Była muzyka teraz czas na film

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Jakie gatunki filmów preferujesz?

Komedie
25
21%
Wojenne
13
11%
Trillery
6
5%
Horrory
38
31%
Przygodowe
6
5%
Dramaty
12
10%
Obyczaje
0
Brak głosów
Romansy :P
1
1%
Opery mydlane :]
1
1%
Inne
19
16%
 
Liczba głosów: 121

Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Katharsis13 »

Projekt dość kontrowersyjny. Jak znam życie to pewnie spotka się z ostrą krytyką i protestami, jako niemoralny i obrażający uczucia (religijne, patriotyczne itp.). Lubię czarne komedie, ale ten projekt jakoś nie przypadnie mi chyba do gustu
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Najbardziej genialne filmy w historii!

Post autor: BarTeS »

Wg mnie oto najlepsze TOP5 filmów( można zaliczyć również bajki jak i filmy zrobione kompem) :
1.Piraci z Karaibów Klątwa Czarnej Perły( geniusz totalny ) - POLECAM;
2.Shrek;
3.Na równo Shrek 2, Rybki z Ferajny jak i Epoka Lodowcowa; ( super filmy )
4.Seria Harry Potter ( najlepsza pierwsza ekranizacja ) i Głupi i Głupszy;
5.Seria Szybkich i wściekłych ( 2 części ) na równo ze Spider-Manem;

Nie będe wypisywal bo są tez inne bardzo ciekawe filmy jak The Hulk, Kroniki Riddicka, Matrix, Iniemamocni czy Godziny Szczytu albo Bruce Wszechmogący.
Najbardziej POLECAM te filmy z TOP5.
A jakie są najbardziej genialne filmy wg was?? Moze się kto ze mną zgadza.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów tego forum 8-)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

Eeeee gdzieś już był taki wątek... chyba w temacie "Była już muzyka, teraz czas na film" (czy jakoś tak) :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: BarTeS »

aha, sorki nie wiedzialem, ale trzeba w koncu odświeżyć temat, przeciez wychodzą nowe filmy itp.
:-D :shock: :ok :-)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

No to co powiecie o filmie "Aleksander"? Jak dla mnie film jest bardzo dobry. Zostały w nim ujęte wszystkie te historyczne smaczki, które pokazują Aleksandra bardziej prawdziwym (był pedałem, zwariował na końcu, sam rzucał się na horde przeciwników itp). Niektóre fakty poprzestawiano w czasie tak aby akcja jakoś się trzymała, ale są to w zasadzie drobne szczegóły. Bardzo mocny kontrast pomiędzy niedoskonałością Aleksandra, a jego marzeniami i górnolotnymi tekstami niektórych razi, ale mnie to nie przeszkadzało za bardzo. Czasem fajnie jest usłyszeć jakiś idealistyczny tekst :wink: Jedno mnie zastanowiło - Aleksander walczył dla chwały i sławy po wsze czasy i to mu się udało co potwierdza właśnie nakręcony o nim film :wink: Prędko o nim historia nie zapomni :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
gawr0n
Miastolud
Posty: 69
Rejestracja: 28 września 2004, 14:01

Skarb Narodów

Post autor: gawr0n »

Skarb Narodów
Polecam film...moze nie do konca Garret=Cage:>ale film opowiada fajna przygode i w bardzo eee...fajny sposob:-)...czyli musimy po cos isc,bo ktos zostawil nam wskazowke:>:>:>...po prostu polecam
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

Dziś obejrzałem sobie "Constantine". Jeśli ktoś lubi sf, w którym toczy się walka pomiędzy niebem a piekłem to polecam :ok Film fajnie się ogląda mimo iż nie posiada jakiejś fenomenalnej fabuły. Bardzo dobre efekty specjalne robią duże wrażenie choć pewnie w kinie efekty te jeszcze zyskują na sile. Keanu Reevs swoje zagrał i moim zdaniem film jest lepszy od tych całych Matrixów. Generalnie ocena pozytywna :ok
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Lato »

hmmm glownie ogladam horrory i filmy wojenne. A i ktos tu pisal ze Piraci z karaibow to zajebisty film. Zgadazam sie.
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kruk »

