A co mi tam, pochwalę się! :)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Spidey »

Usunięcie convict.osm to już nie jest zwykłe wykorzystywanie bugów, tylko po prostu cheaterstwo. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: bob »

Spidey pisze:Usunięcie convict.osm to już nie jest zwykłe wykorzystywanie bugów, tylko po prostu cheaterstwo. ;)
Oryginalna misja "Powrót do Katedry" nie jest fanmisją. Nie wiedziałeś? W oryginalnych misjach nie ma to znaczenia, bez pliku czy z nim tak samo się gra - na zmianę tego pliku podatne są fanmisje.

Taka ciekawostka: jeżeli w Thiefie 2 (oryginalne misje) usunie się plik CONVICT.OSM, to gra będzie standardowo działać (tak jak z tym plikiem). Jeżeli uszkodzi się ten plik to będą dziwne błędy, jak np. możliwość pomnażania sobie ekwipunku :diab9: :aniol: .
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie zmienia to faktu, że gra bez punktów życia nie jest możliwa bez ingerencji w pliki gry lub bardzo dużego błędu. Jeśli tak się bawimy, to to się nie liczy :bj:
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: bob »

W nic nie ingerowałem - to nie jest aż tak wielkim błędem, jakby mogło się wydawać. Mój starszy film jest do obejrzenia na


Za jakiś czas nakręce kolejne filmiki z moimi nowymi rekordami z misji 11-stej i 12-stej.

A misję "W Przebraniu" z Thiefa Gold niedawno przeszedłem zaledwie w 1 minutę i 20 sekund :!: :!: :!: , a więc i w tym przypadku jestem najlepszym (w znaczeniu najszybszym) zawodnikiem na całym świecie 8-) .
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wykorzystywanie bugów (a to ewidentny bug) nie liczy się. Speedrun robi się wtedy ekscytujacy, jak czyjś styl gry i skill mu pozwalają na takie wyniki.
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: bob »

Speed Run czwartej misji jest dostępny na YouTube (normalny poziom trudności), na tym filmie jest pokazane, ile można zaoszczędzić czasu dzięki pewnemu "trikowi". Autorem filmu jest rogston. Na mnie ten film zrobił wielkie wrażenie, potrafię zrobić tak samo jak rogston, jak i również własnym sposobem.
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2012, 09:46 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Hattori »

Obejrzałem. Ciekawi mnie, jak na to wpadł :o
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: bob »

A to tego filmu jest jeszcze dodatkowy (starszy film)
i najstarszy film
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Bluu »

No więc pochwalę się wam, iż dostałem się do wymarzonego liceum na wymarzony profil mat-geo-wos :-D
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Hattori »

No to zarąbiście! Gratulacje! Teraz to dopiero dostaniesz w dupę! :))

Only jokin', bro. Mi jakoś liceum szybko zeszło, sam się zastanawiam, czego to zasługa. Pierwsze co, będziesz musiał znaleźć porządne i w miarę tolerancyjne towarzystwo. Co może być trudne. Ogólniak to oaza arogancji, uważaj :)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Bluu »

Może i tak, ale w tej szkole, do której idę, jest bardzo sympatyczna atmosfera. Tak słyszałem. Poza tym będę musiał wziąć się za matematykę, bo planuję być w przyszłości geodetą :P Natomiast WOS, geografia - z tego jestem mocny; miałem z tych przedmiotów oceny celujące. Geografia jest moją pasją, szczególnie mapa. Dwukrotnie byłem laureatem konkursów związanych z mapą (ostatnim razem zająłem II miejsce, a konkurs miał zasięg wojewódzki). Poza tym interesuję się historią, tym co się dzieję na świecie i wiele spraw potrafię przemyśleć i wyciągać z nich wnioski. To znaczy tak myślę :))

A oto, co mnie czeka: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Lic ... 2c%C4%85ce
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: bob »

Po pewnym czasie udało mi się tego dokonać, a mianowicie:
W Thiefie Gold udało mi się przejść misję "Powrót do Katedry" w 33 sekundy :tar :diab9: :pad :hur.

Przyznaję, że było to dla mnie trudnym zadaniem.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Marcin.B.Black »

Wziąłem na warsztat mój ostatni render, trochę poprawiłem i zmieniłem. Drzwi pochodzą z innego, dawnego projektu.
Co o tym sądzicie? ;)
Link: http://marcinbblack.deviantart.com/#/d58fpm7
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Paweuek »

Paweuek zdał prawko za drugim podejściem :) Czas najwyższy 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: NiRa »

Brawo, lepszy wynik ode mnie :D

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Paweuek pisze:Paweuek zdał prawko za drugim podejściem :) Czas najwyższy 8-)
Gratulacje, ja dziś oblałem po raz pierwszy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Marcin.B.Black »

Gratulacje, Paweuek ;).
Ja zacząłem ten bajzel 2 lata temu, ale z pewnych powodów nie mogłem szybko tego skończyć. Rezultat? 6 razy oblane egzaminy. Nie wiem nawet czy będzie mi się chciało spędzać kolejne wakacje na próbie zdania. Szkoda czasu i pieniędzy, ech..
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: BodomChild »

Lepiej jeździć rowerem, ekologiczne to i zdrowe :) . Jako dzieciak jeździłem nielegalnie, bo nigdy nie zrobiłem karty rowerowej, więc walka z systemem była już za młodu :jez .

