Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: 3dfx »

Zaratul pisze:Duża ilość ludzi gra przy jednym kompie\konsoli
Tak, to jest właśnie multiplayer. To, z czym to pomyliłeś nazywa się online.

Fakt, nie ma sensu się spinać. Podtrzymuję jednak, że nie rozumiesz pewnych rzeczy. Nie będę tłumaczył tego jak dziecku. Pozdrawiam!
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Zaratul »

3dfx pisze:Tak, to jest właśnie multiplayer. To, z czym to pomyliłeś nazywa się online.
Ano,pomyliło mi się.Przyznaje się do błędu.
3dfx pisze:Fakt, nie ma sensu się spinać. Podtrzymuję jednak, że nie rozumiesz pewnych rzeczy. Nie będę tłumaczył tego jak dziecku. Pozdrawiam!
Miło że doszliśmy do tego że nie ma sensu się denerwować o pierdoły.Ja również pozdrawiam. :)


Zmieniając temat:dzisiaj świat obiegła wiadomość na jaką fani survival horrorów oczekiwali od dawna.
http://www.eurogamer.net/articles/2014- ... d-xbox-one
Słynny Remake Resident Evil 1 z gamecuba będzie w wersji HD na PC i konsole obecnej i poprzedniej generacji.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Polecam wszystkim bardzo nietypowego RTSa zmiksowanego z RPG w perspektywie trzeciej osoby - Sacrifice. Trzeba go przejść dosłownie 5 razy, jako, że jest 5 kampanii i każda jest zróżnicowana, dodatkowo w każdej służysz innemu bóstwu. Zdecydowanie strasznie niedoceniona gra.

Oprócz tego spełniłem swoje dziecięce marzenie, jakim było przejście Rayman: Revolution. Jest to rozszerzona wersja dwójki na PC, nie miałem nigdy PS2, żeby się w to pobawić, więc ostatecznie pograłem na emulatorze. Warto było, pod każdym względem lepszy od oryginału, trochę przebudowany w niektórych miejscach (nie skaczesz już z etapu na etap, tylko masz główny hub, z którego dochodzisz do różnych lokacji), rozszerza uniwersum o nowe smaczki, nowa muzyka, poprawiona grafika.

A teraz zabieram się na przemian za Thiefa: Gold z teksturami HD na ekspercie i Divinity: Original Sin.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Widzę, że nie tylko ja doceniłem The Last of Us. Swoją opinię na temat tej gry już wyraziłem w tym poście. Mój werdykt, który podtrzymuję: "Gdybym miał PS3, to bez wahania kupił bym tę grę", ale konsoli specjalnie dla tej gry nie kupię ;) TLoU, to na pewno top gier 2013 roku.

Zrodziło się pytanie: czy TLoU jest serio takie rewelacyjne? Ano jest, ale w swojej kategorii "gier filmowych". Tę grę można by nawet podciągnąć pod jakąs wariację "visual novel". W końcu dochodzimy, jak zawsze przy tego typu sporach, do uniwersalnej konkluzji: każdy gra w to co lubi. Jedni chcą dobrej fabuły, a drudzy po prostu wejść na serwer Counter Strike i rozwalać hordy przeciwników. Co kogo bawi. Ja sam jestem przykładem gracza "humorzastego", czyli gram generalnie chyba we wszystkie gatunki gier, ale muszę mieć akurat na dany gatunek humor - jak nie chce mi się myśleć, to odpalam Quake Live, jak chcę pomyśleć, to jakieś strategie, jak chcę dobrej fabuły to "visual novel", jak chcę się poczuć "mały", to odpalam Dark Souls itd. Sam zresztą swego czasu spuszczałem się nad To The Moon, a z gry mamy tutaj tylko prościutkie zagadki logiczne. Jeśli chcesz przeżyć pięknie opowiedzianą historię, to ta gra jest dla Ciebie, a jeśli wymagasz od gry tzw. immersji, to nawet się za nią nie zabieraj. Mimo, że To The Moon to jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu, to nie można jej polecić każdemu. I tak samo jest z TLoU.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: helmutt »

Leming pisze:
helmutt pisze:Zbliża się koniec lata, ostro zbieramy i składujemy w beczkach owoce...
Jak jesteś taki mądry to powiedz mi proszę jak się zrywa owoce z drzew, bo myślałem, że się nie da (opcja chwilowo zablokowana z powodu licznych błędów).
....zbiera się z ziemi jak spadną na jesień ;)
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Spidey »

Dopiero teraz zauważyłem, że w ten weekend można wypróbować Nosgoth na Steamie za free. :roll:
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Gra ktoś tu w The Walking Dead od Telltale? Skończyłem odcinek 4 sezonu drugiego, i w sumie nieźle się zapowiada finał, w takim sensie, że nie wiadomo kompletnie kto przeżyje.