Dziś obejrzałem sobie "Constantine".
Zgadzam się, że ten film był świetny (niedawnao oglądałam). Jeśli chodzi o inne to polecam Shreka dwia części, Władce Pierścieni i The Crow pierwszą część. To chyba tyle jeśli chodzo o moją czołówkę, chociaż są też inne dobre filmy. :-D
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Awatar użytkownika
Master Garret
Akolita
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2004, 21:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Master Garret »

ja sobie obejrzałem Madhouse i Sile Strachu...całkiem całkiem....Polecam
Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: kieszonkowiec »

Ja zagłosowałem na komedie :P
Co by tu wpisać ....
|
-A co to za kreska ?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: maeglin »

kieszonkowiec pisze:Ja zagłosowałem na komedie :P
A opinię o jakimś filmie nie łaska wystosować? Piękne nabijanie licznika, nie ma co...

====

Jeżeli idzie o mnie, to szczerze mogę polecić dwa filmy: Babel i Infiltrację

Babel to ostatnia część tryptyku Alejandra Inarritu (po Amores Perros i 21 gramach) opowiadająca trzy tragiczne historie w trzech różnych pod względem kulturowym miejscach na świecie. Ten film to wykładnia o tym, że tak naprawdę los jest ślepy i bezlitosny, gdyż naznacza tragedią także tych, którzy na cierpienie nie zasłużyli...

Infiltracja to najnowszy film genialnego Martina Scorsese (znanego z opowieści o chłopcach z ferajny). Jest to co prawda remake hongkońskiej Piekielnej głębi, ale trzeba przyznać, że Scorsese wiele dołożył od siebie i wyszło to filmowi na dobre. Na pochwałę zasługują także kreacje aktorskie, cięte teksty oraz wręcz absurdalne relacje pomiędzy bohaterami. Zaś najlepsza jest IMHO ostatnia scena ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: eLPeeS »

Byłem w ostatni piątek na premierze 300 i powiem wam, że film jest świetny. Po raz kolejny komiks Millera stał sie idealną bazą dla filmu. Fantastyczne ujęcia podczas bitew, genialne efekty i świetne choć czasem może trochę za bardzo pompatyczne dialogi:
- Our arrows will blot out the sun!
- Then we'll fight in the shade. :)
Generalnie ci którzy mieli styczność z komiksem się nie zawiodą a tylko utwierdzą w tym, że Miller jest wielki bo film to praktycznie animowany komiks z żywymi bohaterami. Pozostali też będą zachwyceni choć i tak pewnie znajdą się jakieś marudy, które będą narzekać, że za dużo krwi, że cały film kręcony w studiu, czy że w filmie nie występuje Tom Cruise czy inny aktorzyna ;)

PS Gdyby film traktował o 300 Amerykanach lub 300 Rosjanach to można by pomyśleć że to propaganda prowojenna. Jako, że jednak tak nie jest film tylko chwyta czasem za serce gdy widzimy jak kolejny Spartanin pada na ziemię przebity perską strzałą.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Dreen »

najfajnieszy film jaki ogladalem to "Voksne Mennesker" czy jakos tak. Polski tytul to "zakochani widza slonie" a angielski 'The Black Horse". trudno powiedziec jaki to gatunek...

drugi z kolei to "sens zycia wg monty pythona" ;)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Edversion »

Mi się np. podoba bardzo wiele filmów. Tutaj podam tylko niektóre..

Dramat:
Leon Zawodowiec - jeden z najlepszych filmów (aktualnie 14 na FilmWeb; narazie spada :( ) Polecam, chociaż większość z was napewno to widziała.

Kryminalne:
Kolekcjonek Kości - doskonały film. Interesujące zagadki, trudne do rozwiązania jednak sparaliżowany Danzel Washington poradził sobie z nimi bez problemu.. Film na podstawie książki.

