Na jakie gry czekacie??

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Maveral »

Leming pisze:
Maveral pisze:Nie wierzę, że nikt nie wspomniał jeszcze o "Sid Meier's Civilization: Beyond Earth". W końcu, po wieluuuu juz latach, oficjalnie odkurzona zostanie Alpha Centauri! Jako fan Cywilizacji nie mogę w to nie zagrać! ;)
A co tu wspominać? Pewnie zakończy się jak Civ5 (w stosunku do Civ4). Okrojenie podstawowej gry z wielu ciekawych mechanik i zróżnicowanej zawartości (sprzedawanej zapewne potem jako oddzielne DLC). Stworzenie ładnej grafiki i dużych przycisków, żeby "gra była przystępna dla większego kręgu odbiorców z różnych grup wiekowych, a nie tylko dla fana Cywilizacji".
Ja tam już wolę Caveman2Cosmos v34. ;)
Sądzę, że będą do tego jakieś DLC, ale to znak obecnych czasów. Nikt przecież nie łudzi się już nawet, że wyjdzie gra bez jakichkolwiek DLC. Co do grafiki, to "Sid Meier's Civilization: Beyond Earth" będzie na silniku Civ V więc "duże przyciski" zostaną. Poza tym, nie wiem co złego jest w wygodnym interfejsie. W Civ V moim zdaniem jest on spoko, nie przeszkadza w rozgrywce, a wiele opcji ułatwia. Swoją drogą, jak bardzo kocham Civ 4, tak nie mogę powiedzieć abym Civ V nie kochał ;) Goła "piątka" mnie odrzuciła, ale kiedy dokupiłem dwa największe dodatki - "Brave New World" oraz "Gods and Kings" - ta gra pokazała pazurki. Obecnie tłukę w Civ V i nie mogę się oderwać! Idealnie by było, gdyby można było zacząć rozgrywkę w Civ V, a potem kończyć tą samą nacją w Beyond Earth (tak jakby to była jedna gra). Mam nadzieję, że będzie taka możliwość.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

Siadłem sobie dziś do przeglądania netu i obczaiłem na benchmarku ciekawy artykuł o nadchodzącym onlineowym shooterze - Evolve. Ciekawe podejście do rozgrywki - 4 vs 1 graczy. W końcu też jakiś shooter gdzie podział na klasy nie będzie czysto iluzoryczny i nie będzie sprowadzał się do ilości amunicji czy niewiele wnoszących dodatków ale to jaką klasą gramy będzie decydować o powodzeniu zadania (ahhhh... czasy Enemy Territory się przypominają ;)). W ogóle sama koncepcja polowania mi się niesamowicie podoba i przywodzi na myśl Predatora ze Szwarcenegjerem. Tak, że myślę że tak - na Evolve czekam :) No i na szybkie łącze...

PS
A poza tym to czekam na Borderlands - The Pre-Sequel! i GTA V. Swoją drogą aż wstyd, że na ostatnich stronach nikt nie pisze że czeka na te zacne tytuły ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: TricksieThiefsie »

Właśnie zapowiedzieli Pokemon Omega Ruby & Alpha Sapphire! W środowisku pokemonowych fanów to dosłownie jak zapowiedź Half Life'a 3, także jestem mega podekscytowany. :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

Trochę nie do końca w temacie, no ale... ;)

Czy mamy wśród forumowiczów pracowników biurowych, którzy posiadają nadmiar czasu? Jeśli tak to jakie pracownicze a komputerowe zabijacze czasu polecacie? Ostatnio nabawiłem się większego luzu w robocie (mniej kwitów do klepania) i chętnie bym w coś "poklikał" przez przeglądarkę żeby dotrwać do 15:30 ;) Czekam na propozycje zatem :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:Trochę nie do końca w temacie, no ale... ;)

Czy mamy wśród forumowiczów pracowników biurowych, którzy posiadają nadmiar czasu? Jeśli tak to jakie pracownicze a komputerowe zabijacze czasu polecacie? Ostatnio nabawiłem się większego luzu w robocie (mniej kwitów do klepania) i chętnie bym w coś "poklikał" przez przeglądarkę żeby dotrwać do 15:30 ;) Czekam na propozycje zatem :)
Ja ze swej strony mogę polecić:
Curveball - jak przejdziesz 10 poziom to jesteś gość!
Missle Game - raz udało mi się dojść do 14 poziomu, ale ogólnie to 11 jest już niezłym hardkorem.
Seria Crush The Castle:
Część 1
Część 2
Część 3
Gry z serii Sports Heads:
Basketball Heads Championship - można zagrać cały sezon, a gra zachowuje nam stan gry, więc możemy wrócić do rozgrywek po jakimś czasie.
Sports Heads Cards: Squad Swap - spoko karcianka, przyjemnie spędzony czas.
Sports Heads: Football Championship - to samo co koszykówka, tylko że tutaj mamy piłkę nożną.
A jak szukasz czegoś na dłużej, to fajnie się gra w The Settlers Online.

