Kara śmierci

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Czy jesteś za karą śmierci?

Tak
23
47%
Nie
26
53%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Kara śmierci

Post autor: Prosiaq »

Jeśli ktoś popełnił okrutne morderstwo, powinien zostać skazany na śmierć... Jeśłi jednak nie popełnił tego zabójstwa (przynajmniej dowody są podważalne), to karę śmierci powinno się zlikwidować...
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Kara śmierci

Post autor: PiotrS »

Przeciwnicy kary śmierci twierdzą, że "nie wysokość kary a jej nieuchronność jest najważniejsza". Wystarczy, że będziemy mieć 99 % wykrywalność przestępstw a w ciągu kilku lat zniknie problem najcięższych zbrodni, pozostaną tylko te, popełniane przez chorych psychicznie a tym to nawet kara śmierci nie pomoże.
Ktoś zaraz powie, że to nierealne, niemożliwe, mało środków ma policja itd. Ale kara śmierci też nic nie przyniesie, przykłady USA pokazują, ze różnice w popełnianiu najgroźniejszych przestępstw w stanach w których jest kara śmierci i nie ma - nie są aż tak duże, żeby twierdzić, że to rozwiązuje problem.

Dla mnie nawoływanie do wprowadzenia kary śmierci to normalne tchórzostwo i wygodnictwo, nie radzimy sobie z problemem, mamy małą wykrywalność i nieudolną policje to trzeba iść na łatwiznę, kara śmierci wszystko załatwi – to mrzonki.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Kara śmierci

Post autor: Bandit »

Następny bot? :|

IMO nie powinno być kary śmierci, bo pragnienie czyjejś śmierci jest chore - a to czy przestępca zostanie zgładzony przez kata czy sami wymierzymy sprawiedliwość nie ma znaczenia, bo efekt jest ten sam - ginie ktoś, kogo chciałoby się zabić...

W ogóle śmieszne jest dal mnie określanie tego mianem kary. W moim przekonaniu kara to jakaś czynność, której musimy się podać i czynnie ją odczuwamy, bo żyjemy, ale jak już się nie żyje to nie odczuwa się skutków, więc można powiedzieć, że jest to najkrótsza możliwa kara do wymierzenia - karą można w tym przypadku jedynie nazwać świadomość tego, że się zginie. To już chyba chłosta byłaby lepsza, ale taka fest według przepisu z filmu pasja... :twisted:
Pozostaje tylko wierzyć w to, że drań będzie smażył się w piekle, ale tego nie można być pewnym a może za te nasze chore pragnienie także się podsmażymy... :zlo

P.S. Prośqu nie pisz nic pod moim postem... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Kara śmierci

Post autor: Bukary »

A ja chciałbym widzieć śmierć kogoś, kto zabił moją rodzinę. Co więcej, sam bym chętnie mu śmierć zadał.

Możecie sobie marzyć o poprawie pracy policji, o większych nakładach na bezpieczeństwo, o lepszym funkcjonowaniu sądów... NIE CHCĘ, żeby moje pieniądze szły na utrzymanie morderców i zwyrodnialców. Najgorszych - do piachu! A tych, którzy popełnili lżejsze przestępstwa (przeciwko życiu) - DO ROBOTY! Przymusowej.

Uczciwi ludzie ciężko harują, żeby mieć na chleb, a te gnoje obżerają się za moją i waszą kasę. Żeby chociaż musieli zarabiac na siebie...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kara śmierci

Post autor: Jacek »

Bukary pisze:Co więcej, sam bym chętnie mu śmierć zadał.
Bukary, masz moje pełne poparcie. Zrobiłbym tak samo, obojętnie czy w majestacie prawa czy nie.
PiotrS pisze:Ale kara śmierci też nic nie przyniesie
Jak to nie? Wyeliminuje parę zbędnych jednostek będacych człowiekiem tylko z nazwy.
Sachmet
Akolita
Posty: 153
Rejestracja: 28 marca 2005, 18:37

