Jaki telefon proponujecie?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Spidey »

Carnage pisze: Na początku jest podana bateria w kreskach, ale jak nacisnę palcem na baterię to piszę: "Pozostała energia akumulatora: "
Jest napisane.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

Spidey pisze:
Carnage pisze: Na początku jest podana bateria w kreskach, ale jak nacisnę palcem na baterię to piszę: "Pozostała energia akumulatora: "
Jest napisane.
Kurczę, zawszę musisz mi to mówić? :kwa :kwd
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Że tak pozwolę sobie jeszcze offtopa pociągnąć...

Przypadkiem Rada Języka Polskiego kilka lat temu nie zadecydowała, że obie formy ("pisze" i "jest napisane") są poprawne? Czy to może tylko taki urban myth ;)

A w temacie jeszcze - Carnage, telefon nówka z salonu czy używany? Bo może bateria po prostu zajechana jak to jakiś zmaltretowany przez użytkownika egzemplarz ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

eLPeeS pisze: A w temacie jeszcze - Carnage, telefon nówka z salonu czy używany? Bo może bateria po prostu zajechana jak to jakiś zmaltretowany przez użytkownika egzemplarz ;)
Telefon nowy, bez żadnej ryski. :Ð

Chyba, że jak był telefon kupiony już miał słabą baterię.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2010, 22:37 przez Carnage, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: timon »

eLPeeS pisze: Przypadkiem Rada Języka Polskiego kilka lat temu nie zadecydowała, że obie formy ("pisze" i "jest napisane") są poprawne? Czy to może tylko taki urban myth ;)
RJP nie zajmuje się takimi błędami ale zobacz tu : http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=58
lub jeszcze lepiej
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=58
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Jednym słowem - http://healthhabits.files.wordpress.com ... busted.jpg ;)

Swoją drogą niby się nie zajmują ale koniec końców się musieli pod presja społeczeństwa ustosunkować :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: matilon »

Jaki telefon radzicie mi wybrać?
Nokie X3 czy SE K800i?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: raven4444 »

Sam mam od kilku lat K800 więc polecam go.
Taki klasyczny telefon, cegłowaty więc można użyć do samoobrony.
Znakomity ma aparat. Co jak co 3.2 MPixele ale ładniutkie zdjęcia robi.
Co go wyróżnia jeszcze to że ma normalna lampę błyskową a nie jakiś pseudo LED. Znaczy ma czerwonego mocnego LEDa ale tylko do podświetlenia przed zrobieniem zdjęcia. Bateria trzyma w miarę, jak się go nie męczy to 5-6 dni (3G off)trzyma, przy używaniu neta (3G on) i czytaniu książek (3h dziennie) to tak ze 2-3 dni. Pod joystickiem jest normalny krzyżak więc nie ma problemów z wytartymi stykami. Przód obudowy jest metalowy. Bardzo nie lubi pełnej karty pamięci oraz wewnętrznej kości. I ma te same dolegliwości co SE z kartą M2 czyli potrafi nagle ją przestać wykrywać, trzeba wyjąc i wsadzić. I w dolnym porcie standardowo miedzianym potrafi zbierać się patyna jak leży w wilgotnym środowisku.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bruce »

Poza tym, jeśli ma być do gier, to tylko SE. Nokie są w tym względzie mocno kapryśne.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

HTC ciężko nazwać po prostu telefonem :).
To bardziej PDA, Palmtop, Smartphone czy tez PocketPC choćmniejsza o nazwę - chodzi o możliwości: Zarówno system Windows czy Android zamienia zwykły aparat w wielofunkcyjny gadżet. Dzwonienie czy sms-owanie to już tylko jedna z opcji.

Ja tam jestem fanem takich to zabaweczek więc polecam :).
ps. HTC HD Mini znajdzie się u mnie do końca roku - nie mogę się już doczekać.
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: matilon »

Tak jak na HTC mojej koleżanki:
"MyPhone" ;)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

matilon pisze:Tak jak na HTC mojej koleżanki:
"MyPhone" ;)
O kurde, sygnowany nazwiskiem Izabeli Trojanowskiej!
http://myphone.pl/Stronag%C5%82%C3%B3wna.aspx
Poważna sprawa ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Zna się ktoś na bebechach telefonów? Jak tak to może mi łaskawie powie co to jest za część - BETTY v2.1 & v2.2 LF TFBGA64. Układ pochodzi z Nokii n95.

EDIT
Już nie aktualne. Wystarczyło użyć trochę innych słów kluczy by wujek google wszystko wyśpiewał ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

Czy ktoś tu na forum posiada HTC z Windows Mobile 6.5 ?
Mam już HD Mini i mam kilka problemów z opanowaniem nowego interface'u.

