Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Michal pisze:Oszukali mnie!!

"Z przykrością zawiadamiamy, że w drodze loterii Twój wniosek o bilety na UEFA EURO 2012™ nie został wylosowany. "
:jez :jez
Nie martw się. Też zostałem oszukany, dostałem identyczną wiadomość. :P
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Manchester dostał w dupę, nikomu specjalnie nie kibicowałem, no może troszeczkę bardziej Barcelonie. W ogóle ładny mecz :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Należało im się. Grają obecnie najładniejszy futbol na świecie. Muszę to przyznać, jako wieloletni kibic Manchesteru, który oglądał ten finał w koszulce MU.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Niestety... wygrała lepsza drużyna. Trzymałem nawet kciuki za Manchester, a jak Rooney strzelił gola wyrównującego to szalałem jak nie wiem :rad Mnie się wydaje, że zostały popełnione te same błędy co sprzed dwóch laty... Ferguson nie odrobił lekcji ?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Manchester przegrał zasłużenie i mówi to wierny fan tego klubu ;) Nawet ta jedna bramka im się nie należała. Dali sobie całkowicie zdominować środkową strefę boiska i trio Messi - Xavi - Iniesta robili sobie co chcieli. Nie rozumiem dlaczego w środku pomocy grał Giggs i dlaczego od pierwszej minuty nie grał Nani. Zamiast Giggsa dałbym Scholes'a, który jest nominalnym rozgrywającym. Giggs to legenda skrzydłowych, a nie chłop od rozgrywania. W takim zestawieniu to się musiało tak skończyć.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Nowy sezon 2011/2012 czas zacząć :) !

Za nami pierwsza runda Ligi Europejskiej w której to Jagiellonia Białystok podejmowała Irtysz Pawłodar (Kazachstan). Hmm... to kto tam jest następny w rundzie? Zdaję się, że Śląsk Wrocław - Dundee United. Czeka nas kolejny blamaż chłopaki :rad
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Kapitan Smith »

Akurat porównując z Wisłą, która w LM podejmuje zespół z Rygi, większe szanse na awans dawałbym Śląskowi ;) Podoba mi się ten zespół, w ostatnim sezonie poczynili ogromny postęp, mają świetnego trenera no i grają z silniejszym zespołem, a polskie zespoły chyba wolą grać z lepszymi od siebie ;)
Ale ogólnie rzecz biorąc i tak na awans żadnej naszej drużyny nie postawiłbym ani grosza :rad
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Przyzwyczaiłem się już do takich obciachów jak z Irtyszem :] Pamiętam jak 2 lata temu nim wróciłem z wakacji nie mieliśmy już żadnej drużyny w pucharach. Widziałem pierwszy mecz Jagi, drugiego nie oglądałem i nie mieści mi się w głowie jak z takimi kelnerami można przegrać 0:2.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Najlepsze (najgorsze) jest to, że Jagiellonia przez długi czas była liderem naszej ekstraklasy :shock: - dobrze, że Wisła ich wygryzła.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Jak co roku znów nie będziemy mieć polskiego zespołu w Lidze Mistrzów. Już do tego przywykłem więc nie będę rozpaczał jak po meczach z Panathinaikosem. Czuję jednak i tak wielkie rozczarowanie jako kibic. Naprawdę wierzyłem w to, że tym razem Wisła awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W końcu nie trafili ani na Barcelonę, ani na Real Madryt, ani nawet na żaden zespół klasy pośredniej jak Anderlecht czy Panathinaikos (chociaż tutaj Wisła zasłużyła na awans jednak przez ukochanego sędziego go nie uzyskała). Tym razem mistrz Polski trafił na APOEL Nikozja. Wydawało się, że piękniej być nie może, a jednak. Kompromitacją jest to, że nasza wspaniała polska liga została wyprzedzona w rozwoju nawet przez cypryjską, której to zespoły ogrywaliśmy kiedyś tak jak chcieliśmy. To ja się teraz pytam, pokonując jaką drużynę chcemy awansować do europejskiej elity? Sorry, chyba kandydatów już nie ma bo raczej mistrz Malty nie dojdzie do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Ja już straciłem wszelką nadzieję, by choćby w ciągu 10 następnych lat któryś z polskich zespołów awansował.
LM to sprawa zamknięta ale będę i tak trzymał kciuki za Wiślaków w Lidze Europejskiej, w której jeszcze raz za czas możemy się nie najeść wstydu.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Leming »

