Zagraniczne seriale telewizyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: maeglin »

W sieci dostępne już są odcinki drugiego sezonu Californication - 2x01 i 2x02. Pewnie Showtime je wypuściło, no bo jak mogły wyciec, jeśli nie były emitowane? To samo tyczy się 3x01 Dextera.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Pierwsze odcinki 3 sezonu Hirołsów 22 września. No chyba, że wyciekną wcześniej ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Fringe 1x02 The Same Old Story - wciąga. :)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Caer »

Bandit pisze:Fringe 1x02 The Same Old Story - wciąga. :)
E... wcale. To już wolę True blood :).
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Pilot był ciekawy. Drugi odcinek już taki sobie. Strasznie dużo wrzasków na początku ;)

Z innych informacji: Jak kto zainteresowany to odpalili już 5 sezon House . s05e01 w torrent_tv już dostępny :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Supernatural 4x1
Nie spodziewałem się, że Dean wróci tak szybko, no ale dobra nich im będzie, bo co to byłby za serial bez Deana?!
Heroes 3x1-2
Dobrzy robią się źli a źli na odwrót... lol - mały szok, ale widocznie musiało tak być żeby było ciekawie...
Czy oglądał ktoś serial Generation Kill o US Marines w Iraku? Jeśli nie to polecam, bo przyjemni się go ogląda. Na pewno nie jest to typowy serial, bo bardziej przypomina film (jeden odcinek to 1 godzina) a tygrysy lubią takie najbardziej :)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: brzeszczot »

Witam

I pomyśleć, że długo omijałem Dextera z daleka.
Jejku świetny, naprawdę zajebisty serial. Skończyłem 2 sezon, będę śledził następny.

Pytanko - czy rodzina Soprano jest naprawdę taka dobra? A może 6 stóp pod ziemią?
Warto?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Jeśli lubisz mafijne klimaty to bierz The Sopranos i się nawet nie zastanawiaj. Nawet jeśli nie lubisz mafijnych klimatów to też bierz ;) bo to na prawdę wyśmienity serial.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Katharsis13 »

Hm...oglądałam kilka z tych seriali zagranicznych ostatnich lat, np Lost, 4400, Kyle XY...I owszem, można przy nich mile spędzić czas, nawet troche się poekscytować, ale nie umywa sie to do emocji jakie wywoływały we mnie dwa stare seriale: Twin Peaks i Robin of Sherwood(część z Praedem). Widziała je po kilka razy i zawsze oglądam je z przyjemnością (zwłaszcza Twin Peaks, który mam na płytach). Wydaje mi się, że minusem współczesnych seriali, zwłaszcza tych "tajemniczych", jest ich długość. Fabuła powinna być zamknięta w jednym cyklu, natomist pojawianie sie kolejnych sezonów grozi nudą, brakiem logiki, powtarzalnością i wręcz jakimiś absurdami (no bo gdzieś musi istnieć granica tajemnic dotyczaca bohaterów). Tak jak jest w przypadku LOSTa, którego znam najbardziej. Już od 3 sezonu nie czekam niecierpliwie na pojawienie sie kolejnych odcinków w TV tylko po prostu je nagrywam i potem oglądam hurtem...gdy jestem zbyt zmeczona po pracy by robić coś innego :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Przestrzegam przed nowym sezonem Knight Rider 2008 - nie warto tego oglądać. Przypomina mi to scenariusz jakiejś głupawej kreskówki zrealizowany w rzeczywistości...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ostatnimi czasy do moich uszu dotarl temat z "Cold Case" (im polish "Dowody Zbrodni"). Serialu nigdy nie widzialem i go totalnie nie znam, ale muzyka jest przecudowna i magiczna. POLECAM!


LINK
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Mr.MaaD »

Mnie dotarło Wolf Moon zespołu Type O Negative
Normalnie nawet na religii [na którą nie chodzę] nie mogłem się oderwać! :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bukary »

Obejrzałem pierwszy odcinek Fringe. Zapowiada się nieźle. Później jest równie dobrze?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Katharsis13 »

brzeszczot pisze:I pomyśleć, że długo omijałem Dextera z daleka.
WŁAŚNIE!
We wtorek w pracy, późnym wieczorem włączyłam sobie TV na TVN i obejrzałam sobie drugą połowę jakiegoś serialu.Zajeb...!!! :ok Od niektórych przemysleń głównego bohatera nie można było się nie śmiać, a jegokolekcja kropli krwi na szkiełkach mnie po prostu rozwaliła :-D. Dopiero na drugi dzień rano, w domu, sprawdziłam w programie, że to był właśnie DEXTER, o którym w tym temacie było tyle pozytywnych opinii.
To w końcu znalazłam jakiś fajny serial odbiegający klimatem od "LOSTów", które mi się już nieco przejadły. Szkoda tylko, że nie zaczęłam oglądać od 1 odcinka :? ... ale myślę, że jest to do naprawienia 8-)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Bukary, możesz się troszeczkę zawieść, ale ja mimo tego oglądam dalej. ;)

