Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Olimpiada i sport

Post autor: eLPeeS »

To jest prawdziwa piłka --> :hyh
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bruce »

Normalnie jestem w szoku. Dzisiaj na Eurosport oglądałem program Soccer City. Odwiedzili tam w RPA jakąś przepowiadaczkę przyszłości i wg. niej RPA strzeli 2 bramki w pierwszej połowie i wygra mecz :shock: I tak się stało.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

80 minuta meczu Australia - Serbia. 2 - 0 dla Australii.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

Kto wygrał wczoraj wieczorem mecz? Niemcy? Ja nie wiem, bo na drugiej połowie usnąłem. :kwa ;)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

@Carnage - Niemcy wygrały 1:0 z Ghaną (Afryka) i będą grać z Anglią teraz.

Słowacja - Włochy 3:2... coś nieprawdopodobnego... Tragedia, żenada, katastrofa, dramat tak można określić dzisiejszy mecz "wielkiej Italii"...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Elegancko! Brawo Słowacja! Emocje były do samego końca ale na szczęście makarony odpadły.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

darioSS pisze:@Carnage - Niemcy wygrały 1:0 z Ghaną
Dzięki DarioSS ;)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Daweon »

Matilion muszę cię sprostować, mecz zakończył się 2:1 dla Australii, co doprowadziło do awansu tej jednaj afrykańskiej drużyny Ghany.
Wyniku meczu Włochów ze Słowacją można było się spodziewać. Remis z Paragwajem, potem z Nową Zelandią, już to świadczyło, że tam nie dzieje się dobrze.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Włosi w tych mistrzostwach pokazali poziom kibla, u siebie mogą się nie pokazywać. Jednak to jeszcze nic w porównaniu z tym co pokazała Francja (podobno niezła afera tam jest, nawet Sarkozy się wmieszał :hyh ) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Szczerze przyznam, że już po dwóch meczach przekreśliłem Słowaków i uznałem ich za "godnego" zastępce naszej reprezentacji. Jednak dzisiejszym występem zyskali mój szacunek, pokonali i wyeliminowali Włochów ładując im trzy ładne bramki. I to mnie bardzo cieszy, koniec szczęścia dla włoskich aktorów, prowokatorów itp.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

Daweon pisze:Matilion muszę cię sprostować, mecz zakończył się 2:1 dla Australii, co doprowadziło do awansu tej jednaj afrykańskiej drużyny Ghany.
W 80 minucie prąd mi wyłączyli :wsc
Co do meczu Włochy - Słowacja..
Dla Włochów - kompromicha, ŻAL PL hehe...
Dla Słowaków - gratulacje sąsiedzi.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Stało się to czego najbardziej się obawiałem. Sędzia wypaczył wynik meczu w fazie pucharowej. Chodzi mi oczywiście o mecz Niemców z Anglią i nieuznaną bramkę Anglików na 2:2. To jest po prostu parodia, wszyscy kibice przed telewizją widzą wpadającą do bramki piłkę, widzą ją także kibice na stadionie oraz piłkarze a na końcu również ci, którzy byli przy ławce rezerwowych. Ślepi byli jedynie sędziowie. Cisną mi się teraz na język różnego rodzaju wulgaryzmy jednak ostatkiem sił zdołam ich tutaj nie wypisać ze względu na to, że emocje już trochę opadły. Powiem jedynie, że to jest skandal. Ta fatalna decyzja sędziowska ustawiła cały mecz, taktykę obu zespołów. Niektórzy mówią, że i tak byłoby przecież 4:2. No ale jak to, przy remisie w drugiej połowie Anglicy graliby zupełnie inaczej, nie rzuciliby wszystkiego na jedną szalę i bardziej skupili by się na obronie. Obydwie bramki dla szwabów zostały zdobyte z kontry. Niemcy oczywiście zagrali dobrze, strzelili dwie bramki ale drużyna angielska powinna wyrównać lecz niestety cała sprawiedliwość została wyrzucona do kosza przez idiotyczny błąd sędziego. :wst
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Edversion »

