Zagraniczne seriale telewizyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Michal »

Bukary pisze:Widziałem ostanio trzyodcinkową serię Black Mirror (torchę thrillera, trochę sci-fi).

Gorąco polecam! Wreszcie jakiś serial, który jest ciekawy, ambitny, mądry i dobrze zrobiony.
Rzeczywiście dobre :ok Drugi odcinek jakoś najbardziej do mnie trafił.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Widzę, że temat trochę spadł a tu jesteśmy po 1 października i mamy wysyp nowych sezonów. Najważniejszy to chyba Dexter - kto pamięta jak się skończył ostatni sezon wie dlaczego. Z pozostałych które ja oglądam, czy raczej staram się śledzić w miarę czasu, bo są godne polecenia: South Park, How I Met Your Mother, Person of Interest czy Supernatural. Oj dobrze, że za oknem pada :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

Właśnie jestem po pierwszyn sezonie "Dead Like Me" i nie mogę się oderwać.
Szkoda, że są tylko 2, ale przy powszechnej tendencji seriali do obniżania poziomu, to może lepiej.

Myślałem, że po 2000 już nie było dobrych seriali, a tu jednak...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Leming »

Aktualnie oglądam Homeland. Zacząłem oglądać z ciekawości, czy to aby nie przypadkiem kolejna propagandowa produkcja z cyklu jakie to USA są fajne, bo odważne i dzielne służby, reprezentujące wszystko co najlepsze, walczą z okropnymi i złymi terrorystami, reprezentującymi wszystko co najgorsze. A tu jednak niespodzianka. Wcale nie jest to takie oczywiste i czasem okazuje się, że ci "dobrzy" mają gorsze zamiary od tych "złych". Dla przykładu: bezzałogowe drony zbombardowały szkołę i mnóstwo arabskich dzieci zginęło - wywiad amerykański ogłasza komunikat, że "to bezprecedensowa i kłamliwa propaganda terrorystów, mająca usprawiedliwić ich niecne motywy. Takie oszczercze działania pokazują, że musimy zwiększyć nakłady środków aby jeszcze bardziej zintensyfikować walkę z terroryzmem". Jeśli obecny styl utrzyma się do końca serii to szykuje się naprawdę niezły serial.

Poza tym w sieci pokazują się kolejne odcinki Battlestar Galactica: Blood and Chrome. Nie wiem czy to dobry pomysł wypuszczać co tydzień kolejny 15 minutowy fragment filmu. Spodziewałem się jakiegoś godnego następcy Battlestar Galactica, a wyszedł taki sobie (jak na razie) filmik. W połowie są sceny i walki kosmiczne, w połowie przegadane materiały z wnętrz, gdzie na pierwszym planie twarze aktorów, a na drugim najczęściej dziwnie rozmyte tło (pewnie celowo aby ukryć niedoskonałości scenografii). Gdyby nie wspomniane walki kosmiczne to pewnie bym nawet nie włączył.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Jacek »

Trochę poza tematem: ogląda ktoś Misję Afganistan? W sumie polski ale robiony jak zachodni. Ciekaw jestem opinii. Ja swoją już oczywiście mam ale na razie się powstrzymam.
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: willy_poodle »

Ja sobie teraz oglądam
Kidnapped / Porwany Za Młodu (1978)
http://www.filmweb.pl/serial/Porwany+za ... 978-160507
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: TricksieThiefsie »

Dobra, ogarnąłem wszystkie odcinki dostępne The Walking Dead prócz najnowszego, który zostanie puszczony jutro. Momentami przewidywalny, ale nie wiem, czy to ja jestem bystry, czy tak serial jest skonstruowany. Chodzi mi o pewne momenty jak

► Pokaż Spoiler
i
► Pokaż Spoiler

A tak poza tym, to ogarniajcie, warto.

Oglądnąłem:

I sezon The Wire
Wszystkie dostępne odcinki Dextera
Wszystkie dostępne odcinki Breaking Bad
5 sezonów Californication

Do Dextera mam największy sentyment, może dlatego, że zacząłem go oglądać najwcześniej. Pierwszy i drugi sezon były świetne, później wszystko trochę się stoczyło. Siódmy (najnowszy póki co) jest momentami niezły, momentami średniawy. Szkoda.

Breaking Bad jest nieźle wykonane. Trzyma w napięciu. Momentami jednak, ale to już później, bodajże od 3 sezonu Walt zaczyna denerwować swoim zachowaniem. Czasem sra ze strachu w portki, a czasem gra gościa dyktującego zasady... to jak w końcu? A Jessie jak Jessie, też wkurza, ale trochę mniej. Mimo wszystko czekam na finał w postaci ośmiu odcinków tego lata.