Do prawka podchodziłem trzy razy i na razie dałem sobie spokój. W tym kraju to jest wyciąganie kasy, długie kolejki, biurokracja, co roku nowe utrudnienia i mimo to wciąż masa wypadków na drogach. Zresztą nie jestem pewien czy taki dobry ze mnie kierowca, trochę zbyt rozkojarzony, jak mam kogoś zabić albo siebie, to może lepiej żebym nie jeździł :zdz . Szkoda, że panuje jakieś głupie przekonanie, że każdy musi być kierowcą, a przynajmniej każdy facet. Dziewczyny też lecą na samochody, chociaż prawie żadna się do tego nie przyzna (może nie tyle na samochody, co lubią jak się im tyłeczek podwiezie) :smu .

Z ciekawostek przyrodniczych, mam znajomego, który też trzy razy nie zdał więc się wkurzył i jeździ bez prawka już parę lat. Nigdy nie stworzył żadnego zagrożenia na drodze, prowadzi spokojnie, przepisowo i naprawdę bez żadnych obaw z nim jeżdżę :) , za to z niektórymi co się chwalili, że zdali za pierwszym razem to się boję :sre .

Egzaminy się najczęściej oblewa z powodu stresu.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Nivellen »

BodomChild pisze:Lepiej jeździć rowerem, ekologiczne to i zdrowe :) . (...)
Też jeżdżę, obecnie również, popieram dwa kółka z całego serca, co nie zmienia faktu, że cztery mi się też bardzo czasami przydają.
BodomChild pisze:(...) Zresztą nie jestem pewien czy taki dobry ze mnie kierowca, trochę zbyt rozkojarzony, jak mam kogoś zabić albo siebie, to może lepiej żebym nie jeździł :zdz .
Bardzo dobre podejście, nic na siłę :oki W tej chwili jazda samochodem to cholernie ciężkie i odpowiedzialne zadanie, przy takim ruchu i tylu szaleńców na drodze, już dawno przestała być przyjemnością.

BodomChild pisze:(...) Z ciekawostek przyrodniczych, mam znajomego, który też trzy razy nie zdał więc się wkurzył i jeździ bez prawka już parę lat.
Chyba wie co go czeka, jak zostanie złapany :shock: a stanie się to prędzej czy później, a jeśli spowoduje wypadek z ofiarami, to może się to skończyć nawet karą bezwzględną pozbawienia wolności.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Leming »

Posiadać prawo jazdy, a posiadać umiejętności prowadzenia pojazdów to dwie różne rzeczy, choć wydawałoby się, że to pierwsze powinno być wynikiem tego drugiego.
A jednak. Sytuacja z życia wzięta. Dziewczyna skręcała w lewo na skrzyżowaniu, na środku skrzyżowania zgasł jej samochód. Stoi, stoi, nie rusza, zniecierpliwieni kierowcy zaczęli trąbić, a ta... wyszła, usiadła na jezdni obok samochodu i zaczęła płakać. Jacyś uczynni pchnęli jej samochód za skrzyżowanie, aby ruchu nie tamował, ktoś inny odprowadził dziewczynę, a ta dalej siedzi i płacze. Stres? Niewiedza (że zgaszony silnik można włączyć ponownie)? Ciekawe, czy zdała za pierwszym razem?

Przykre to trochę, że sam kurs jak i egzamin częściej skupiają się na tym, który pachołek ma być za boczną szybą (by stanąć prosto) i o ile centymetrów koło wystaje od krawężnika, zamiast przygotować do myślenia "drogowego" i radzenia sobie ze stresem na drodze.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Paweuek »

Taka porada dla szanownych Kolegów: coś tam się ma niby zmienić, ale do tej pory było tak, że po trzech oblanych praktykach trzeba było wykupować jazdy, ale ale ;) żeby nie płacić, ludzie podchodzili seriami: jedna teoria na dwie praktyki.

Jeśli chodzi o rejestracje w WORDach, ja zawsze biegłem tam w sobotę rano - 2-3 osoby w kolejce :)

Tak więc życzę Wam powodzenia i trzymajcie się środka prawego pasa! ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Za jazdę bez prawka grozi mandat 500 zł lub ograniczenie wolności. Czytałem jakiś czas temu, że tego drugiego nigdy się nie daje. Kurs 1300 zł, I egzamin jedne i drugi 250, każdy kolejny 120. Jak ktoś mieszka w małej wiosce, gdzie każdy wie, że "Kowalski to bez prawka jeździ", to nie opłaca się robić kursu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Paweuek »

Ja wykupiłem kurs 40 godzinny za 1500 w jakiejś tam letniej promocji i powiem szczerze, że moim zdaniem jak ktoś zaczyna jazdy od zera to to jest minimum. Sam egzamin zaś to koszt ok. 20 PLN za teorię i ok. 120 za praktykę :) Można zdawać oba na raz, można każdy z osobna. Każde następne podejście płatne tak samo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Mjodek »

Pochwalę się, że wreszcie wydaliśmy z kapelą płytkę z kawałkami w jakości studyjnej, do pobrania stąd http://www.sendspace.com/file/idw6x6 albo do odsłuchania tutaj --->

Można też kupić płytkę w jewelcase'ie za 7 zł + koszty przesyłki : D
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Maveral »

Co tu dużo gadać, 10 lat na forum mi stuknęło ;) Ahhh... kiedy to zleciało?
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