To chyba tyle. Jak mi się nudzi, to wybieram gierkę z tej puli, zależnie od humoru ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

No w sumie The Settlers byłoby chyba najlepsze, ale brak nowego Flasha, brak możliwości updateu i tym samym brak możliwości pogrania skutecznie mnie zniechęciły. Zapomniałem dodać poza tym, że szukam czego z czego można się szybko ALT-TABować bez strat na wyniku i czegoś w co nie trzeba kllkać/machać gryzoniem jak szalony) - nigdy nie wiadomo kiedy czujne oko prezesa patrzy a kiedy wpadnie :P:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: helmutt »

U nas niestety - strony m.in. z gierkami "flash" poblokowane, gdyby komuś przyszło na myśl zajmować się "łamaniem regulaminu zakładowego"... ;)
Co ciekawe nie zablokowane jest YT i FB...

Na co czekam?

Ostatnio nabyłem wczesne wersje (early access) gier takich jak:

Factorio - w skrócie mix Minecrafta i Sim City - budujemy przemysł. Zaczynamy od zera a kończymy na sieci wyspecjalizowanych zakładów i fabryk, systemach obronnych, kolei z pełnym systemem zabezpieczenia ruchu, samochodach, czołgach, rafineriach itp.
Na razie w grze dostępna jest minikampania-samouczek, tryb wolnej gry i sandbox (odpowiednik trybu "Creative" w Minecafcie) ale z każdym update'm dodawane są nowe rzeczy. Na chwilę obecną aktualna jest wersja 0.10.12 - ale już ona poraża funkcjonalnością i rozbudowaniem.

The Long Dark - survival w trybie FPS z ciekawą grafiką - taki trochę "cell-shading". Wcielamy się w pilota, który przeżył katastrofę samolotu na północy Kanady - a jak północ Kanady to wiadomo, lasy, góry, śnieg, mróz i wilki :) Na razie gra jest możliwa w trybie "sandbox", bez fabuły, staramy się po prostu przeżyć jak najdłużej się da (rekord obecnie to 72 dni), nieaktywne są jeszcze opcje takie jak mapa, budowa śniegowego schronienia, crafting - ale już da się całkiem fajnie pograć. Symulowana jest temp. ciała, ilośc kalorii, zmęczenie, choroby, kontuzje, głód, pragnienie, są zróżnicowane warunki pogodowe itp...

....i na kompletne wersje tych gier czekam obecnie jak głupi. The Long Dark pełna wyjdzie w sumie w październiku, ale finalka Factorio jest zapowiadana za rok.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Ok, chcę to :D Bardziej Goblin Garrett / Corvo niż Assassin's Green, na szczęście.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

Wygląda bardzo zacnie :D Coś w stylu Dark Dishonored Messiah of Might and Deadly Shadows :P: Ja jestem na tak. Aha i najważniejsze. Teraz gra na Steam kosztuje niecałe 24 euroski (cena promocyjna) a w polskiej wersji gra ma być wydana za - uwaga - 39,99zł :shock: przy czym trzeba poczekać do 21 listopada. No! Moim zdaniem warto się uzbroić w cierpliwość i przy okazji poczytać recenzje :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Leming »

Była kiedyś taka gra Of Orcs and Men gdzie sterowaliśmy Orkiem i Goblinem (tym Goblinem :!: ). Gra spotkała się za raczej ze średnim przyjęciem. Zarzucano jej głównie liniowe lokacje, słaby i nieciekawy system walki w wykonaniu Orka (bezmyślne bicie wszystkich przeciwników po kolei) oraz słabo rozwiązany aspekt skradankowo-logiczny w wykonaniu Goblina (tu naciśnij przycisk a tam przesuń dźwignię, by otworzyć przejście dalej).
Pojawiały się jawne sugestie, że gdyby gra miała lepiej zaprojektowany wątek skradankowo-złodziejski w wykonaniu Goblina, mogłaby całkowicie zrezygnować z Orka, a pewnie byłaby ciekawszą produkcją. Widać twórcy wzięli sobie te uwagi do serca, co widać właśnie we wspomnianej produkcji nastawionej wyłącznie na Goblina.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Maveral »