Californication na początku strasznie mi się podobał, ale jak wróciłem do niego teraz, to jakoś mi się nie chce go oglądać. Może kiedyś.

A The Wire jest na liście do oglądnięcia, bo pierwszy sezon był świetny, a podobno reszta też taka jest.




Zamierzam oglądnąć Sons of Anarchy i Sherlocka.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: BodomChild »

N Harmonia pisze:Walt zaczyna denerwować swoim zachowaniem. Czasem sra ze strachu w portki, a czasem gra gościa dyktującego zasady... to jak w końcu?
Waha się między "dobrym" Walterem a "złym" Heisenbergiem. Przecież w piątym sezonie to już jest bad guyem na całego :) . Chociaż przyznam, że też mnie trochę wkurza. Najbardziej wkurzającą postacią i tak jest jednak jego żona :wes .
N Harmonia pisze: A Jessie jak Jessie, też wkurza, ale trochę mniej.
Jesse to najfajniejsza postać z tego serialu, obok Gusa i Mike'a... Bitch! :rad

Co do The Wire, to niektórzy mówią, że to najlepszy serial jaki nakręcono. Muszę kiedyś obejrzeć.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2013, 19:29 przez BodomChild, łącznie zmieniany 1 raz.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: TricksieThiefsie »

Ta, Jessie jest mega pocieszny, podoba mi się jego transformacja z narkotykowego chłopczyka w... narkotykowego mężczyznę :)) .
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Generalnie jakby ktoś zapomniał to można już oglądać trzeci sezon Gry o Tron :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Maveral »

Generalnie jakby ktoś chciał, to 1 epizod 3 serii Gry o Tron można obejrzeć z PL lektorem, bądź PL napisami, na oficjalnej stronie HBO GO - http://www.hbogo.pl/
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Jacek »

Generalnie obejrzałem ;) zaczęło się bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Maveral »

Generalnie pierwszy odcinek z mojej perspektywy:

- Sceny za Murem byłe jakieś takie miałkie (oprócz pierwszej sceny z Samem). Szkoda, że nie pokazano (chociażby szczątkowo) bitwy na Pięści.
- Fajnie zrobiony olbrzym :ok
- Po obejrzeniu sceny z Robem w Harrenhall coś mi się z książką nie zgadzało. Po pewnym czasie doszedłem do tego, że w książce tam przecież Qyburna nie było. Autorzy serialu wybrali naprawdę dziwne rozwiązanie na wprowadzenie go do świata Westeros.
- Królewska Przystań, a zwłaszcza Tyrion i jego ojczulek oczywiście na plus ;)
- Danka i smoki też mi się podobały. Astapor wypadł dobrze, choć tak naprawdę niewiele go widzieliśmy. Sama rozmowa z handlarzem jest chyba wierną kopią tej książkowej i bardzo dobrze :) Moim zdaniem za szybko wprowadzili Barristana Selmy. Rozumiem, że nie da się w serialu trzymać kurczowo rozwiązań z książki, ale bez przesady.
- Stannis i Davos na razie tak średnio - nie porwali, nie zawiedli.

Na koniec perełka, z której nieźle się uśmiałem, czyli tekst Bronna i mina z jaką to wypowiada:
- Oh, look at these two shining warriors. Ser Taryn Mant and... Ser Whosit of Whocares.

- Oh, spójrz na tych dwóch lśniących wojowników. Ser Taryn Mant i... Ktośtam Jakiśtam
:))

Czekam na ciąg dalszy.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Hadrian »

No mnie bardziej rozwaliło:

Handlarz: Powiedz tej kurwie z Westeros, że ma czas do jutra.
Tłumaczka: Mój pan uprzejmie prosi aby się pospieszyć.


:P I skoro to będzie w książce, to omijam wszystkie rozdziały i biegnę do Daenerys xD
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Maveral »

adriannn pisze:I skoro to będzie w książce, to omijam wszystkie rozdziały i biegnę do Daenerys xD
Scena z handlarzem jest w książce, a nawet mogę powiedzieć, że handlarz w serialu został "ugrzeczniony", bo w książce to jeszcze bardziej "jechał" po Dance ;) Mimo wszystko ta scena jest dość wierna wersji papierowej :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Hadrian »

Dość wierna była także rozmowa Tyriona z ojcem. Początek zupełnie inny, karzeł był luźniejszy, ale potem dostał po mordzie... No cóż, dzisiaj w szkole czytałem dalej i doszedłem do rozmowy Olenny Tyrell z Sansą i o planach wobec niej. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę tą scenę. Oj, będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Maveral »

No to się zdziwisz jeszcze bardziej kto ma jakie plany względem Sansy. Ogólnie to wokół Sansy będzie się działo ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: brzeszczot »

Co warto teraz oglądać? Chodzi mi o coś co trzyma poziom jest w miarę równe...

