Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Olimpiada i sport

Post autor: timon »

Dla siatkówki LEPIEJ byłoby jakby dostali w dupę. Może wtedy zamiast wymieniac trenerów wymieniliby zawodników. Niestety, pisze to z bólem, oni nie nadaja się do zawodowstwa. Brak im samozaparcia, woli walki i chęci. Może i dobrze grają ale nie potrafią tego udowodnić przez okres dłuższy niż 10 minut. Czas zacząć wszystko od poczatku.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bukary »

Przyglądając się występom wielu polskich sportowców, żałuję, że w naszym państwie nie istnieje przycisk FORMATUJ, który mógłby za jednym pociągnięciem wymazać całą partycję polskiego sportu. Mozna byłoby wszystko zacząć OD NOWA. Naprawiać tego, co dogłębnie zepsute, się nie da.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Bukary można to osiągnąć po części - trzeba inwestować w młodzież, a na przyszłość to zaprocentuje. Niestety dopóki warunki treningowe będą w Polsce takie a nie inne, będziemy mieli przeciętnych sportowców. Sam coś o tym wiem. Trenowałem w Górniku Radlin siatkówke. Brak kasy i jeszcze raz brak kasy, oprócz piłek, trenowaliśmy jakimiś rozwalonym piłkami lekarskimi pamiętającymi chyba jeszcze czasy II Wojny Światowej, rozwalone materace, niekiedy nie było oświetlenia na hali co powodowało, że wieczorne treningi odbywały się "dopóki się da" (czyli dopóki jescze piłke było widać).

Radińska "Sokolnia" jest ośrodkiem ksztłtującym najmłodszych w gimnastyce. U nas wychował się złoty medalista Igrzysk Sydney 2000 - Leszek Blanik (pochodzi z Radlina). Ośrodek jednak stoi zaniedbany, młodzieży nie zachęca się do uczęszczania na zajęcia, było pare talentów, wygrywali Mistrzostwa Polski juniorów, a potem kończyli ze sportem, z powodu braku zachęty, pieniędzy.

Aha i w tym momencie chciałbym zjebać panią burmistrz miasta Radlin, która nie znając się na sporcie dąży do tego aby całkowicie upadł sport w Radlinie... :dobani :roll:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bogdantes »

Ale u nas młodzieżówki są dobre vide siatkarze mistrzowie świata juniorów, u nas coś sie dzieje gdy sportowcy zaczynają "dorastać"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

No właśnie chodzi o to że po wieku juniorskim nie zachęca się młodzieży do dlaszego uprawiania sportu...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Odgrzebuję nieboszczyka, bo to jedyny temat ogólnosportowy, a chciałem napisać o ME w siatkówce. Ponownie okazuje się, że pakując kasę w piłkę nożną, wywalamy kasę w błoto, a inne dyscypliny zespołowe przynoszą nam wiele radości i sukcesów. Polska siatkówka, po wyrzuceniu skorumpowanego prezesa PZPS Janusza Biesiady oraz jego sztabu, zaczęła stale rosnąć w siłę. Przyszli nowi ludzie i patrzcie co się dzieje - srebro na MŚ w 2006 roku, teraz co najmniej srebro na ME. Piłka nożna też powinna zacząć od pozbycia się CAŁEJ kliki z PZPN, a potem zacząć budować przyszłość polskiej piłki od juniorów. Wracając do ME w siatkówce - wczoraj zjechaliśmy Bułgarów tak, że nie wiedzieli co się dzieje, a dziś finał z Francją ;) Ogólnie nasi trochę się męczyli w tym turnieju (wygrane po 3:2 z Hiszpanią i Słowacją), ale jak dotychczas nie przegrali żadnego meczu. Stawiam na 3:1 dla nas w finale :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: peter_spy »

