Jaki telefon proponujecie?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Edversion »

Ostatnio zaplanowałem kupić nowy telefon komórkowy.. Tylko terazn nie wiem jaki wybrać.
W telefonie przede wszystkim chciałbym widzieć:
-odtwarzacz mp3
-kolorowy wyświetlacz
-aparat
Poszukuję telefonu pod Orange.

jakie telefony proponujecie?
Bartek^
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 lutego 2007, 21:24

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bartek^ »

Z uzywanych (tzw. "drugi obieg") polecam motorole e398. Co prawda aparat jest do bani (niska rozdzielczosc), a mp3 odstaje od dzisiejszych standartow ale wyglad zewnetrzny rekompensuje te wady. Telefonik ma juz kilka latek jednak jak dla mnie jest super. Ceny wahaja sie od 300 do 450 zl.
Pozdro
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: grim_reaper »

Z dużymi klawiszami - bo można dostać białej gorączki pisząc smsa np. na Sony Ericsson k 510 i :evil: , a więc polecam Nokię ( te zwykle mają odpowiednie klawisze ) :P: . Aha powinieneś podać do ilu PLNów chcesz kupić telefon ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

polecam Nokię 6822 - rozkładana klawiatura qwerty, niezły aparat, bardzo szybka Java, bluetooth, IrDA, długi czas życia baterii (ładować trzeba co 6-7 dni). Jedyna wada to to, że jest srebrna - i jak we wszystkich srebrnych sprzętach elektronicznych jak się zetrze farba to widać.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: _OskaR »

Nokia N90- ma wszystko, co trzeba, do tego w miarę przystępna cena, no i ma rzeczywiście aparat cyfrowy, a nie jakiś badziew (warto zajrzeć tu: http://www.gsmcenter.pl/pg.php?tid=315 ), możliwość kręcenia dobrej jakości filmów (z dźwiękiem). Do tego możliwość używania kart pamięci, 2 kolorowe ekrany, ble, ble, ble...
Chyba, że chcesz coś lepszego, to polecam N93.
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Sutriw »

Mam SE K750i i nie narzekam, ba nawet chwalę sobie. :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Dobrze by było wiedzieć ile kasy masz przeznaczonej na ten wydatek. Przede wszystkim nie myśl o Motorolach. To są typowo amerykańskie telefony. Fajnie wyglądają ale ich stosunek jakości co do ceny pozostawia wiele do życzenia. Są dla ludzi w stylu - psuje się to wywalam i kupuje nowy. A niestety psują się. Nie znam nikogo (poza Bartkiem^ ;)) kto miałby Motkę i byłby z niej w pełni zadowolony. Ogólnie polecałbym Nokie od bidy SE albo Samsunga (np z370 - świetny model).
Jeśli to co pokazują na stronie Orange to wszystko co mają w repertuarze to ja bym wziął N6230i ew N6630. No chyba że planujesz na prawdę dużo kasy. Pierwszy telefon mam sam i bardzo sobie chwalę. Ma świetny wyświetlacz o trochę nietypowej rozdzielczości (208x208pix), irde, bluetooth, aparat 1,3mpix, odtwarzacz mp3 i radio. Wadą jest to, że można do niego wrzucić max 512MB kartę pamięci, nie ma lampy błyskowej i to że nie operuje na Symbianie. Choć w sumie ostatnia wada jest zaletą bo jest przez to szybszy niż nowsze modele co jak dla mnie jeśli chodzi o telefony a nie o zabawki jest dużym plusem (no ale dla ciebie może być minusem ;)). Ogólnie to bdb, nie mulący się, telefon z dodatkami których szukasz za rozsądną cenę. Drugi phone też ma wszystkie cechy które wskazałeś. Możliwość wrzucenia karty do 1GB włącznie. No i pracuje na Symbianie (potrafi się czasem przez to zamyśleć) a to oznacza spore możliwości jeśli chodzi o dodatkowe programy. Szkoda jednak, że nie ma irdy bo ta mimo tego, że jest wolna przydaje się czasem do wymiany danych z innymi gorszymi telefonami. Jest też dość spory.
Jeśli chcesz coś droższego to może być też N73 albo jego odpowiednik SE k800i. A z jeszcze droższych to opcja _OskaRa jest najlepsza chyba.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Edversion »

grim_reaper pisze:Aha powinieneś podać do ilu PLNów chcesz kupić telefon .
Najlepiej do 300,-.
Bartek^
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 lutego 2007, 21:24