Re: Kara śmierci

Post autor: Sachmet »

Tu sie zodze z Bukarym. Podam dosc znany przyklad, nie z Polski, tylko z Norwegii, tam maja jeszcze lagodniejsze prawo. Varg z Burzum zabil Euronymousa z Mayhem w ''dosc'' brutalny sposob (chyba 24 ciosy nozem, 8 w glowe i 16 w klatke piersiowa i brzuch). Uznano to za najbardziej brutalne morderstwo w Norwegii. Vikernes dostal 14 lat, potem zrobilo sie z tego 21, bo doszlo za te podpalenie, dynamity ktore trzymal w piwnicy i podobno gwalty. No i koles ma przepustki, raz im zwial to go dopiero wtedy przeniesli do wiezienia o ostrzejszym rygorze, nagrywa plyty i prowadzi strone w necie. W Polsce prawdopodobnie dostalby dozywocie, a w USA kare smierci. I to jest chyba jedyna rzecz jakiej Amerykanom zazdroszcze.
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kara śmierci

Post autor: Messiah »

Czy ja wiem...mi się wydaje że w ameryce nie miał by kary śmierci, raczej dożywocie.
Brak opisu...
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Kara śmierci

Post autor: marek »

timon pisze:A kto ma wykonać karę śmierci? A kto ma skazać kata za zabicie ? I kto ma zabić kata ?
wybacz, ale tak samo musielibyśmy zamknąć wszystkich policjantow, którzy kogoś aresztowali i zakuwali w kajdanki, bo "naruszali" aresztowanego...
timon pisze:Pan X jest dobrym mężem, uczynnym sąsiadem, miłośnikiem psów i prawym katolikiem z kółka różańcowego. I miał tylko pecha, bo gdy wracał z imienim od szwagra pijany jak bela ( ale musimy go zrozumieć, szwagier polewał, nie wypadało odmówić ) to wjechał w przystanek na którym stałą matka z trojgiem dzieci. Jej urwało obie nogi, dwójka dzieci została zmiażdżona a trzecie przecięte na pół spadającą szybą.
nie jest to działanie celowe, a dodatkowo istnieją okoliczności łagodzące....
jeśli rozpatrujemy karę śmierci to tylko w przypadkach, kiedy zbrodnię dokonuje się celowo i ze szczególnym okrucieństwem/z chęci zysku
Prosiaq pisze:Odsyłam WSZYSTKICH do Dekalogu5 pana K. Kieślowskiego.
to ja może odeślę do filmu "Natural born killers" - o mordrecach dla których zabijanie jest czyms normalnym i nie widzą w tym nic złego... czy takie jest wasze zdanie przeciwnicy kary śmierci?
Bukary pisze:Możecie sobie marzyć o poprawie pracy policji, o większych nakładach na bezpieczeństwo, o lepszym funkcjonowaniu sądów... NIE CHCĘ, żeby moje pieniądze szły na utrzymanie morderców i zwyrodnialców. Najgorszych - do piachu! A tych, którzy popełnili lżejsze przestępstwa (przeciwko życiu) - DO ROBOTY! Przymusowej.
otóż to! jeżeli nie chcemy kary śmierci to należy utworzyć więzienia, w których więźniowie musieliby CIĘŻK pracować na siebie, i to do końca życia, bez możliwości zwolnienia ze względu na stan zdrowia (tóry by się pogarszał od pracy)....
że niby niehumanitarne? a mordercy są niby humanitarni?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Kara śmierci

Post autor: Flack »

Zabic skurwysyna ?, nie bede placil moje pieniadze na to, zeby mial telewizje satelitarna?, ciezkie roboty w niewolniczych warunkach?.