Ja bym się chętnie dowiedział dlaczego polska piłka, tak beznadziejna i pełna skorumpowanych działaczy, wciąż generuje tyle kasy, że nikt nie pamięta o innych sportach. Jeśli miałbym w coś inwestować, to (oprócz siatkówki) w sporty motorowe. Np. w Łodzi nielegalne wyścigi to już plaga, można by tej dzieciarni zorganizować choćby jeden porządny tor, zrobić jakąś małą ligę, odpowiednio to nagłośnić i już by się zaczęło coś dziać.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bruce »

Maveral pisze:pozbycia się CAŁEJ kliki z PZPN
To się nigdy nie stanie, bo jak zwykle UEFA się wtrąci z Platinim na czele i zacznie grozić.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

No właśnie, sytuacja z PZPN jest na tyle chora, że PZPN nie jest instytucją rządową, a podlega bezpośrednio pod centralę UEFA oraz FIFA. Już kilka razy próbowano zrobić tam porządek, a kończyło się na groźbach FIFA, że wykluczy nas z wszelkich międzynarodowych rozgrywek. Widać za duża kasa tam leży, żeby nasi się chcieli oderwać od koryta.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Leming »

Ja wiem jedno. Jak widziałem niektóre akcje naszych piłkarzy, to naprawdę było mnie wstyd, że to oglądam w telewizorze (ciekawe czy piłkarzom było choć trochę wstyd tak grać).

Tu chciałem nawiązać do piłki ręcznej. Nikt nigdy w Polsce się nie interesował tym sportem, aż nagle jak 2,5 lata temu nasi zaszli aż do finałów, to ludzie sobie przypomnieli, że taki sport istnieje a różne mądre głowy zaczęły gadać, że coś z tym sportem trzeba zrobić, bo Polska ma swoje talenty. I co? Nikt już nie pamięta, że jest coś takiego jak piłka ręczna (pewnie znów aż do kolejnych finałów).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Polska mistrzem Europy! Nic więcej nie będę dodawał, bo kto widział, ten widział ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Brawooooo!!! Przynajmniej z naszych siatkarzy możemy być dumni. Mecz bardzo dobry, dużo nerwów ale ja lubię takie emocje bo później radość ze zwycięstwa jest większa. :hur :zdr :hur
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Maveral pisze:Polska mistrzem Europy! Nic więcej nie będę dodawał, bo kto widział, ten widział ;)
Nareszcie jest się z czego cieszyć, widać, że jak się chce, to można! Gry naszych piłkarzy nawet nie chcę mi się komentować, wszystko zwalili na Beenhakkera, ale prawda jest taka, że żaden trener nie potrafił z tą bandą patałachów nic zrobić.
Leming pisze:Tu chciałem nawiązać do piłki ręcznej. Nikt nigdy w Polsce się nie interesował tym sportem, aż nagle jak 2,5 lata temu nasi zaszli aż do finałów, to ludzie sobie przypomnieli, że taki sport istnieje a różne mądre głowy zaczęły gadać, że coś z tym sportem trzeba zrobić, bo Polska ma swoje talenty. I co? Nikt już nie pamięta, że jest coś takiego jak piłka ręczna (pewnie znów aż do kolejnych finałów).
U nas tak jest ze wszystkim. Wyskoczył Małysz, to wszyscy oglądali skoki narciarskie, pojawił się Kubica, wszyscy nagle stali się fanami F1. Od kiedy panowie zaczęli przegrywać słychać coraz mniej o nich, o ich dyscyplinach i młodych talentach. Teraz na fali jest Gortat i ludzie stwierdzili, że koszykówka to fajny sport, ciekawe jak długo się to utrzyma.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Kapitan Smith »

