System Shock 2

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: System Shock 2

Post autor: maeglin »

System Shock 2 to dla mnie gra wielka (fabuła :!: ) i naprawdę niełatwa. Te wszelkie utrudnienia w postaci ciągle psującej się broni, niewielkiej ilości amunicji czy bez końca odradzających się stworów sprawiły, że podchodziłem do tej gry w sposób niesamowicie ambitny. Również końcowy epizod w ciele Wielu pozostawia bardzo dobre wrażenie, niełatwo tam przeżyć a tym bardziej pokonać Wielu. Prawdziwie ostatni epizod to już raczej formalność, szczególnie wtedy, gdy posiada się ICEPacki.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: marek »

szkoda tylko trochę, że błędy silnika dawały się we znaki - w szczególności blokowanie sie AI na krańcach przejść/ jaskiń/schodów oraz nieumiejętność korzystania z drabin (u większości stworów dość zrozumiałe, ale w przypadku cyborgów już nie.

Pokonać Wielu ie da nawet dość prosto - trzeba wybić mózgi aby strzelających nie było. Trochę czasu straciłem na strzelaniu do głównego celu i straciłem w ten sposób połowę granatów zanim się zorientowałem, że nic mu nie robię :D .
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: System Shock 2

Post autor: spamer »

Nie rozumiem waszych zachwytów... Być może ta gra była objawieniem parę lat temu, ale teraz to po prostu zwykła, nudna strzelanka. Nie przepadam za grami, w których klimat tworzą dwa czynniki: respawn wrogów i brak amunicji. SS2 za bardzo kojarzy mi się z Thiefem - ten sam silnik, te same dźwięki i hybrydy będące połączeniem zombiaków i Młotów (nawet wydają te same okrzyki).
Fabuła? Nuuuda! Doszedłem do 4. pokładu statku (czyli mniej więcej 1/3 gry, tak?) i nic się tam nie dzieje - tylko trzeba latać po statku i pstrykać różnymi przełącznikami.
Tego, że "nasza przewodniczka" nie żyje /sprzyja mutantom, można się było domyślić od razu.
Grę na razie odstawiłem, ale być może rozgrywka nabiera rumieńców na dalszych poziomach. Warto grać dalej, mimo że do tej pory nie znalazłem niczego naprawdę wciągającego w SS2?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: marek »

spamer pisze:Nie przepadam za grami, w których klimat tworzą dwa czynniki: respawn wrogów i brak amunicji.
tu sie mylisz: klimat tworzy nieustanne niebezpieczeństwo śmierci i bardzo sugestywne i porządnie zrobione nagrania ludzi, którzy przechodzili tamtędy wcześniej.
spamer pisze:Fabuła? Nuuuda! Doszedłem do 4. pokładu statku (czyli mniej więcej 1/3 gry, tak?) i nic się tam nie dzieje - tylko trzeba latać po statku i pstrykać różnymi przełącznikami.
widać, że nie odsłuchiwałeś taśm i nie czytałeś logów. W niemal każdej strzelance jest jeden wątek główny, zwykle potwornie prymitywy i wymyślony tylko w celu usprawiedliwienia wyrzynki, a w SS2 masz kilka wątków i ogólnie pokazanie relacji panujących na statku. To jest bardzo dużo.

Sam fakt, że bardzo często trzeba sie cofać do wcześniej odwiedzonych etapów, oraz że można rozwijać postać i kupować w replikatorach sprzęt jak na razie nie znalazł naśladowcy w grach FPP.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: System Shock 2

Post autor: spamer »

marek pisze:klimat tworzy nieustanne niebezpieczeństwo śmierci
To jest chyba we wszystkich shooterach.

marek pisze:nie odsłuchiwałeś taśm i nie czytałeś logów.

Wszystko co się dało przeczytałem/odsłuchałem. Nie zauważyłem, żeby było tam kilka istotnych wątków. Jest jakaś historia miłosna, konflikt między dowódcami, historia eksperymentów na uroczych małpiszonach,ale nie ma w tym nic oryginalnego.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: marek »

dochodzi jeszcze historia walki, przejmowania umysłów przez Wielu, przedzierania sie przez korytarze z pająkami itp. wyjaśnienia na temat pochodzenia potworów i sporo innych. To nie jest mało. Z istotnych jest np. opis działań oddziału pilnującego aby nie dochodziło do sabotażu - oraz niewinnych ofiar tegoż oddziału

A co jest oryginalnego? przede wszystkim to, że te wątki w ogóle są, że jest nadzieja, że spotkamy kogoś żywego. Jakoś nie spotkałem sie jeszcze z shooterem z tak wyraźnie zarysowana fabułą - moze mi podasz jakiś tytuł?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: System Shock 2

Post autor: spamer »

marek pisze:Jakoś nie spotkałem sie jeszcze z shooterem z tak wyraźnie zarysowana fabułą - moze mi podasz jakiś tytuł?