Słyszałem, że na Euro2012 polska reprezentacja da z siebie wszystko we wszystkich rozegranych trzech meczach, tj. mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. ;)
Podobno również ma zaprezentować nową taktykę na zwycięstwo, tj. przegrać wszystkie mecze eliminacyjne, żeby później zaskoczyć wszystkich w finale. ;)

Zagadka,ile razy użyłem zaimka "wszystko". Tylko nie patrzeć ponownie na posta. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Leming »

Oglądał ktoś na żywo wczorajszą walkę Adamek vs Kliczko? Co prawda nie jestem miłośnikiem tego sportu, ale w końcu jeden to Polak, także pasowało obejrzeć.

Ciekawostka. Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu, a zatem żeby móc oglądać walkę na żywo musiałbym skorzystać z systemu pay-per-view. Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne tego systemu, za jedyne 39,90 zł można było oglądać walkę na żywo w telewizji na odpowiednim (płatnym) kanale. Co ciekawe tę samą walkę można było obejrzeć na żywo w RTL (kilka kanałów wyżej niż p-p-v), oczywiście za darmo. Jedyne co było inne to niemiecki komentator, ale to chyba najmniejszy szczegół. :))
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bluu »

Można było tę walkę obejrzeć w internecie. Chociaż sam nie oglądałem, to jednak po północy sprawdziłem jak Adamkowi poszło. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się jego zwycięstwa.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Olimpiada i sport

Post autor: demonax »

Walkę Adamka z Kliczkiem oglądałem, oczywiście na RTL :-D . Moim zdaniem Adamek bardzo dobrze się trzymał, po takich "cepach", które zebrał, aż dziw, że dalej stał na nogach. Szkoda, że się nie udało, bo mimo iż w 90% z góry wiedziałem, że Adamek nie wygra, to jednak gdzieś tam w podświadomości tliła się iskierka nadzieji :)
Btw. RTL miało chyba w sobotę największą oglądalność w Polsce :-D
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

O EURO tu cicho, a wiem że są tutaj kibice piłkarscy :) Jak tam wasze odczucia co do startu naszej reprezentacji w turnieju? Osobiście uważam, że z Grekami będzie 1:1 i stracimy bramkę po, a jakże!, fatalnym błędzie obrony. Ruscy nas pokonają, choć pogromu nie będzie (1:0 lub 2:0), a Czechów rozjedziemy ze 2:0. Jeśli uda nam się wyjść to z 2 miejsca, to potem dostaniemy lanie od Niemców bądź Holendrów... ;)

No i trochę siara za niedociągnięcia (niedokończone autostrady, wokół stadionów ponoć nadal jest jeden wielki plac budowy itp.), ale podobno przy Ukrainie, to u nas jest raj ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Widać, że jak na razie Twoje prognozy się sprawdzają. Ruscy zmasakrowali Czechów.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Jacek »

Niestety, po tym co widziałem w meczu Ruscy:Czechy to nie mamy szans nawet w Czechami. Oni mają jakąś koncepcję, grają składnie, z sensem i przez cały mecz... Nasi tylko przez pierwsze ok. pół godziny zrobili nadzieję. Grecy byli słabiutcy i nic to nie dało.
Dlaczego Smuda nie zmienił dwóch piłkarzy gdy wszyscy byli wykończeni? Lepszy jest słabszy zawodnik w pełni sił, który przez 20 minut może zasuwać non stop niż dobry a zmęczony.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Wprawdzie mecz otwarcia nie stawia w nas tak trudnej sytuacji jak to często ostatnio bywało to jednak dobra ona też nie jest. Ja nie chcę przesądzać nic po pierwszym meczu bo przecież każdy jest inny, to jednak gdyby iść konsekwentnie to nie mamy szans na tym turnieju, jakże ważnym dla naszej piłki. Pierwsza połowa, byłem mile zaskoczony ale to głównie za sprawą doskonale zgranej trójki z BVB Lewandowski-Piszczek-Błaszczykowski. Reszta niestety gra nie lepiej od tych którzy reprezentowali nas na poprzednich turniejach, obrona jak zwykle dziurawa jeśli tylko przeciwnik się trochę bardziej postara. Jednak najbardziej smutne jest to, że Smudę chyba trochę te mistrzostwa przerosły (aż cały drżał w wywiadzie pomeczowym), albo w ogóle nie analizuje logicznie sytuacji na boisku starając się coś zmienić albo w ogóle nie ufa zawodnikom rezerwowym co jest niedopuszczalne na takiej imprezie. Oczywiście czas na ostateczną ocenę jeszcze nadejdzie.

