Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Będzie finał Hiszpania - Holandia! Przyznam, że jestem zadowolony bo kibicowałem Hiszpanom, ale myślałem, że wygrają Niemcy.
Pokazali klasę, Puyol zdecydowanie bohaterem tego meczu :) , ale też duży szacun dla niemieckiego bramkarza, który parę razy uratował swojej drużynie tyłek.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Ten kto kierował się poprzednimi wynikami meczów przy typowaniu zwycięzcy drugiego półfinału był w błędzie. Wygrała Hiszpania!! :hur Niemcy nie dali tym razem rady, nie pomogła gra z kontry a to wszystko dzięki świetnej hiszpańskiej obronie czyli elementowi, którego zabrakło Anglikom oraz Argentyńczykom. Pomimo krytyki Hiszpanów za męczarnie oraz wychwalania Niemców, to w bezpośrednim pojedynku obu tych zespołów lepsi okazali się ci pierwsi. I to nie tylko patrząc na wynik ale również na boisku. Wielu przy typowaniu nie brało pod uwagę tego, że reprezentacja Hiszpanii to wciąż zespół solidny. Dlaczego to zwycięstwo głównie mnie tak bardzo cieszy? A no dlatego, że mistrzostwa wygra zespół, który jeszcze tytułu mistrza świata nie zdobył. Jeszcze nie mam pojęcia komu będę kibicował w finale, być może pozostanę bezstronny. Na pewno nie będę miał takiej nerwówki jak cztery lata temu, gdzie kibicowałem Francuzom. :)
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

Prawię każdy mecz jest trochę niesprawiedliwy. Sędzia liniowy stwierdza, że był spalony, a gdy pokazują powtórkę tej akcji, to od razu widać, że spalonego nie było. Gdyby się nie mylił, to może wynik meczu zmieniał się z 0:0, na 1:0.

Albo jak grała Brazylia. Nie wiem już kto, ale ktoś z ich drużyny strzelił gola, pomagając sobie troszkę ręką. Sędzia zaliczył wtedy gola, bo nie widział, że piłka dotknęła jego ręki. Potem nawet ten z Brazylii się przyznał, że piłka dotknęła mu ręki, ale gol nadal został zaliczony. :zak
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

A mnie jak nigdy szkoda Niemców. Zawsze sobie powtarzałem: "J****e szwaby zawsze muszą się ślizgnąć i grać dalej", ale teraz to samo mogę powiedzieć o Hiszpanii. Do tej pory ich gra nie imponowała mi ani trochę i nie zachwycała mojego oka. Co to za wygrane po 1:0? Równie dobrze można powiedzieć, że to gole wykorzystane tylko i wyłącznie po błędzie drużyny przeciwnej. Jak grała Portugalia i Paragwaj każdy widział, że pokazywali dużo lepszy futbol. A wygrane Niemców po 4:1 z Australią i Anglią, potem 4:0 z Argentyną chyba o czymś świadczą nie? Jak wygrywali to wysoko. Jak do tej pory reprezentacja Niemiec strzeliła najwięcej goli bo aż 13 i tracąc przy tym 3 - bilans +10. Holandia 12-5; Hiszpania 7-2. A powiedzenie, że w futbolu wygrywa lepszy staje się co raz to mniej wiarygodne...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Hura! Hiszpania w finale! :-D Sam nie wiem komu kibicować w kolejnym wielkim starciu, chyba pozostanę bezstronny. Swoją drogą o wynik wczorajszego meczu się nie martwiłem.
http://www.gadu-gadu.pl/549108469416856 ... hiszpania1
http://www.cesarica.net/pl/t27649/octop ... ain-video/
http://news.bbc.co.uk/2/hi/10420131.stm
Do wczorajszego meczu trochę nie mogłem uwierzyć, to parę meczy mogło być zwyczajnie totalnym przypadkiem, ale teraz... :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

darioSS pisze:A wygrane Niemców po 4:1 z Australią
Mała korekta, z Australią był wynik 4:0. :)
darioSS pisze:A powiedzenie, że w futbolu wygrywa lepszy staje się co raz to mniej wiarygodne...
A w tym meczu półfinałowym to kto niby był lepszy? Oczywiście, że Hiszpania, statystyki nie kłamią. Dotychczasowa droga obu tych zespołów nie ma znaczenia, w bezpośrednim pojedynku wygrali Hiszpanie i to jest wyznacznikiem kto w tej chwili jest lepszy z obu tych zespołów. Żeby zdobyć mistrzostwo świata trzeba wygrywać wszystkie mecze a nie zagrać 3 pięknie i już jesteśmy najlepsi. W tym meczu mogłoby być jeszcze wyżej gdyby Pedro nie zawalił i można by wtedy powiedzieć, że Niemcy zostały pokonane swoją własną bronią. :)
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Olimpiada i sport

