Jaki telefon proponujecie?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: speede »

Maveral pisze:Jak chcesz sie zmieścić do 400 zł, to Nokia 6300 byłaby dla Ciebie dobra.
O dzięki poważnie się zastanowię, nawet wpadłem w sieci na dość dobre opinie.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bandit »

Tylko bierz z czarną klawiaturą, bo jasne szybko się ścierają, miałem taki wczoraj w rękach.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:
Maveral pisze:to Nokia 6300 byłaby dla Ciebie dobra
Problemem może być bateria. Mojej siostrze starcza na jakieś 3 dni a wcale dużo nie dzwoni. Znajomy informatyk zaś kiedyś przebąkiwał coś o jakichś niecałych dwóch dniach przy zabawie z bluetoothem czy radiem. No ale on różne dziwne rzeczy czasem gada ;)
Mam tę Nokię od 1,5 roku i mogę powiedzieć, że bateria faktycznie trzymie dość krótko, bo ok. 2-3 dni (zależy co z komórką robimy), ale za to bardzo szybko się ładuje. Jeśli tylko mamy chwilkę wolnego czasu, to pół godzinki wystarczy do naładowania baterii. Oprócz tego, to nie można się w zasadzie do 6300 przyczepić ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Ja za niedługo będę miał mój 1 telefon i nie wiem czy wybrać sobie jakiś dotykowy, czy może taki zwykły. Telefon musiałby mieć przede wszystkim fajny aparat i łatwą obsługę telefonu. Fajnie jakby to była Nokia, LG, albo Sony ericsson. Poproszę o propozycję. :hyh :kwd
Telefon nie za drogi.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2010, 07:47 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dominik »

Carnage pisze:Ja za niedługo będę miał mój 1 telefon i nie wiem czy wybrać sobie jakiś dotykowy, czy może taki zwykły.
Ja bym wybrał ten zwykły, chociaż dotykowym można szpanować :hyh
Carnage pisze:Telefon musiałby mieć przede wszystkim fajny aparat i łatwą obsługę telefonu. Fajnie jakby to była Nokia, albo Sony ericsson. Poproszę o propozycję. :hyh :kwd
Np. Sony ericsson C902 (mój aktualny telefon), a tak w ogóle ile masz zamiar na niego wybulić bo C902 nie należy do tanich?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Dominik pisze:
Carnage pisze:Telefon musiałby mieć przede wszystkim fajny aparat i łatwą obsługę telefonu. Fajnie jakby to była Nokia, albo Sony ericsson. Poproszę o propozycję. :hyh :kwd
Np. Sony ericsson C902 (mój aktualny telefon), a tak w ogóle ile masz zamiar na niego wybulić bo C902 nie należy do tanich?
Myślę, że około 400zł.
Dzięki Dominik za propozycję.

Zapomniałem powiedzieć, że telefon chciałbym mieć z Orange. ;)
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Artass »

To ja polecam dotykowy LG Cookie, do kupienia w Biedronce za ok. 350zł. Mam go od około 2 miesięcy i jest naprawdę fajny :ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Dzięki. Słyszałem, że jest całkiem spoko, ale nie lepszy byłby LG KU990?
http://www.telix.pl/telefon/lg-ku990--viewty--1914.html
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: raven4444 »

Jak już wybierasz telefon z dotykowym ekranem, to najlepiej wybrać z systemem MeMo (wiem że Nokia n900 ma go, miałem szansę pobawić się tym telefonem i jak dla mnie jest jednym z najlepszych jakie miałem w ręce), albo Android. iPhone też jest w miarę dobry ale w takiej samej cenie lepiej wybrać coś od HTC. Windows Mobile czy jak mu tam też jest dobry, ostatnio MS zaczyna bardzo wspierać tworzenie na niego aplikacji.