Jestem po Soprano, Dexterze, Boardwalk Empire, Breaking Bed...

Homeland napocznę...

Gra o Tron mi nie leży, próbowałem. Podobnie jak Żywe trupy, Califiornication, Mad Men

Co sądzicie o Grimms albo Once Upon a Time?
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bukary »

Ja śledzę następujące seriale:

Breaking Bad (najlepszy serial, jaki kiedykolwiek widziałem; Szekspir naszych czasów)
American Horror Story (wspaniała 2. seria; pastisz horrorów; dla miłośników tego gatunku)
Dexter (niestety, ostatnie serie przeciętne)
The Killing (najlepszy serial kryminalny)
Homeland (najlepszy serial szpiegowski; "Zero Dark Thirty" w odcinkach)
Gra o tron (znakomite fantasy)
House of Cards (świetny serial o zgniłym świecie polityki; podobny do "Bossa")
Luther (bardzo, bardzo dobra seria kryminalna)
Sherlock (serial BBC z najwyższej półki; genialny scenariusz)
The Following (seryjny morderca vs agen FBI; wciągające)
The Walking Dead (oglądam, ale wersja komiksowa jest znacznie lepsza)
Mad Men (stylowe)
Bates Motel (zaskakująco dobra reinterpretacja "Psychozy")
Black Mirror (science-fiction z ambicjami; znakomite)
True Blood (tak głupie, że aż śmieszne)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: BodomChild »

Spartakus. Pierwsza seria "Krew i piach" właśnie zmierza ku końcowi na TV Puls.

Jeśli komuś nie przeszkadzają komiksowe sceny walk jak z "300" (tylko gorzej zrobione :jez ), sztuczne scenerie (też jak w "300"), dużo rżnięcia, rypania i troszkę luźniej potraktowane realia historyczne, to serial jest naprawdę dobry :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: brzeszczot »

Bukary pisze:Breaking Bad (najlepszy serial, jaki kiedykolwiek widziałem; Szekspir naszych czasów)
Nie wiem czy najlepszy - jak dla mnie, ale rzeczywiście absolutna czołówka.
Główny bohater traci moją sympatię. Ciągle zafascynowany - chyba życzę mu parszywego końca. Ale to chyba nie w tym serialu...

A oglądałeś Zakazane imperium (Boardwalk Empire)?

Co sądzisz o tym serialu?

Dla mnie świetna rzecz.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: BodomChild »

brzeszczot pisze:Główny bohater traci moją sympatię. Ciągle zafascynowany - chyba życzę mu parszywego końca. Ale to chyba nie w tym serialu...
Ja tam myślę, że jednak Walt źle skończy, początek piątego sezonu to sugeruje.

Świetny jest jak dla mnie ten motyw przemiany osobowości, "poukładany" Walt się stacza a "dresiarz" Jesse staje się całkiem porządnym kolesiem :)
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: brzeszczot »

BodomChild: Ja tam myślę, że jednak Walt źle skończy, początek piątego sezonu to sugeruje.

Pamiętam ten krótki prolog. A co jak to Walt jest myśliwym, a nie zwierzyną ;)
Może się jednak mylę. Drżyj ZŁO. Zostaniesz ukarane.
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marecki »

brzeszczot pisze:Co sądzicie o Grimms albo Once Upon a Time?
Once Upon a Time:
Świetny pierwszy sezon. Jako wierny fan Fables z początku byłem zbulwersowany że "zżyna" i w ogóle, a tu miłe zaskoczenie. Solidni aktorzy, szczególnie Robert Carlyle (Rumplestiltskin) i Lana Parrilla (Zła Królowa) grają doskonale.
Niestety, ostatnio historia coś się rozlatuje w szwach. To smutne co się dzieje z tym serialem w drugim sezonie. Nawet Carlyle i Parrilla już nie są w stanie uciągnąć coraz bardziej kulejącego scenariusza. Tak że polecam obejrzeć pierwszy sezon i na tym skończyć.

Ogląda ktoś może Vikings? Mocne i bezkompromisowe. Uszczypliwi twierdzą, że ma sporo wpadek jak na serial historyczny, ale ja się tam na historii mało w sumie znam (no, poza historią Wielkiej Brytanii i USA, bo to kiedyś na studiach miałem), więc nawet jak są jakieś nieścisłości to ich nie zauważam. Aktor grający główną rolę jest niesamowicie charyzmatyczny, zawsze ma przyklejony do twarzy taki uśmieszek, jakby wiedział coś, czego my nie wiemy.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Mjodek »

Bukary pisze: Luther (bardzo, bardzo dobra seria kryminalna)
A myślałem, że tylko ja to oglądam : O
Jaram się trzecim sezonem jak znicz (mimo że dopiero powstaje)
ODPOWIEDZ