System Shock 2

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Poza tym ostatnio grałem w SS2. Wyłączyłem się więc ze środowiska DromEda. W weekend ściągnąłem sobie edytor do Blooda 2. Jeśli dowiem się o co tam chodzi to zrobie sobie jakąś fajną planszkę i dam Wam zrzuty. Widziałem też w Bloodzie kilka ciekawych lokacji (głównie świątynie). Bardzo ładnie wyglądały. Tekstury niedługo powinienem wyodrębnić. Przeniosę je do Thiefa. Co do SS2, utknąłem. Kończę na jakiś czas. A propos wie ktoś jak można uzyskać zgodę na dostęp do danych ochrony Xerxesa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Paweuek pisze:A propos wie ktoś jak można uzyskać zgodę na dostęp do danych ochrony Xerxesa?
Podaj dokładnie miejsce (pokład VonBrauna) i wydarzenie poprzedzające Twoją obecną sytuację. Coś wtedy wymyślimy.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Jestem w piątym sektorze, dostałem się do pokoju treningowego (tam gdzie na początku był Rumbler a dalej basen i sala do koszykówki)

Gdy w pomieszczeniu z windą po środku (tam, gdzie są dwie kondygnacje z kwaterami załogi) usiłuję otworzyć windę pisze, że wymaga autoryzacji.

Pamiętam, że na czwartym poziomie trzeba było użyć takiej karty by zmienić oprogramowanie. Potem zostały jeszcze dwie. Będą potem potrzebne czy nie? (nie chodzi mi o karty z podzespołami tylko o karty magnetyczne czy dyskietki)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Paweuek pisze:Jestem w piątym sektorze, dostałem się do pokoju treningowego (tam gdzie na początku był Rumbler a dalej basen i sala do koszykówki)

Gdy w pomieszczeniu z windą po środku (tam, gdzie są dwie kondygnacje z kwaterami załogi) usiłuję otworzyć windę pisze, że wymaga autoryzacji.

Pamiętam, że na czwartym poziomie trzeba było użyć takiej karty by zmienić oprogramowanie. Potem zostały jeszcze dwie. Będą potem potrzebne czy nie? (nie chodzi mi o karty z podzespołami tylko o karty magnetyczne czy dyskietki)
Wokół boiska do koszykówki jest galeryjka, a na niej jest ustawiony sprzęt do nadawania sygnałów. Musisz z niego wysłać odpowiedni kod, hakujący Xerxesa. Poszczególne elementy kodu znajdziesz na "art terminals" o ile dobrze pamiętam ich nazwę (elektroniczne wyświetlacze obrazów dawnych mistrzów pędzla, musisz na nich klikać kilka razy upewniając się w ten sposób, czy kawałek kodu nie ukrywa się pod jakimś dziełem sztuki ) Szukaj na wszystkich poziomach, na których występują obrazy. Po zhakowaniu Xerxesa, Shodan będzie mogła otworzyć windę. Zbieraj wszystkie karty dostępowe to bardzo ważne.
W razie problemów pchnij emalię :)
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Dzięki, poradziłem sobie. Teraz Shodan kazała mi wpisać kod w Enginer Core. Czy to tam, gdzie jest taki duży rdzeń z binarem? Tam nic nie można zrobić, a na mapie jest temu miejscu przypisane Enginer Core.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Wycofuję to pytanie i zadaję następne: gdzie jest mostek Von Brauna? Czy tam gdzie strzelają do mnie takie latające potwory? Ktoś kazał mi tam iść i spotkać się z "nami". Czy to te pokraki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Paweuek pisze:Wycofuję to pytanie i zadaję następne: gdzie jest mostek Von Brauna? Czy tam gdzie strzelają do mnie takie latające potwory? Ktoś kazał mi tam iść i spotkać się z "nami". Czy to te pokraki?
Dokładnie tam jest mostek Von Brauna. A jedna z tych latających pokrak to sam Korenchkin. Rozwal ich wszystkich (a dołóż im też ode mnie :D ), a potem dobrze obwąchaj całe pomieszczenie ( szczególnie górę).
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Teraz jestem w jakimś organizmie. Co tu muszę zrobić? Doszedłem do jakiejś jamy z nerwami i czymś w rodzaju mózgu na ścianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Przeszedłeś już Rickenbekera ? Napisz jak przedtem, gdzie dokładnie jesteś. W SS2 grałem ostatnio ( drugi raz ) ponad rok temu i muszę kolejno odtwarzać zdarzenia.
Złota rada - korzystaj często z MFD. E-maile od Shodan, znalezione logi członków załogi obu statków, mapa, a szczególnie notatnik, w którym masz czarno na białym określone cele na danym pokładzie - te wszystkie informacje bardzo pomagają zorientować się w świecie gry.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: System Shock 2