Nie ma co przesadzac, wiezienie nie jest przyjemnym przezyciem z kolorowymi drinkami i telewizja satelitarna.
Kara za przestepstwo ma byc kara, a nie zemsta, checia odegrania sie na drugiej osobie, "bo to nie jest czlowiek tylko zwierze". W tym momencie sami stajemy sie rowni nim, bo dla swojej wygody, oszczednosci, zlosci zabijamy drugiego czlowieka.

"Nie bede na niego placil". No to wez sprawy z swoje rece, wyselekcjonuj i zabij ludzi, ktorzy wedlug Ciebie to zwyrodnialcy. Po drodze ustrzel pare rencistow, emerytow i bezrobotnych.

Ogolnie mowie jeszcze raz NIE karze smierci. Lepiej sie skoncentrowac na powodach takich zachowan, bezpieczenstwie i na wykrywalnosci, zaostrzanie kar nie jest sposobem na walke z przestepstwem.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Kara śmierci

Post autor: Prosiaq »

Flack, masz moje poparcie w 101%. Więzienie to tak naprawdę nie żadna Majorka czy coś. Wiem, jak tam jest. Moja znajoma studiuje psychologię - resocjalizację. Jakbyście zobaczyli, jakie TAK NAPRAWDĘ są tam warunki, to nawet swój chlewik domowy byście głębiej pokochali. Więzień luksusowych jest niewiele...
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Kara śmierci

Post autor: Bandit »

Proponuję wysyłać takich do więzień w Rosji, chociaż nasze chyba też nie są aż takie "złe"... ;) W stanach wydają kupę kasy na to żeby więzienia wyglądały jak hotel i były bezpieczne, bo przecież więzniów też trzeba jakoś odizolować - nie każdy jest psychopatą...

Głupi ten temat...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Kara śmierci

Post autor: Prosiaq »

Eeee... Temat nie jest głupi, tylko trudny. Jedni myślą tak, a inni wspak.


Bandito, chyba jednak coś napiszę pod twoim postem ;)
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Kara śmierci

Post autor: grim_reaper »

Prosiaq pisze:Temat nie jest głupi, tylko trudny
I sądzę, że można go było sobie darować na tym forum...O kurczę Prosiaq napisałam coś pod Twoim postem, jak mogłam :?: :o

Zaraz i tak nie będzie ostatnim, jak się spodziewam
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Kara śmierci

Post autor: Bandit »

Prosiaq pisze:Eeee... Temat nie jest głupi, tylko trudny. Jedni myślą tak, a inni wspak.
Dobra źle się wyraziłem - jest zbędny na naszym forum, bo wywołuje niepotrzebne emocje i pogłębia podziały i niektórzy usilnie próbują przekonać do swoich racji innych, którzy mają swoje określone zdanie - moim zdaniem jest to niepotrzebne.
Na koniec dodam jeszcze, że zawsze najprościej i najszybciej podejmuje się decyzje pod wpływem emocji tylko czy są one właściwe, gdy nie bierze się pod uwagę wszystkich czynników? :roll:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kara śmierci

Post autor: Messiah »

Hmm....temat troche wywołuje emocji ;) ale też troche nie potrzebny jest.
Brak opisu...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Kara śmierci

Post autor: Bandit »

Widzę, że razem z Grim myślimy podobnie - przegrywasz 2:1 Prosiaq. :kwd
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kara śmierci

Post autor: Messiah »

Może poprostu zamknąć temat :).
Brak opisu...
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Kara śmierci

Post autor: Prosiaq »

Bandit pisze:Widzę, że razem z Grim myślimy podobnie - przegrywasz 2:1 Prosiaq. :kwd
Chrum, chrum... To nie wiem... Może - temat jest aktualny i warto się wypowiedzieć? Remis 2:2
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Kara śmierci

Post autor: Flack »