Przygodowe:
Przypomina mi się jeden film - Skarb Narodów. Tak jak w "Kolekcjonerze kości" mnóstwo ciekawych zagadek. Hmm... nie wiem dlaczego, ale strasznie podobają mi się filmy z dużą ilością zagadek.. Chyba za dużo Thiefa..

Horrory:
Polecam dwa filmy - Oszukać przeznaczenie i druga część - Oszukać przeznaczenie II. Naprawdę polecam. Ciekawe zgony bohaterów. ;)

Historyczne:
Troja - znakomite efekty specjalne; ten film ma w sobie pewien urok :)
300-stu - aktualnie film w kinach, muszę się na to wybrać. Historia 300 Spartan, którzy obronili się przed najazdem armii Rzymskiej (nie pomyliłem się?)


PS. Widział ktoś z was 6-minutową animację 'Katedra'?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: maeglin »

Edversion pisze:300-stu - aktualnie film w kinach, muszę się na to wybrać. Historia 300 Spartan, którzy obronili się przed najazdem armii Rzymskiej (nie pomyliłem się?)
W przypadku 300 trzeba być cholernie ostrożnym, bo już na początek muszę rzec, iż nie jest to typowy film historyczny a raczej ekranizacja komiksu (o czym pisze nieco wyżej eLPeeS). Przede wszystkim nie było ich trzystu, lecz tysiąc (300 Spartan i 700 Tebańczyków).

I jeszcze jedno, walczyli z Persami dowodzonymi przez Kserksesa w wąwozie termopilskim będącym naturalną bramą Grecji. ;)
PS. Widział ktoś z was 6-minutową animację 'Katedra'?
Owszem, widziałem. Dla mnie to wspaniałe dzieło, przepięknie ukazano w nim zrozumienie poświęcenia swojego życia dla wyższej idei (przynajmniej ja tak to odbieram). Polecam też Sztukę spadania, kolejną krótkometrażówkę Bagińskiego.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: eLPeeS »

Edversion pisze:Historia 300 Spartan, którzy obronili się przed najazdem armii Rzymskiej (nie pomyliłem się?)
Pomyliłeś się co do dwóch rzeczy. Tych tytułowych 300 Spartan się nie obroniło (obroniła się Sparta jako polis). No i to nie rzymianie najechali tylko Persowie pod dowództwem Kserksesa. Reszta się zgadza ;)
Edversion pisze:Widział ktoś z was 6-minutową animację 'Katedra'?
Osobiście wolę "Fallen Art". Śmieszniejsze, ciekawsze, super muzyka, genialne tekstry (np. magnetofon).

EDIT
maeglin mnie ubiegł ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Edversion »

maeglin pisze:W przypadku 300 trzeba być cholernie ostrożnym, bo już na początek muszę rzec, iż nie jest to typowy film historyczny a raczej ekranizacja komiksu. Przede wszystkim nie było ich trzystu, lecz tysiąc (300 Spartan i 700 Tebańczyków).
Tytuł zapewne wziął się od liczby Spartan w tej walce. ;)
maeglin pisze:Owszem, widziałem. Dla mnie to wspaniałe dzieło, przepięknie ukazano w nim zrozumienie poświęcenia swojego życia dla wyższej idei (przynajmniej ja tak to odbieram).
A ja rozumię to tak - Katedra - dom Boży. Wszyscy chrześcijanie należą do jednej współnoty (kościoła). Człowiek po śmierci wstępuje (jeśli był grzeczny ;) ) do nieba, do Domu Boga, gdzie staje się jego częścią... Kolumną..
maeglin pisze:Polecam też Sztukę spadania, kolejną krótkometrażówkę Bagińskiego.
Widziałem. Wszystko to zrobione tylko dla filmu z mały tańczącym żołnierzykiem. :)


Ze seriali polecam - LOST, 4400 i nowy serial odtwarzany na programie AXN - Tajemniczy Pokój.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Michal »

Moje top 3 prezentuje się naspępująco:

1.Ojciec Chrzestny - klasyka kina gangsterskiego a mówiąc więcej klasyka całego kina. Co tu więcej dodać...trzeba zobaczyć. Nr 1 na FilmWeb. Dodam, że nr 2 jest...Ojciec Chrzestny2 :)

2.Braveheart - jest w nim wszystko co lubię : sceneria średniowieczna, sceny batalistyczne, zwroty akcji, świetna muzyka, zdrady, spiski,smutne zakończenie.

