A co mi tam, pochwalę się! :)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Artass »

A ja ciągle zastanawiam się jak u licha zdobyłeś rangę Bruce Dickinson. Zazdroszczę! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Maveral »

Artass pisze:A ja ciągle zastanawiam się jak u licha zdobyłeś rangę Bruce Dickinson. Zazdroszczę! ;)
Wystarczy napisać 4000 postów i poprosić Piotra o rangę specjalną ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Myślę, że w dzisiejszych czasach nie trzeba już mieć tych 4k postów, wystarczy ładny uśmiech :P

Gratulacje! Ciekawe, kto nas jeszcze odwiedza z najstarszego zestawu userów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Maklo »

SPIDIvonMARDER pisze:Gratulacje! Ciekawe, kto nas jeszcze odwiedza z najstarszego zestawu userów.
Jak dla mnie to niesamowite, że po tylu latach nadal wielu wchodzi. To zasługa "magiczności" Thiefa :P Mało jest takich gier.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Caer »

SPIDIvonMARDER pisze:Gratulacje! Ciekawe, kto nas jeszcze odwiedza z najstarszego zestawu userów.
Jestem pewna, że jest tu kilku ;).
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Bukary »

SPIDIvonMARDER pisze:Gratulacje! Ciekawe, kto nas jeszcze odwiedza z najstarszego zestawu userów.
Melduje się użytkownik nr 5! :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: marecki »

Czasami jeszcze tu zaglądam, chociaż raczej nie kwalifikuję się do "najstarszego zestawu". ;)
Maklo pisze:Jak dla mnie to niesamowite, że po tylu latach nadal wielu wchodzi. To zasługa "magiczności" Thiefa :P Mało jest takich gier.
Podobno niektórzy grają jeszcze w Ultima Online (z 1997 chyba?) :-D
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Chwalę się! Obroniłem licencjat na dwie piątki! To znaczy, że mam teraz wyżśze wykształcenie, czy jak to się nazywa? :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Hattori »

Nie. To znaczy, że teraz stawiasz wszystkim wyższe alkohole.

:sup
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Daweon »

Może w porównaniu co do niektórych to słabo, ale dla mnie to wielkie osiągnięcie. Zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy! Cieszę się niesamowicie, bo już byłem mocno zrezygnowany. Trzy razy oblewałem, ale za czwartym nareszczcie się udało.

Swoją drogą przeraża mnie, że nie sprawdzili tak wielu ważnych rzeczy (np. skrzyżowanie ze stopem), a przerywają egzaminy na takich pierdołach jak uderzenie o krawężnik przy parkowaniu :roll: .
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gratulacje! Egzamin na prawo jazdy to był dotychczas najgorszy w moim życiu, więc uważam, że to spore osiągnięcie!



A ja od połowy lipca jestem licencjonowanym archeologiem! :D Czas na magisterskie nicnierobienie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: BodomChild »

Od dzisiaj jestem magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, więc mogę iść pracować do telewizji jak Tomek Lis :) . A propos Lisa, to o nim była moja praca, a konkretniej o upolitycznieniu mediów publicznych (na przykładzie jego programu).

Generalnie studia dziennikarskie to trochę lipa (szczególnie na biedackim UŁ), jeśli jest tu ktoś kto marzy o karierze dziennikarza, to niech NIE IDZIE na studia dziennikarskie. Lepiej skończyć politologię, socjologię, cokolwiek ze specjalizacją dziennikarską, albo coś w tym stylu. Słuchajcie wuja :wes .
Ja byłem młody, miałem pstro w głowie i sobie inaczej różne rzeczy wyobrażałem :) . W ogóle dziennikarstwo to zawód dla masochistów, którzy lubią klepać biedę, no chyba, że się pracuje w TVN albo w Wybiórczej na wysokim stanowisku.

Na szczęście z dziennikarstwem sensu stricto dałem sobie spokój już na drugim roku licencjatu (wybrałem specjalizację marketingowo-PR-ową) i zamierzam zdobytą wiedzę wykorzystać w inny sposób.
Zupełnie jak Garrett :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gratuluję! :)


A tak w ogóle, to ilu dziennikarzy jest po dziennikarstwie? Ja nie znam żadnego, własnie ludzie są zewsząd indziej :P Pisać nauczyć się można samodzielnie, a inne studia pozwolą Ci być na wstępie specjalistą z jakiegoś działu.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:A tak w ogóle, to ilu dziennikarzy jest po dziennikarstwie?
Tomek Lis :) . Serio.
SPIDIvonMARDER pisze:Pisać nauczyć się można samodzielnie, a inne studia pozwolą Ci być na wstępie specjalistą z jakiegoś działu.
Przede wszystkim trzeba mieć do tego predyspozycje, fajne pisanie to nie wszystko. Mnie redaktor naczelna lokalnej gazetki z mojego miasta powiedziała, że nie mam ikry i nie lubię ludzi, więc się nie nadaję na dziennikarza (za to inna babka stwierdziła coś zupełnie odwrotnego) :) . Dzisiaj stwierdzam, że chyba miała rację :) . Oczywiście nadal uważam, że jej gazetka to straszny szmatławiec :wes (tak, pewna lokalna gazetko! W Łodzi się z was śmieją!).

