Na jakie gry czekacie??

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Bioshock od początku był ściemą. Korytarze udające Rapture i pseudowybory zamieniono na podniebne przestrzenie, przynajmniej wygląda to na większy rozmach. Aczkolwiek zachowanie Elizabeth mi się podoba, wygląda jak trochę jak postać z kreskówek Pixara/Disneya. Ciekawe jak wygląda poruszanie się postaci, bo w poprzednich Bio ruchy naszej postaci były mocno drewniane.
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Hareton »

Plansze Bioshocka miały udawać miasto, a nie realistycznie je odwzorowywać, ponieważ jest to gra w konwencji FPS - zabawa polega na bieganiu po labiryncie i określonym stylu eksploracji oraz walk. Przesadnie realistyczna gra byłaby niegrywalna.

Ponadto Bioshock: Infinite jest o wiele bardziej ograniczony niż labirynty podwodnego miasta, ponieważ jest bardzo liniowy i można zwiedzać miasto tylko według określonej ścieżki i scenariusza.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Nieprawda, spokojnie mogliby się pokusić o coś, co przypomina miasto, ale jest grywalne, tak jak robią np. twórcy Assassins Creed (którego nie lubię, ale podziwiam za kunszt wizualny ;) )

W Bio 1-2 gdyby nie neony i napisy nadające miejscom określoną funkcję, to w zasadzie nie byłoby miasta tylko właśnie ciąg korytarzy.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: BodomChild »

Nie da się ukryć, że pierwszego Bioshocka ratuje głównie klimat, sam świat gry i postać Andrew Ryana, który jest męską wersją Ayn Rand. No i fabuła po części, chociaż właściwie można niektóre rzeczy przewidzieć.
Gdyby nie to, to gra byłaby raczej nudnawa.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Za to ostatniego Bioshocka nic nie musi ratować. Jest kilka denerwujących momentów w rozgrywce, ale to drobiazgi. To fabuła napędza całą resztę, a końcówka jest przepiękna.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: raven4444 »

Już skończyłeś?

Kurde ja to się delektuję, gra jest świetna.
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Hareton »

Judith pisze:Nieprawda, spokojnie mogliby się pokusić o coś, co przypomina miasto, ale jest grywalne, tak jak robią np. twórcy Assassins Creed (którego nie lubię, ale podziwiam za kunszt wizualny ;) )

W Bio 1-2 gdyby nie neony i napisy nadające miejscom określoną funkcję, to w zasadzie nie byłoby miasta tylko właśnie ciąg korytarzy.
No, dałoby się zrobić taką grę, ale nie byłby to już klasyczny FPS z akcentem System Shocka, tylko gra typu open world.
BodomChild pisze:Nie da się ukryć, że pierwszego Bioshocka ratuje głównie klimat, sam świat gry i postać Andrew Ryana, który jest męską wersją Ayn Rand. No i fabuła po części, chociaż właściwie można niektóre rzeczy przewidzieć.
Gdyby nie to, to gra byłaby raczej nudnawa.
Jak dla mnie to właśnie fabuła tła była nieudana w tej grze, nie udało się przekazać ciekawie historii ani settingu. Choćby plansze były za mało zróżnicowane, gry FPS często mają kilka epizodów tematycznych, a tutaj przez całą grę takie samo miasto. Za to pozostałe części rozgrywki robią z niej chyba jedynego klasycznego FPS-a ostatnich 10 lat, w dodatku pozytywnie wzbogaconego (modułowe walki, walki z bossami w połowie levelu) zamiast uproszczonego, nie licząc tej quest arrow...
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

raven4444 pisze:Już skończyłeś?

Kurde ja to się delektuję, gra jest świetna.
Gra była odblokowana w poniedziałek po północy, plus miałem środę wolną, więc nie ma to nic wspólnego z przechodzeniem gry na chybcika, biorąc pod uwagę że zajmuje to jakieś 12 godzin. 2x po 3 godziny i 6 godzin wczoraj rozłożone luźno na cały dzień :)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: raven4444 »

Skończyłem Bioshocka iii no cholera świetna gra, pobija wszystko co grałem w ciągu ostatnich lat, mało kto potrafi wykreować taki świat. Must play roku.

Pobili Valve z Alyx. Wykonanie Liz jest mistrzowskie, zachowanie w ogóle wszystko. Kolumbia też jest wspaniała. Międzywymiarowy mindfuck gwarantowany, a ostatnie 30 min gry, tego musi każdy doświadczyć.
The End Is Where We Begin

A coby nie było że ideał:
Nieużyteczne wigory, praktycznie tylko kruków używałem bo fajnie było:D
Statyczne NPC, stoi toto i stoi.
Czemu wszystko jest liniowe?! Czemu!?
Wybory na nic nie wpływają...
Moment z obroną statku... czułem się jakbym w bfa grał.

