Jezyki

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Jezyki

Post autor: Keeper in Training »

Maveral pisze:Wiem, odkopałem 9-letniego trupa haha mogę być naczelnym nekrofilem w tym miesiącu ;)
Cóż... "Tyś to rzekł"... :roll:
Maveral pisze:Ok, więc udało mi się zapytać Brytyjczyka i powiedział, że dokładnie nie ma takiego zwrotu, ale:

1. Dla dziewczyny wśród chłopaków można użyć:
- "A rose amongst many thorns"
- "A blossom amongst many Apples"

2. Dla chłopaka pośród dziewczyn:
- "A lucky git!" lol :D

Temat uważam za zamknięty ;)
Nie zgodzę się. "Our crowning glory" zadziała, jeśli chcesz podkreślić wyjątkowość osoby, w grupie lub poza nią. Skoro temat uważasz za zamknięty, nie będę nawiązywać do pierwszego pytania ;).

PS
Maveral pisze:a jo umia po ślunsku :wink:
Samotny to tu nie jesteś ;).
Lord_N pisze:
Maveral pisze:a jo umia po ślunsku :wink:
Nie godej, jo tyż :-D
J. w.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jezyki

Post autor: Maveral »

Keeper in Training pisze:Nie zgodzę się. "Our crowning glory" zadziała, jeśli chcesz podkreślić wyjątkowość osoby, w grupie lub poza nią.
U nas odpowiednikiem tego jest "a oto nasz diemencik" lub "a oto nasza gwiazda" etc. Ten zwrot ma zabarwienie wywyższające kogoś nad resztę, a "rodzynek" podkreśla tylko unikalność, w żaden sposób nie dając do zrozumienia, że ta osoba jest lepsza czy gorsza od reszty. Mnie chodziło o zwrot neutralny.
Keeper in Training pisze:Skoro temat uważasz za zamknięty, nie będę nawiązywać do pierwszego pytania.
Nie krępuj się ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