Nie przepadam zbytnio za strzelankami i raczej w nie nie gram, ale taki Riddick bije SS2 na głowę i klimatem i grywalnością; a jest całkiem podobny do SS2 - futurystyczny shooter z elementami skradanki.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: System Shock 2

Post autor: grim_reaper »

Wybaczcie, że uprawiam wątkową nekromancję, ale dla tego, co odkryłam na youtubie warto go wskrzesić, otóż jest sobie pewien jegomość, który postanowił przejść całą grę bez używania broni :prze

:arrow: http://www.youtube.com/user/ShephardReborn

tutaj macie dłuuuugą serię jego nagrań z bardzo dowcipnymi, a także ciekawymi komentarzami w języku angielskim ( można się dowiedzieć wiele o grze, postaciach itp. ). Nasz bohater stara się przejść grę tak, żeby pokazać jak najwięcej, także od strony błędów, exploitów. Jeśli nigdy nie starczyło Wam odwagi, żeby przejść System Shock 2 to te filmy są dla Was.

Nagrania są jeszcze w toku, kolejny odcinek ma się rzekomo ukazać pod koniec października, a początek sięga o cały rok do tyłu.

Miłego oglądania.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: System Shock 2

Post autor: marecki »

Świetne, dzięki za tego linka, grim! Facet rzeczywiście jest dość zabawny, ale i można się różnych rzeczy dowiedzieć. Tzn. mnie niczym póki co nie zaskoczył (jestem na piątym epizodzie), ale nic dziwnego, bo uwielbiam SS2 i swego czasu męczyłem tę gierkę niemiłosiernie, łącznie z fanmisjami; gdzieś mi się jeszcze na dysku wala klimatyczny soundtrack Brosiusa.
Ostatnio chciałem sobie ponownie odpalić SS2 (nawet ściągnąłem wersję zoptymalizowaną pod Vistę). Uruchamia się, żadnych zgrzytów graficznych, ale nie działa ekwipunek (nie mogę używać żadnych przedmiotów, broni, tylko podnosić). Raczej uniemożliwia to niestety grę. :(
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: System Shock 2

Post autor: eLPeeS »

Właśnie chciałem sobie odpalić SS2 ale oczywiście dupa zbita. Bez ddfixa ładuje się do czarnego ekranu. Z ddfixem 1.1.1 niby wsio ok ale przy próbie włączenia inventory wywala error. Przy pozostałych wersjach ekwipunek działa jak należy ale z kolei błąd pojawia się w przypadku próby załadowania save (tj. po włączeniu gry mogę załadować jakiś stan ale już potem każdy kolejny load to błąd i konieczność restartu). Gra zpatchowana, próbowałem różnych kombinacji sterów i zgodności. Nic. Zna ktoś może jeszcze jakiś magiczny chłyt? Jakiś super-hiper patch? Jak nie to zostanie mi chyba tylko próba odpalenia na moim netbooku czego wolałbym uniknąć ze względu na to że 9" nie nadaje się do grania. :zdg
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: System Shock 2

Post autor: grim_reaper »

"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: System Shock 2

Post autor: eLPeeS »

TTLG już całe przejrzałem (no prawie cale ;)) Udało mi się odpalić bez problemów na lapku, ale co to za gra. Będę musiał pomyśleć nad jakąś przejściówka DVI->dsub i dopiero wtedy coś pogram chyba.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Silas
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 03 października 2009, 15:21
Lokalizacja: Żary

Re: System Shock 2

Post autor: Silas »

Ech, cały dzień grzebałem w sieci, uaktualniłem grę, wgrałem łatkę, która teoretycznie powinna dawać możliwość odpalenia System Shocka na XP, ale nie przyniosło to żadnego skutku. Wchodząc do menu wybieram New Game, pojawia się pasek ładowania, i nagle... czarny ekran. Kończy się na wyłączeniu gry za pomocą ctrl-alt-del. Ktoś wie, jak temu zaradzić?
„Towarzysze! Jest gorzej, niż było. Ale jest lepiej, niż będzie”.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: System Shock 2

Post autor: eLPeeS »

Chyba się nic nie da zdziałać. Ja sam, jak widać kilka postów wyżej, miałem podobny problem. Ostatecznie pograłem sobie trochę (no dobra - ukończyłem :) ) na netbooku. Do dziś mnie gały bolą ;) Jedyny ratunek chyba jak masz jakiegoś starego kompa.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: System Shock 2

Post autor: Zaratul »

@Silas
Łatka do XP?Mówisz o DDfix?Bo jeśli nie to spróbuj tego.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Silas
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 03 października 2009, 15:21
Lokalizacja: Żary

Re: System Shock 2

Post autor: Silas »

Ano, DDfix dla SS2 podziałał, choć przekonałem się o tym już wczoraj. Łatka dla XP nie odniosła takiego rezultatu.