Zanim uderzę na tematyczne fora może ktoś tutaj się znajdzie :).
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: matilon »

No i wziąłem SE K800I. I co tu dużo mówić.
Dobre zdjęcia, przy karcie pam. 4GB nie tnie się, łatwy i szybki w obsłudze.
Z wad to: trochę cichy(no, ale to telefon, a nie wieża stereo), klapka od aparatu otwiera się w kieszeni i mógłbyć trochę mniejszy(cieńszy).
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: raven4444 »

W związku z tym że mój K800i nie posiada WIFI, a kończy mnie się umowa mam zamiar zmienić sobie telefon. Jako że w Plusie nie ma SE Elma a nie mam zamiaru zmieniać operatora mam do wyboru z braku dużej ilości gotówki Samsunga Monte i SE Hazel. Czy ktoś posiada któryś z tych telefonów? Jeśli tak to mam prośbę o podzielenie się informacjami o tych zabawkach.

BTW Z tego co widze Hazel to Elm ale slider a ja ich nie lubię, także Monte do dotykowiec a ja coś nie mam zaufania do macanek szczególnie od Samsunga.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: NiRa »

Raven4444:
Monte bawiłam się, ekran pojemnościowy całkiem nieźle interpretuje komendy- jest czuły, ale czasem to przeszkadza, bo można niechcący coś 'odpalić'. Tył obudowy jest błyszczący i widać na nim ślady po palcach, ale da się przeżyć. Jego WiFi działa kiepsko (przynajmniej u mnie tak było) tam gdzie Nokia C3-01 widziała sieć i mogła się z nią połączyć Szajsung twierdził, że jej nie ma(ale to u mnie a tu się różne dziwne rzeczy dzieją). Aparat- jak to aparat w telefonie do dupy :mru ale od biedy można coś cyknąć.


A do pozostałych forumowiczów mam pytanie: Ktoś bawił się LG GT500/505?
Szukam fona głównie do sms i dzwonienia(serio ;]) i czasem do połażenia po stronce/IRC (gdyby nie mulił przy dwóch odpalonych aplikacjach byłoby super). Myślę nad jednym z tych LG, może ktoś poleci inny? Nie musi być dotykowy, ważne by działał.

Cena... koło 300zł.

Sprzętem z Androidem się bawiłam, jednak wolę telefon bez OSa.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

raven4444 pisze:W związku z tym że mój K800i nie posiada WIFI, a kończy mnie się umowa mam zamiar zmienić sobie telefon.
Zmień operatora na takiego, który ma twój ulubiony telefon :).
Wszystkie sieci są teraz konkurencyjne a dla nowych klientów ze stażem mają niezłe oferty na start. Plus IMO nie szanuje swoich klientów więc ja go porzuciłem dla HTC HD Mini w PLAYu za 1zł :).
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

Plus zaczyna szanować, kiedy na koniec abonamentu się do nich idzie i mówi, ze chce się przerzucić na Simplus z zachowaniem numeru ;) Bratu dali abonament za 10zł z ilością rozmów i smsów porównywalną jakby na kartę wydawał ~15zł/mies.
A za staż to chyba żaden operator nie szanuje, bo wiedzą, że wiele osób przenoszenie numeru uważa za zbędny kłopot, a ze starym nie chcą się rozstawać. Aczkolwiek Orange daje bonusy za staż, np. bonusowe minuty dla starych klientów, nawet na kartę.
BTW: kupowanie w abonamencie jest jak kupowanie na raty ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

marek pisze:Plus zaczyna szanować, kiedy na koniec abonamentu się do nich idzie i mówi, ze chce się przerzucić na Simplus z zachowaniem numeru ;) Aczkolwiek Orange daje bonusy za staż, np. bonusowe minuty dla starych klientów, nawet na kartę.
Mi Plus zaoferował słabiutką ofertę kuszącą bym został. Aż się uśmiałem. A najlepsze czekało mnie, gdy Play wysłał wniosek o przeniesienie numeru :). Dzwonili do mnie z centrali z ofertami, ponoć atrakcyjnymi - szkoda, że to było już po podpisaniu umowy z Playem :). Mogą się wypchać. Odpocznę od Plusa i za 2 lata zobaczę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Leming »

Dziarsky pisze:Play
Do mnie dzwonili z tego. Po 2 minutowym zachwalaniu oferty przez dziewczynę mówiącą niczym automat, jakie to wspaniałe, że inne sieci tak nie mają i czy bym nie chciał do nich, choćby od razu. Zapytałem, czy w ramach tej promocji zapłacą za mnie karę umowną w związku z zerwaniem umowy z dotychczasowym operatorem. Usłyszałem "Yyyyyyyyyyyyyyy, Eeeeeeeeeeeee,..... Hmmmmm........ tego...... no........ <głosy w tle>..... yyyyyyyyy...... niestety nie".
Cóż, w takim razie, nie byłem zainteresowany ich ofertą. :P
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze:
Dziarsky pisze:Play
Do mnie dzwonili z tego. Po 2 minutowym zachwalaniu oferty przez dziewczynę mówiącą niczym automat, jakie to wspaniałe, że inne sieci tak nie mają i czy bym nie chciał do nich, choćby od razu. Zapytałem, czy w ramach tej promocji zapłacą za mnie karę umowną w związku z zerwaniem umowy z dotychczasowym operatorem. Usłyszałem "Yyyyyyyyyyyyyyy, Eeeeeeeeeeeee,..... Hmmmmm........ tego...... no........ <głosy w tle>..... yyyyyyyyy...... niestety nie".
Cóż, w takim razie, nie byłem zainteresowany ich ofertą. :P
Cóż, po co pytać skoro wiadomo, że nie ma pokrycia za zerwanie umowy. Sadysta :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Michal »