3.Gorączka - również gangsterzy w roli głównej (no i detektyw) ale w czasach współczesnych. Doborowa obsada: Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer.

Poza podium znalazły się:
-Requiem dla snu
-Polowanie na Czerwony Październik
-Szósty zmysł
-Dlaczego nie (żart/joke)

I jeszcze pytanko na koniec. Widział ktoś "Człowiek z blizną"? (Scarface) Bo widze, że jest na 3 miejscu w TOP 100 na filmweb. Do tego gangsterski, Al Pacino w roli głównej. Mógłby mi chyba podejść. Zacznę go chyba szukać tu i tam.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

jeśli ktoś wybiera się teraz do kina na 300, zapraszam na mój gramsajt w celu przeczytania moich wrażeń z filmu ;]
ulubiony film? saga Star Wars, LotR, Imię róży, Lot nad kukułczym gniazdem, Piraci z Karaibów 1 i 2, 3 dni kondora, Seksmisja, Kiler i Kiler-ów 2-óch, Bruce Wszechmogący, Zatoichi, Rio Bravo, Znaki ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

maeglin pisze:Cytat:
PS. Widział ktoś z was 6-minutową animację 'Katedra'?

Owszem, widziałem. Dla mnie to wspaniałe dzieło, przepięknie ukazano w nim zrozumienie poświęcenia swojego życia dla wyższej idei (przynajmniej ja tak to odbieram). Polecam też Sztukę spadania, kolejną krótkometrażówkę Bagińskiego.
Katedra jest dobra, Sztuka spadania też, ale nie da sie chyba określić, który filmik lepszy, bo są diametralnie różne. Do obejrzenia katedry przydaje sie monitor z dużym kontrastem, ze względu na grę świateł oraz ogólną ciemność większej części filmu. W "Sztuce..." tego problemu nie ma.

Z takich małych filmików polecam 2 twory Mąderka: "Stars in Black" oraz "Star Wars ep3.: Revenge of Staszek" (oglądane właśnie w tej kolejności. Naprawdę dobre, "z jajem" (szkoda tylko, że to drugie było robione trochę na szybko i wizualnie wygląda sporo gorzej - wszystko nakręcili chyba w paru pomieszczaniach, bez wyjścia w plener)

Mojego top nie będę prezentował, bo nie potrafię ocenić, który film był najlepszy. Natomiast mogę podac kilka dobrych seriali:

-Heroes (jak na razie trzyma bardzo wysoki poziom - moze poza momentami, kiedy musieli lekko pchnąć akcję do przodu)
-Dexter (świetny serial, z nietypowym bohaterem i świetnym zakończeniem - co ważniejsze ostatni odcinek serii kończy niemal wszystkie wątki pojawiające sie w ciągu serii)
-The Pretender (Kameleon) (co prawda odcinki sa nieco podobne do siebie, to jednak zawsze mi sie podobaja motywy, kiedy główny bohater mówi kim był a ludzie to traktują jako żart (bo jak niby wirusolog miałby być dyrygentem) oraz kiedy poznaje zachowania i tradycje, które dla zwykłych ludzi są oczywiste. Do tego zawsze dochodzi planowanie :) aż miło się ogląda)
-Star Gate (ten serial ma swój urok - 10 sezonów już! tylko bez Richarda D. Andersona w roli głównej to juz nie to samo. Ale do tego 6 - 7 sezonu warto oglądać. Mogę nawet powiedzieć, że dla 6 i 7 sezonu warto oglądać pozostałe.)

jest jeszcze kilka innych (LOST, Prison Break, Battlestar Galactica), które były fajne, ale przestałem je oglądać.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Edversion »