Stawiam, że Clem na pewno, to jest tego typu postać, która musi żyć, bo warto ją rozwijać, śmierć marnuje ten cały potencjał i doświadczenie, które zdobyła. Kenny? Raczej umrze, jest rozbity po stracie Sarity i prawdopodobnie poświęci się w jakiś sposób dla Clem. Czy spotkamy jakieś znajome twarze? Może, ale nie ma zbyt wielu opcji.
Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Czajka »

Kiedyś próbowałam zagrać, ale po odcinku 2 miałam dość. Później z ciekawości doczytałam, co dalej z akcją. Fabuła mi się podobała, ale jeśli chodzi o samą rozgrywkę to jest dla mnie zbyt uproszczona (głównie chodzi o wciskanie tysiące razy q i e), poza tym po incydentach z początku i końca odcinka 2 - szczególnie z tą głupią rodzinką stwierdziłam, że jednak nie bawi mnie to. Podobało mi się podawanie statystyk na koniec każdego rozdziału ile ludzi co wybrało, szkoda że na ogół nie robią czegoś takiego w innych grach, np. w wiedźminie byłoby to ciekawe
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: agnesejylenhulehen »

Ja grałam i powiem, że jakoś nie powaliły mnie ostatnie wydarzenia, trochę jestem zawiedziona tym 2 sezonem, oczekiwałam, że mnie pochłonie bez reszty a to tak średnio na jeża. Mam nadzieję, że coś ciekawego z tego wyniknie. Skoro już jesteśmy przy Telltale Games - strasznie podobało mi się The Wolf Among Us, no po prostu cudo. :)
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2014, 22:50 przez agnesejylenhulehen, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

agnesejylenhulehen pisze:Ja grałam i powiem, że jakoś nie powaliły mnie ostatnie wydarzenia, trochę jestem zawiedziona tym 2 sezonem, oczekiwałam, że mnie pochłonie bez reszty a to tak średnio na jeża. Mam nadzieję, że coś ciekawego wyniknie po ostatnich wydarzeniach. Skoro już jesteśmy przy Telltale Games - strasznie podobało mi się The Wolf Among Us, no po prostu cudo. :)
Nie grałem w TWAU, różni się jakoś bardziej stylem i prowadzeniem rozgrywki od TWD?
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: agnesejylenhulehen »

TWAU jest stworzone na podobnej mechanice, dalej to swego rodzaju interaktywny film, dalej wybieramy kwestie do rozmowy, charakterystyczne Q itd., grafika również komiksowa. Tylko fabuła jakoś bardziej mnie wciągnęła, może dlatego, że to coś świeżego, innego. :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Bardzo ładnie się zapowiada

Póki co gram w Outlast, fabuła to mielizna straszna, ale trochę nadrabia rozgrywką.
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: agnesejylenhulehen »

Judith pisze:Bardzo ładnie się zapowiada
Oj to prawda, ja osobiście już się nie mogę doczekać :D

Outlast mi się podobał, zakończyłam podstawkę i dodatek -chciałabym się dowiedzieć, co byłoby dalej :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Flavia »

Nie lubię takiego przesadnego "gibania się" podczas chodzenia w grach. Twórcy wrzucają je gdzie się da, chcąc chyba zwiększyć realizm, a nie zdając sobie sprawy z tego, że w realnym świecie ludzki mózg ma do dyspozycji mechanizmy kompensujące, które sprawiają, że jest ono praktycznie nieodczuwalne i jedyne, co udaje im się osiągnąć, to wywołać u niektórych graczy chorobę lokomocyjną.

No i to ostrzeżenie w 18 minucie. What the...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: agnesejylenhulehen »

Flavia powiem ci, że początkowo nie zwróciłam nawet uwagi na to "gibanie się", jakoś zignorowałam to. Dopiero po przeczytaniu Twojego posta zaczęło mi to przeszkadzać i stało się denerwujące. Rzeczywiście, jest to troszkę niepotrzebne i może jedynie wywołać zawroty głowy :) Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Head bob jest zazwyczaj regulowany w grach i nie powinno być z tym problemu.

