Kto gra w T na Windows XP ?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

Jak w temacie...

Mysle o T2, probowalem instalowac (bez problemu) ale z uruchomieniem jest gorzej, nie mowiac o graniu....
Czy ktos z Was, panowie, cieszy sie THIEFEM na XP.... ???

Bede wdzieczny za sygnal i ewentualna pomoc : co zrobic zeby wszystko hulalo jak złoto.....
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: Bukary »

Nie mam XP, ale z tego, co wiem, to trzeba:
a) wejść do katalogu Thiefa i znaleźć plik thief.exe
b) kilknąć na ten plik prawym klawiszem myszy
c) zaznaczyć: "zawsze uruchamiaj w trybie zgodności z Win 98"...
Chyba tyle... Ale nie jestem pewien...
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

Bukary - masz racje, tak zrobilem ale mimo tego system ma jakies narowy - po zainstalowaniu Dark Loadera i probie odpalenia FM - kaplica....
Ten tryb zgodnosci to w sumie lipa... - T1 nie pojdzie, za to mozna odpalic "Pacific Generala"....
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

na FAQ'S eidosinteractive w dziale support znalazlem taka notke :

"Thief: The Dark Project and Thief Gold - Installing under Windows 2000/XP
Neither Thief: The Dark Project nor Thief Gold are supported for play using Windows 2000 or Windows XP. The installer for the games will usually detect this and not allow installation on these unsupported operating systems.
The following command should force the installation of either Thief: TDP or Thief Gold when attempting to play under Windows 2000 or Windows XP.


Under Start>Run instead of "D:\setup.exe" to install type "D:\setup.exe -lgntforce". Don't include the quotes. Be sure to include the SPACE. Make certain to input the command correctly: there is a space after the ".exe" and a dash or minus sign in front of the rest of the command.
So, thats: "D:\setup.exe -lgntforce". That's "-lgntforce" with an L like Larry not an I like Irving. Substitute your CD-Drive letter designation for D:\ if your CD-Drive is mapped to a different letter. This will force Installshield to install the game under Windows 2000 or XP. Then hit OK or Enter.



Please note that WE DO NOT SUPPORT playing the game under Windows 2000 or Windows XP. There are likely several problems that you will encounter attempting to play Thief: The Dark Project or Thief Gold under Windows 2000/XP that would not occur when playing under Windows 9x/ME.
If you are attempting to play Thief or Thief Gold under Windows XP and the in-game movies are not playing you must download and install the latest version of the Indeo Codecs!
The latest version of the Intel Indeo codec is available here:
Ligos - Intel Indeo Codec
Problems may arise depending on your hardware configuration and the DirectX compliance of your video and sound card drivers. Our only suggestions if you encounter problems playing Thief: The Dark Project or Thief Gold under Windows 2000 or Windows XP are to ensure you have the latest available drivers installed for your hardware and to contact Microsoft for the latest Service Packs and Critical Updates for your version of Windows. "

hmm... :oops: rozumiem 5/10

Czy moglbym prosic jakas dobra dusze o pomoc w przetlumaczeniu/wyjasnieniu oddzielonej, srodkowej czesci tekstu...


[/u]
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: PiotrS »

Nie pozwól automatycznie wystartować instalatorowi. Utwórz na pulpicie skrót do pliku setup.exe na płycie włożonej do cdromu, otwórz właściwości skrótu i dopisz do linijki kończącej się setup.exe "-lgntforce", będzie to wyglądać np. tak: E:\setup.exe -lgntforce
Zatwierdź, zamknij i enter.
Mogę się mylić ale spróbować możesz
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
MRYS
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 07 października 2002, 15:28
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: MRYS »

