Morrowind

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Gość

Re: Morrowind

Post autor: Gość »

ja gram zlodziejem/skrytobojca w Morrowinda i jestem bardzo zadowolony
Oczywiscie inne realia, inne cele, rozne sposoby prowadzenia postaci - ale gra sie bardzo dobrze...
Zabawa lockpickami (widac lapki) daje duzo satysfakcji, podobnie skradanie sie i krytyki zwiazane z backstabami... :)
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morrowind

Post autor: brzeszczot »

to ja pisalem ten post, pozdrawiam.....
Awatar użytkownika
mabrus
Mechanista
Posty: 420
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:48
Lokalizacja: z cienia tawerny

Re: Morrowind

Post autor: mabrus »

--> brzeszczot
Jaką grasz rasą w Moro? Ja ciachałem jaszczurem :)
To zadziwiające, na końcu prawie zawsze jest jakiś Potwór...
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morrowind

Post autor: brzeszczot »

mabrus - gram Elfem Lesnym (Bosmer) - jest zwinny, szybki, ma doskonale predyspozycje do zostania wspanialym lucznikiem, niewiele gorszym zlodziejem, a w odroznieniu od jaszczura moze zalozyc na siebie buty, rekawice (czesto magiczne), itp....
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Morrowind

Post autor: PiotrS »

Morrowind. Miło wspominam grę. Wybrałem tak samo, Leśny Elf - złodziej, do tego cechę umożliwiającą znikanie na kilka sekund. Ale po pewnym czasie nie miałem równego sobie przeciwnika, ktoś pomyśli, co tam złodziej w konfrontacji z magami, rycerzami czy wampirami. Skradanie - 100, otwieranie - ponad 80, lekka, szklana zbroja [można było więcej nosić łupów] - ponad 50, szybkostrzelna kusza i celność - ponad 80, zestaw krótkich ostrzy, jeden - paraliżujący na kilka sekund, dwa kolejne - zadające dodatkowe obrażenia. Tak wyszkolony i uzbrojony złodziej był nie do pokonania, wystarczyło zniknąć, podkraść się z tylu, zadać cios paraliżujący i dokończyć mordu pozostałymi ostrzami a i pieniędzy nie brakowało, każde pomieszczenie można było niezauważenie odwiedzić. 8-)
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morrowind

Post autor: brzeszczot »

Dodajmy do tego czar telekinezy, za pomoca ktorego mozna otwierac i krasc przedmioty na odleglosc, albo inny czar "Kamelon" ulatwiajacy skradanie...
Ale czy z takich srodkow powinien korzystac zlodziej wyrosly na przykladzie Garretta ? :wink:
Do wyboru do koloru, wolna wola......

Moim zdaniem wiecej radosci z bycia zlodziejem jest w Morrowindzie i Arx Fatalis niz w SC....
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morrowind

Post autor: brzeszczot »

nie wiem Piotrze czy skonczyles gre, ta zas (to dosc powszechna opinia) przestaje juz byc dla wysokopoziomowych postaci takim wyzwaniem (zbilansowanie rozgrywki!)
Mozna sobie jednak, co by nudno nie bylo rozgrywke utrudnic poprzez zainstalowanie ciekawych modow, dla zlodzieja jest kilka fajnych pluginow (np. ciekawe strzaly, komplet magicznych oponczy).

Inne dotycza samego mechanizmu rozgrywki

Advanced Sneaking v1.02

Advanced sneaking v102.zip ( 3 Kb )



This little mod makes sneaking efficiency depend on weather and day time in exteriors.

- 15-25 pts penalty between 06.00 and 07.00
- 30-50 pts penalty between 07.00 and 20.00
- 15-25 pts penalty between 20.00 and 21.00
- normal sneaking between 21.00 and 06.00

- 1-5 pts bonus if cloudy
- 5-10 pts bonus if overcast
- 10-20 pts bonus if raining
- 20-30 pts bonus if storm or foggy
- 30-50 bonus if ash or blight

http://thelys.free.fr/thelys.htm
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Morrowind

Post autor: PiotrS »

Tak, zgadza się, prowadzenie złodzieja, który "dorobił" się 100 w skradaniu jest już stosunkowo łatwe, pozostają zadania te ogólne i te w gildii.

Słyszałem o tych modach ale już po skończeniu i nie miałem okazji wypróbować, faktycznie takie mody urozmaicają rozgrywkę.

Ja po nieudanej próbie z SC zastanawiam się nad Gothic 2 albo Arx Fatalis.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morrowind

Post autor: brzeszczot »

Jeszcze raz o Morrowindzie, tym razem pochwala tej gry.....
Warto zwrocic uwage na ten tytul, bo:

1. to naprawda swietna, wytyczajaca nowe kierunki w swiecie elektronicznej rozgrywki gra....

2. gra czystym zlodziejem pozwala uzmyslowic sobie jaki moglby byc THIEF z mocna dawka cRPGowa - pozatym to swietna zabawa

3. to wyzwanie dla sprzetu, dobre doswiadczenie pogladowe w kontekscie zblizajacego sie T3

Piotrze jest strona poiswiecona fachowi zlodziejskiemu w Morrowindzie- http://morrowindthieves.cjb.net/
ODPOWIEDZ