BodomChild pisze:prawda jest taka, że żaden trener nie potrafił z tą bandą patałachów nic zrobić
Zaczynamy dyskusje? :kwd
Jeszcze wcale nie tak dawno byłem całkowicie za Beniem, ale jeśli coś mozna stwierdzić na pewno, to to, że przez ostatnich kilka meczów jego decyzje były conajmniej nieracjonalne. Wytłumacz mi, jak można przez kilka meczów grać jak nogi, dostawać za przeproszeniem po doopie i... nie zmienić nic? Widziałem wciąż ten sam system i wciąż tych samych piłkarzy. No i myśle, że trener, który śpi podczas meczów dużo nie osiągnie.
Nie chce, żebyśmy się źle zrozumieli, to nie jest tylko jego wina. Wystarczy spojrzeć na naszych działaczy. Można by zlikwidować wszystko, zamknąć ligę i zacząć wszystko od nowa, tylko że zbliża się euro.
Jedyną "winą" piłkarzy jest brak dyspozycji. Ok, można ich zmienić. Dlaczego więc tak nie zrobiono?
Krótko mówiąc, shame :wst
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Bruce »

Kapitan Smith pisze:
BodomChild pisze:prawda jest taka, że żaden trener nie potrafił z tą bandą patałachów nic zrobić
Zaczynamy dyskusje? :kwd
Jeszcze wcale nie tak dawno byłem całkowicie za Beniem, ale jeśli coś mozna stwierdzić na pewno, to to, że przez ostatnich kilka meczów jego decyzje były conajmniej nieracjonalne. Wytłumacz mi, jak można przez kilka meczów grać jak nogi, dostawać za przeproszeniem po doopie i... nie zmienić nic? Widziałem wciąż ten sam system i wciąż tych samych piłkarzy. No i myśle, że trener, który śpi podczas meczów dużo nie osiągnie.
Nie chce, żebyśmy się źle zrozumieli, to nie jest tylko jego wina. Wystarczy spojrzeć na naszych działaczy. Można by zlikwidować wszystko, zamknąć ligę i zacząć wszystko od nowa, tylko że zbliża się euro.
Jedyną "winą" piłkarzy jest brak dyspozycji. Ok, można ich zmienić. Dlaczego więc tak nie zrobiono?
Krótko mówiąc, shame :wst
Pamiętacie tę akcję z Feyenordem? Uważam, że Leo zrobił to specjalnie bo chciał się wyrwać z tego zaścianka. Wcale mu się nie dziwię.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Taaa, pamiętam. Nie znaczy to jednak, że Leo chciał źle. Trener reprezentacji Rosji, Guus Hiddink, prowadzi też Chelsea Londyn i jakoś obie ekipy grają dobrze. Moim zdaniem najpierw należy rozpieprzyć PZPN do ostatniej deski. Trzeba to cholerstwo zrównać z ziemią i przejechać po tym walcem. Tylko nowi ludzie będą w stanie uzdrowić polską piłkę nożną.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Kapitan Smith pisze:Zaczynamy dyskusje? :kwd
Nie, bo piłka nożna raczej mało mnie interesuje i nie siedzę w tym na tyle, żeby wdawać się w dyskusje :) . Nie twierdzę, że Leo jest tu niewinny, bo na pewno też zawalił sprawę, ale z tego co pamiętam to nikt nie był dobry, zawsze była czyjaś wina (Engela, Janasa). Z każdym trenerem ciągle to samo, coś jest z tą naszą piłką nie w porządku i nie zapowiada się, żeby było lepiej.

Obrazek

EDIT:
Maveral pisze:Moim zdaniem najpierw należy rozpieprzyć PZPN do ostatniej deski. Trzeba to cholerstwo zrównać z ziemią i przejechać po tym walcem. Tylko nowi ludzie będą w stanie uzdrowić polską piłkę nożną.
Lepiej bym tego nie ujął.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Olimpiada i sport

Post autor: eLPeeS »

Ja tam jak widzę związkowców PZPNu to zawsze przypomina mi się skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju
http://www.youtube.com/watch?v=EW5Uy14kIKo
Z kolei jak oglądam naszą reprezę to przypomina mi się taki skecz - też KMNu
http://www.youtube.com/watch?v=CIV2PQE4_60
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Olimpiada i sport

Post autor: speede »

