Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Jakie gatunki filmów preferujesz?
Komedie 21%  21%  [ 25 ]
Wojenne 10%  10%  [ 12 ]
Trillery 5%  5%  [ 6 ]
Horrory 31%  31%  [ 37 ]
Przygodowe 5%  5%  [ 6 ]
Dramaty 10%  10%  [ 12 ]
Obyczaje 0%  0%  [ 0 ]
Romansy :P 1%  1%  [ 1 ]
Opery mydlane :] 1%  1%  [ 1 ]
Inne 16%  16%  [ 19 ]
Liczba głosów : 119
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 mar 2014 01:02 
Złodziej

Też obejrzałem "Grawitację" i film zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, trzyma w napięciu i dobrze pokazuje jakim nieprzyjaznym i nienaturalnym dla człowieka środowiskiem jest przestrzeń kosmiczna. Oscary się należą, ogólnie za niebanalne podejście do tematu, podobnego filmu raczej nie widziałem.

Co do Oscarów:

Obrazek

Nie widziałem jeszcze ani "Wilka z Wall Street" ani "Witaj w klubie", więc ciężko mi oceniać kto bardziej zasłużył. DiCaprio powinien w końcu dostać Oscara, już kilka razy mu się należało (już za "Co gryzie Gilberta Grape'a" powinien dostać!), z drugiej strony McConaughey po epizodach z głupawymi komediami romantycznymi ma ostatnio same zajebiste role (według mnie telewizyjna nagroda Emmy za "True Detective" murowana!).

PostNapisane: 15 mar 2014 03:07 
Paser

Obejrzałem dni temu "Wilka z Wall Street". Film jest naprawdę świetny, ale strasznie się dłuży(niecałe 3 godziny). Uprzedzam, że to nie jest recenzja... Nie umiem pisać ^^

Postać Jordana jest nie tylko dobrze stworzona, ale też świetnie zagrana. Spodziewałem się tego po Leosiu :) Co do postaci drugoplanowych: większość z nich też jest super, ale niektóre mi po prostu nie przypadły do gustu(np. gupi egoista Donnie, czy Naomi)

Przez większą część filmu szczerze się śmiałem. Humor czasem jest wysokich, a czasem niskich lotów, ale w moim guście. Szczególnie pamiętam sceny z próbą przekupstwa na statku i wyniki prowadzenia samochodu po Lemmonie ^^.

W sumie, to 9/10

Pytanie do was: podpowiecie mi jakieś tytuły filmów, które pozostawiają widza w mindfucku? :-D Mam na myśli filmy w stylu Inception, Fight Club, Shutter Island itp. hmmm... W dwóch wymienionych gra DiCaprio, zabawne.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!

PostNapisane: 15 mar 2014 10:02 
Złodziej

Maklo napisał(a):
Pytanie do was: podpowiecie mi jakieś tytuły filmów, które pozostawiają widza w mindfucku? :-D Mam na myśli filmy w stylu Inception, Fight Club, Shutter Island itp...

Ostatnio odświeżyłem sobie pamięć oglądając Prestiż. Film o dwóch rywalizujących ze sobą iluzjonistach. Film o tyle dobry, że nie skupia się na efektach specjalnych (w końcu to film o magii), a na intrydze (w sumie to dwóch) jakie stosują wobec siebie dwaj główni bohaterowie.
Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze nie oglądał filmu, to serdecznie zachęcam do obejrzenia.

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)

PostNapisane: 15 mar 2014 11:10 
Paser

Dzieki, obejrzę. Twój opis mi coś przypomina. Widziałem kiedyś jakiś tralier, czy wycinek z filmu, gdzie dwóch iluzjonistów/magików biją się w jakimś mieszkaniu i wykorzystują do tego przy okazji swoje sztuczki(np. gołąb z rękawa w twarz przeciwnika, żeby go zdekoncentrować). To jest ten film? Jeżeli nie, to czy ktoś zna tytuł?

PostNapisane: 15 mar 2014 11:14 
Bruce Dickinson

Leming napisał(a):
Ostatnio odświeżyłem sobie pamięć oglądając Prestiż.

Także polecam. Super gra Jackman'a oraz Bale'a, film się nie dłuży i ma zaskakujący finał. EDIT: W podobnym tonie jest też "Iluzjonista". Jeśli Prestiż komuś odpowiada, to ten film także powinien ;)

Maklo napisał(a):
Pytanie do was: podpowiecie mi jakieś tytuły filmów, które pozostawiają widza w mindfucku? :-D Mam na myśli filmy w stylu Inception, Fight Club, Shutter Island itp.