Post autor: NiRa »

Wy tak tu tylko o piłce nożnej,oglądał ktoś wczoraj siatkówkę?
Do końca miałam nadzieje,że Polacy wygrają,ale Niemcy wyrobili sobie na początku dogrywki 4 punktową przewagę i nie udało się niestety :(

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

NiRa pisze:Wy tak tu tylko o piłce nożnej,oglądał ktoś wczoraj siatkówkę?
No właśnie... sport to nie jest sama piłka nożna. ;) Zamiast piłki nożnej lubię szachy. To jest mój najlepszy sport i tylko ten sport mi się podoba. Siatkówka, piłka nożna, koszykówka itp średnio mi się podobają. Tylko w szachy jestem dobry, w reszcie jestem cieniasem :zaw ;)
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2010, 08:30 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

Carnage pisze:Tylko w szachy jestem dobry, w reszcie jestem cieniasem :zaw ;)
Nie ma się czego wstydzić. :mru
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Mjodek »

Szachy to bardzo niebezpieczny sport , bo jak się przyśnie nad szachownicą to można sobie pionkami oczy wybić :Đ
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

matilon pisze:
Carnage pisze:Tylko w szachy jestem dobry, w reszcie jestem cieniasem :zaw ;)
Nie ma się czego wstydzić. :mru
;)
Mjodek pisze:Szachy to bardzo niebezpieczny sport , bo jak się przyśnie nad szachownicą to można sobie pionkami oczy wybić :Đ
Raczej królem, albo królówką, bo pionki stoją w drugiej linij. :)
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2010, 08:30 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Mjodek »

Ale jeśli zasypiasz mocno pochylony nad szachownicą to położenie figur nie ma znaczenia ...


Niemcy mają trzecie miejsce w mundialu, ciekawi mnie wynik wielkiego finału...


Ale jednak moim zdaniem większe szanse na zwycięstwo mają Hiszpanie. Ale, jako że to mundial niespodzianek, to kto wie?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: bob »

W meczu Urugwaj-Niemcy zabrakło 1-10 cm do dogrywki (piłka uderzyła o poprzeczkę) i może gdyby się udało Urugwajowi to byłoby 3:3, i dalej jeszcze by grali.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

waldeq pisze:A w tym meczu półfinałowym to kto niby był lepszy? Oczywiście, że Hiszpania, statystyki nie kłamią. Dotychczasowa droga obu tych zespołów nie ma znaczenia, w bezpośrednim pojedynku wygrali Hiszpanie i to jest wyznacznikiem kto w tej chwili jest lepszy z obu tych zespołów. Żeby zdobyć mistrzostwo świata trzeba wygrywać wszystkie mecze a nie zagrać 3 pięknie i już jesteśmy najlepsi. W tym meczu mogłoby być jeszcze wyżej gdyby Pedro nie zawalił i można by wtedy powiedzieć, że Niemcy zostały pokonane swoją własną bronią. :)
Według mnie lepsi byli Niemcy. Statystyki nie zawsze odzwierciedlają to co się dzieje w meczu. Jedni mogą mieć 10 strzałów na bramkę i 0 goli, inni mogą mieć 2 strzały i jeden celny zakończony golem, mogą grać w 10-ciu i wygrać mecz, albo mieć farta i wykorzystać rzut karny. Tak więc statystyki nie mają tutaj żadnego znaczenia - są tylko jakieś bzdurne liczby choćby po to aby komentatorzy i goście w studiu mieli o czym po paplać... Mówisz, że Hiszpania mogła podwyższyć na 2:0? Gdyby faul na Ozilu uznali jako karny mogłoby być 1:1 i tak można sobie tylko gdybać...

Hiszpania mistrzem świata.... Nie wiem czemu, ale ciągle mam wrażenie, że ten tytuł powinna mieć Holandia.... szkoda..
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

darioSS pisze:Nie wiem czemu, ale ciągle mam wrażenie, że ten tytuł powinna mieć Holandia.... szkoda..
Niby za co? Za kopanie Hiszpanów i brutalną "niemiecką" (Niemcy grali ładniej na tych mistrzostwach) grę?