Gram w ThiefaG i Thiefa2 na XP, i nigdy nie miałem z tym najmniejszych problemów. Przy instalacji TG nie musiałem wpisywać tych wszystkich parametrów - wyatarczyło, że po zaznaczeniu pliku setup.exe (na płycie) prawym klawiszem ustawiłem tryb zgodności z W95. i poszło jak burza. Bez najmniejszych kłopotów działe też DromEd i cała reszta. Nie wiem, dlaczego u niektórych Thief się gryzie z XP, ale ja bym winił raczej niedopasowanie sterowników karty grafiki i dźwiękowej do tego, czego wymaga XP.
Zapraszam na stronę: http://www.airart3d.xt.pl
-----------------
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

Piotrze, Mrys - dzieki, wyprobuje wasze rady; Mrys: to mowisz ze wszystko dziala, kurcze chlopie wlewasz w me serce nadzieje....
A powiedz mi czy partycje masz na Fat 32 czy NFTSie ? Ja mam NFTS...
radox
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 19 sierpnia 2002, 16:10
Lokalizacja: Somewhere

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: radox »

Być może to właśnie NTFS może tu być owym zbędnym "kwiatkiem do kożucha"........ :?
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: Pablo »

To nie jest wina ntsf, to tylko system plików i nie ma nic wspólnego z Twoimi problemami. Dziwne jest to, że pod różnymi kopiami WinXP thief się tak zachowuje. Jeśli nic nie zrobisz to, daj znać. Mam pewne pliki, dzięki którym odpalałem thiefka pod win2000, przy odrobinie szczęścia i małej modyfikacji ich zawartości powinno Ci się udać to odpalić.
Pablo
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

Pablo daje Ci znac - przeslij jesli mozesz (floraf@wp.pl), no nie moge pograc poki co -wszystko jest w porzadku az do momentu ladowania pierwszej misji T2 - ciemnosc, ciemnosc widze i nic sie nie dzieje ....
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: Pablo »

A to raczej wina drajwerów do grafiki. Jeśli thief nie odpalał pod win2000 czy XP to tylko przez błędny instalator usilnie chcący zainstalować DierctX nie obsługujący windowsów NT albo przez drajwery. Jeśli menu normalnie chodzi to, to już na pewno nie jest wina systemu. Pliki, które mam nie pomogą Ci w tym, bo to głównie konfiguracja ustawień gry oraz zmienne środowiskowe dla katalogów samej gry (po ludzku "ścieżki do katalogów). One tylko dają tę przewagę, że jeśli instalator nie da sobie rady z instalacją gry, kopiujesz pliki gry do, z góry założonego katalogu na dysku tak aby jego miejsce zgadzało się z tymi ścieżkami. Gra odpala po czymś takim bez zwykłej instalacji. Thief Gold nawet płytki nie potrzebuje :D.
Pablo
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: Pablo »

To jeszcze raz ja, bo nie przeczytałem sobie całego wątku i mogą pozostać niedomówienia :oops:. Pliki, które mam służą tylko do uruchamiania thiefa 1 i golda, chociaż t2 też można by w ten sposób odpalić. Jeśli T2 nie może się zainstalować pod win2000 lub XP to jest to wina instalatora, jak napisałem wyżej. Jeśli gra się instaluje, to na pewno będzie chodzić, chyba że mamy złe, stare, lub standartowe(zainstalowane przez system automatycznie podczas instalacji windowsa) drajwery do grafiki. U mnie normalnie instalują się i działają wszystkie części Thiefa, bez jakichkolwiek sztuczek i raczej nie jestem jedyną taką osobą. Jeśli się nie instalują to pomaga nam w tym funkcja zgodności, którą koledzy już opisali.
Pablo
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto gra w T na Windows XP ?

Post autor: brzeszczot »

Pablo - dzieki za wyczerpujace info.....
drivery mam najnowsze pod Radeona 8500 (catalyst 3.0) - i to pewnie w tym jest problem ze sa najnowsze :wink:
No wiec bronilem sie jak moglem przed ponownym reinstalowaniem W 98, ktory trzymam jako drugi system na kompie....
Ale chyba nie mam wyjscia....
ODPOWIEDZ