Czekam sobie na Legend of Grimrock 2, a premiera już 15 października. Na razie zapowiada się fajnie, bo tym razem będziemy podróżowali po otwartym świecie. W chwili obecnej gra jest dostępna w przedsprzedaży na platformie Steam i jest dodatkowo w cenie obniżonej o 15% (ale jeszcze tylko przez 40 minut ;) ). Ja już zakupiłem i wygląda na to, że przez najbliższe dni generalnie nie będzie mnie dla świata ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: helmutt »

Czekam na Hotline Miami 2.

A tu znowu przesunęli premierę, można się wściec...
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Leming »

Ostatnimi czasy ogromnie oczekiwałem na Cities XXL, które miało być dla mnie naprawdę nową jakością dla "city builderów", po tragicznym rozczarowaniu jakim było SimCity.
Twórcy Cities XXL zapowiadali nową jakość poprzez usprawnienie elementów już istniejących, zmianę zarządzania ludźmi i zasobami na bardziej "realistyczne" (a nie jakieś tam "tokeny", które nie wiadomo w sumie co i ile znaczą), dodanie pociągów (nie, nie metra nad ziemią, tylko prawdziwego systemu kolei, czyli transportu ludzi - wewnątrz miasta i transportu towarów - do/z miasta), ale przede wszystkim naprawy zarządzania pamięcią RAM ( ogromne problemy ze zużyciem pamięci i spadkiem wydajności im dłużej się grało) oraz NAJWAŻNIEJSZEGO - wsparcia dla wielu rdzeni.

Śledząc pierwsze recenzje i opinie grających mogę chyba stwierdzić, że nadchodzi największe rozczarowanie, gniot i oszustwo roku.
Co wyszło ostatecznie? Prawie taka sama gra jak poprzednie części.
Co zmieniono? Chyba tylko nazwę i kolory HUDa. Został ten sam system zasobów, nie ma kolei, jest dokładnie ten sam samouczek z tymi samymi mapami co w poprzednich częściach (!!!), problemy z pamięcią RAM są nadal, a przede wszystkim nadal nie ma wsparcia dla wielu rdzeni. W 2015 roku nie ma takiej opcji w grze dużego studia! (niektóre opinie mówią, że taka opcja jest, ale jak jeden rdzeń zużywa 100%, a pozostałe po 10%, to w moim odczuciu nie jest to wielordzeniowość).

Recenzje popularnych Youtuberów i serwisów growych krytykują produkcję na całej linii.
Recenzje samych graczy nie pozostawiają wątpliwości.
Dobrze, że nie kupiłem.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Bruce »

JA czekam na Mortal Kombat X. Gra niezwykle mroczna i brutalna (bardziej niż MK 9). Nie mogę się doczekać.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

A mnie ostatnio wpadł w oko Darkest Dungeon:
Wygląda na powrót do starych dobrych czasów spod znaku papierowego AD&D'ka lub Warhammera, plus bardzo mi odpowiada kreska a la Mike Mignola. Jak tylko cena będzie rozsądna to pewnie nabędę :)
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Judith pisze:A mnie ostatnio wpadł w oko Darkest Dungeon:
Wygląda na powrót do starych dobrych czasów spod znaku papierowego AD&D'ka lub Warhammera, plus bardzo mi odpowiada kreska a la Mike Mignola. Jak tylko cena będzie rozsądna to pewnie nabędę :)
Obserwuję tę grę od pewnego czasu. Zapowiada się całkiem dobrze i przede wszystkim bardzo klimatycznie. Oldschool pełną gębą ;)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »



Looking Glass Studios zostaje reaktywowane(pod nazwą OtherSide Entertainment)ze starymi członkami na pokładzie.Stworzą następcę Ultimy Underworld.Do tego z głosem Stephena Rusella.
W tej chwili trwa zbiórka na kickstarterze,zebrali już 450 tysięcy z 600.Stretch gole są mało prawdopodobne do osiągnięcia ale zebranie podstawowej kwoty już tak.Wpłaciłem 35$ za grę i dostęp do bety.Miejmy nadzieję że im się uda,ja wierzę w starych wyjadaczy z LGS. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Daweon »