Prawda, Hiszpanie nie pokazali jakiejś super klasy, właściwie to mnie bardzo rozczarowali, ale i tak cieszę się, że wygrali z Holendrami, którzy grają paskudnie, faulują, nie potrafią przegrywać i ogólnie zachowują się strasznie bucersko.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

darioSS pisze:Według mnie lepsi byli Niemcy. Statystyki nie zawsze odzwierciedlają to co się dzieje w meczu.
Gdyby statystyki w tym danym meczu nie odzwierciedlały wiernie tego co działo się na boisku to bym się nimi nie podparł bo Niemcy zostali zdominowani przez drużynę hiszpańską co sami potrafią przyznać. Uważasz, że nasi zachodni sąsiedzi grali lepiej, ja uważam że Hiszpanie i tutaj chyba nie ma już co dyskutować bo byśmy się do końca roku nie wyrobili. :)
darioSS pisze:Hiszpania mistrzem świata.... Nie wiem czemu, ale ciągle mam wrażenie, że ten tytuł powinna mieć Holandia.... szkoda..
Widzę tutaj jakąś małą niechęć do zespołu Hiszpańskiego. ;) Holendrzy po za akcjami Robbena i faulami niestety nic nie pokazali. W trakcie dogrywki już chyba chcieli przetrwać do rzutów karnych i ewentualnie liczyć na zbawienny kontratak.

W meczu finałowym również kibicowałem Hiszpanom, po prostu uważam, że zespół ten po latach niepowodzeń na wielkich turniejach w końcu zasłużył sobie na to by dotrzeć do celu. Nie grali na tym turnieju tak jak dwa lata temu ale prawdziwych kibiców Hiszpanii to w ogóle teraz nie obchodzi po takim sukcesie jakim jest mistrzostwo świata. Hiszpanie też mieli rzucane kłody pod nogi bo ciężko się gra przeciw drużynom, które głównie tylko się bronią i na dodatek robią to dobrze. Natomiast Niemcy, przeciwnicy się otwierali i stąd tyle bramek.
Z drugiej strony szkoda mi też trochę Holendrów, po raz trzeci już okazali się być pierwszymi z przegranych.

DarioSS, głowa do góry. Futbol już taki jest, że nie chodzi w nim o piękną grę a o strzelanie bramek. Hiszpanie w każdym meczu (prócz pierwszego lecz to nie ma znaczenia) strzelili co najmniej jedną bramkę więcej od rywala więc wygrali, punktów za styl niestety już nie ma. Cieszę się, że nie było rzutów karnych jak cztery lata temu bo to według mnie jest takie rozstrzygnięcie trochę już desperackie i nie zbyt eleganckie. :)

No i na koniec, szkoda że Diego Forlan nie zdobył tej szóstej bramki. Według mnie był to najlepszy napastnik tych mistrzostw. Ogólnie cały Urugwaj mi zaimponował (chociaż ten mecz z Ghaną to taka czarna plama) i pokazał, że nie boi się nikogo. Przykład dla naszych piłkarzy jak grać z sercem.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Carnage »

Na wczorajszym meczu powinny się czerwone kartki sypać dla Holandii!! :ora
Oni nie umieją grać, po tym co pokazali.

Szkoda, że Holandia ma aż 2 miejsce.
:zdz
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2010, 08:30 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

waldeq pisze:Widzę tutaj jakąś małą niechęć do zespołu Hiszpańskiego
Do zespołu Hiszpańskiego owszem, ale za Holandią również nie przepadałem dlatego wybrałem mniejsze zło. Po prostu żadna z tych reprezentacji nie zasłużyła na mistrza i już nie chodzi mi tutaj o wygrane mecze. Dlaczego mam taką niechęć do Hiszpanii - otóż właśnie dlatego, że nic nie pokazała na tym mundialu i będę to powtarzał za każdym razem. No taka jest prawda. Co z tego, że ogrywali każdego rywala po 1:0? Dla mnie to żaden imponujący wynik. Jedyne co im mogę przyznać to zgranie drużynowe, ale tylko dlatego, że 80% składu to piłkarze FC Barcelony i Realu Madryt. Wiem doskonale, że piłka nożna polega na zdobywaniu goli i nie ma tutaj dodatkowych punktów i to czasem jest niesprawiedliwe.