Post autor: PiotrS »

A może to już ciało Many i słynny mózg z gwiazdkami :?:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

A może tak przy okazji utworzyć osobny dział na Stronie Głównej poświęcony System Shock 2 ?
Pytanie kieruję do wszystkich zainteresowanych oraz naszego admina8-) .
To w zasadzie również dziecko Looking Glass Studios i na dodatek równie udane ( choć inne) jak Thief. Ktoś już kiedyś nawet postulował utworzenie takiego działu ( Mabrus jeśli dobrze pamiętam - pozdrowionka :) )
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2003, 23:19 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: System Shock 2

Post autor: PiotrS »

Może na razie oddzielę część tego wątku z tytułem System Shock2 i przeniosę do działu Ogólne a później zobaczymy co dalej
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Ok. Thxx
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: System Shock 2

Post autor: Paweuek »

Tak! To juz Mana. Co z tym mózgiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: System Shock 2

Post autor: Nivellen »

Paweuek pisze:Tak! To juz Mana. Co z tym mózgiem?
Prać, ociec, praaać !!! :lol:
Musisz zniszczyć wszystkie, nie będzie to łatwe gdyż część "jam" jest zalana radioaktywną wodą, ale da się to przejść.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: System Shock 2

Post autor: PiotrS »

Gdy dojdziesz do "mózgu" musisz zestrzelić gwiazdki, nie dać się zabić tym stworom biegających wokół a później wspiąć się na lej i wskoczyć do środka.
Mogę mylić, grałem już bardzo dawno, pamiętam, że to był trudny fragment gry.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: System Shock 2

Post autor: van_HellSing »

Gram ostatnio w SS2. Gra mi się bardzo podoba, ma świetny klimat i potrafi nieźle przestraszyć.... Ale jedna rzecz mnie powaliła -jako że bardzo spodobał mi się głos Xerxesa, postanowiłem sprawdzić w creditsach kto go podkłada. Stephen Russell. LUDZIE!!! Po co właściwie LGS zatrudniało kogokolwiek poza Stephenem Russellem do podkładania głosów? Przecież on potrafiłby zagrać chyba każdego :shock:.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: System Shock 2

Post autor: Bukary »

No, w Thiefie podkładał też kilka głosów. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: System Shock 2

Post autor: van_HellSing »

O to mi chodziło, zarówno w Thiefach jak i w SS2 grał chyba połowę postaci :).
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: System Shock 2

Post autor: Mellitus »

A Shodan to... Victoria!!!
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: System Shock 2

Post autor: van_HellSing »

To akurat wiedziałem :)
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: bob »

Odpowiednik dwóch broni - miecza i blackjacka (z Thiefa 1 i Thiefa 2) - istnieją w tej grze?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: System Shock 2

Post autor: Flavia »

Padłam...
Mogę spytać, po jaką cholerę Ci broń biała w grze SF?
Ale chyba był jakiś klucz czy coś takiego, nie pamiętam za dobrze, bo grałam w to jakąś godzinę :oops:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: System Shock 2

Post autor: Daweon »

Po pierwsze to nie sf tylko cyberpunk (no może z elementami sci-fi). Po drugie blackjack jest do ogłuszania z ukrycia, a tam nawet nie można się skradać, więc takie coś byłoby bez sensu. Mimo tego do walki z bliska można się posłużyć wyżej wspomnianym kluczem. W późniejszych etapach dochodzi odłamek kryształu i miecz laserowy. Generalnie tego typu bronie są dość często używanę, bo nie psują się, nie potrzebują amunicji i zadają dużo obrażeń.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: System Shock 2

Post autor: Kurhhan »

Broń biała ( powiedzmy odpowiedniki miecza ) jest kluczowa w SS2. Przeciwnicy ciągle się respią a amunicji nie ma jakoś dużo ( normal ). Do najwyższego poziomu najlepiej podchodzić już po jednorazowym ukończeniu na niższym. Po prostu dobrze, szybko wiedzieć co już robić, ponieważ częstotliwość respawnu rywali jest bardzo podkręcona.
Forgotten Tomb
ODPOWIEDZ