Co do Dextera to ja oglądając ten serial czasami miałem skojarzenia z Garrettem a szczególnie w momentach, kiedy tytułowy bohater mówi sam do siebie. :)

Zaczynanie od drugiego sezonu to według mnie duży błąd, ale nie ze względu na to, że można dowiedzieć się czegoś wcześniej niż się powinno tylko, dlatego że drugi sezon jest lepszy, więc można się trochę zawiść wracając do pierwszego, ale cierpliwości! Dobre seriale mają to do siebie, że nie wiemy wszystkiego od razu a akcja rozwija się postępowo...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Ja mam wrażenie, że każdy odcinek Fringe jest taki sam. No i nie jest jakoś specjalnie wciągająca ta podróba XFiles. Biorąc pod uwagę że leci teraz masa dobrych seriali - Dexter, Californication, Heroes, House od bidy Prison a niedługo startuje South Park - ten jeden można sobie spokojnie odpuścić. Choć najnowszy odcinek i tak pewnie sobie obejrzę z nudów np. jadąc pociągiem ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Katharsis13 »

Bandit pisze:Zaczynanie od drugiego sezonu to według mnie duży błąd...
Zgadzam się. Ale ja nie zaczęłam od drugiej serii, tylko od 5 odcinka pierwszej (gdyby była to druga seria to myślę, że w programie byłoby to napisane)
Bandit pisze:Co do Dextera to ja oglądając ten serial czasami miałem skojarzenia z Garrettem a szczególnie w momentach, kiedy tytułowy bohater mówi sam do siebie
Miałam dokładnie takie same wrażenie :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bukary »

Fringe jest na pewno lepsze niż druga seria Heroes. To był dopiero szajs. A jacy są nowi herosi? Warto ściągać?

I co to za serial True Blood? Dobry czy przeciętny?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Hmm, w takim razie Heroes powinno wydać się ci jeszcze gorsze. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie...

Jeszcze raz zachęcam do Generation Kill. Warto go obejrzeć nawet dla samych tekstów... Mała próbka wycięta z s01e05.
:arrow: http://rapidshare.com/files/150327700/G ... l.zip.html
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Bandit pisze:Mała próbka wycięta z s01e05.
Wygląda jak Kompania Braci w klimatach Jarheada. Może być ciekawe choć spodziewam się sporej propagandy.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bukary »

Obejrzałem pierwszy odcinek Generation Kill i True Blood. Pierwszy serial polecam. Zdecydowanie. Drugi - odradzam (choć mniej zdecydowanie).

True Blood jest po prostu głupie, infantylne, bazujące na prostackim humorze, prostackiej wizji świata, uczuć i... seksie. Jak się komuś podoba miłość wyjęta z książek dla nastolatek i spora porcja nagich cycków, to na pewno obejrzy. ;)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bukary »

A co powiecie o serialu Supernatural? Fajne to?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Bandit »

Te serial robi ekipa od X-files, więc to nie może być byle, jaki serial, ale z drugiej strony nie każdego może interesować taka tematyka walki z siłami nadprzyrodzonymi. W każdym razie mi ten serial przypadł do gustu i po każdym odcinku czekam z niecierpliwości na następny.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: marecki »

Właśnie obejrzałem sobie sześć odcinków True Blood i muszę powiedzieć, że mimo wszystko dość mi się podoba. Z jednej strony może zrażać (epatowanie cyckami, wampiry, Anna Paquin), ale z drugiej strony mamy te wszystkie fajne elementy (epatowanie cyckami, wampiry, Anna Paquin). Ciekawy pomysł (ok, na podstawie jakiejś powieści, o której nigdy nie słyszałem), szkoda tylko że aktorzy w większości nieco kiepscy. Dla tych, którzy zniechęcili się pierwszym odcinkiem: potem jest nieco lepiej i nawet ciut mniej wulgarnie.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Chciałbym tu pomówić o... Wieczorynce! Otóż włączając TV w poniedziałek o godz. 19:00 i skacząc po kanałach trafiłem na TVP 1... a tam leciał "Garfield"!
osobiscie byłem lekko szsokowany, gdyz to przecież humor dla dorosłych! Co on robił w programie na dobranoc, który jak dobrze wiemy oglądają nawet bardzo małe dzieci? Owszem, krzywda im się nie stanie, ale... chyba nie wszystko zrozumieją i wyda im się nieśmieszne.
Obrazek
ODPOWIEDZ