anonimowy to ma do tego prawo. Można także podać w liście imię i nazwisko, ale wydaje mi się, że jest to pozbawione sensu, bo przecież nie znamy się aż tak dobrze, więc nie będzie wiadomo, o kogo chodzi.

Osobiście jeszcze ani razu nie miałem tej przyjemności wsparcia naszego forum, więc myślę, że najwyższa pora by to uczynić. Po prostu czuje taka potrzebę, że powinienem to zrobić gdyż właściwe tylko korzystam i to na dodatek sporo, ponieważ często tu zaglądam i w ten sposób zużywam znaczną część limitu miesięcznego. :oops:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: timon »

Jezu. Bandit znów zaczyna.......
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Pablo »

Dotychczasowe zasady chyba się sprawdziły, więc nie widzę potrzeby ich zmieniania.
Pablo
Awatar użytkownika
Sah
Skryba
Posty: 290
Rejestracja: 14 września 2003, 18:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Sah »

Litości...
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Juliusz »

Proponuję ankietę z dwoma pytaniami:
- wpłacamy na zasadach dotychczasowych (tj. anonimowo; z moich pobieżnych szacunków wynika, że średnio ludzie wpłacali paręnaście/paredziesiąt złotych na łebka)
- wpłacamy na nowych zasadach Bandita (każdy idzie w zimowy dzień na najbardziej oddalony od domu urząd pocztowy i skostniałymi palcami wypełnia druczek, wpłacając po jednej symbolicznej złotówce, i tym samym trafia na specjalną listę)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Nivellen »

Jutro odwiedzę pocztę :)

Edit -> na swoich zasadach :-)
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2006, 20:26 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Bandit »

Co za wredne małpy aż nie dobrze mi się robi jak to czytam... :pff6:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Nivellen »

Bandit pisze:Co za wredne małpy aż nie dobrze mi się robi jak to czytam... :pff6:
Spoko Bandit! To nie zakon Młotodzierżców, każdy może iść w swoją stronę, aby tylko ścieżka prowadziła w Cień :ok
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Gregorius »

Jaka lista? Bandit daj sobie spokój... Wpłacamy nie dlatego żeby być klepanym po ramieniu z uznania ale żeby mieć miejsce gdzie można pogadać z ciekawymi ludźmi :evil:

Jeżeli będzie jakaś publiczna lista to nie chcę na niej być... Są lepsze sposoby żeby zdobyć uznanie...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: willy_poodle »

Moim zdaniem wpłaty powinny być dobrowolne, z potrzeby serca, a nie dla pochwalenia się, że wpłaciłem czy poczucia kimś lepszym niż ci, którzy nie wpłacili. Jawność datków może właśnie spowodować takie rozumowanie typu "wypada dać, to dam", "będzie wstyd jak nie dam", "wszyscy dali to ja też muszę".
Jeżeli bym dał (a jeszcze nie wiem) to nie chcę być na liście.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zbiórka pieniędzy

Post autor: Bandit »

No dobra ja nie mówię, że wszyscy muszą się ze mną zgadzać, ale takich odpowiedzi wolałbym nie czytać... :| Jeśli tylko w taki sposób umiecie komentować moje posty to lepiej w ogóle tego nie róbcie - zaoszczędzimy sobie trochę nerwów na później...

ED!T: No ręce mi opadają... Wszystko obracacie o 180° i wypaczacie główny sens mojej wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2006, 20:46 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