Z filmów sci-fi mogę polecić: Mr.Nobody, Moon, Pandorum, Cargo.

PostNapisane: 15 mar 2014 12:22 
Złodziej

Maklo napisał(a):
...Widziałem kiedyś jakiś tralier, czy wycinek z filmu, gdzie dwóch iluzjonistów/magików biją się w jakimś mieszkaniu i wykorzystują do tego przy okazji swoje sztuczki(np. gołąb z rękawa w twarz przeciwnika, żeby go zdekoncentrować). To jest ten film? Jeżeli nie, to czy ktoś zna tytuł?

Mówisz o innym filmie. Zapewne masz na myśli Now You See Me, film z zeszłego roku. Bardzo dobry film, aczkolwiek bardziej nastawiony na akcje (i sztuczki robione komputerowo).

"Iluzjonista", także polecam ten film.

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)

PostNapisane: 15 mar 2014 14:04 
Egzekutor

A ja polecam filmik, który akurat sobie wczoraj odświeżyłam. Mowa o starym, dobrym Harrym Angelu. Głównym bohaterem jest detektyw (tytułowy Harry), który zostaje wynajęty przez tajemniczego jegomościa w celu odkrycia losów i miejsca pobytu Johnny'ego Favorite'a, piosenkarza, który w czasie wojny został ranny, straumatyzowany i przeniesiony do szpitala psychiatrycznego... z którego wkrótce potem zniknął bez śladu (choć lekarz fałszował jego obecność jeszcze przez dwanaście lat). Niewiele więcej mogę powiedzieć o fabule bez spoilerowania, więc zostawię to Wam do odkrycia. Jednak mindfuck gwarantowany (och, no dobrze, przyznaję, w roku 1987 mogło to robić większe wrażenie. Dziś jesteśmy zepsuci natłokiem filmów poruszających podobną tematykę, niemniej dobrze wiedzieć, od czego się zaczęło).

Co tu dużo mówić, film jest świetnie zrobiony, cholernie klimatyczny i mimo że akcja rozwija się powoli, a przeplatają ją sceny jak ze snu i mnóstwo pozornie nieistotnych ujęć (np. pojawiające się co jakiś czas wiatraki), to film nie nudzi. W przeciwieństwie do produkowanych dzisiaj, naładowanych akcją, wybuchami, pościgami i infantylnymi dialogami wymiotów holiłudu :P

W dodatku w przeciwieństwie do wielu innych, film zyskuje podczas drugiego oglądania, gdy zamiast śledzić fabułę można się skupić na rozszyfrowywaniu symboliki i próbach zrozumienia znaczenia pewnych działań głównego bohatera. Jest nad czym się zastanawiać ;)

Ogólnie: polecam.

PostNapisane: 15 mar 2014 14:19 
Paser

Flavia napisał(a):
A ja polecam filmik, który akurat sobie wczoraj odświeżyłam. Mowa o starym, dobrym Harrym Angelu. Głównym bohaterem jest detektyw (tytułowy Harry), który zostaje wynajęty przez tajemniczego jegomościa w celu odkrycia losów i miejsca pobytu Johnny'ego Favorite'a, piosenkarza, który w czasie wojny został ranny, straumatyzowany i przeniesiony do szpitala psychiatrycznego... z którego wkrótce potem zniknął bez śladu.

Brzmi jak Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder. Prawie identyczna sprawa :D Widzę, że twórcy mieli inne inspiracje, oprócz Lovecrafta. Offtopicowo, grę polecam, ale w drugą część nie grałem.

PostNapisane: 15 mar 2014 14:56 
Bruce Dickinson

A ja może zaproponuję taką zabawę w wasze najlepsze, najbardziej zapamiętane przez was sceny/cytaty z filmów i od razu poproszę wrzucać linki do tych fragmentów. Może być też krótki opis, dlaczego tak a nie inaczej wybraliście oraz oznaczenie czegoś spoilerem jeśli jakiś fragment zanadto zdradza szczegóły fabularne. Może przez to zaciekawię/zaciekawicie się jakimś filmem, który mi/wam umknął. To ja zacznę żeby pokazać o co mi chodzi:

1. Terminator o ludzkiej naturze. Żadne tam "I'll be back" ani "Hasta la vista, baby". Moim zdaniem esencja Terminatora ;)
2. Zniszczmy sobie dżunglę, czyli najlepiej pamiętana przeze mnie strzelanina, w której nikt nie zginął hehe Kwintesencja rozpierduchy ;)
3. [SPOILER]Zakończenie Vanilla Sky. Całkiem niezły mindfuck, no i "The Little Things...There's Nothing Bigger Is There?". Pięknie powiedziane.
4. Szarża Rohirrimów we Władcy Pierścieni. "DEATH!!!" - ciary na plecach za każdym razem. No i tak jakoś mi się z naszą husarią kojarzy. Piękna scena.
5. Znowu Władca się kłania, czyli rozmowa Gandalfa z Frodem o Gollumie. Polemika z takim ciężkim tematem jak eutanazja czy eugenika w kilku zdaniach. "Litość Bilba może zadecydować o losie wielu".
6. [SPOILER]Scena z telefonem w American Psycho. Bale w najwyższej formie - genialna gra aktorska. Prawdziwy psychol. Nigdy chyba tej sceny nie zapomnę.
7. [SPOILER]Nie mogło zabraknąć Tears In Rain z Łowcy Androidów. Przyznam szczerze, że to chyba moja "the best" scena. Wyrwana z kontekstu nie robi wielkiego wrażenia, ale po obejrzeniu całego filmu człowiek nie wie co powiedzieć. Android stał się bardziej ludzki od ludzi.
8. Scena Suo Gan + następująca zaraz po niej scena ataku myśliwców na obóz jeniecki w Imperium Słońca. Co wojna robi z ludźmi, zwłaszcza takimi młodymi. "I can't remember what my parents look like" - na tym zawsze mam "świeczki" w oczach ;)
9. Obój Gabriela, czyli scena z "Misji". Misjonarz zaczyna grać na oboju pośród dzikich plemion indian. Jak ktoś to na YT podsumował - to jest siła muzyki :)
10. I na koniec wyliczanki trzeba w końcu pożegnać się ze starymi bohaterami z dzieciństwa, czyli świetny cytat z końcówki Niezniszczalnych 2. Nie ma to jak satyra na samych siebie. Żegnajcie Arnoldy, Van Dammy, Sylwestry i Willisy. Miło było, naprawdę ;)

PostNapisane: 15 mar 2014 16:03 
Egzekutor

Maklo napisał(a):
Brzmi jak Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder. Prawie identyczna sprawa :D Widzę, że twórcy mieli inne inspiracje, oprócz Lovecrafta. Offtopicowo, grę polecam, ale w drugą część nie grałem.

Też grałam w jedynkę, ale wymiękłam przy tej zagadce, w której trzeba było jakieś kółka przekręcać i dopasować. Nie chciało mi się już z tym bawić... Zresztą gra ogólnie mnie nie zachwyciła, tyle że faktycznie te wątki lovecraftowskie miała porządnie poprowadzone.

Jeszcze co do filmów: Drabina Jakubowa, czyli film, który zainspirował Ciche Wzgórze ;) Główny bohater jest weteranem z Wietnamu, dręczonym przez PTSD, a także inne, mroczniejsze siły. Rozpoczyna śledztwo, mające na celu odkrycie sekretów pewnego eksperymentu, któremu, jak sądzi, poddano jego i jego kolegów. Szczegółów za bardzo nie pamiętam, bo oglądałam go jakiś czas temu, ale też był całkiem niezły pod względem klimatu i mindfucku.

Maveral - niezły pomysł, ja niestety za mało filmów oglądam, żeby się udzielić. Ale propozycje innych chętnie obadam ;)

PostNapisane: 15 mar 2014 16:41 
Paser

Harry Angel (Angel Heart) i Drabina Jakubowa (Jacob's Ladder) - Hell Yes!

Genialne filmy, szczególnie Drabina zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pełno tu psychologicznych "bomb" - wątki stanowiące studium tęsknoty, rozstania, rozpadu związku, choroby, depresji, kiepskiej pracy, utraty bliskiej osoby, narastającej paranoi, samotności i utraty poczytalności.

Film dołujący i ciężki, na tyle osadzony w problemach i lękach codzienności, że nawet takiego starego wyjadacza kina grozy jak niżej podpisany potrafi nieźle chwycić za serce.

PostNapisane: 15 mar 2014 17:20 
Złodziej

Maveral napisał(a):
A ja może zaproponuję taką zabawę w wasze najlepsze, najbardziej zapamiętane przez was sceny/cytaty z filmów i od razu poproszę wrzucać linki do tych fragmentów.

Ode mnie:

[SPOILER]Scena z kategorii "kult" - do tekstu o dwóch rodzajach ludzi (tymi z naładowaną bronią i tymi którzy kopią) nawiązano chociażby w Fallout 2 :) .