Ale ogromy plus za całokształt, fabułę i resztę tych wszystkich rzeczy które razem dają tak wspaniałą grę.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: BodomChild »

raven4444 pisze:Must play roku.
Ten cholerny moment kiedy twój komp jest już za stary na to, w co chciałbyś zagrać :kwa .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Bioshock Infinite na stałe zapisze się w historii gier, w tym roku nie zobaczymy lepszego tytułu. Boję się że w ciągu kilku następnych lat też nie. Rzemieślnicze mistrzostwo wykonania wszystkich elementów plus rewelacyjny scenariusz. Piękna jest ta dominanta kompozycyjna, spinająca klamrą całość w końcówce. To jednocześnie mały manifest artystyczny, credo Kena Levine i jego zespołu, ale bez żadnego zadęcia, ot kilka prostych zdań i gestów. Czegoś takiego nie było chyba w ogóle w historii gier. Jest parę drobiazgów w rozgrywce, do których można by się przyczepić, ale to naprawdę, naprawdę nieistotne w kontekście całości, która zasługuje na miano małego arcydzieła.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Artass »

Skoro tak chwalicie, to może kupię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Kurhhan »

Na nic już nie czekam, wszystko mnie zawiodło łącznie z Bioshock Infinite. Wracam do wora z niszowymi lub starymi gierkami. Dzisiaj już same zgimbusenie.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

Przez to całe wasze gadanie poleciałem do sklepu do nowego Bioshocka. Nabyłem. Gram. Cudo :) Gra momentami przypomina bardziej przygodówkę niż rasowy shooter, ale to tylko pozwala napawać się klimatem i chłonąć historię. Dobrze, że są święta. Przed mną jeszcze dwa i pół dnia spokojnego grania :)
Judith pisze:w tym roku nie zobaczymy lepszego tytułu.
Mam nadzieję, że to nie będą prorocze słowa bo jeśli chodzi o GOTY na PCty to szczerze liczę na Watch Dogs.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Skończ grę, to zobaczysz o czym mówimy ;) To w ogóle nie ta liga, nie ta klasa opowieści. Nie wątpię, że WD będzie dobrą grą, ale pewnie nie będzie sensu jej porównywać z Bio: I.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: NiRa »

Czekam na Amnesia: A machine for pigs.
Choć baaardzo prawdopodobne, że mój sprzęt nawet launchera nie uruchomi :/

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Na Amnesie też czekam, pierwsza część była bardzo dobra. Dzisiaj pojawił się natomiast nowy trailer z Metro Last Light. Uwielbiam takie klimaty :)
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Keeper Gurgul »

-

Far Cry 3: Blood Dragon - robiony "z jajcem" samodzielny dodatek do FC3 inspirowany Złotą Erą VHSów i laserowymi latami 80. (klimaty filmów klasy B, animacji i pulpowych komiksów, które braki w budżecie nadrabiały wykręconymi pomysłami - cyborgi, G.I. Joesy, sklonowane dinozaury, terminatory, 8-bitowe cutscenki, toksyczne mutanty ninja, kung-fu komandosi, latające flaki, elektro-muza z komunijnej "Jamachy", itd.) - o ile w poprzednie Far Cry'e nie grałem, to ten tytuł kupuję w ciemno i biorę dokładkę!
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Nivellen »

Przypomina klimaty pierwszego Dukea Nukema, może być ciekawie :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Spidey »

Dwie gierki na ten rok. :) Poza drugą częścią Amnesii, zaciekawił mnie także Outlast.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Artass »

Ja tam czekam na Wolfenstein: The New Order. Zapowiada się bardzo solidna produkcja. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Daweon »

Fani strategii też mają się z czego cieszyć. W tym roku wyjdzie jeszcze świetnie zapowiadający się Rome II Total War. Na razie większość opublikowanych zmian nastraja optymistycznie. Boli jedynie Steam i szacowana wielkość całej gry, ale myślę, że i tak to będzie klasyk.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Abru »

Om... :shock:



Wiedźminie co ty na to? ;)
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Hattori »

Abru pisze:Wiedźminie co ty na to? ;)
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/107288-


Sorry, musiałem :rad
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Bruce »

Abru pisze:Om... :shock:

Źle z tobą jak się jarasz grą od ea. U nich gry są ładne, super extra i w ogóle na trailerach i w obietnicach. A rezultat końcowy każdy zna. Gra robiona pod masy niewiele lepsza od crapu.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