Tak więc na przyszłość, gdyby ktoś miał jeszcze problemy - http://www.ttlg.com/Forums/showthread.php?t=121449
„Towarzysze! Jest gorzej, niż było. Ale jest lepiej, niż będzie”.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: Dziarsky »

Zainstalowałem sobie ponownie na próbę SS2.
Doinstalowałem SS2Tool_v3.5.exe by gra poszła np. na moim Windows7.
No i gra działa ale... mam dwa pytania:

1. Podobnie jak kiedyś w Thiefach tak i teraz nie mam filmów w grze. ładuje się tylko menu i same levele. Działania podobne jak z Thiefami czy jest już jakiś inny trwały sposób na to?

2. Dorwałem też jakiś HiResPatch, pewnie podobny do tego dla Thiefów. Po zainstalowaniu jakoś zmian nie widzę. Moje pytanie brzmi jak to zainstalować by działało i jak sprawdzić czy już działa (gry nie znam więc nie wiem co jest lepszej czy oryginalnej jakości).

Dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: System Shock 2

Post autor: Leming »

Może już byłeś na tej stronie. Ale jeśli nie, to zajrzyj. Standardowe FAQ do gry SS2, gdzie jest wyjaśniony problem min. braku filmów oraz w jaki sposób instalować mody (w tym lepsze tekstury i lepsze modele).

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=60930#patch
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze:Może już byłeś na tej stronie. Ale jeśli nie, to zajrzyj.
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=60930#patch
Cóż. Co osiągnąłem:

1. Filmy nie działają nadal. Zgodnie z zaleceniami z TTLG doinstalowałem Indeo, zrobiłem plik .bat i nic. Dodatkowo filmiki puszczone z poziomu Windowsa są wizualnie skaszanione.

2. Spolszczenie działa ale zamiast polskich znaków są zamienniki i wygląda to strasznie nieczytelnie. Czy to kwestia złego spolszczenia (mam z torrentów)?

3. High resolution pack zainstalowałem domyślnie (do folderu z grą) ale nie widzę zmian. Przynajmniej robot przy wejściu do treningu wygląda tak samo.

4. Ostatni problem mam z samym graniem. Gdy podniosę przedmioty w treningu i wejdę do trybu przedmiotów (TAB) to nie mogę ich w żaden sposób zaznaczyć czy przeciągnąć. Jakby nie były aktywne.

Cholera, znów daję szansę tej grze by skosztować ten kultowy tytuł i znów problemy. Czy dane mi będzie to w końcu przejść? :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: System Shock 2

Post autor: Bandit »

Jeśli nie działają filmy to w ustawieniach "ffdshow video decoder" (instaluje się to razem z paczką kodeków "K-Lite Codec Pack" i pewnie wieloma innymi tego typu tworami) należy wybrać "Kodeki" (pierwsza pozycja) odszukać "Indeo" i wyłączyć lub włączyć dekoder "libavcodec". Chyba nie muszę wspominać o tak podstawowej rzeczy jak wymagana obecność kodeków Indeo w systemie? ;)

Ja instaluję je z "Mega K-Lite Codec Pack".
http://codecguide.com/download_k-lite_c ... k_mega.htm
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Chciałem dołączyć do grona SSmanów, ale u mnie też nie działa. Dotychczas zainstalowałem:
Patcha stąd http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=60930#patch (Patching)

ddfixa stąd http://www.ttlg.com/Forums/showthread.php?t=121449

Niestety żądnego efektu. Szukałem też programu, o którym wspominał Dziarsky, ale nie znalazłem go.

Co powinienem zrobić? Mój komp:

Windows 7
Karta ATI Mobility Radeon HD 5470/512 mega
Sempron V120
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: System Shock 2

Post autor: Bruce »

Uruchom grę jako administrator. Dodatkowo właduj DDfixa.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No właśnie napsiałem, że ddfix władowałem. A uruchomenie jako administrator nic nie daje...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: System Shock 2

Post autor: Bruce »

Masz ffdshow video? Jeśli tak, to dodaj wyjątek. Mi np. blokował filmiki na T2X.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

mam ffdshow, ale nie wiem gdzie dodać ten wyjątek, nie widzę żadnej listy...
Obrazek
ODPOWIEDZ