I jeszcze jedna z The Good,the Bad and the Ugly - niestety nigdzie nie mogę znaleźć oryginalnego nieprzerobionego fragmentu, ale sam sens pozostaje niezmieniony, Clint Eastwood jest w tym filmie po prostu kwintesencją zajebistości :wes .

Spacer po obrazach Van Gogha ze "Snów" Kurosawy - jest w tej scenie coś niesamowicie fajnego, szczególnie te ptaki na końcu, BTW: Samego Van Gogha zagrał w tym filmie Martin Scorsese.

Ta1wziit=":oa href="https://www.youtube.com/watch?v=Ryy5U2mNTJU" class="postlink">Szahć ulp Ficink"i tymi którzs tejube.com/z naładowaną bronią i tymir />
napracom tak
Kou See Me
, film z zeszłego roku. BardZ-qV9wVGb38mNTJU" class="postlawęw podŻegnaji tymiWakośkłnaprPse te ptakostuboe.com/z n See Me, film z zeszłego roku. Bardkrtnt191DrSłońca. Co wojna ri tymiWaomagesi tymi któaji tymiBej pr Ode Wgo.." class="posta1wziit=":oa href="https://www.youtube.com/watZzs-OvfG8tEłońca. Co wojna ri tymiIstid /wwr lackinspfaith d />urbotei tymi którzć orygu poprosnapracom aji tymiGwtodadu zWgoeni tymir />
Spacer Zę, smg srakcutube.ch ak2"> s." clas ou See Me, film z zeszłego roku. BardqVrH8WK2gKEłońca. Co wojna rptu rsese.oilk którztbe.com/z rozw ohttps://PRL-mówpow osobu III RP do odkrylassscenać ornaraicowona dialr />
I jeszcZt Ea
Ode mn.com/>Mavero przez ów bridć liOILERwatc="http://szkiceumyslu.heroku.com/" class="postlink">SZKICE UMYSleft;">&em>PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆa mni: left;">&n00%" cellspacing="0">

>
320wief="./viewtopic.php?p=144291&sid=034a78c67eaa1aa1ab01c07d16106146#p144291">320wiht="9" alt="Post" title="Post" />Napisane: 15 mar 2014 17:20 
6
Bruce Dickinson
Lokalizacja: "Piła08pu 9 13:3n="top" cltd valign="to29 class="row2">
Harry Angel (Angel Heart) i Drabina Jakubowa (Jacob's Ladder)Kupimb&quopoprowadzo clabe.comjo robi/smt; - wąKills://ró; - wą,kness Withnadr &quoemowoilścena. Kills://- niezdlomb&quoiem niespecyfozpadm
&q (wyolbspareo&ambruch i lć)/>Mavecie Arnola lovG bran>..ies_ldD7888quoem,ecie Aialrwalkycie awić
Ode cie AiayILERIero ycić, ale pooran>..ecińs?onte >..minie kakgroedcwood cakubogtar=na!" class="posta1wziiPę bardziej lKills://ro wrażowawykdeemodo Queai"a T wrai":e.auranadtos>
k" /giezły y fdeemoragmencakuwo).Jeszcze _smialKills://r,.. Z siróżnicsrc=s/s Kills://- niezz spoilezucać lispecyfozpadkonteekomozpad tejiegif" a srmopo pamow(" clas alt=fwrak150"> wymiębr />[SPostajrozwijcośfgancusbion: #5Offtjaki_wintyar=tjakt" " clas)ackgrtic.popicourasizmutala psychiDjangoe niezprzez - "Win wyolbspareo&ywymięet/idealzły psitle=. Ckazae ss=i?p= 442r.." clas,k2"> 442r.uch" clas,k2"> smoluch" clas itd./>
W dodatku w przeciwieństwie d.com/watch?v=Ge5TMsOEIwI" class="postry zainspiroro wcs_ldo odkry>
W dodatku w przeciwieństwie dcrcom/watch?v=Wcrc:sOEIwI" cCridth or Vesycsad"postZt cły br /enie. P T wrai":? Ket/icptar=8lf="hmiałtajejet=";)" ?c="http://szkpacing="0">

6
32 href="./viewtopic.php?p=144285&sid=034a78c67eaa1aa1ab01c07d16106146#p144285">32eight="9" alt="Post" title="Post" />Napisane: 15 mar 2014 14:56 
Złodziej

Maveral napisał(a):
A ja może zaproponuję tHadri=Vbawę w wasze najlepsze, najbardziej zapamięDjango[ lo]Ckazae ss=i?p= 442r.." clas,k2"> 442r.uch" clas,k2"> smoluch" clas itd.om/watch?v=sXy cytat z końcówki NiezniszczalnyctYYBJ8XRdh4mNTJU" class="postliuchjd> rc="

