Czy to zgodne z prawem?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Mam mały dylemat- gram w kapeli metalowej, i chciałbym wykorzystać dźwięki z Thiefa (obecnie dziwne chichoty z misji "The Sword", lub grzmienia i jęki z "Bonehoard") lub niektórych fanmisji jako intra do niektórych piosenek. Czy mogę to zrobić, nie martwiąc się, że, kiedy wydamy płytę lub piosenki pójdą w internet, nie będę miał problemów z prawami autorskimi? Jeśli tak, to kogo mam spytać o zgodę? Autora fanmisji, mimo iż on sam wykorzystał wiele dźwięków czy może jakąś firmę, obecnie zajmującą się Thiefem? Pomóżcie, bo nie wiem...
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: brzeszczot »

a jaki rodzaj metalu grywasz?

Pewnie cos mocniejszego niz stary , dobry powermetal w rodzaju Blind Guardiana, Rhapsody, Edguya, Gammaray i inyych tego typu ? :roll:
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Hm..właściwie to jest inaczej, bo gramy coś w stylu Iron Maiden, Metalliki, Black Sabbath tyle że mamy swoją sekcję smyczkowa (!!!) do niektórych kawałków...trzy fajne dziewczyny ze skrzypcami, czyli taki zbajerowany Heavy, ale poszerzamy swoje horyzonty :) . Kto wie, może Power też spróbujemy...brak tylko odpowiedniego wokalu, ale to nie problem:)..Ale powiem Ci, że jesteśmy wierni klasyce- żadnych nu i innych dziwnych nowych wymyslow...Z checia podesle jeden kawalek instrumental, tyle ze najpierw chce znac odp. na moje pytanie
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Brzeszczot- Widzę, że lubisz te klimay...Co powiesz o Tristanii? To dopiero doborowe towarzystwo....
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Bukary »

Aen pisze:Mam mały dylemat- gram w kapeli metalowej, i chciałbym wykorzystać dźwięki z Thiefa (obecnie dziwne chichoty z misji "The Sword", lub grzmienia i jęki z "Bonehoard") lub niektórych fanmisji jako intra do niektórych piosenek. Czy mogę to zrobić, nie martwiąc się, że, kiedy wydamy płytę lub piosenki pójdą w internet, nie będę miał problemów z prawami autorskimi? Jeśli tak, to kogo mam spytać o zgodę? Autora fanmisji, mimo iż on sam wykorzystał wiele dźwięków czy może jakąś firmę, obecnie zajmującą się Thiefem? Pomóżcie, bo nie wiem...
Niestety, byłoby to nielegalne. I gdybyś podbił swoją muzyką świat, to miałbyś na głowie kilku prawników EIDOSU. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

[/quote]
Niestety, byłoby to nielegalne. I gdybyś podbił swoją muzyką świat, to miałbyś na głowie kilku prawników EIDOSU. :)[/quote]

No właśnie....do kogo mam się zwrócić, by spytać o pozwolenie? Bo nie wierzę, że ludzie robiący fanmisje moga ot tak sobie wykorzystywać wszystkie pliki.....może na okładce napiszę- Parts of ambient gained from Thief?:D
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: brzeszczot »

do Tristanii musze dotrzec, slyszalem kilka kawalkow mp3 i zrobily na mnie wielkie, zaprawde powiadam wielkie wrazenie....
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Bukary »

Aen pisze:
Bukary pisze: Niestety, byłoby to nielegalne. I gdybyś podbił swoją muzyką świat, to miałbyś na głowie kilku prawników EIDOSU. :)
No właśnie....do kogo mam się zwrócić, by spytać o pozwolenie? Bo nie wierzę, że ludzie robiący fanmisje moga ot tak sobie wykorzystywać wszystkie pliki.....może na okładce napiszę- Parts of ambient gained from Thief?:D
Ludzie robiący FMs wykorzystują dźwięki z Thiefa LEGALNIE, gdyż otrzymali od LGS (i EIDOS) edytor. Ale mogą się nimi posługiwać jedynie tworząc coś za pomocą DromEda lub do DromEda. W ogóle wszystko, co zrobią autorzy FMs za pomocą DromEda, jest własnością EIDOS. Ja np. nie mam praktycznie żadnych praw do "Old Comrades, Old Debts", natomiast EIDOS mógłby nawet rozprowadzać moją misję za pieniądze. To tyle w kwestii praw autorskich. Co zaś do pozwolenia: raczej go nigdy nie uzyskasz. Jeśli fanom nie udało się uzyskać pomocy w sprawach DromEda, to co dopiero sądzić o próbach uzyskania praw do wykorzystania jakichś dźwięków?! Nie ma - wdedług mnie - takiej możliwości. ALe spróbować zawsze można. Trzeba pewnie napisać do kogoś z EIDOS. ALe do kogo? Nie mam pojęcia.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Właśnie moje wielkie plany podbicia świata muzyką legły w gruzach :( . Właściwie co im szkodzi, że będę rozchwalał ich grę (Dwa kawałki "The Song Of The Undead" i " Nightcrawler" są właśnie o niej:)? No trudno, liczę, że ktoś ma może jakiś mail do EIDOS.....
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Bukary »