Ja tez zgadzam sie z Grimmy, 5:1 ! Ja bym juz dawno zamknal temat, tylko nikt mnie nie chce dopuscic do wladzy, boja sie fali powstrzasowej?
Prosiaq do lodowki!
Mesjasz na misje na Madagaskar!
Ostatnio zmieniony 12 marca 2006, 13:17 przez Flack, łącznie zmieniany 2 razy.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kara śmierci

Post autor: Messiah »

Prosiaq pisze: temat jest aktualny i warto się wypowiedzieć?
No można...ale troche dziwaczny temat
timon pisze:przystanek na którym stałą matka z trojgiem dzieci. Jej urwało obie nogi, dwójka dzieci została zmiażdżona a trzecie przecięte na pół spadającą szybą.
uuuuu.....straszne :)
Brak opisu...
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Kara śmierci

Post autor: Prosiaq »

Flack pisze:Ja tez zgadzam sie z Grimmy, 5:1 ! Ja bym juz dawno zamknal temat, tylko nikt mnie nie chce dopuscic do wladzy, boja sie fali powstrzasowej?
Prosiaq do lodowki!
Mesjasz na misje na Madagaskar!
Flacka dopuścić do władzy! Flack na prezydenta! ;)
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kara śmierci

Post autor: Messiah »

Flack pisze:Mesjasz na misje na Madagaskar!
Flack do zupy z flaczkami :-D
Brak opisu...
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kara śmierci

Post autor: timon »

Marek pisze:
timon pisze:A kto ma wykonać karę śmierci? A kto ma skazać kata za zabicie ? I kto ma zabić kata ?
wybacz, ale tak samo musielibyśmy zamknąć wszystkich policjantow, którzy kogoś aresztowali i zakuwali w kajdanki, bo "naruszali" aresztowanego...
a zabili ? Jeśli tak to powinienes uznać, że czas "wyłaczyć ich" używając zwrotu jaki tu padł.
Marek pisze:
timon pisze:Pan X jest dobrym mężem, uczynnym sąsiadem, miłośnikiem psów i prawym katolikiem z kółka różańcowego. I.
nie jest to działanie celowe, a dodatkowo istnieją okoliczności łagodzące....

Jakie ? Alkohol czy głupota czy też twoje usprawiedliwianie pijaństwa ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kara śmierci

Post autor: Maveral »

Zabić wszystkich co siedzą i koniec!!! Nie lubię się rozdrabiniać :twisted: Tak, żeby bali się ukraśc nawet ziemniaka z targu! hehehehe Za posiadanie ciężkich narkotyków powinna byc bezwzględna i natychmiastowa kara śmierci - tak jak w Chinach.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Kara śmierci

Post autor: marek »

Flack pisze:Kara za przestepstwo ma byc kara, a nie zemsta, checia odegrania sie na drugiej osobie
a może śmierć nie jest karą? jest największą możliwą
Jakie ? Alkohol czy głupota czy też twoje usprawiedliwianie pijaństwa ?
czy czasem nie napisałeś, że jest dobrym człowiekiem (tak w dużym skrócie)?
nikt nie chce zabijać każdego mordercy.... ale tylko tych, którzy nie są ludźmi
timon pisze:Marek napisał/a:
timon napisał/a:
A kto ma wykonać karę śmierci? A kto ma skazać kata za zabicie ? I kto ma zabić kata ?

wybacz, ale tak samo musielibyśmy zamknąć wszystkich policjantow, którzy kogoś aresztowali i zakuwali w kajdanki, bo "naruszali" aresztowanego...
a zabili ? Jeśli tak to powinienes uznać, że czas "wyłaczyć ich" używając zwrotu jaki tu padł.
moja wypowiedź jest tylko odnośnie katów, tak jak twoja - jeśli chcesz zabijać katów za zabijanie w imię prawa, to trzeba aresztować policjantów, za ich działania w imię prawa :roll:
może najlepiej wogóle nie łapmy przestępców, bo to żadna kara dla nich, tylko zemsta społeczeństwa :roll:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