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bartek^ »

Kod: Zaznacz cały

Przede wszystkim nie myśl o Motorolach. To są typowo amerykańskie telefony. Fajnie wyglądają ale ich stosunek jakości co do ceny pozostawia wiele do życzenia. Są dla ludzi w stylu - psuje się to wywalam i kupuje nowy. A niestety psują się. Nie znam nikogo (poza Bartkiem^) kto miałby Motkę i byłby z niej w pełni zadowolony.
Nie przesadzajmy. Po prostu telefon nalezy zwyczajnie uzytkowac. Faktycznie - z funkcjonalnoscia moze byc problem bo sam przesiadlem z N6610 i wyslanie zwyklego SMSa z poczatku stanowilo dla duze wyzwanie. Kwestia przyzwyczajen i wprawy. ;] Oczywiscie mozna dokonac wymiany oprogramowania ale to na razie dla mnie troche za wysoka szkola jazdy. Niestety nie wiem jak wplynie to na zmiane funkcjonalnosci i szybkosci uzytkowania.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Bartek^ pisze:Po prostu telefon nalezy zwyczajnie uzytkowac.
No jak każde inne urządzenie. Motki zaś potrafią się sypać przy zwykłym użytkowaniu. Poza tym zwykle mają gorsze parametry niż ich cenowe (klasowe) odpowiedniki wśród Nokii czy SE.
Z softem do Motek jest różnie i podłużnie. Faktycznie wymiana nie należy do najprostszych (jak w sumie w każdym phonie) ale z dobrym FAQ w ręce idzie jak po maśle. Choć widziałem już jak jeden taki się męczył ze swoim ROKRem ;) Softy są też o tyle dziwne, że np. jeden jest bardziej stabilny ale żre więcej baterii a drugi odwrotnie.
Jedyna rzecz która mi się zawsze w motkach podobała to ciekawe wzornictwo klapkowców. RAZR i KRZR to na prawdę wspaniale wyglądające aparaty, ale i tak IMBO nie warte swej ceny. Bo po kiego grzyba mi świetnie wyglądający telefon który niewiele może za grubą kasę?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Bartek^
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 lutego 2007, 21:24

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bartek^ »

Motki zaś potrafią się sypać przy zwykłym użytkowaniu.
Hmmm posiadam firmowy soft i jeszcze mi sie to nie zdarzylo. Rozmawiam, pisze, nie gram w zadne gry, bardzo rzadko pykne jakas fotke, czasami pobawie sie mp3 czyli tzw. "normalne uzytkowanie". Moim zdaniem duzo moze zalezec od sposobu wychodzenia z aplikacji (zakoncz/przerwij/wstrzymaj), wgraniem niefirmowego softu, niedopracowanych gier i aplikacji JAVA. Po prostu jak to bywa w kazdym systemie operacyjnym. Im wiecej bajerow i kombinowania tym gorzej. ;]
Jedyna rzecz która mi się zawsze w motkach podobała to ciekawe wzornictwo klapkowców. RAZR i KRZR to na prawdę wspaniale wyglądające aparaty
I tu znow sie nie zgodze bo kazdy telefon z klapka to... porazka. ;)
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Kapitan Smith »

Bartek^ pisze:kazdy telefon z klapka to... porazka
Święte słowa! Podzielam zdanie 8-)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