Kurak pisze:Bruce Wszechmogący
Tak, filmy z Jimmem Carry'im są naprawdę dobre. Np. Bruce Wszechmogący (gdy znajdują w wozie dziennikarskim kilka kg marichuany; gdy reporter "beblocze" :)) ), Kłamca kłamca (szpon :) ), i ten film, nie pamiętam nazwy. W nim Jim żył sobie w swoim świecie, a wszędzie kamery jego szpiegujące i on w telewizji, podczas snu, i tego nie wiedział. Takie jakby 'reality show'.. .
Kurak pisze:Znaki
Jak mogłem zapomnieć! Jeden z moich ulubionych filmów. Jest Genialny. Naprawdę, serdecznie go polecam.. Nie które akcje są naprawdę dobre, np. obcy na przyjęciu urodzinowym, na początku (obcy na dachu), odcięcię kilka palców obcemu i końcówka, gdy alien trzyba syna pastora.. Mel Gibson i Jaoquin Phoenix w rolach głównych!
marek pisze:Katedra jest dobra, Sztuka spadania też, ale nie da sie chyba określić, który filmik lepszy, bo są diametralnie różne.
W ogóle Katedra jest narysowana nieco inaczej od Sztuki Spadania.. Sztuka spadania jest narysowana tak bardziej.. "dla dzieci". Postacie nie są takie jak w realu, tylko nieco (nie wiem, jakich słów użyć) "przekrzywione". Tło także.. Ale animacja jak animacja. Zawsze jest na co popatrzeć. ;)
Katedra zaś jest.. piękna, postacie i katedra wyglądają tak.. realistycznie. Oczu nie mogłem oderwać.. Uważam, że Katedra Bagińskiego jest nieco lepsza.. ;)
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: maeglin »

Michal pisze:Ojciec Chrzestny - klasyka kina gangsterskiego a mówiąc więcej klasyka całego kina. Co tu więcej dodać...trzeba zobaczyć. Nr 1 na FilmWeb. Dodam, że nr 2 jest...Ojciec Chrzestny2
W takim razie polecam Ci jeszcze "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Dla mnie ten film wraz z dwoma pierwszymi częściami "Ojca chrzestnego" stanowi kwintesencję kina gangsterskiego.
-Requiem dla snu
-Polowanie na Czerwony Październik
"Requiem dla snu" to niewątpliwie najlepszy film poruszający tematykę zgubnego wpływu narkotyków czy leków. Upadki tutejszych bohaterów są naprawdę porażające.

Zaś "Polowanie na Czerwony październik" to jeden z najlepszych filmów political fiction i bez dwóch zdań najlepsza opowieść o przygodach Jacka Ryana. Ponadto konieczna pozycja dla miłośników akcji na okrętach podwodnych (IMHO ten film w tej kategorii znajduje się tuż za kultowym już "Das Boot").
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Leming »

Mój znajomy powiedział kiedyś, że w filmach Bagińskiego jest taki urok, że do ich zrozumienia nie trzeba znać żadnego języka (uwaga dotyczy innych krótkometrażowych filmów animowanych konkurujących z filmami Bagińskiego, gdzie sens jest widoczny po mniejszym lub większym zgłębieniu się w zdania mówione). W pełni się z nim zgadzam.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Orka
Paser
Posty: 198
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 21:46
Lokalizacja: Władysławów

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Orka »

Edversion pisze:Horrory:
Polecam dwa filmy - Oszukać przeznaczenie i druga część - Oszukać przeznaczenie II. Naprawdę polecam. Ciekawe zgony bohaterów. Wink
Według mnie to raczej komedie. :) BTW. Śmierć w filmie, choć bezosobowa kojarzy mi się trochę z Pratchettowską Śmiercią ze Świata Dysku. Nie wiem skąd to skojarzenie. :)

"300" mam zamiar obejrzeć. Myślę, że się nie zawiodę.

Film, który polecam: "Miasto Boga" - o brazylijskich gangach.
ODPOWIEDZ