Czy zasłużyli na mistrzostwo po latach niepowodzeń? Bardziej widziałbym Urugwaj :P a co 8-)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

darioSS pisze:Bardziej widziałbym Urugwaj :P a co 8-)
No też bym się cieszył ale niestety nie ma nawet brązu. :)

Należy powiedzieć, że Diego Forlan został wybrany najlepszym piłkarzem mundialu :!: Bardzo mnie to cieszy bo ten zawodnik wykonał naprawdę wspaniałą pracę, dodał on niemałego smaczku do tego turnieju. W pełni zasłużył więc na złotą piłkę. :)

Najlepszym bramkarzem oczywiście Iker Casillas a królem strzelców został Thomas Mueller ze względu na największą liczbę asyst.
Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna Hiszpanii. ;)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Ale oficjalnie najlepszym piłkarzem czy według Ciebie ;) ? Nawet jeśli to w sumie byłbym na tak! Bez niego myślę, że Urugwaj nie zaszedł by tak daleko a na pewno jest to niekwestionowany lider tej reprezentacji. Najlepszym bramkarzem Casillas, ale widziałbym również Fernando Muslere z Urugwaju za jego parady w meczach fazy grupowej i bodajże w meczu z Koreą Południową :) No cóż... mistrzostwa się skończyły, pozostaje nam tylko czekać na Euro 2012 a już jutro startuje 2 runda eliminacyjna Ligi Mistrzów :) Lech Poznań będzie grał na wyjeździe z Inter Baku. A we czwartek Liga Europejska i zmagania Wisły Kraków oraz Ruchu Chorzów ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

darioSS pisze:Ale oficjalnie najlepszym piłkarzem czy według Ciebie ;) ?
Tak, informacje które podałem są oficjalne i w pełni się zgadzam z wyborem najlepszego piłkarza oraz bramkarza. ;)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

Ja też się zgadzam że wszyscy najlepsi piłkarze zostali dobrze wybrani.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Czas odświeżyć temat :-D ! Mamy już za sobą pierwsze spotkania w europejskich pucharach naszych polskich klubów ;)

Lech Poznań - Inter Baku - wygrana na wyjeździe, wtopa u siebie. Później męczarnia w karnych do 11 kolejki! Jednym słowem żenada :)) . Sparta to ich chyba rozniesie na strzępy 8-)

Wisła Kraków - FK Šiauliai - tutaj chyba nie było niespodzianki. Pewna wygrana Białej Gwiazdy w dwumeczu :) Mecz z Qarabagh powinni wygrać chodź czasem są nieobliczalni jak w poprzednim sezonie.

Ruch Chorzów - Valletta - rozczarowanie w meczu u siebie, gdyż liczyłem na wysoką wygraną a tu tylko remis. Z Austrią Wiedeń nie mają szans...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Makao »

Lech Poznań-Inter Baku

Po prostu Lech myślał,że szybko strzelą na początku i będzie po meczu,a jednak nie strzelili i wyszło tak jak wyszło.A co do Sparty to myślę,że nie zlekceważą rywala i zagrają na poziomie,chyba że nie zrobią żadnych wzmocnień i będą liczyć na cud.

Ruch Chorzów Valletta

Kompromitacja a tłumaczenia,że mieli szybsze buty i było gorąco to było żalosne,albo oni są profesjonalistami i grają w każdych warunkach,albo są przeciętnymi grajkami którym tylko kasa w głowie.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Moje prognozy jednak się sprawdziły 8-)

Ruch Chorzów - Austria Wiedeń 1:3; 0:3 - tu nawet nie ma co komentować. Faworyt był do przewidzenia.

Wisła Kraków - Qarabagh Agdam 0:1; 2:3 - początek nowego sezonu i największe rozczarowanie w polskiej piłce. Reasumując - gorzej już chyba być nie może, skoro takie kluby z Azerbejdżanu i Estonii (jak rok temu) dają nam w d*pe.

Jagiellonia Białystok - Aris Saloniki 1:2; 2:2 - debiut Jagiellonii, a piłkarze pokazali się najlepiej ze wszystkich polskich klubów. Szkoda bo tak niewiele brakowało...

Lech Poznań - Sparta Praga 0:1; 0:1 - powiem tak: generalnie Lech miał duże szanse na awans, gdyż według mnie dysponował nie tylko lepszym składem, ale w rewanżu spokojnie mógł odrobić stratę przeważając w tym spotkaniu. Ostatecznie Sparta okazała się lepsza w dwumeczu.

No i dzisiejsze spotkanie czyli:

Dniepr Dniepropetrowsk - Lech Poznań - faworytem oczywiście każdy tylko nie polski klub. Obstawiam na 2:0 dla Dniepr.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
ODPOWIEDZ