Nasza kopana.
Moim zdaniem leży u nasz szkolenie dzieci i młodzieży. Ostatnio szukałem jakiś wzmianek na temat co robi wydział szkolenia w związku i nic nie znalazłem więc wydział chyba robi....nic. U nas nie ma szkółek piłkarskich (co najwyżej klubowe i to marne). Nasi młodzi piłkarze nawet jak mają jakiś talent, to brakuje im szybkości, kondycji, 'zimnej głowy' a nad takimi rzeczami pracuje się latami. Zauważcie, że tylko nieliczni nasi są wstanie zagrać więcej niż jeden sezon w ligach zachodnich bo zaraz łapią kontuzję lub tracą miejsce w składzie. Moim zdaniem, tracą to miejsce nie dlatego, że tracą talent tylko dlatego, iż następuje przemęczenie nieprzygotowanego organizmu i rozpada się koordynacja. Zauważcie, że w eliminacjach gdy są dwa mecze w ciągu czterech dni to pierwszy mecz jakoś dają rade fizycznie w drugim to już po 20 minutach ledwo powłóczą nogami. Niestety wyczynowy sport w obecnych czasach wymaga olbrzymiego nakładu sił, a co za tym idzie wieloletniego przygotowania. Żaden trener nic tu nie zmieni może być troszkę lepiej lub troszkę gorzej, ale żeby było dobrze tego się nie spodziewam. Tylko totalna rozwałka skostniałych struktur i powołania nowych dobrze przemyślanych i nowocześnie zarządzanych coś tu może zmienić. Ja to właśnie tak widzę.
Nie oglądaj się za siebie, z przodu czai się brutalna rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Już niedługo, bo 16 lutego, Manchester United zmierzy się z AC Milan w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W związku z tym, na zachętę, zapodam Wam filmik z pojedynku tych drużyn w 2007 roku. Świetna kompilacja. Cóż to był za mecz, esencja futbolu. Paznokcie ogryzłem chyba do łokci ;) Jako wierny fan MU już nie mogę się doczekać.

KLIK
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Trudno będzie Manchesterowi pokonać Milan - Włosi są w świetnej formie i wydaje mi się, że to oni awansują, chociaż wolałbym MU. Nienawidze Milanu, gdyż kibicuje Juventusowi... :cry: Ostatnio nie za dobrze u Starej Damy a starcie z Ajaksem w LE (PU) stawia Holendrów w roli faworyta. Co do Manchesteru to wydaje mi się, że bez Ronaldo to już nie jest ten sam MU, a sprowadzenie Owena nie wiele dało - z resztą zobaczymy. Faza grupowa poszła im leciutko, nie licząc potknięcia (według mnie celowego) z Besiktasem i remisu z CSKA. A faworyci tej edycji Ligi Mistrzów to wg. mnie Inter - Chelsea, Real bądź Bayern :)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Zdobędzie dzisiaj Adam jakiś medal? Ja myślę, że szanse są ale przyda się też trochę szczęścia. A życzę mu tego medalu jak chyba jeszcze nigdy żadnemu polskiemu sportowcowi/drużynie.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Oczywiście jak najlepiej życzę Adamowi, ale trzeba się też pogodzić z tym, że swój szczyt formy i największe sukcesy ma już za sobą, a jest dużo dobrych skoczków.
Niewykluczone, że czegoś jeszcze dokona, ale ci wszyscy kibice, którzy wymagają od niego cudów są trochę niepoważni. W takiej np. Austrii dobrzy skoczkowie, którzy już przestają wygrywać, szybko mają swoich młodych następców, a u nas wyskoczył jeden utalentowany Małysz, do dziś jest wśród najlepszych ale godnego następcy nie widać.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Daweon »

Ech, też bym wolał, żeby adaś był pierwszy. Jeszcze mu brakuje tytułu mistrza olimpijskiego do kolekcji. W każdym razie zrobił już swoje, teraz trzeba się skupiać na młodszych.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
TyberZann
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 17:07

Re: Olimpiada i sport

Post autor: TyberZann »

Pokazał klasę. Srebro umm.. nieźle nieźle. Brawo Adaś. :rad
ODPOWIEDZ