Jak już wspominałem, to zwód dla masochistów. Redakcje są obsadzone, a prasa papierowa umiera. Do telewizji czy radia to trzeba mieć cechy, których raczej ciężko się nauczyć (przebojowość, prezencja, dykcja, dobry głos). Redakcje mają kilku stałych dziennikarzy, reszta to tylko współpracownicy na umowę zlecenie, najlepiej jeśli są to studenci lub uczniowie, bo im można nic nie zapłacić (albo grosze, niech się cieszą, że mają praktykę!).
Więc przygotuj się młody dziennikarzu, że w miesiącu możesz otrzymać zajebistą pensję w wysokości 200 zł. Jak kot się usmaży w nocy na kablach wysokiego napięcia i w całej dzielni prąd wysiądzie, to musisz zbierać dupę w troki, wsiadać w samochód (masz prawko i swoje autko, prawda?) i tam jechać (za swoją benzynę ofc), by napisać bardzo potrzebny lokalnej społeczności artykuł: "Pół miasta odcięte od prądu... przez kota!!!!!!111one".
Do tego każdy ci się mądruje, że dziennikarstwo to służba społeczna, kiedy ty jesteś cynicznym sukinkotem i masz to gdzieś.

Walić to! :)

Można inne rzeczy robić po dziennikarstwie, szczególnie internet oferuje szerokie możliwości (seo copywriting itp.).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Marcin.B.Black »

A ja pochwalę się czymś z innej beczki.
Przez wakacje, razem z kilkoma osobami, pracowałem przy tworzeniu drobnych gier dla wlaściciela małej firmy, który chciałby nieco rozkręcić przemysł "gierczany" w Lublinie.
Takie płatne praktyki. Honorarium groszowe, ale zdobyłem dużo doświadczenia i miałem przynajmniej jakieś zajęcie na czas wolny :).
Generalnie zajmowałem się skryptowałem w Unity3d i większej mierze przygotowywaniem modeli w Blenderze, animowaniu, rozcinaniu siatek i eksportowaniu właśnie do Unity.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo marzyłem o czymś takim.Istnieje spora szansa, że będę dostawał zlecenia jeszcze w czasie roku akademickiego ;).
Ponadto będziemy w listopadzie wystawiać własne stoisko na targach Microsoft Innovation Summit, zwłaszcza, że mamy okazję zrobić to za darmo i pokażemy, co robiliśmy, a także własne, osobiste projekty (ja np. robię prostą grę w bilard, nie wiem czy ukończę, ale zawsze to jednak jakaś nauka jest).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Nivellen »

Czyżbyś planował związać swoją zawodową przyszłość z przemysłem "giercowym"? Osobiście nie zastanawiałbym się nawet 5 minut. Uzasadniać chyba nie muszę jakoś zbyt wylewnie. Każdy słyszał chyba - GTA V: 1 mld USD w trzy dni i 17 mln sprzedanych kopii. Bez wątpienia jest to poważny argument w negocjacjach z przyszłymi producentami i wyznacznik zmian w postrzeganiu tej branży.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Marcin.B.Black »

Owszem, od dawna o tym myślałem :). Problem w tym, że jest to dość ryzykowne, przynajmniej jak na polskie realia, a tym bardziej region, w którym mieszkam (niby mogę wyjechać, ale muszę to przemyśleć). Nie wiem jeszcze jak to się potoczy, w każdym razie będę próbował. Jeśli się nie powiedzie, to zostanę "zwykłym" programistą, co w sumie też sprawia mi przyjemność, a grami będę zajmował się hobbystycznie. Niemniej, będę próbował skoro jest możliwość ;).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Gregorius »

Gratulacje! Ciekawe, kto nas jeszcze odwiedza z najstarszego zestawu userów.
Gregorius wyłania się z cienia... :)
I szuka wątku o nowym Thiefie nie mogąc go znaleźć... what the?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Flavia »

Witamy z powrotem, dziadziusiu ^^
Wątek o nowym Thiefie: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=4587
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Leming »

Nie ma shoutboxa, więc tutaj...

Wszystkiego najlepszego drodzy Forumowicze z okazji moich urodzin. :-D
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gregorius! Jeszcze tylko maeglina brakuje :D

Tobie też wszystkiego najlepszego, Leming!
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: timon »

W sobotę ożeniłem syna, wesele było super :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Gregorius »

timon pisze:W sobotę ożeniłem syna, wesele było super :)
Gratulacje!! To w domu zrobi Ci się luźniej jak się część młodzieży wyprowadzi na swoje ;)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Juliusz »

timon pisze:W sobotę ożeniłem syna, wesele było super :)
Również gratuluję!
Teraz czekamy na info o potomkach. :)
Gregorius pisze:(...)To w domu zrobi Ci się luźniej jak się część młodzieży wyprowadzi na swoje ;)
W domu, czyli przy komputerze też. Wreszcie Timon będziesz mógł się do tego Dromeda dobrać z powrotem! ;)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: A co mi tam, pochwalę się! :)

Post autor: Nivellen »

Moje gratulacje :sup
Info będzie nie tyle o poTomkach, co o poRadkach, ale i tak wszystko zostaje w rodzinie :mru
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
ODPOWIEDZ