To faktycznie była niecodzienna pomyłka sędziego. I to na takim turnieju, w którym takie właśnie błędy prowadzą do zmian w obliczu gry i do tego, że odpadnie drużyna, która w przypadku sprawiedliwej gry osiągnęła by awans.
W pojedynku Meksyku z Argentyną kolejna katastrofalna decyzja sędziego, mimo że na ekranie stadionowym pokazany był spalony, z którego Tevez trafił do siatki. Takie rzeczy nie mają prawa zdarzać się na tej klasy turniejach!!
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Daweon »

To jest właśnie piłka nożna, gdzie pomyłka sędziego decyduje o wyniku.
Tak wogóle to nie pierwszy raz w tym mundialu kiedy sędzia uznaje niezaliczone gole i na odwrót. To powinien być sygnał dla tych którzy tym wszystkim kierują aby nieco unowocześnili piłkę nożną, żeby stała się bardziej sprawiedliwa, bo jak na razie chyba nie spotkałem sportu gdzie mogłyby się trafić takie pomyłki.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Znamy już pary ćwierćfinałowe Mundialu 2010 :)

Holandia - Brazylia
Urugwaj - Ghana
Niemcy - Argentyna
Paragwaj - Hiszpania

Grubą czcionką zaznaczyłem moich faworytów. Jeśli te reprezentacje by awansowały dalej to w półfinale Urugwaj zmierzy się z Brazylią a Argentyna z Hiszpanią :) Bardzo ciekawie zapowiada się 1/4
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

Ja od początku głosowałem na Brazylię. Oby wygrała :hur ;)
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Jak dla mnie to mundial na dobre się rozkręcił. Najciekawszy był chyba wczorajszy mecz Urugwaj - Ghana. Szkoda tylko, że każda drużyna której kibicuję musi przegrywać. ;/ Gdyby tylko dobry mudżyn trafił karnego...

Zdziwił mnie dzisiaj pogrom jaki Niemcy zgotowali Argentynie. 0:4? :shock:

Teraz oglądam Paragwaj - Hiszpania. Dwa karne pod rząd + powtórka? nigdy takiego czegoś nie widziałem. :shock: O, akurat piłka w siatce.

Same niespodzianki na tym mundialu, a początek był w sumie nieciekawy. Obawiam się niestety, że Niemcy niestety zdobędą tytuł, nie życzę im źle, ale nie podoba mi się ich sposób gry. Do tego są w świetnej formie. Szczególnie, że Hiszpanie grają dobrze, ale jakoś mnie nie zachwycają tegorocznymi występami. W momencie gdy kończę tego posta pokonali Paragwaj 0:1. Znowu odpada mój faworyt w dzisiejszym meczu. :kwa
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Daweon »