PS: Oczywiście że jest lepszy od Cookie, ciastko nie ma nawet UTMSa.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Mam telefon HTC TOUCH DUAL. ;) :wes .Duży ekran dotykowy. Gier za bardzo nie ma, ani żadnych zabaw z aparatem fotograficznym jak robienie ramek do zdjęć, albo ozdabianie zdjęć itp. Aparat 2.0, chociaż zdjęcia robi równię dobrze jak 5.0 ( porównałem go z Sony ericssonem ). Aparat foto. szybko się obsługuję, szybko przewija się zdjęcia, przybliża je, oddala, przechyla itp, nie trzeba wszędzie szperać w opcjach.;) Bateria wytrzymuje całkiem długo przy zwykłym jego urzywaniu. Ma wgrany Windows Mobile, czuję się z nim jak na komputerze. :hyh
Wiem, są lepsze telefony, ale ten mi wystarczy. :)
Ogólnie podoba mi się. :hyh

A tu informacje o tym telefonie: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/touchdual/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Paweuek »

Ja z kolei poleciłbym Nokię E51. Telefon pancerny ^^

http://www.ubergizmo.com/photos/2007/10 ... 1-ctia.jpg

Bateria trzyma bez problemu do 4-5 dni, 3 dni przy słuchaniu mp3 lub częstym dzwonieniu. Blótófa nie używam, radia nie słucham, wystarczy żeby telefon dzwonił, wysyłał smsy i mmsy, robił zdjęcia dobrej jakości i miał opcję ustawiania mp3 na dzwonek ^^ Nie jest to model najnowszy, więc w mniejszych sklepikach z telefonami można nabyć nówkę już za 350 PLN.

Odradzam jednak jakikolwiek sprzęt z ekranem dotykowym. Zapoznano nas z technologią produkcji i zasadami projektowania takich zabaweczek i ekran dotykowy, a ściślej kilka warstw specjalnej folii na ekranie, to zasadniczo najsłabsze ogniwo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: _OskaR »

Paweuek pisze:Odradzam jednak jakikolwiek sprzęt z ekranem dotykowym. Zapoznano nas z technologią produkcji i zasadami projektowania takich zabaweczek i ekran dotykowy, a ściślej kilka warstw specjalnej folii na ekranie, to zasadniczo najsłabsze ogniwo ;)
A ja polecam. Telefon to nie piłka. :hyh W tradycyjnych telefonach, aby mieć duży ekran, trzeba stosować wysuwaną klawiaturę, co zwiększa grubość. W dotykowych - jak chcemy pisać, to mamy pełną klawiaturę na 2/3 ekranu, a jak chcemy obejrzeć film, czy posiedzieć w necie - to można na całym ekranie.
Wbrew pozorom, ekraniki nie są aż takie słabe - - choć nie zmienia to faktu, że połamana obudowa to jedno, a pęknięcie, albo głęboka rysa to drugie.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Ja tam wychodzę z założenia, że takie bajery jak dotykowy wyświetlacz to tylko kolejna rzecz która może się popsuć w telefonie i co ważniejsze zżera mi baterię. Tego drugiego zaś nie cierpię. Dlatego podobnie jak Paweuek chwale swoją E51 i już czaje się na E52 albo nawet może E72 czy jakieś Blackberry jak kaska dopisze :hyh
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

eLPeeS pisze:Ja tam wychodzę z założenia, że takie bajery jak dotykowy wyświetlacz to tylko kolejna rzecz która może się popsuć w telefonie i co ważniejsze zżera mi baterię.
Fakt, zżera. Mi bateria wytrzymuje na około 12 godzin, ale prawie cały czas go używam. :dobani Za to ładuje się w około godinę :ok
Na moim telefonie można się obejść bez dotykowego ekranu, bo można wszystko zrobić klawiszami. ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Paweuek »

Oczywiście, jeśli ktoś czuje potrzebę ciągłego bycia "onlajn" bądź też oglądania filmów "nie w kinie ;)" duża przekątna to podstawa. Ja jako użytkownik z klasy ekonomicznej jedynie dzwonię i sesemesuję. Korzystam też z usług "pri-pejd", żadnych promocji ani abonamentów. Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę, że do przeglądania internetu służy komputer, do słuchania mp3 - odtwarzacz mp3, a "blutóf" to zbędne udogodnienie :P. W ogóle, od tego całego rozwoju technologicznego to co niektórym się w doopach poprzewracało :D

Przy okazji - odradzam telefony filmy Nec.
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Ja sobie nie wyobrażam oglądać filmy na wyświetlaczu telefonu. Toż to musi być jakaś masakra. Ja cierpię jak oglądam coś na moim 8,9" netbooku. Podobnie z netem. Próbowałem cieszyć się Internetem na komórce znajomej - jakiś samsung z macanym, dużym ekranem - i wymiękłem po kilkunastu minutach. Rozumiem sprawdzić pocztę, przejrzeć nagłówki w prasie czy tam zapostować szybko na jakimś forum, ale to można zrobić spokojnie z poziomu zwykłego telefonu z normalnym, małym wyświetlaczem.