Aen pisze:Właśnie moje wielkie plany podbicia świata muzyką legły w gruzach :( . Właściwie co im szkodzi, że będę rozchwalał ich grę (Dwa kawałki "The Song Of The Undead" i " Nightcrawler" są właśnie o niej:)? No trudno, liczę, że ktoś ma może jakiś mail do EIDOS.....
Słuchaj, Aen, a mógłbym wykorzystać twoje kawałki w "Cartographer's Note"? :) Musiałbym je wcześniej usłyszeć... Ale jeśli są w klimatach Thiefa... A może można cos u ciebie "zamówić"? 8-)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Pablo »

Bukary ma rację, nawet użycie takich plików na koncercie równa się ze złamaniem prawa. Tak się składa, że jestem muzykiem i wiem jak to wygląda w praktyce. Praktyka jak wiecie zwłaszcza w naszym kraju idzie swoimi torami, nie mając na względzie prawa. Żeby nie zanudzać to powiem, że w naszym kraju ujdzie Ci wszystko na sucho do póki nie wydasz płyty na której to wykorzystasz, chociaż możesz mieć szczęście i nikt się nie do tego nie przyczepi. Wybór pozostawiam Tobie, zrobisz co będziesz uważał, ale mile widziane było by uregulowanie tych spraw z EIDOSEM bo to on jest prawdopodobnie ostatecznym właścicielem praw.
Nawiasem mówiąc sprawa tantiemów w przypadku koncertów wygląda beznadziejnie. Nie pamiętam kiedy zagrałem koncert, za który organizator odprowadził składkę (tantiemy) do ZAIKS. Myślę, że najwięcej dowiesz się właśnie od ZAIKS, tam Cię poinformują jak możesz rozwiązać Twój problem.
Pablo
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Bukary- Nightcrawler opowiada o złodzieju, wziętym jako dziecko z ulicy przez przyszłego mistrza (skąd my to znamy:). The Song Of The Undead to ostry, szybki kawałek o żalach nieumarłych. Nie nadawałyby się do gry, ale gdybyś chciał, mógłbym coś ułożyć, spokojnego, np. balladę...na gitarze klasycznej, bo to pasowałoby mi do Thiefa, chociaż elektryki też wchodzą w grę:).

Pablo- A w jakiej muzyce się specjalizujesz? Sęk w tym, że ja chciałbym wysłac mail do EIDOSU, mimo iż szanse, że dowiedzieliby się lub chociaż poznali w muzyce dźwięki z Thiefa, są nikłe....a co z mixami na TheCircle? Czy oni też musieli uzyskiwać zgodę?
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Pablo »

To trudno powiedzieć w jakiej muzyce się specjalizuję :wink:, może lepiej powiem Ci co mnie interesuje :D. Jazz, Fusion, Funk Rock a to wszystko często o lekko alternatywnym zabarwieniu :P. Gram różne rzeczy a to z tego względu, że próbuję jakoś zarobić graniem. Mam oczywiście zespolik, takie oczko w głowie, ale z różnych przyczyn na razie zawiesił swoją działalność, zresztą jak dobrze pójdzie, to za jakiś czas pewnie odwiesi z czego się niezmiernie cieszę :!: :!: :!:. Gram tam muzyczkę ala Tom Waits, pewnie nie znacie :wink:. Z dziedziny metalu nie czerpię garściami, znam tylko dosyć dobrze Metallice, którą cenię za wielką muzykalność i profesjonalizm wykonawczy :).