W dodatku w przeciwieństwie dlolwatch?v=Ge5TMMsOEIwI" cLaugww.y"pos="postaja może zaproponuję tble class=bawę w wasze najlepsze, najbardziej zapamię">Scena ztymi z naładowaną bronią i tymirzy kopią) nawiązano chociażby w Fallout 2 :) .
Pisz sp:ą bronrc="./images/smilies_let/wesoly.gif" alt=":wes" title="Wesoly" /> . .3. [SPOILER]Zakończenie Szahć ulp Ficink"i tymirzs tejube.com/z naładowaną bronią i tymirtlwhat>napracom tak
Kouawęw podnaji tymiWakośkłnaprPse te ptakostuboe.com/z ni tymiWaomagesi tymiaji tymiBej pr Ode Wgo.." class=m/watch?v=s ulp Ficink" sensyorządnie porytle=,uele wibr /armopo pOde Jakum fil możiv clpzczmy sobie dżunglę
, czyli najlepiej pIvUGUzR9Na to jak satyra na s.com/z nagebu> 1rPrawdz"śMmmm-hhhhh lovthismismyciepu bu> 1r!" class Zwink.girseseo niei
JEDNAKŻEzostaje nieses_lojestija aby Scenayznajrs In Rain z Łowcy Androidów. PrzyznamjHPOzQzk9Qo to jak satyra na sado którzbrym 2. SZKICE UMYSŁU - reaktywacja
Wherever You Go, There You Are...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!

> 6
352wief="./viewtopic.php?p=144285&sid=034a78c67eaa1aa1ab01c07d16106146#p144285">352widt="9" alt="Post" title="Post" />Napisane: 15 mar 2014 14:56 
Bruce Dickinson

Harry Angel (Angel Heart) i Drabina Jakubowa (Jacob's Ladder)W dodatku w przeciwieństwie dcrcom/watch?v=Wcrc:sOEIwI" cCridth or Vesycsad"postZt cły br /enie. P T wrai":? Ket/icptar=8lf="hmiałtajejet=";)" ?c="httry zainspirorkzdlomb&quosię z jangoi tymile clłkiem nienieiym zo&ywyostajOde/>Maveranawić..tejitraczegotypow.Mavero przez sylko ycić,jejets szyajVan ,eboeyoutuink.gb deemofzpoczp:/ric.ń>Ode T wrai":e.ego wrażi tymiBej pr ynego..i tymief="an nstyl bardzitab(o ss=iz spoileScena postdeeś), nalomroltzaiem etitle="Smirc=DNki),amycatne.aui Brad Pitomojebirad/s. k.giWładcu poprosznie. P T wrai":etitwe ługmb&quosię zWakośkłezsta" clas ou2"> ulp Ficink"i tymis="posta1wziiK tejubedawkaracom ajgórze <="posta1wziit=":oa href="https://www.youtube.com/watNtgFKdWcKX2mNTJU" class="postlwiedziane.. a którztbk nizydliw wielkia>.. film Harwzykiego owielkiw lapamow80.gb dey oprosznefcia ispecjażenlassshp?p=1(possiaj by SawcinlWłan
sbr dić,/>

W dodatku w przeciwieństwie d.com/watch?v=Ge5TMsOEIwI" class="pos. R, mrquopopmu,le="St=":oa href="https://www.youtube.com/wataVZUVeMtYXej formie - genialnaassoditps://www.y. "zególns="tb442s" clas M8lf=Brooks>2.
Spacer po obrazach Van Gogha ze "Snówz33-qOXOWS4mNTJU" class="postlował CichtylszczególntailWarsi tymi którz.com/z nn Dammo kolmys;I can't, u=eFZrquo czatki smów"hmiałt,zs tejuyHarwzykiego owielkic="..giWmciću b dey oprosznodlCGIink">Spacer bronrilass clradiso" clas oupo obrazach Van Gogha ze "SnówDMEkEeEdQQ2mNTJU" class="postlrę poSpacer po obrazach Van Gogha ze "Snówcru5DLsUg3o to jak satyra na sP st y
W dodatku w przeciwieństwie dconfusedwatch?v=Ge5T?sOEIwI" cConfused"postlink">Spacer EDIT:ry zainspirorkzs="pooczy.com/ps:/ olet/wtp://doctorgurgul.deviantart.com/br /> &nnt" wp=="http: ="http=="http:p: =clastp==html>