Co do odtwarzacza mp3 to moim zdaniem jest to bardzo dobre udogodnienie. Po co tachać ze sobą dwa małe urządzenia jak można jedno. Już nie raz się ratowałem ze znajomymi muzyką zapuszczaną z komórki gdy np. grillując na działce na jakimś wygwizdowie wysiadł prąd. Podobnie z radiem.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

@carnage: 1h na naładowanie? To bardzo niezdrowo dla baterii: w ciągu kilkunastu miesięcy (o ile nie wczesniej) znacznie Ci się zmniejszy pojemność. Obecne LiPo i LiIon powinny być ładowane (zdrowo) minimum 2h. 1h30m-1h40m jeszcze również jest dość zdrowe.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dominik »

Ja na przykład czekam aż się całkiem rozładuje a później ładuje około 5 godzin no i potem trzyma ze 5 dni, a sporo z niego korzystam :kwd
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Dominik pisze:Ja na przykład czekam aż się całkiem rozładuje a później ładuje około 5 godzin no i potem trzyma ze 5 dni, a sporo z niego korzystam :kwd
Hehe, spróbuję naładować ze 3 godziny, zobaczymy czy bateria będzie trzymać więcej niż 1 dzień.
marek pisze:@carnage: 1h na naładowanie? To bardzo niezdrowo dla baterii
Czyli polecasz ładować długo baterię? Ale co ja mam zrobić jeśli po godzinie piszę że mam 100% baterii? Przecież jak jest 100% to więcej się nie naładuję. ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

Stwierdzam po prostu fakt, że takie szybkie ładowanie jest niezdrowe :P Aczkolwiek słyszałem o tricku, który stosują producenci telefonów:zaniżają napięcie przy którym telefon pokaże, że jest naładowany, gdyż przez godzinę można zdrowo naładować 70-75% pojemności, tylko te ostatnie 25-30% się już wolno ładuje.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Ładowałem całą noc telefon, potem odłączyłem go od ładowarki i po ponad godzinie miałem już 98% baterii. A telefon tylko leżał. :kwa Trochę to dziwne.
Już nawet wyciszyłem na minimum dźwięki. Ekran mi też świeci na minimum.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

A masz wyłączone Wi-Fi, Bluetooth? Jakiś zbędny soft chodzi w tle? Telefon działa w GSM czy UMTS. Jak w UMTS i mieszkasz na jakimś wygwizdowie gdzie jest słaby sygnał tejże zmień na GSM. Automatyczne zmiany trybu pracy lub próby telefonu złapania UMTS nie służą długiemu czasowi pracy baterii ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

eLPeeS pisze:A masz wyłączone Wi-Fi, Bluetooth? Telefon działa w GSM czy UMTS. Jak w UMTS i mieszkasz na jakimś wygwizdowie gdzie jest słaby sygnał tejże zmień na GSM. Automatyczne zmiany trybu pracy lub próby telefonu złapania UMTS nie służą długiemu czasowi pracy baterii ;)
Bluetooth jest cały czas wyłączony.Mój htc działa w GSM. Zasięg jest, ale bardzo słaby - 1 lub 2 kreski.
eLPeeS pisze:Jakiś zbędny soft chodzi w tle?
Nie ;)

Może telefony z firmy htc nie należą do mocnych. :suc
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

A te 98% to podają pojemności, czy wg napięcia? http://www.ibt-power.com/Battery_packs/ ... scTGph.JPG na początku jest taki "dzióbek".
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

marek pisze:A te 98% to podają pojemności, czy wg napięcia? http://www.ibt-power.com/Battery_packs/ ... scTGph.JPG na początku jest taki "dzióbek".
Na początku jest podana bateria w kreskach, ale jak nacisnę palcem na baterię to piszę: "Pozostała energia akumulatora: " A pod tymi słowami jest narysowany gruby pasek, który pokazuję ile baterii pozostało.Na przykład: Jak pasek będzie pokolorowany w połowie to oznacza, że baterii pozostało 50%.

Wszedłem na tą stronę: http://telefon.gsm.pl/HTC/Touch/test.html i na prawię samym dole piszę że bateria wytrzymuję nawet 3 - 4 dni. To dziwne, bo mi wytrzymuję tylko jeden. :kwa
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