Jeśli chodzi o te nieszczęsne prawa, to nie bądź taki pewien, wystarczy tylko malutki mail z malutką mp3 od nieprzychylnego słuchacza, oczywiście wysłany do eidosu a nagle zwalą Ci się prawnicy na głowę. Dla takiej firmy jak EIDOS to żaden problem a korzyści z tego mogą mieć wymierne. Ale rzeczywiście istnieje taka możliwość, że będziesz żył spokojnie, nie chcę Cię straszyć, piszę tylko o ekstremalnych konsekwencjach :wink:.
Pablo
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Na TheCircle sa mixy kawałków z Thiefa- Czy ich autorzy tez musieli jakos zdobywac prawa?
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Pablo »

Aha a to z TheCircle raczej nie jest łamaniem prawa, przynajmniej tak mi się wydaje. Wiadomo, że z etycznego punktu widzenia może być naruszeniem prawa, ale nie dajmy się zwariować, nikt na tym nie zarabia pieniędzy a o to w tym głównie chodzi, żeby nie zarabiać na rzeczach, które komuś "ukradliśmy" :wink:. Ja to raczej traktuję jako swego rodzaju dozwoloną przez ogół samowolkę, nie krzywdzącą właścicieli zamieszczanych tam materiałów. Ale mogę się mylić :wink:, nie wiem czy pytali o pozwoleństwo.
Pablo
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Vk »

Kurcze jaki moralny z Ciebie złodziej Aen :shock:
Bóg kazał się dzielić więc bierz czym chata bogata :shock:
.netsports.pl
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Aen »

Vk- Wiesz, z rekinami prawniczymi nawet Garrett nie ma szans :wink: ...a co jeslibym np. kawalki z samplami zamiescil i na plycie, i wyslalbym na TheCircle w celu promowania Thiefa?
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Czy to zgodne z prawem?

Post autor: Bukary »

Aen pisze:Vk- Wiesz, z rekinami prawniczymi nawet Garrett nie ma szans :wink: ...a co jeslibym np. kawalki z samplami zamiescil i na plycie, i wyslalbym na TheCircle w celu promowania Thiefa?
Nie ma szans... :)
A tak przy okazji... Oto plik licencyjny DromEda:
END-USER LICENSE AGREEMENT

Installation and use of this software constitutes agreement to the terms of this license so please carefully read its terms. If you don't agree with anything in it please delete this software from your hard drive.

This software accompanying this license remains the copyrighted property of Looking Glass Studios, Inc.
You are entitled to use this product for your own use, but may not modify, decompile, reverse engineer, sell, rent, or lease this software to anyone else without the prior written consent of Looking Glass Studios.

Your license to use this software will automatically terminate immediately without receiving notice from
Looking Glass if you fail to comply with anything in this license, you agree to destroy this software and
documentation upon termination of this license.

You may use this software to create or modify levels for use with the game Thief 2: The Metal Age (henceforth referred to as "levels") subject to these restrictions:

Any levels you create can only work with the full, legal version of Thief 2: The Metal Age.

Your levels can not contain any modifications or changes to any executable file included in this distribution or those distributed with Thief 2: The Metal Age.

Your levels can not contain any illegal, trademarked, or copyrighted materials unless you obtain written consent of the trademark or copyright holders.

Any levels you create and distribute must contain your name and email address and must be distributed with a readme file that contain this sentence, "This level was not made and is not supported by Looking Glass Studios or Eidos Interactive."

Your levels must be distributed free of charge. Neither you nor anyone else may sell, rent, lease or commercially exploit these levels in any way. You may only exchange them at no charge to licensed users of Thief 2: The Metal Age.

When you publicly distribute your level you automatically grant Looking Glass Studios the perpetual, royalty free right to use, modify, license and distribute your level in any way we choose.

Looking Glass is providing this software "as is" and does not guarantee that it will work on your computer.
Looking Glass will not be liable for any incidental, special, consequential or any other damages that may result from the use or inability to use this software. Some states do not allow the limitation or exclusion of liability for incidental or consequential damages so these limitations or exclusions may not apply to you. In no event shall our total liability to you for any damages, losses, and causes of action exceed the amount paid by you for this software. If any portion of this license is unenforceable, the remaining portion shall remain in effect.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
ODPOWIEDZ