Rosjanie wedle oczekiwań zagrali bardzo dobrze w ofensywie, duża siła w prostopadłych podaniach. Czesi wbrew wynikowi nie grali aż tak fatalnie, brakowało im jedynie solidnego napastnika by strzelić jeszcze jakąś bramkę.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Tak z innej beczki, dowiedziałem się dzisiaj, że polactwo robiło jakieś małpie okrzyki na treningu Holendrów (Murzynów mają). Ja mam swoje zdanie na temat części polskich kibiców, ale to już jest robiące wstyd bydło, czarne negry z najdzikszych zakątków Afryki z przyrodzeniami do kolan mają więcej kultury niż niektórzy tzw. polscy kibice. Żal.

Sorry I'm drunk (troszkę).

Polacy dostaną w dupę, niestety. To nie jest drużyna na takie mistrzostwa :smu .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Mjodek »

Ale szansę na wyjście z grupy jeszcze mamy, więc trzeba mieć nadzieję : D
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Miałem coś odpisać ale nie będę karmił trolli.

Nie jesteśmy w tym spotkaniu faworytami, szczególnie po tym, co zobaczyliśmy w piątek, ale cóż, nie zawsze wygrywa faworyt, nie zawsze wygrywa lepszy. 3:1 dla nas :)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Liczę, gdzieś jakimś cudem na remis, ale to tylko dzięki naszej trójcy z Borussii ;) ps. serce mówi Polska i Włochy, ale rozum podpowiada, że jednak mistrzem Europy będą... Niemcy - tak obstawiam. Rosja jak dla mnie może być czarnym koniem tego turnieju. Natomiast Hiszpania to już nie ta ekipa co kiedyś :?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Ładnie było, jestem mile zaskoczony, bo po masakrze Czechów spodziewałem się rzezi niewiniątek :) . Gdyby Ruscy nie mieli takiej dobrej obrony to by było zwycięstwo.

Czesi się też raczej dobrze bronią więc na cuda nie liczę, ale mimo wszystko, wstydu chyba nie będzie.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

BodomChild pisze:Ładnie było, jestem mile zaskoczony, bo po masakrze Czechów spodziewałem się rzezi niewiniątek :) . Gdyby Ruscy nie mieli takiej dobrej obrony to by było zwycięstwo.

Czesi się też raczej dobrze bronią więc na cuda nie liczę, ale mimo wszystko, wstydu chyba nie będzie.
Śmiem twierdzić, że obrona jest u Rosjan najgorszą formacją. Nasi robili dużo zamieszania pod ich bramką, co było wynikiem słabej postawy bocznych obrońców.

Co do Czechów, to na ich miejscu nie grałbym na remis, bo wiecie jak to w piłce jest - bramka w 90 minucie dla przeciwnika i weź potem odrabiaj. Myślę, że będzie otwarty mecz. Rosjanie będą chcieli wygrać, aby zająć pierwsze miejsce w grupie (każdy kalkuluje, że w gr.B z pierwszego wyjdą Niemcy, a nikt nie chce się z nimi spotkać w ćwierćfinale), a Grecy wręcz muszą wygrać, aby awansować (choć według moich obliczeń mają już szanse tylko na 2 miejsce). Pewne jest to, że będzie ciekawie ;)

Dziś okaże się na ile mocna jest Holandia i jak gra pod presją. Pierwszy mecz przegrali z Danią i dziś muszą wygrać z Niemcami. Po cichu liczę na 1 miejsce w grupie Danii, wtedy jeśli uda nam się awansować, zagralibyśmy z nimi ćwierćfinał ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Jeszcze tylko nie cała godzina :o ! Obstawiam 2:1 dla Polski :) Gole będą strzelać Lewandowski i Piszczek - tak chce ^^
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
ODPOWIEDZ