Bartek^ pisze:Hmmm posiadam firmowy soft i jeszcze mi sie to nie zdarzylo.
Jeden wyjątek potwierdzający regułę ;) Nie twierdzę że Motki uwalają się cały czasy i że wszystkie modele tak robią. Wiem jednak że jest masa takich które pasują do mojego opisu jak ulał. Tak jak pisałem wcześniej - jesteś jedynym użytkownikiem Motoroli, którego znam, i który jest w pełni zadowolony ze swojego telefonu. Czyli takim 1 z 10.
Bartek^ pisze:I tu znow sie nie zgodze bo kazdy telefon z klapka to... porazka.
Ale mówisz o wzornictwie czy o funkcjonalności? Bo jeśli chodzi o wygląd wyżej wspomnianych modeli to będzie tak jak napisałem - są IMBO świetne, ale to kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje :P: Co do funkcjonalności klapkowców (nie tylko Motek) to tu sie nawet nie wypada nie zgodzić - barachło i tyle ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Bartek^
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 lutego 2007, 21:24

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Bartek^ »

Kod: Zaznacz cały

Ale mówisz o wzornictwie czy o funkcjonalności?
Chodzi mi zarowno o wyglad jak i funkcjonalnosc. Zeby zadzwonic trzeba odpiac klapke itp... Nie wspominajac o tym, ze znam osoby, ktorym owa klapa sie... oddzielila od telefonu. ;]
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Anty »

jak chodzi o wszystkie funkcje to proponuje nokie N70 z symbianem bardzo miły telefonik :]
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: speede »

Odgrzebuję temacik.
Potrzebuję zmienić telefon, mój SE zaczyna dogorywać.
Telefon ma mieć bluetooth, wyświetlacz na którym coś widać jak świeci słońce i być tani (do 300 max 400 pln) i oczywiście przydała by się solidna bateria (trzymająca dłużej niż 2-3 dni). Radia, mp3, aparaty, kamery, pralki i inne urządzenia są mi w telefonie zupełnie zbędne.

Proszę o polecenie konkretnych aparatów, które są dostępne na rynku (nie kupuję używanych - ot taka fanaberia).

Dodatkowo jeżeli ktoś używał/używa telefonów marki LG niech napisze coś na ich temat. Konkretnie chodzi o żywotność baterii, solidność telefonów, jakości wyświetlaczy i głośności dzwonków.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Carnage »

speede pisze:Dodatkowo jeżeli ktoś używał/używa telefonów marki LG niech napisze coś na ich temat.
Ja nie miałem takiego, ale wiem że Viewty jest fajny. :P


http://www.telix.pl/telefon/lg-ku990--viewty--1914.html
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Spidey »

Dodatkowo jeżeli ktoś używał/używa telefonów marki LG niech napisze coś na ich temat. Konkretnie chodzi o żywotność baterii, solidność telefonów, jakości wyświetlaczy i głośności dzwonków.
Żywotność baterii: wystarczająca, aczkolwiek mogłoby być lepiej.
Solidność: solidne. Nie raz mi spadł, ale wciąż żyje :))
Jakość wyświetlaczy: od jakiegoś czasu dominują LCD jeżeli chodzi o LG. I tu właśnie jest problem, bo na słońcu gówno widać. Nieznaczną poprawę daje zwiększenie jasności wyświetlacza, ale to obciąża baterię.
Głośność: to zależy od marki, bo z reguły LGki mają tylko jeden głośniczek z przodu, choć Viewty właśnie ma głośnik zarówno z przodu jak i z tyłu.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