Hiszpania wygrała, ale nie dokońca fair. Ten sam sędzia bowiem, co nie zaliczył gola dla Anglii, nie zaliczył również prawidłowo strzelonego gola Paragwajowi. Półfinały ciekawie się zapowiadają. Mam nadzieję, że wygra Urugwaj, albo Holandia. Na pewno któraś z tych drużyn przejdzie do finału, ale, że wygrają mundial, to raczej mniej prawdopodobne.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Teraz już nie ma faworyta. Moim jedynym faworytem była Argentyna, która dała się zdeklasować przez Niemców... O ile pierwszy jak i drugi gol był jeszcze do... ekhem "zniesienia" tak dwa ostatnie całkiem mnie dobiły... W ogóle co to za skład był? A Aguero, Milito grzali ławe... Myślę, że Holandia albo Niemcy będą tegorocznymi mistrzami świata.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Bardzo mnie cieszy porażka Brazylii (przepraszam kibiców tego kraju za te słowa). Zbyt łatwo strzelona bramka i chyba za duży optymizm przed drugą połową. Brawa dla Holandii.
Szkoda mi Ghany a szczególnie Gyan'a. Nie potrafię sobie wyobrazić co, ten gracz musiał czuć po meczu przez niewykorzystany rzut karny w 120 min. Suarez teraz zapewne będzie bohaterem narodowym Urugwaju. Ghana przegrała karne bo miała gorszych strzelców od swoich rywali.
Najbardziej mnie w tych mistrzostwach boli porażka Argentyny. :roz Niemcy to chyba grają tak. "Dajmy się im trochę pobawić piłką a później jak uznamy, że koniec zabawy to strzelimy im gola." Do rozpaczy mnie po prostu doprowadziło to, że Argentyna atakowała cały czas w drugiej połowie i nagle nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd Niemcy zdobywają drugą bramkę a reszta to kwestia czasu. Zadecydował początek, głupi rzut wolny. Argentyna, która była wtedy jeszcze trochę rozkojarzona niestety już nie zdołała się pozbierać po drugiej połowie, ciągła wymiana podań pomiędzy obrońcami to tyle. Szkoda mi Diego Maradony, człowieka krytykowanego przez całe środowisko, którego jednak szanuję. Mógł pokazać tym wszystkim dumnym krytykom jak Pele, że jednak się mylą. Niestety do tego nie doszło.

Na dzień dzisiejszy mam głęboką nadzieję, że te mistrzostwa wygra drużyna, która jeszcze nie była mistrzem świata. Czyli zostają Hiszpania albo Holandia. Jeśli ktoś chce wygrać teraz z Niemcami to musi pierwszy strzelić bramkę bo późniejsze kontrataki będą śmiertelne i znów skończy się na 0:4.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

waldeq pisze:Bardzo mnie cieszy porażka Brazylii (przepraszam kibiców tego kraju za te słowa).
Jak dla mnie to szkoda, że Brazylia przegrała mecz i nie zostaną mistrzem świata. :ora Jeśli kiedyś będą kolejne mistrzostwa to znów będę na nią głosował.

Jak już odpadła Brazylia to głosowałem na Argentynę, a tu 4:0 dla Niemiec. :kwa Teraz to już w ogóle na nikogo nie głosuję.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

@ Carnage - muszę Cię pocieszyć bo kolejne mistrzostwa świata w 2014 będą właśnie w Brazylii :) tak więc jako gospodarz mają duuże szanse na zdobycie mistrzostwa ;) Ale przed nami jeszcze Euro 2012 :kwd
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

darioSS pisze:Myślę, że Holandia albo Niemcy będą tegorocznymi mistrzami świata.
Mam dokładnie takie samo przeczucie, po meczu Niemcy - Argentyna jestem niemal pewien, że w finale zobaczymy Holandię i Niemcy.

Co prawda kibicuję Hiszpanii, bo lubię ich grę, ale obawiam się, że nasi zachodni sąsiedzi im dokopią i to mocno.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

BodomChild pisze:ale obawiam się, że nasi zachodni sąsiedzi im dokopią i to mocno.
Weź mnie nie strasz :rad
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Nie straszę, po prostu jestem realistą i widzę jak grają Niemcy, a grają b. dobrze i wcale nie zdziwię się jeśli zdobędą mistrzostwo.
Argentyna była lepsza od Hiszpanii i nie dała rady. Niemcy są dobrze zgrani i mają masę dobrych zawodników (Schweinsteiger, Klose, Podolski, Müller, Ozil), Hiszpanie też grają dobrze, ale nie ma co ukrywać, że ratują ich głównie Villa i Casillas, jeszcze Ramos daje radę, reszta gra nieźle, ale zdarzają im się głupie błędy (a największa porażka to Torres, który nie pokazał zupełnie nic).

A teraz offtop:

999 post, ach! Ach! Szczytuję! :rad
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