A ten komunikat nie jest niczym dziwnym, ot zabawa konwencją, zresztą to co się dzieje parę sekund wcześniej jest dokładnie tym samym.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Z racji, że jest promocja na Steam obejmująca Borderlands 2 i DLCki do niego przed chwilą za jakieś 15 jewro zanabyłem sobie ile wlezie kontentu, który mnie interesował. Generalnie jest -67% na wszystko jak lecia a jak ktoś jeszcze nie ma Borderlands 2 to za niecałe 12 jewro może nabyć sobie wersję GOTY (-75%). Generalnie ja już wiem co robię dziś wieczorem i jutro :D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Zaratul »

Co do playable teasera to pamiętajcie że to tylko pokazówka możliwości ekipy robiącej Silent Hills.Sama gra pewnie będzie wyglądać kompletnie inaczej.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
agnesejylenhulehen
Bełkotliwiec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 12:49
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: agnesejylenhulehen »

Też tak myślę, ale już sama pokazówka wystarczająco mnie zaciekawiła i niecierpliwie czekam na efekty pracy twórców :) Na razie zapowiada się cudnie jak dla mnie :)
"Tombs with piped in music. How classy."
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Daweon »

Mam pytanie do miłośników Civilization. Otóż jak wiadomo, można kupić piątkę z dodatkami za 13 euro na steamie. Moje pytanie brzmi, czy warto? Dodam, że serię znam właściwie od dziecka i spędzałem dziesiątki godzin godziny przy pierwszej, trzeciej i czwartej części. Słyszałem, że najnowsza część jest znacznie uboższa i prostsza, ale to było ładnych kilka lat temu, a w międzyczasie wyszło sporo patchy i dodatków, które znacznie tą grę (podobno) polepszyły. Chodzi mi głównie o single player, bo multi nigdy nie ruszałem.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Wg mnie, warto. Gra nabiera rumieńców właśnie ze wszystkimi dodatkami i naprawdę dobrze się bawię przy piątej Cywilizacji. Co prawda, nie grałem w pierwszą i trzecią część, ale moim zdaniem piąta jest lepsza niż czwarta pod wieloma względami.

A prostota jest mocną stroną, podobnie jak wiele nowych patentów - tworzenie własnej religii, czy turystyka ze zbieraniem dzieł.

Do tego dochodzą specjalne umiejętności poszczególnych cywilizacji sprawiające, że każda jest unikatowa i gra się na inny sposób. Np. jeśli chcemy się nastawić na zwycięstwo kulturowe, weźmiemy Brazylię, Francję lub Polskę, jeśli naukowe to Asyria, Babilon, Korea, a przy dominacji weźmiemy Rosję, Japonię czy Niemcy.

Ponadto uważam, że soundtrack jest świetny i gra naprawdę odpręża. Szczerze polecam :)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

Hadrian pisze:Co prawda, nie grałem w pierwszą i trzecią część, ale moim zdaniem piąta jest lepsza niż czwarta pod wieloma względami.
Zamilcz bluźnierco! :P

Właśnie tydzień temu wyszła kolejna wersja mega-moda do Cywilizacji 4 - Caveman2Cosmos, v35 już ma numer. Tam w jednej tylko epoce historycznej jest więcej wszystkiego niż w całej Civ5 z dodatkami.

Owszem, jeśli ktoś chce tylko rekreacyjnie "poklikać" to będzie świetnie się bawił przy Civ5. Ale prawdziwy fan, wyjadacz i hardkorowy miłośnik serii oczekuje czegoś więcej.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Zaratul »

+1 dla kolegi powyżej.Civka 5 z dodatkami jest dobra ale do pięt nie dorasta czwórce z modami.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

I ja, jako fan Civki z dwudziestoletnim stażem, chętnie, acz zwięźle się wypowiem. Jeśli chcesz grać na singlu, to lepsza jest Civ 4 z modami (Rise of Mankind, A New Dawn, czy Caveman to Cosmos), a jeśli interesuje cię multiplayer, to zdecydowanie wybieraj Civ 5.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Daweon »

Rada trochę spóźniona, bo promocja już dawno wygasła i zachęcony słowami Adrianna kupiłem, ale mimo wszystko dzięki za polecenie mi tych modów. Kto wie, może powstaną też jakieś interesujące na piątkę, albo spróbuje kiedyś multi. Po pograniu godziny stwierdzam, że jest całkiem niezłe, a patrząc na to za ile to kupiłem to mogę śmiało powiedzieć, że się opłacało.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
ODPOWIEDZ