speede, jednym słowem szukasz telefonu klasy biznes tak gdzieś sprzed 7 lat ;) Z nowymi modelami będzie problem bo teraz każdy prawie ma pralko-suszarkę i gofrownicę a co za tym idzie bateria nie trzyma za dobrze. Osobiście mógłbym Ci polecić mój aktualny telefon E51 (bateria ani razu mi nie zeszła poniżej 3 dni - zwykle to jakieś 4-6 przy kilkunastu minutach rozmowy dziennie i zabawą z Wi-Fi, dobry wyświetlacz, szybki Symbian) tyle że nie spełnia on warunku "tani" - no chyba że tak jak ja weźmiesz go za 1zł w jakiejś sieci. Ewentualnie mój ex-phone Samsung Z170 - bardzo zacny aparat (w sensie telefoniczny;)) z przyzwoita baterią (dobry system oszczędzania energii). Generalnie odradzam Motorole (tragiczny stosunek cena/jakość i katastrofalne wręcz baterie - V8 miałem 2 miesiące i sprzedałem zaraz po tym jak mi bateria padła w jeden dzień) a co do LG to przyjemności nie miałem ale ponoć ich starsze modele (tak gdzieś sprzed 2-3 lat) są pieruńsko awaryjne (albo moi znajomi mają takiego pecha ;)). Powodzenia :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: speede »

eLPeeS pisze:speede, jednym słowem szukasz telefonu klasy biznes tak gdzieś sprzed 7 lat ;) Z nowymi modelami będzie problem bo teraz każdy prawie ma pralko-suszarkę i gofrownicę a co za tym idzie bateria nie trzyma za dobrze.


No właśnie zauważyłem ten feler, ale generalnie jak telefon będzie jednocześnie golarką to mi nie będzie bardzo przeszkadzało. Byle by spełniał 3 podstawowe warunki, o których pisałem.

Spidey - dzięki za przydatne informacje.
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Dominik »

Ja polecam telefon który sam mam i uważam że jest super chodzi mi o Sony Ericsson K750i. :ok (ma już trochę czasu na kącie ale jest fajny)
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

No to poszukaj E51 (albo innej z serii biznes np. E65 - podobny model tyle że slider) w rozsądnej cenie. Może gdzieś się trafi. Bo poza tym że kosztuje sporo to jest tak jak pisałem - solidna bateria, bluetooth jest (Wi-Fi też jak to kogoś interesuje) a i na słońcu wsio pięknie widać na wyświetlaczu (przed chwilą nawet specjalnie sprawdziłem ;)). Dla mnie to telefon ideał :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: marek »

Również polecam E51 - brat ma i jest z niego bardzo zadowolony, gdyż bateria długo trzyma, na naładowanej pewnie parę godzin by się dało gadać, bez długiego gadania i tak długo trzyma. Poza tym jest ładny i elegancki. Wadą jest cena: jak dobrze trafisz to nowy kupisz za 700zł.
Odradzam Szajsungi: mam e250 i zarówno interfejs (przykład jak się _nie_ robi pisania SMSów, brak profili) jak i żywotność baterii (nie robiąc nic 3 dni może wytrzyma) oraz zasięg (w środku dużego miasta w budynku może gubić zasięg i przy tym od razu żreć baterią jak nei wiem co) leży. Jedyne plusy to duży, czytelny wyświetlacz, dobry głośniczek oraz nie najgorszy wygląd. Jak tylko się popsuje, kupuje Nokię.

Najlepiej poszukaj jakiejś Nokii, ale konkretnego modelu Ci nie podam.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: Maveral »

Jak chcesz sie zmieścić do 400 zł, to Nokia 6300 byłaby dla Ciebie dobra.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki telefon proponujecie?

Post autor: eLPeeS »

marek pisze:Odradzam Szajsungi
Hehe. Bo Samsugi są dobre ale tylko te jednobryłowe modele. Wszelkie klapkowce i slidery o kant dupy rozbić można ;) A soft nie jest taki zły - gorszy niż w nokiach ale IMO lepszy niż w SE. No ale ja SE nigdy nie lubiłem.
Maveral pisze:to Nokia 6300 byłaby dla Ciebie dobra
Problemem może być bateria. Mojej siostrze starcza na jakieś 3 dni a wcale dużo nie dzwoni. Znajomy informatyk zaś kiedyś przebąkiwał coś o jakichś niecałych dwóch dniach przy zabawie z bluetoothem czy radiem. No ale on różne dziwne rzeczy czasem gada ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