O! Bardzo dobre info. Klasyczna Ultima Underworld zniechęciła mnie sterowaniem, więc może teraz dam się przekonać, mimo rosnącego kursu dolara. Kto wie, może po tym jak zrobią nowszą wersję Ultimy, wezmą się za inne tytuły w swoim dorobku :-D (chociaż będzie pewnie problem z prawami do marki).
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

No fajnie gdyby było jakby OtherSide dostało w swoje ręce prawa do Thiefów.To je jest aż tak nierealne bo Eidosowi słabo się czwórka sprzedała(nie dziwię się)tak więc może odsprzeda.Ale w tym momencie zbytnio w przyszłość wybiegam.
Btw dziwię się że jeszcze o tym kickstarterze nikt tutaj nie wspomniał.Bo jakby nie patrzeć zebranie reaktywacja LGS to wielkie wydarzenie.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: BodomChild »

Nie muszą kupować praw do Thiefów, wystarczy jakby wzięli się za jakiegoś godnego następcę serii Thief.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

To prawda.Dla mnie aż tak nie zależy żeby było uniwersum Thiefa ale żeby coś podobnego było...tak jak na przykład zrobili z Dark Modem.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

No i Stephen Rusell jak Gerrett a nie ten kanadyjsko francuski piesek :evil:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

eLPeeS pisze:Siadłem sobie dziś do przeglądania netu i obczaiłem na benchmarku ciekawy artykuł o nadchodzącym onlineowym shooterze - Evolve. Ciekawe podejście do rozgrywki - 4 vs 1 graczy. W końcu też jakiś shooter gdzie podział na klasy nie będzie czysto iluzoryczny i nie będzie sprowadzał się do ilości amunicji czy niewiele wnoszących dodatków ale to jaką klasą gramy będzie decydować o powodzeniu zadania (ahhhh... czasy Enemy Territory się przypominają ;)). W ogóle sama koncepcja polowania mi się niesamowicie podoba i przywodzi na myśl Predatora ze Szwarcenegjerem. Tak, że myślę że tak - na Evolve czekam :) No i na szybkie łącze...
Na razie bym się wstrzymał. Co prawda gra się w to lepiej niż ogląda na let's playach, jednak cena póki co nie zachęca. Całość wygląda na okrojoną, a do tego agresywna kampania marketingowa z DLC nie wróży nic dobrego.

Tym niemniej sama gra mi się podoba. Atmosfera polowania jest świetna, a im dłużej grasz, tym więcej widzisz dobrze przemyślanych zależności pomiędzy postaciami a światem. Gra jest bardzo taktyczna, aczkolwiek nie wygląda zbyt spektakularnie. Mapy mogłyby być bardziej zróżnicowane. IMO rdzeń jest solidny, ale panowie coś długo nad tym siedzieli. To trochę tak jakby w dzisiejszych czasach sprzedawać ze dwa, trzy tryby do Unreal Tournament 3, a dodatkowe postacie dać jako DLC. Jak dla mnie całość ze wszystkimi dodatkami za 50 zł byłaby ok – a nie za 150 zł.

Filmik przybliżający sytuację:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: eLPeeS »

Ja już się w kwestii zakupu wstrzymałem i tak z urzędu, że tak powiem ;) Powstrzymały mnie wymagania systemowe. Mój PC, który obecnie osiągnął już wiek emerytalny, poci się nawet przy T4 na minimalnych detalach a przy Evolve to by mi chyba zafundował jedynie pokaz slajdów. Czasy zaś kiedy grałem przy 15 FPSach lub pingach powyżej 800 dawno się skończyły :)) Tym niemniej gra dalej pieruńsko mi się podoba. Czas pokaże kiedy mi dane będzie pobrykać...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Kurhhan »

eLPeeS nie kupuj Evolve. To wykastrowany kaszalot w złodziejskim formacie sprzedaży. Szybko nudząca się popłuczyna po L4D mająca poważne kłopoty z balansem rozgrywki. Kompletnie położyli pomysł, znośne oceny (ok 73%) zapewne dzięki bogatszemu i bardziej znanemu wydawcy. Bez tego obstawiałbym noty rzędu 50-60%. Dawno nie grałem w tak schematyczną i nudną strzelankę w multi, praktycznie z każdym elementem jest coś nie tak. Valve im już chyba nie pomagało. Na innym forum rozłożyłem wady na czynniki pierwsze, później wkleję.
Forgotten Tomb
ODPOWIEDZ