Mi ostatnio kumpel przy kuflu tłumaczył, że najtańszy na rynku jest Play. Wynika to z tego, że chcą zdobyć jak największa ilość klientów sprzedając swoje usługi nawet poniżej kosztów oraz jakiejś tam ustawy antymonopolowej, dzięki której mogą korzystać z dostępnych łączy jakoś tam taniej. Nie wiem ile z tego jest prawdy, bo kumpel był już lekko wstawiany a ja w sumie nie lepszy.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dziarsky »

Michal pisze:Mi ostatnio kumpel przy kuflu tłumaczył, że najtańszy na rynku jest Play. Wynika to z tego, że chcą zdobyć jak największa ilość klientów sprzedając swoje usługi nawet poniżej kosztów oraz jakiejś tam ustawy antymonopolowej, dzięki której mogą korzystać z dostępnych łączy jakoś tam taniej. Nie wiem ile z tego jest prawdy, bo kumpel był już lekko wstawiany a ja w sumie nie lepszy.
Uwierz, że oni po prostu zdecydowali się mniej zarabiać by zyskać klientów - zwyczajnie inne sieci doją nas równo :).
PLAY ma bardzo fajne abonamenty i co ważniejsze dużo modeli smartphone'ów dla osób wiedzących czego chcą za grosze.

PLAY ma niestety dwie solidne wady.
Jedna to pozycja na rynku, która zmusza inne sieci nakładać duże koszty połączeń do Playa.
Drugą wadą są słabe łącza i ciągle niedoskonały zasięg. Przykładowo ja mieszkam w 200tyś Gliwicach i mieszkam na jednym z osiedli gdzie często telefon przechodzi w roaming. W przypadku rozmów i smsów mają umowę z Plusem i nie ponoszę dodatkowych kosztów. Niestety przez te "przełączanie się" często rozmowy długo się aktywują i jakość ich bywa słaba. W centrum jest żyleta i macierzysta sieć Playa działa elegancko. Natomiast ta nieszczęsna transmisja danych w roamingu krajowym wymaga naliczania dodatkowych opłat i to jest najgorsza wada na jaką mogłem trafić. Gdy jadę do pracy na strefę ekonomiczną (pod Gliwicami) to roaming wskakuje na stałe i dupa - ani netu ani pogody ani nic.

Więc jeśli poruszacie się w granicach większych miast to nie powinniście mieć problemów z zasięgiem. Polecam też zaraz po aktywowaniu waszego abonamentu w obsłudze klienta załatwić by wyłączyli możliwość przechodzenia z Playa do Plusa w transmisji danych (jest taka możliwość) - wtedy nie będzie dodatkowych opłat. W tym miesiącu już nic dodatkowego nie zapłacę (pora wygrzebać hasło do wifi w moim zakładzie pracy hie hie :P).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bandit »

Zacznę od tego, że mam Monte na sprzedaż: http://allegro.pl/samsung-monte-s5620-n ... 19997.html
Poza tym mogę za niewielkie pieniądze sprzedać wiele innych modeli nowych i lekko używanych, więc jakby ktoś szukał telefonu to pisać do mnie na PW.

Play zarabia głównie na tym, gdy ktoś z innej sieci dzwoni do Playa, dlatego połączenia do nich są tak drogie. I nie jest to żadna zmowa operatorów żeby wykończyć Playa. Po prostu Play narzuca innym operatorom zawyżone stawki, a oni też chcą coś zarobić.

Ja całej rodzinie przeniosłem numery do mBank Mobile http://mbankmobile.pl/
- 19gr/1min do wszystkich sieci komórkowych, stacjonarnych i nawet do Play'a
- brak żadnych głupich reklam i SMSów z sieci o jakichś promocjach
- 5 zł przedłuża wychodzące na 60 dni
- nie muszę wpisywać durnowatych kodów doładowujących - po prostu wysyłam SMS z kwotą i voilà!

Osobiście nie uwiązałbym się umową na abonament, bo nie dzwonię tyle żeby mi się to opłacało. Wolę prepaid.

Jeśli nie byłoby mBank Mobile to wybrałbym GaduAir http://www.gaduair.pl/

Podpisano: świadomy konsument.
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